Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
12.5.2014 20:37 - Vojtěch
Léčení toliko přes klerika (má lay on hands kdykoli, jen musí hodit check a nenasrat bohy - což se snadno stane, když je léčený jiného přesvědčení, ale to má v moci DM - tady bych to asi nehrotil - a kostka), nebo když se do něj naleje lektvar. Možná by se dalo taky nějak mrtvého obvázat, ale to bude spíš na dohodě.

Začíná se na lvl 0 a co ti přežije do 10 XP se může cvičit na hrdinu, ale není to Sofiina volba, kdy bys musel volit jedinou postavu. Ono lvl 1 není záruka bezpečí. Taky nějak se počítá s najímáním hirelingů, kteří asi mají průběžně sloužit jako zdroj případných náhradních postav.
12.5.2014 20:48 - Quentin
Vidiš, na klerika jsem úplně zapoměl :D Vyhodily jsme ho z pravidel a nějak jsme si na magický léčení odvykly.

Hirelingové jako náhradní postavy u nás frčej už dlouho. Skoro každej si expí jednoho* sidekicka pro jistotu :)

*charisma -1 žádnej sidekick, 0 jeden, +1 až tři
12.5.2014 21:05 - Vojtěch
DCC je přece jen resurrect klasiky, takže fighther, mage, thief a klerik nemohou chybět. Taky je tu halfling, dwarf a elf coby classy.

Jinak retainer (jak se tu Hireling jmenuje) se pronajímá, jako další noob na lvl 0, občas lvl 1, který si účtuje 1-4 cp za týden, + 1-4 cp za extra výbavu (kožená zbroj a meč nebo tak něco), 1 sp příplatek za nebezpečí a 1 gp za extra průsery. Po prvním encounteru si hodí na vůli s úpravou za tvojí personality (Chrisma jako) jestli nevezme dráhu a na konci dobrodružství si to taky může rozmyslet (+/-4 oprava k hodu, podle chování postav k němu).
12.5.2014 21:31 - Quentin
Nice :)

My máme ty sidekicky za charismu, kteří expí společně s postavami a na žádnou morálku se u nich neháže. A pak máme ty obyčejné lvl 1 henchmeny, kterých můžeš najmout tolik, kolik jich ve městě je a na kolik máš peníze. Od teďka u nich budu taky používat morale roll u prvního a po posledním encounteru a účtovat zvlášť za extra gear/skill/lvl. Díky za inspiraci :)
12.5.2014 21:44 - Vojtěch
DCC je vůbec zábavná věc a vzhledem k (asi záměrně) velké knize se v ní nechá dlouho objevovat. Ono Old School má leccos k nabídnutí.
15.5.2014 12:42 - Sparkle
Nejbližší opengaming v Mephitu bude Končina v neděli 25. května. Pozor, tentokrát o hodinu dřív, už od 12:00.

Končina je nově vyvíjený český systém, vyjde 1. června v e-verzi a prý když se to ujme a bude zájem o tištěnou, tak se to vytiskne.
Autoři chtějí udělat něco, co bude lepší než Drd i než Drd+ a přitom to bude podporovat klasické hraní, akorát systém bude skill-based.

Web: http://koncina.cz/

Mástrovat si to budeme sami (abychom jim otestovali, jak to z příručky pochopí někdo mimo auru autorů) a autoři u toho budou přítomni jako pozorovatelé.

Jelikož padlo rpgf, nemám přehled o tom, kdo nakonec dorazí na hru. Vím o Keltonovi jako GM, Insolitus se hlásil jako hráč, a pak nevím. Onge a Sosáček říkali, že by do toho taky šli?

Kdo další by si zahrál?
15.5.2014 14:52 - Vojtěch
Já prosím... snad.
15.5.2014 21:36 - OnGe
Copak bych u něčeho takového mohl chybět? :)
15.5.2014 23:14 - Sparkle
Ok kdo další? Když bude přetlak zájemců, udělá se druhá skupinka. Já už mám pravidla doma, něco z toho snad vyvařit zvládnu :)
15.5.2014 23:17 - Ladislav Karpianus
:-D
15.5.2014 23:19 - ShadoWWW
A můžeš nám prozradit, jak to vypadá po přečtení? Co tě zaujalo/potěšilo/nepotěšilo? A co ilustrace a přehlednost?

