Dalcor
29.4.2008 12:45
Worldwide DND Game Day 2008
Přijďte uvítat DnD 4E na první oficiální veřejné představení
Dne 15. června 2008 se v Pražské herně Černého rytíře uskuteční World DnD Day 2007.


Nezáleží na tom, zda jste nováčci či zkušení veteráni, neboť tato akce je otevřená každému.

Předběžná účast: Almi, Alnag (DM), Andtom (DM), Aramor (DM), Bazi (DM), Dalcor (DM), Dios, Dodo (DM), Fibriso, Geralt, Kuba, Lotrando, Malabar, Marek, Noir, Quentin, Thief, Wraiths.
16.6.2008 10:27 - andtom
wraiths: Žel, nežnější pohlaví tam bylo, ale nehodil jsem Charisma check :(
:))
16.6.2008 10:31 - noir
Mě se líbil jak DnD Day, taky 4e. Obé bylo přesně takové, jak jsem si představoval. U našeho stolu hráli většinou příležitostní hráči a ti byli víc než spokojení. Možná není 4e úplně tak pro zapálené hráče, ale pro nás občasné je úplně ideální. Docela se mi líbilo, jak Jen jsem trošku rozrušený z toho, jak hloupě pojmenovali burst a blast. Dvě podobná slova pro dvě rozdílné věci, to je fakt hloupé. Pletlo se to hráčům i GM, je to fakt neinuitivní. Jinak mi přišlo, že to s těmi rolemi mysleli fakt vážně-když se do něčeho pouští postava, která na to není určená, dopadá to většinou velmi tristně. Díky Dalcorovi za GMování a všem zúčastněným za organizaci. Jo a zabití draka bylo kouzelné! A pak že je wizard v 4e na nic...
16.6.2008 10:32 - noir
Jedna z ženských hráčem byla u našeho stolu a užívala si - když srovnávala s 3,5, byla zcela jednoznačná. Tak třeba čtyřka naálá víc holek...
16.6.2008 10:33 - Alnag
Burst a Blast je fakt humus. Akorát se to dá obvykle poznat podle rozsahu.
16.6.2008 11:36 - noir
Jen se tak teď koukám do pravidel a zjišťuju, kolik chyb jsme dělali - třeba jsem si až teď všiml, že forced movement neprovokuje opportunity attacks. Hm a taky jsme celou dobu hráli, že shifting je minor akce...
16.6.2008 11:40 - thief
Malabar: Jejda Kelrick. :-) Škoda že jsi nebyl v sobotu večer v hospodě, dobře se tam pokecalo. Doufám, že tě ten můj pelorita nepoužíval jako beranidlo moc okatě. :-)) Ale nakonec jsme to zvládli dobře, i když v jednu chvíli jsem si říkal, že to nerozchodíme.
andtom: Děkuji za pochvalu pane řídící. :-)) Doufám že sis stihl koupit nějaké ty miniatures. Já si jich nakonec přivezl osm.
16.6.2008 11:41 - trinitron
jen se ještě připojuji k děkováním s ostatními co hráli s Andtomem. Byla to výborná hra i když jsme se bohužel nedostali na toho bílého draka, na kterého jsem se vážně těšil. Ovšem chápu problém, který se musel vyřešit s onou skupinkou, která čekala na volného DM. Takže Andtome díky za hru moc jsem si to užil.
16.6.2008 11:42 - Alnag
Noir: Nebyls náhodou v té skupině co si pinakala spícího draka, viď? :)
16.6.2008 11:42 - thief
Když už mluvíte o něžnějším pohlaví, tak jsem si všiml té zrzky, co byla v hospodě a chvilku i v herně, ale nehrála. To byl něčí doprovod nebo jen nenašla DMastra?
16.6.2008 11:56 - wraiths
thief: treba ti odpovi sama ;-)
16.6.2008 12:16 - LZJ
Alnag: Pěkná prezentace, škoda že nebyla promítnutá všem. Jen jsi zapomněl nahlas upozornit, ji vyvěsíš na d20.cz - reklamy není nikdy dost ;-)
Hrál jsem s Dodem a lidmi taky spíš příležitostnými a dvěma malými kluky miniaturkáři (jak jsem pochopil). Hra byla celkem v pohodě, Dodo byl výborný DM a šikovně přecházel neznalost pravidel a jiné nedostatky. Já se omluvám, že jsem hru trochu honil dopředu. Jednak jsem věděl, že ještě musím včas dorazit domů připravit byt na večerní DnD a druhak nemám dlouhé dohadování o postupu, když žádný jasně správný není. V tom považuju prostě situaci s runou a dvěma kluky v kruhu a hrozbou spadlého stropu za obecně blbou pro hru - možná by to vyřešily dobré hody na Arcanu, ale ty prostě nepadly. Aspoň byl konec pořádně akční.
Na pravidla jsem si udělal názor, že hru DnD nijak zásadně nemění a to ani kupředu ani zpět. Ale je tam pár vychytávek, které se určitě dají aplikovat.
Při boji se ukázalo, že je celkem pestrý, když se používají Powers. Mě se klerické schopnosti rozhodně líbily, i když odvracení nemrtvých nakonec nedošlo. Rozhodně na první úrovni byly lepší než Bless, Cure Light Wound a mlácení palcátem.
Ale pro rychlost hraní i efektivitu boje je jasně potřeba znát schopnosti své postavy - takže při tvorbě si procházet pravidla bude třeba. A i u připravené postavy je třeba si pročíst Power u postavy včas. Není moc zábavné když válečník má útočit a hráč prochází schopnosti na kartě, přemýšlí, co by se hodilo udělat. Když všichni hráči budou dobře znát svoje možnosti, bude hra akčnější. IMO tomu napomáhá i poměrně nízký počet powers na vyšších úrovních.
