Dalcor
29.4.2008 12:45
Worldwide DND Game Day 2008
Přijďte uvítat DnD 4E na první oficiální veřejné představení
Dne 15. června 2008 se v Pražské herně Černého rytíře uskuteční World DnD Day 2007.


Nezáleží na tom, zda jste nováčci či zkušení veteráni, neboť tato akce je otevřená každému.

Předběžná účast: Almi, Alnag (DM), Andtom (DM), Aramor (DM), Bazi (DM), Dalcor (DM), Dios, Dodo (DM), Fibriso, Geralt, Kuba, Lotrando, Malabar, Marek, Noir, Quentin, Thief, Wraiths.
12.6.2008 09:28 - ShadoWWW
@Dalcor jestli se zeptáš, budu rád. Psal jsem před chvílí na brněnskou pobočku, tak uvidím, co napíšou. Taky jsem se díval, že 15.6. je neděle a v neděli mají otevřeno jen na pobočce v Praze. Tak si to budu muset koupit asi až ten další týden bez slevy. :( No co už..
12.6.2008 09:30 - Dalcor
Můžu ti to koupit a poslat poštou - ale musíš mi ještě dneska poslat peníze na účet.
12.6.2008 09:51 - andtom
Dalcor: Jsem pověřen koupit 1x PHB pro yashamarua. Sám core rules 4e kupovat v Rytíři nebudu, mám objednáno přes Amazon.
12.6.2008 09:54 - ShadoWWW
@Dalcor: OK, to bych byl moc rád. Napiš mi prosím své číslo účtu na radim-havlicek@post.cz Chtěl bych koupit Core Rulebook Gift Set 4.0 Napiš mi prosím taky jak to udělat s cenou poštovného. Jestli ho chceš dopředu (a kolik). Předem díky.
12.6.2008 10:00 - Dalcor
Gift Set Blackfire nedodal, číslo účtu a VS potvrdím
12.6.2008 10:46 - ShadoWWW
Ale vždyť na eshopu Rytíře je napsáno "D&D: Core Rulebook Gift Set 4.0" Skladem : 7 kusů
12.6.2008 11:47 - Dalcor
Fakt jo? Ověřím - další odpovědi jen na mail see - Dalcor offline
13.6.2008 12:33 - noir
Teď jsem se díval na pregenerované postavy a mám pocit, že jsou v nich zcela absurdní chyby-tak třeba ten půl-elfí zloděj má bonus k útoku +5, ale kde ho vzal, to fakt nechápu. Podle vlastností a schopností by měl mít +2, ne? Jestli je to podobné i s ostatními postavami, tak potěš koště...
14.6.2008 09:14 - Dalcor
+2 za Weapon Profecianecy, ja si to zapomel doma sakra...
14.6.2008 09:25 - Alnag
Dýka i rapír mají proficiency bonus dokonce +3, ale je to tak, jak píše Dalcor.
15.6.2008 20:29 - Alnag
Tak jsem rád, že jsem viděl staré i nové tváře. U stolu zase padly takové husté hlášky a přišlo mi to fajn. Pokud jsem dobře zaznamenal, tak zase padnul rekord v návštěvnosti, ale jestli to takhle půjde dál, tak nevím, jak to zvládneme příště...
Díky všem DMům, kteří přijeli a nebojte se napsat dojmy...
15.6.2008 20:42 - Quentin
dekujem bazimu za hru ;-)
15.6.2008 21:22 - trinitron
Díky za suprovou hru, parádně jsme si to užil mám spoustu novejch zážitků a hlavně herních zkušeností s 4e, kterou jsme ze začátku celkem nechápal, ale časem jsem si zvyknul. A jinak jsem rád že jsem mohl poznat pár lidí osobně a ne jenom takhle z fora. Fakt moc díky kluci skvělá akce.
15.6.2008 21:28 - Alnag
Trinitron: Tak to rádi slyšíme... btw. s kým jsi hrál? (Kdo byl tvůj DM?)
15.6.2008 21:57 - Alnag
Tady jsou slidy na mojí přednášku od trojky ke čtyřce - je to Powerpoint (asi 3 MB) - kterou jste žel v důsledku nedostatku funkční techniky neviděli a díky tomu slyšeli ve značné zkrácené verzi (rules only)... :(
16.6.2008 00:00 - thief
Byla vydařená akce. Hrál jsem u stolu s andtomem, který je skvělý DM, a dovedl to výborně kočírovat. I díky tomu jsme dohráli jako první a dobře jsme se bavili. Rád jsem si zkusil 4E a potvrdilo se moje podezření, že jde o naprostý odpad motivovaný čistě ziskem. Ani hráč, který pravidla 4E nikdy neviděl, se nemusel nic učit. 4E totiž nic nového nepřináší. Jde jenom o výrazně osekaná pravidla 3,5E a je to sakra znát. Dovednosti jsou ochuzené a omezeně přístupné, já jako klerik bych nemohl vyjednávat ani nikoho přesvědčovat, protože kromě dovedností znalostních (religion, history, arcana...) jsem v podstatě jiného neuměl. Moje "kouzla" (prayers) byla v podstatě různou variantou jednoho nebo dvou triků. Triviální způsob boje - aby tomu opravdu rozuměl každý - to prostě nezachrání. Výrazně mi vadila absence přesvědčení, protože já jako pelorita byl jasně good, ale když jsem kouknul do deníků válečníkům, mágům nebo zloději, všichni byly "bez přesvědčení" a tudíž nevyzpytatelní. Což mohlo v tom konkrétním příběhu docela hrát velkou roli, protože jestliže v prvních místnostech byly sarkofágy peloritů a bahamuťanů a družina je vybrakovala, přivodila pravděpodobně hněv neklidného ducha, zatímco když je minula s úctou a kosti rozházené na podlaze řádně uložila - což jsem jako pelorita striktně dožadovat - duch ve finále pomohl družině v boji. Já jsem hledal třeba podporu u stejně založených postav, a ejhle oni jsou všichni bez přesvědčení, šedí, neodhadnutelní. Opět opakuju, že hra byla zábavná a moc jsme si to užili, ale rozhodně to nebylo zásluhou chudých pravidel, ale kvalitními hráči a DMem.
16.6.2008 01:33 - Malabar
Sem rad ze sem se konecne po takovy dobe premlouvani dostal na takovoudle nejakou slezinu. A rozhodne to stalo za to. Udelal sem si vlastni obrazek na 4e v praxi. Ten vypada asi tak ze nejake napady sou dobry, ale radeji zustanu u trojky a ty napady co se mi libily si k ni pridam. Zahral jsem si vybornou hru (po dlouhy dobe sem byl taky hrac a ne jen vypravec :) Rozhodne by sem chtel podekouvat Andtomovy za paradni hru a ostatni hracum taky, zvladly sme to na vybornou :D A v neposledni rade sem rad ze sem nejaky lidicky videl na zivo, tak ted vim co za tvare se zkryva za tema internetovejma avatarama ;)

