Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
13.11.2014 10:49 - noir
Současně se omlouvám, že jsem nepočkal na Almiho, ale už v průběhu hry ke mně létaly majly o dost zásadním firemním průseru, který jsem pak řešil asi do dvou do rána...
13.11.2014 11:05 - Shako
Byl jsem natešený na více soubojů, ale jinak to bylo fajn. Ten bojově nebojový encounter jsem fakt projeli neuvěřitelně. Zejména ve srovnaní s tím předchozím - audience u Dračice.

Ale to stupňování DC mi příjde hodně divné - v podstatě se vůbec nevyplatí riskovat (házet kostkou), je lepší to všechno projet přes jistá řešení - včera přes daily, ikony nebo hod s takovým bonusem, že i 1 na kostce stačí. Protože jakmile jednou failneš, tak dostaneš dmg. A při druhém failu se vracíš někam zpět, takže tě to bude stát jen další zdroje - buď další životy nebo další daily/ikony.
13.11.2014 13:24 - Beltar
Jen malý offtopic, ale tu je velká koncentrace zkušených deskovkářů. Pro ženu k vánocům pro hraní ve 2 a případně s non-hardcore naštěvami by jste doporučili spíše Terra Mysticu nebo Tzolk'in Mayský kalendář? Nebo něco jiného?
13.11.2014 13:31 - Shako
Beltar píše:
Terra Mysticu nebo Tzolk'in Mayský kalendář?


Chválím volbu od Mindoku, ale oboje je imho dost hardcore, hlavně na první hry a herní dobou. Pokud to nevadí tj. budete to hrát častěji a stejnými hráči, tak oboje dobrý. Terra je více fantasy a je imho příjemější i v tom, že jasně vidíš, že se ti něco podařilo vybudovat, ikdyž hru fatálně prohraješ tj. pokud neplatí první podmínka a přesto chceš některou z těch dvou, tak Terru. Tzolkin mi přišel více abstraktní - je to takové obyčejné sbírání bodů ze všech různých možných zdrojů, ikdyž to má pekný kabátek v májské kultůře a zajimavý mechanimsus posunu na kolečkách, pořád je to spíš abstraktní věc.

EDIT: Tzolkin je rozhodně kratší...

btw. Někde tu máme i deskovkové téma. ;-)

EDIT II: Pak je tu ještě Agricola II. ve fantasy - Caverna.
13.11.2014 15:15 - Meldin
Taky jsem byl natěšený na více soubojů. Nejspíš si to užijem příště :)
13.11.2014 19:09 - Almi
ALL: Tak pasti nakonec byly přece jen správně, jak jsem si kontroloval. Jen Vám to včera perfektně padalo a mně extrémně nikoli :))
DC pastí bylo mezi 15 až 30 (v jednom případě, kterému se šlo vyhnout). Vzhledem k tomu, že šlo získat docela solidní bonusy a vykopnutí o pole zpět přišlo až při druhém neúspěchu, mi to přišlo v pohodě.

Nebojte, soubojů si užijete ještě až až, příště jdeme do finále, tož jsem na vás zvědav! :)

noir: Vůbec nevadí, já se pak zasekl v práci taky ještě asi na hodinu :)))
Doufám, žes tu firemní věc vyřešil rychle a že se Shako dostal domů a dostal pochvalu za včasný příchod :)
16.11.2014 19:14 - Meldin
Budete někdo na RPG day v Mephitu příští víkend?
20.11.2014 13:27 - Shako
Meldin píše:
RPG day v Mephitu


Mám sice volno, ale už je to 3. akce na stejný termín (deskovky, rpg i larp, připadám si skoro jako na Gameconu:D), takže se nejspíš neobjevím.


Příští týden je volno u nás, pokud by to nešlo/nefungovalo u Almiho v práci.
20.11.2014 15:14 - Meldin
No ja to taky spis nevidim no ;)
20.11.2014 15:15 - Almi
Shako píše:
Příští týden je volno u nás, pokud by to nešlo/nefungovalo u Almiho v práci.


To se možná bude hodit! Určitě to povedu v patrnosti :)
20.11.2014 17:35 - Smud
Meldin píše:
Budete někdo na RPG day v Mephitu příští víkend?

Ja ne.
24.11.2014 18:53 - Smud
Zatim to vypada, ze DnD tenhle tyden nedam. Dostihla me rymicka...
24.11.2014 19:18 - Meldin
Aha. A co ostatní?
25.11.2014 09:29 - Shako
Dneska můžu, ale nevadí mi ani zrušení akce.
U nás volno - mírně preferuju hraní u nás, kvůli návratu domů. ;-) Z Almiho práce to není zrovna nejrychlejší...
25.11.2014 10:29 - noir
Já můžu, ale dorazil bych později. Což znamená, že barandov bych mohl opouštět kolem šesté. Ale jak trefit sám k shakovi, to bude ořech...
25.11.2014 11:15 - Shako
noir píše:
Já můžu, ale dorazil bych později. Což znamená, že barandov bych mohl opouštět kolem šesté. Ale jak trefit sám k shakovi, to bude ořech...


No, v noci jezdí přímé spoje z Chaplinova náměstí - zkoušel jsem o víkendu. :-D Ve dne asi na Smíchovské nádraží a od tama 8 minut vlakem S7, směr Beroun do Radotína (vlak pojede 18:13 a 18:28). U vlaku tě vyzvednu - cca 3 minuty přešky k nám.
25.11.2014 12:18 - noir
Shako: OK. díky moc, to bych mohl dát. Teda, jestli to ještě potvrdí almi... a smud...
25.11.2014 12:21 - Almi
Zdar, já jsem ready..jen tedy hrajeme už dneska? Mám v tom trochu hokej, myslel jsem, že hrajem až ve středu.

Co se cesty na hru týče, pojedu autem, mohu Noira na Barrandově vyzvednout.
25.11.2014 12:30 - Meldin
Já dneska taky můžu. Můžu jet s noirem vlakem a Shako nás může vyzvednout. Noire napiš kterým vlakem pojedeš ať jedeme najednou :)
25.11.2014 12:41 - noir
ALmi: kdybys mě nabral na CHapliňáku v šest, asi by to bylo ideální. Mám tu školskou radu přímo tam, ve škole...
D9ky moc!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10227489471436 secREMOTE_IP: 3.140.198.12