Podobně jako hráč válečníka (DnD newbie) na tom byli ti dva kluci, kteří zřejmě neuměli anglicky dost, aby si je z karty vyčetli. Jinak byli schopní a kreativní dost (sestřelování lucerny magic missilou).
Děkuji organizátorům za zajímavou akci.
16.6.2008 12:18 - noir
Alnag: No musím se přiznat, byl :o) Ale dostalibysme ho asi i bez těch opportunity attacků... Sleep je fakt síla! A to i s tím, že wizard nepoužíval svůj implement.
16.6.2008 12:52 - Lotrando
Tak já se připojím ke gratulacím i zde. Díky za výbornou akci a pěknou hru. Alnag jako DM nezklamal a vylámal ze mě podivnou směsku RP o které jsem ani netušil, že jsem jí schopen. Výborně jsem se bavil.
Celkový dík organizačnímu týmu za přípravu, věřím že na podzim už překročíte stovku návštevníků.
Po zkušenostech v neděli dávám 4E na pořad příštího sezení a uvidím co na to naše manželky a slečny. Mě to přišlo hodně intuitivní, bez takových těch starých zádrhelů kdy se stále koukalo do pravidel. Jistě se i v nové edici najdou nějaké bludné kořeny, ale celkový dojem je víc něž dobrý.
16.6.2008 13:34 - Alnag
Lotrando píše:
Alnag jako DM nezklamal a vylámal ze mě podivnou směsku RP o které jsem ani netušil, že jsem jí schopen.
Dík :))
Lotrando píše:
Mě to přišlo hodně intuitivní, bez takových těch starých zádrhelů kdy se stále koukalo do pravidel.
No tady bych byl opatrný. Ono bez starých zádrhelů ano, ale určitě tam jsou nějaké nové. Jako třeba že AO nejdou při forced movement (jak tady poznamenal noir), blast a burst, divně spočítaná čísla pro skill encounters... nemám pochybnosti o tom, že se to dá hrát dobře z fleku. Ale myslím, že se s postupem času pár věcí určitě vynoří (tak akorát na 4.5 revizi :))
16.6.2008 13:37 - andtom
Thief píše:
Doufám že sis stihl koupit nějaké ty miniatures. Já si jich nakonec přivezl osm.
Už v tom lítáš (edit: skoro jako v té zrzce) :)) Také jich mám asi osm, neměl jsem pak nějak čas déle setrvávat, šel jsem se jen rychle najíst k Českému lvu a mazal jsem na vlak.
16.6.2008 13:57 - Almi
Taky děkuju všem, hlavně Alnagovi (jakožto našemu DM) za parádní dungeon crawl :o))
Jinak jsem si hodně opravil svoje mínění o 4E. Z debaty zde mi tak nějak vyplývá, že si většina lidí od 4E slibuje, že snáze dostanou (ke hře :o)) nějakou holku. K tomu bych rád poznamenal, že pokud je tomu tak, pak je diskuze na téma "figurky: nutné či nikoliv" vyřešena. Většina dívek ony výrobky barveného plastu roztodivných tvarů prostě milují... :o))))
..nechci se raději domýšlet proč, ale tomu tak je...
..jo, a pokud někdo chce mladší hráčky, byly by zajímavý plyšový...
..ale vážně: 4E jasně ukázala, že figurky výrazně násobí prožitek ze hry. Bylo roztomilé sledovat u mnoha lidí podobné nadšení jako před časem u mne - otázky na téma - kde sehnat snadno a lehce figurky a Dungeon tiles v jednu chvíli v mém okolí dominovaly. Jinak je 4E přesně taková, jak má být - lehce stravitelná, nenáročná, konzumní a (většinou) srozumitelná. V něčem trochu nelogická, ale to se poddá. Je to prostě zcela jiná hra a rád si zahraju oboje.
16.6.2008 14:11 - Malabar
Thief : Ale tak on byl Kelrick spokojenej, sem tam si bouchnul a pak se prospal. Jo ke konci to vypadalo bezradne ale ten duch-stin nam pak docela pichnul. No v tu sobotu sem tam chtel jit, ale nemely sme kde prespat tak sem se musel spokojit "jen" s dnd dayem.
No ja sem si taky privez 10 miniatur, no tak nekupteto jednu za 5kc. Pravda, taky to tam podle toho vypadalo jako u pultu :D Ale Thiefe, zavidim ti toho strazce Mitrilovy brany :)
EDIT : A jedenactyho Kelrika ;)
16.6.2008 14:14 - Alnag
Almi píše:
Většina dívek ony výrobky barveného plastu roztodivných tvarů prostě milují... :o))))
To můžu potvrdit... jedné svojí hráčce ze SW jsem pořídil totožnou figurku s jakou hraje, aby ji měla i na doma (a nemusel sem jí dávat svou). ;-)
16.6.2008 14:33 - Quentin
Ja mel pocit, ze to ty zensky hrajou jen kvuli kostkam.
dokonce se zacinam bat, ze se z moji pritelkyne stane sberatelka kostek :D
16.6.2008 14:49 - Almi
Alnag: Doufám, že nehraje za R2D2 nebo toho druhého robotka s ještě nesrozumitelnějším názvem...
QuentinW: Na pár akcích jsem už viděl specializovaný stánek, kde prodávali přívěsky a náušnice z kostek..musím říct, že se jednalo ve velké většině o hoodně vymazlené kousky. Takže chápu :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074015140533447 secREMOTE_IP: 3.137.181.52