Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
6.6.2014 11:32 - Smud
Haha cleric vypada super :)A ty hlasky tam: "Champion Feat: You gain two points in the relationship instead.
Two conflicted dice instead of one, baby. And if you have to
ask why they are conflicted, stop playing a cleric of love."
6.6.2014 11:58 - Vojtěch
Jo, tohle je fakt fajn věc. Škoda jen, že předělali Monka (nevím jak moc), že zahajovací postoj, pokračovací úder a dokončovací figura společně názvy netvoří haiku. Tohle mě jako momentálního hráče shaolinských bijců honě pobavilo.
6.6.2014 12:00 - Shako
Vyrobil jsem jednoho Avengera (z rangera) - drow, průměrné obrany, málo životů, prefektní zásahy, výborný dmg + pár magických triků.

EDIT: Ideální na tu drowí kampaň, co jsme hráli. 1vs1 rozseká snad kohokoliv.

Ještě mrknu na clerica. Oboje vytisknu a přinesu na hru.

Vyrabím to na lvl 2 + 1-2 vylepšení nebo toho máme více?
6.6.2014 12:19 - Almi
Shako píše:
Vyrabím to na lvl 2 + 1-2 vylepšení nebo toho máme více?


Myslím, že toho více nemáte. Máte každý 2 vylepšení, tuším...

Jinak - super, děkuji! Koboldi se Ti odvděčí..svými samodestrukčními výbuchy ve sprškách ohně... :DD
6.6.2014 12:22 - Shako
Almi píše:
Myslím, že toho více nemáte. Máte každý 2 vylepšení, tuším...


Jedno je minimum - rovnou jsem vybral kouzlo. Feat a životy jsou volitené.
6.6.2014 12:39 - Shako
Vojtěch píše:
V reakci na smazané Shako: Extra schopnost na vymýšlení si akcí tedy mít nemusíš. Tracker ti jen umožňuje automaticky uspět 1/bitvu a dodělat si k tomu nějaký ten prvek terénu (Rogue má něco podobného). Každý se ale může pokoušet o nějaké ty Dicey moves (str. 164 vpravo dole) ve spolupráci s DM str. 183-185. Shrnuto v tabulce na str. 319.

Všelijaké kopání do hrnců s vroucím olejem, sekání do lan s visícím lustrem atd se přes to dá udělat a může to dělat kdokoli. Ranger holt má víc příležitostí, protože neblbne s flexible attacky atd. :)


Ta první pasáž mi příjde jako manual, jak překonávávat překážky prostředí a ta druhá jako návod pro GM, jak využívat prostředí naopak pro výrobu překážek. Nenapadlo by mě, že to jako hráč má využívat k nějakým manevrům, ale jinak máš pravdu, že to asi jde... zejména Almi je k tomu hodně toleratní.

A díky nemožnosti powers je to asi dobrá možnost, co v boji dělat - zejména, jak říkaš pro ty povolání, které mají jen útoky. Sesílatelům a manévrovatelům se to moc nevyplatí řekl bych... ale možna Noir to bude použivat v prvních kolech místo daily powers.

Každopádně díky, to mě vůbec nenapadlo hledat v pravidlech. :)
6.6.2014 12:51 - noir
Já dneska nedorazím, su KO a ještě mě čeká balení na vodu. Hezkou hru - a ve volnu si tu možnost dělat kraviny prostuduju :)
6.6.2014 12:54 - Vojtěch
Tak DM to akorát nehodí na postavu, ale na potvoru. Hráč přehodí DC (kopne do kopce s olejem tak, aby se zvrhnul směrem na nepřítele) a DM to může vzít jako past s útokem dle tabulky na nepřítele. Díky škálovaným DC to může i zvednout, takže pokud chce hráč jen poslat vnu oleje směr nepřítel, tak to může vzít jako average difficulty a dát average damage, zatímco pokud mu to chce trefit do obličeje, tak to může dát na high difficulty a dát i větší damage. Případně se dají manévry řešit jako ability check proti PD, nebo MD nepřítele.
6.6.2014 14:17 - Shako
Tak už mám i tieflingského clerika s preferencí na vzdálený boj a lečení.

noir píše:
a ve volnu si tu možnost dělat kraviny prostuduju :)


jj, to se ti bude líbit.
Je to vcelku jednoduché - použij skill proti DC prostředí.
A nebo to může být situace 50/50, pak hazíš save - asi bych volil ve chvílích, kdy je jasné, že se to povede, jen se řeší komu to uškodí.

Vojtěch píše:
dají manévry řešit jako ability check proti PD, nebo MD nepřítele.

To taky dáva smysl.
6.6.2014 14:26 - Vojtěch
Mě se hlavně líbí, že ač je to složité popsat nějak jednotně, tak systém pořád nabízí mechanickou oporu, které se i začátečník může chytit a nevyletí nějak brutálně čísly z normálu. Uznávám, že jsou i lepší systémy, ale je to pořád příjemný bonus.
6.6.2014 16:27 - Meldin
Kdybyste někdo chtěli někde nabrat tak mi napište sms.
6.6.2014 16:30 - Smud
Mozna se malinko zpozdim, max pul hodky.
7.6.2014 10:33 - Almi
Tak jsme tu tabulku včera vyzkoušeli a docela v pohodě.

Jen - zvedá se to ta dmg nějak s tierem? Nechal jsem hráče hodit DC a podle výsledku (a případného bonusu za popis) dával dmg podle tabulky. Jako, je super, že pokud dal DC 25, tak dala postava 4d6 dmg jednou cíly, ale zvedá se to nějak s úrovní či tierem? Je někde nějaká mechanika na to?
7.6.2014 18:12 - Vojtěch
Damage máš pro jednotlivé tiery v té tabulce v plošné i cílené variantě. Ono by to mělo nějak odpovídat té jedné dmg kostce na lvl asi, tedy na vyšších lvlech bude spíš zajímavé, pokud tak dají nepříteli nějakou ošklivou kondici, nebo bude damage z nějakého jiného zdroje, třeba vroucí olej na ledového obra atd.
15.6.2014 17:59 - Meldin
Ahoj, příští hraní tedy ve čtvrtek od 18:00 u Alnaga?
15.6.2014 23:40 - Smud
Ja muzu!
16.6.2014 09:56 - Alnag
Ahoj, já v zásadě také můžu. Nicméně končím v 17h s klientem někde na Bohdalci. Je možné, že sám dorazím domů velmi na prahu té 18h, tak prosím o trpělivost nebo o příchody spíše lehce později (cca 18:20 by už mělo být v pohodě).
17.6.2014 00:05 - Alnag
Právě jsem zjistil, že moje účast ve ctvrtek může být ohrožena jaksi celkově. Zkusím dát nejpozději do středy vědět co a jak. :/
17.6.2014 23:16 - Smud
Ok, dej vedet. Snad hrani bude!
17.6.2014 23:51 - Shako
Prednezne muzu. Palubu by sla.. nebo snad Meldinovo?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10487413406372 secREMOTE_IP: 3.145.66.241