Na mě ten projekt působí dost nevěrohodně, že bych v tuto chvíli nešel ani do levného PDF, ale mediální hype má, to se musí uznat.
15.5.2014 23:22 - Sparkle
Nemůžu, jsem vázána slibem mlčenlivosti. Oficiálně venku to bude zřejmě 1. června, takže se dočkáš brzo :) Ale jestli chceš taky udělat playtest v Brně, domluv se s autory.
15.5.2014 23:23 - ShadoWWW
Já si počkám na playtest D&D Next. :-) Jinak už delší dobu přemýšlím, že bych nějaké otevřené hraní v Brně zorganizoval. Přemýšlel jsem o DCC, ale nejspíš ušetřím svou energii až na ten Next.
16.5.2014 00:26 - Gurney
ShadoWWW píše:
Na mě ten projekt působí dost nevěrohodně...

Což popravdě možná není úplně fér. Ono v zásadě když se vyhneš klasickým manýrům českých pisatelů rpg tak už seš v zásadě na půl cestě k dobré hře :)

...i když musím uznat, že po díle jakým je Void už je fakt těžké zachovat si pozitivní přístup :)
16.5.2014 00:44 - ShadoWWW
Máš pravdu, je to dáno zkušenostmi: DrD+, DrD II, Void.
Ale jsou i výjimky: Střepy snů, Čas pro hrdiny nebo Příběhy impéria.

Když nad tím tak přemýšlím, tak to, co tyto dvě skupiny od sebe odlišuje, je míra otevřenosti. Ta první skupina měla obrovská informační embarga, autoři se tvářili vážně a tajuplně a "přicházeli se hrou, která nastolí nové pořádky". (parafráze)

Oproti tomu autoři druhé skupiny her neměli žádná informační embarga, hodně o hře mluvili a komunikovali už před vyjítím hry. Z tohoto pohledu se mi třeba líbí Yorkův přístup k Dakaře, která ač mě nijak zvlášť neoslovuje, tak ten projekt jako takový ve mě vzbuzuje mnohem větší důvěru než Končina, kde se opět autoři tváří tajemně a vystupují se silnými předsevzetími a opět staví informační embarga.

Rád bych se mýlil. Ale zatím mě nic nepřesvědčilo. Moje myšlenka je: "Aha, další česká hra." Co tam máte dál?
16.5.2014 01:22 - Gurney
Rozumím. Ale mě je to sympatický ilustracema, že se nesnaží o "DrD znova a lépe" a že docela s klidem zvládli i alefovy rádobydůležité ideologické kecy na své stránce :)

ShadoWWW píše:
...přicházeli se hrou, která nastolí nové pořádky...

Jsem rád že tenhle dojem z většiny českých pisatelů nemám jenom já :)
16.5.2014 02:29 - sirien
Co tam Alef0 říkal?

Já je odigniroval jako vysoce pravděpodobně beznadějné v okamžiku kdy sem viděl jak se jako neznámá parta bez kreditu tváří jak tajemný hrad v Karpatech přičemž vypadají, že jejich rozhled v RPG začíná a končí tím co je u nás známé plus možná jeden až tři žolíky na které někde náhodou narazili. Plus ve mě vzbudil slušnou nedůvěru nějaký komentář k Fate co někde měli.

Možná je ten dojem mylný, ale rozhodně ho nijak moc nezlepšili. Pro mě teď jejich tvorba nemá hodnotu koruny, což se nejspíš bez nějaké ukázky nebo značných doporučení jen tak nezmění.

Jo, mimochodem, sice nemám důvěru, ale zvědavý sem, pokud ste se někdo ochotný dostali k pdf, prosím pošlete :-)
Jako obvykle v podobných případech si kdyžtak nechám původ a detaily pro sebe.
16.5.2014 09:12 - ShadoWWW
sirien: Na webu píšou, že od 1.6 bude lite verze v PDF ke stažení zdarma, tak tam ještě čekám, jestli mě to zaujme.
16.5.2014 14:25 - mackan
Ahoj,
toho 25.5. bych na končinu dorazil.
Lukáš
16.5.2014 15:16 - Sparkle
Výborně, takže Insolitus, Vojtěch, Onge, Mackan

kdo další?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.0744788646698 secREMOTE_IP: 18.191.157.186