Alnag: Trinitron hral s Andtomem, stejne jako ja.

Thief: Aaaa, tak to si byl ten pelorita. Nejak sme zapomely na to se predstavit :) Tak teda dodatecne : Tesi me, Malabar. (ja byl ten valecnik Kelrick sedici pred tebou)

Nevite kolik tam bylo nakonec lidi ?
16.6.2008 09:00 - andtom
Thief, Malabar: Děkuji za chválu, vaše spokojenost mě opravdu těší, dle mého je však příjemná hra zásluhou hlavně vás jako hráčů, DM jen slouží. Musím hráčům opravdu složit hold. Bez vašeho přístupu by se hra se šesti postavama v rušném prostředí nedala dost dobře odehrát. Moc se vám omlouvám jako první skupince, že ač jsem vám na začátku slíbil, že budeme pokračovat s bílým drakem, tak jsem musel dostát duchu akce - jelikož jsme dohráli jako první, tak jsem převzal dle pokynů vedení další skupiny, na kterou se od počátku nedostalo DMa. Určitě tomu v duchu fair-play běhu akce rozumíte. Děkuji Dalcorovi, že mě v průběhu druhého vedení vystřídal, čímž jsme se o vedení druhé skupiny podělili, měl jsem toho samého podruhé už dost, je to prostě paladin ;)
Tato akce mě opět přesvědčila o tom, že RPG hraní je o lidech. Hrál jsem s lidma, které jsem jako hráče neznal a oni mě také ne. Hrál jsem s Thiefem, kterému se jak vidíte 4e slušně řečeno nelíbí. Hrál jsem dobrodružství, které bylo dané. To vše je ale nepodstané, někde daleko vzadu, když se všichni chtěli bavit a dali do toho srdce (a jak hrál Thief? no prostě skvěle). Bylo s váma všema super, pánové!
16.6.2008 10:12 - Alnag
Lidí tam bylo asi padesát resp. možná padesát + vypravěči, Dalcor to bude určitě vědět líp.
16.6.2008 10:26 - wraiths
tak chlapi,ale i "neznejsi"pohlavi jiste tam bylo,piste piste. At mi co jsme nebyli maji predstavu jak to probihalo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068269014358521 secREMOTE_IP: 18.117.153.38