Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
5.7.2014 18:33 - Smud
No ptal jsem se kazdyho vcetne tebe, rikal jsi ze to asi pujde :)
5.7.2014 19:43 - Meldin
Jasně že jo :D

Počítám s tím a těším se :)
5.7.2014 19:56 - Alnag
Smud píše:
No ptal jsem se kazdyho vcetne tebe, rikal jsi ze to asi pujde :)


Tak to asi byl nějaký změněný stav vědomí. A co že to budeme hrát?
6.7.2014 09:00 - Smud
13th age, dalsi dobrodruzstvi. Ktere, to jeste nevime. Almi rikal ze mrkne co tam ma a da nam vybrat...s ohledem na ikony.
6.7.2014 09:03 - noir
Já bych hrozně rád dorazil, snad to nedopadne jak minulý týden...
7.7.2014 12:29 - Shako
Zitra s tim pocitam.

Almi: Na jake dobrodruzstvi se muzeme tesit?
7.7.2014 12:43 - noir
Kluci, mám takovou heretickou myšlenku. Co kdybysme otestovali tu 5e? Ať ji pak můžeme kritizovat zcela otevřeně? Tvorba postava je prý hrozně jednoduchá, pát potvor už taky vyšlo, myslím, že ALmi určitě nějaký playtest dobrodružství taky má...
7.7.2014 13:21 - Almi
noir píše:
myslím, že ALmi určitě nějaký playtest dobrodružství taky má...


..nemám nic k 5e. Mimo nějakých ranných betatestových materiálů.. jinak, pokud by byla vůle si ji otestovat, nemám problém, ale určitě ne jako vypravěč. A ne víc jak něco krátkého.

5e obecně nemám důvod kritizovat, jen prostě mám pocit, že kdybych si nutně musel najít náhradu za 4e a 13th age, tak spíš sáhnu po Pathfinderu, než po 5e.

edit: Za hodku nahodím možnosti, které hrát..
7.7.2014 13:25 - Vojtěch
Ohó, kvantum materiálu převážilo nad novým systémem? :)
7.7.2014 13:32 - Almi
Vojtěch: Pokud myšleno "kvantum materiálu k prozkoumávání" a ověnčené pozitivní reakcí hráčů, tak ano. Ale i to je z mé strany hypotetické - reálně bych na to prostě neměl čas hrát...
7.7.2014 13:35 - Vojtěch
Já bych někdy chtěl zkusit dát Pathfinder předpřipravené dobrodružství v 13th. Vysoké lvly jsou moc na bednu v PF :( Možná bys to mohl zkusit ty a poreferovat :D
7.7.2014 15:13 - Almi
Vojtěch: No, to by mohlo být zajímavé... škoda, že nevydávají konverzi do 13th age, ale i tak se dá :)

ALL: Tak jsem prozkoumal, co nás čeká. Je to jasné - Orkové! A příběhově si můžete vybrat ze třech souběžných příběhů:

Domovina Krále trpaslíků
- postavy se nacházejí v trpasličí pevnosti v Železném údolí, když dojde k překvapivému napadení orky...

Očarování Elfí Královny - The Orc Lord has been uniting the belligerent orc tribes under his banner, through a combination of reawakened race memory, charisma, and conquest. He’s been drilling the orcs, training them, turning them
into a unified force. Now General Gul, leader of the Red Flag Army, has got tired of waiting and has marched her portions of the orc horde towards dwarven lands. The Dwarf King has called upon the Elf Queen to honor a treaty and come to the aid of the dwarves. The Elf Queen has no choice but to answer the summons.
The adventurers find themselves acting as wayfinders for the elves, dropped by eagle riders into dangerous situations ahead of the advancing army.

Hněv Orc Lorda - mluví samo za sebe, napovím jen, že se jedná o stealth drsnou misi, na jejímž konci (snad) zemře orčí generál Gul.

Příběhy se dají hrát samostatně, dějí se (téměř) ve stejný čas), nebo se dají hrát za sebou.

Tak co? Jaký z příběhů byste chtěli hrát?

Malá ochutnávka o orcích obecně (nechávám v originále, je to působivé):

On Orcs...
We’ve left it vague where orcs come from; are they a true breeding race, or are they born out of noisome pits in the ground in response to magic upsetting the natural order of things? We’ve not said how smart orcs are; are they bestial creatures with low tribal cunning, or do they belong to a savage race of proud barbarian warriors? We’ve not said much about their diet; do they think adventurers are tasty or very tasty? Page 65 of the core rules and the orc entry in the 13th Age Bestiary give some ideas for you to consider, but in many
ways orcs as a concept are yours to play with.
There are many kinds of orc, from the batlike cave orcs who ‘see’ by screeching in orcish to the bardlike battle screamer and the piggy orc tusker. An early draft that I wrote for the 13th Age Bestiary even had ‘newborn’ orcs with scalding hot blood that clambered out of pits in the ground to eat adventurers (thankfully Rob was on hand to talk me down from that one and turn it into the more sensible pitspawn orc). Maybe it is best to treat orc as a catchall term for many different but interrelated races, kindred, and subspecies that
outsiders call ‘orcs’. Orcs know the difference between their various tribes, breeds, clans, and cadres; but nonorcs do not differentiate between them when the Orc Lord’s horde comes screaming over the hill intent on slaughter and pillage.
ASH
7.7.2014 15:31 - Shako
noir píše:
heretickou myšlenku.


Jsem pro. :-) Nemám čas to nastudovat jako GM, aspoň do GC... ale jako hráč klidně.

Vojtěch píše:
13th. Vysoké lvly


Pokud je to, co si chtěl hrát v Mephitu, tak jsem pro.
7.7.2014 15:36 - Vojtěch
To bylo něco jiného, ale taky bych to někdy prubnul.
7.7.2014 15:43 - Shako
Ad Almiho výběr: Orkové nebo Orkové... asi je mi to jedno. :-D První dvě mě lakájí o něco víc.
Ale možná bych mohl testnout jiné povolání. :-D
7.7.2014 16:10 - noir
Almi: mě by bavil ten útok orků na Trpasluj...
Shako: OK, můžeme to někdy zkusit, kdyby se našel někdo další, kdo by do toho šel. Ale asi až po těch Vašich Conech, které se mě stejně kryjou se zahraniční služebkou...
Taky přemýšlím o testu jiného povolání, jen tak na zkoušku... Asi fighter. Almi, jakej bude elvl?
7.7.2014 16:12 - Shako
noir píše:
Asi fighter.

Ten mě taky láká a pak ještě ti dva mágové. :) Tak řekni, co postavíš. :)
7.7.2014 16:29 - noir
Když to bude trpasličí pevnost, tak asi tradičního trpasličího válečníka. Takovýho toho tanka (warhammer+shield), rád bych zkusil, jak bude ten koncept fungovat. Teoreticky bysme mohli mít fightery dva, aby bylo vidět, jak různě se dají postavit...
7.7.2014 16:35 - Almi
ALL: OK, tak bude Útok na Trpasluj... :)
..ono to bude hezky příběhově navazovat, postavy lze měnit, sami autoři to zmiňují..

Máte level 3 a k tomu 4 (pokud se nemýlím) advantage.
8.7.2014 08:49 - Smud
Jsem taky pro utok na trpaslici pevnost. Ja zustanu urcite u stejne postavy, jen zvazim refluff na jinou rasu, nejsem si jistej jak bych se jako pul ork s pozitivnim vztahem k orc Lordovi mel chovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12637996673584 secREMOTE_IP: 18.191.132.36