sirien
14.1.2022 00:09
JaD tvorba: Bestiář
Google Drive

Typy bestiářů:
M = Mytologie - pokud možno věrné zpracování mytologických předloh do JaD bestiářů. "Pokud chci svět stylizovaný do X, tohle je můj základ".
P = Prostředí - Bestiáře pro konkrétní prostředí a jeho prokreslení. "Pokud chci hrát v Y, tohle je můj základ".
T = Téma - Bestiáře věnované nějakému žánrovému nebo příběhovému tématu. "Pokud chci hrát Z typ příběhu, tohle je můj základ".


Každý Bestiář by měl mít mezi 15-25 listy, tzn. 30-50 stránek v sazbě, ideálně tak něco mezi 15 a 25 individuálními potvorami (počítejte s nějakými těmi obrázky atp.)

Bestiář by měl obsahovat paletu CRek - od minionů přes střední monstra po dva nebo tři "bossy". Měl by obsahovat inspirativní střípky pro tvorbu světa (prostředí, ekologii...), vlastní popis monster z "jejich" úhlu pohledu (Volo style... ukazovat jejich perspektivu na svět) a možné zajímavé zápletky. Ideálně by se měly mixovat combat a non-combat encountery a užití monster.

Bestiáře na dané téma mohou mít více dílů - všechny ale musí mít stejnou osnovu obsahu. Jednotlivé bestiáře nemusí být kompatibilní! Pokud někdo zpracuje dryády v keltském stylu pro keltský bestiář a někdo jiný je zpracuje jinak pro slovanský, je to naprosto ok.




  • Městský bestiář
    • různé “levely” stráží. Různé formy pořádku (centralizovaný, gildovní, boháči…)
    • různí zločinci - kapsáři, zloději, vrazi, vyděrači/výpalníci, gangy…
    • obchodníci, zástupci gild - generátor osobností a přístupů
    • “Jack rozparovač” - běs. Popř. jiné urbanlegends - alchymista, krysodlaci…
  • Dungeon-crawl bestiář
    • Různí obří červi a jiné podzemní hnusky, masožravé houby...
    • Koboldi popř. jiní obyvatelé jeskyní
    • “Živý kámen” - útočící jeskyně…
  • Nepřátelské rasy
  • Námořnický
    • Různé mořské panny
    • Kraken
  • Slovanský bestiář (spojit s “lesním” bestiářem?)
    • Vlkodlaci jako bytosti - vlkodlaci jako alter-rasový rod (požehnání…)
    • Různé rusalky atp.
  • “Klasický” - Řecko-římský (+Egypt?)
  • Severský - ledoví obři atp.
  • Drakonomikon
    • Více dílů? Každý by měl pár různých kousků v jedné stylizaci prostředí (poušť, led, lesy…) nebo mytologie (čína, mezoamerika…)
    • Draci
    • Wyverny
    • Humanoidi (drakoniáni, půl-draci, degradovaní dragonborni, drako-koboldi…)
  • Nemrtví
  • Horor
  • ?? Vzušní (gryfové, pegasové, obří orli, supi… poletuchy… a podobná havěť)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #61
4.2.2022 17:28 - Log 1=0
Mimochodem, ti co se vyznají v pravidlech to mohou projít taky, nečekaně hodně těch potvor je ve skutečnosti nových.
Autorská citace #62
5.2.2022 09:00 - sirien
Pořád jsem ještě mimo, ale aby to nezapadlo - napadl mě ještě středověký Bestiář - taková ta klasická doba temna.

Plus pokud vás k tématu Bestiáře napadne nějaké kouzlo, magický předmět nebo obor povolání, tak to tam asi klidně jde dát taky - ale fakt to není nutné hrotit.
Autorská citace #63
5.4.2022 22:38 - Elfaxik
Tak jsem až teprve teď objevil, že je zde diskuze o bestiáři, budu se muset více zorientovat v D20 :D
Autorská citace #64
11.4.2022 23:00 - Aegnor
Mám myšlenku na snad zajímavou bestii do Draconomiconu.

Drakorozený Barbar, totemový válečník draka. Jeho poklad jsou spirituální úlomky různých draků. Zajímavý gimmick pro boj s ním je to, že dokáže z těchto úlomků vyvolat nějaké spirituální obrazy draků. Ale samozřejmě to moc nepoužívá, protože je to plýtvání jeho pokladem. Říkám si, že by mohl vyvolat obraz vždycky, když klesne pod nějakou hranici BV.

Každopádně, proč to sem píšu - dokázal by to někdo nastavovat na cca CR 10?
Drakorozený je hlavní protivník, obrazy jsou hlavně pro ozvláštnění a nějaké rozhýbání, takže spíše křehcí s větším poškozením.
Autorská citace #65
6.7.2022 12:52 - Log 1=0
Doplnil jsem statblocky do Hebrejského bestiáře
Popravdě jsem hodně refluffoval DnD potvory, takže pokud mi k některé napíšete, že by měla mít víc svého, tak to rád upravím. A není tam fluff, to čeká na Sirienovy instrukce.

kozí šedim 1/2
lilim s oslím zadkem 1/2
Škodivý šedim 1
Lilim s krásnou tváří 1
Lilim stělesnění chtíče 4
Stínový šedim 4
Tanin 5
Cherubín 6
Nephilim 9
Anděl 10
Drak 10
Azazel 11
Lilith 12
Trun 13
Seraf 16
Leviatan 17
Behemoth 17
Abadon 19
Asmodaj 20
Archanděl 21
Satan 30
Autorská citace #66
12.7.2022 22:29 - Log 1=0
Keltové už mají taky bezfluffový a nezahlazený bestiář. Využívám hodně anglický zápis, takže pokud někdo umí tohle vyslovit, a udělal český transkript, taky by bylo fajn (pokud se nedohodne anglický).

Merrow 1/8
Skřítek 1/4
Baobhan sith 1/2
Aes Síde 1/2
Dobhar-chú 1
Bánánach 2
Cat-sith 2
Kelpie Each-uisge 2
Selkie 2
Cú-sith 3
Pán Aes Síde 4
Bánší 4
Gancanagh + Lenean Shide 4
Buggane 5
Fuath 5
Ellén Trechend 6
Fachan 6
Černá Anis 7
Slaugh 7
Fomorian 8
Púca 10
Baethir 11
Oilliphéist 15
Autorská citace #67
14.7.2022 13:44 - Log 1=0
Severské statblocky, stejné okolnosti jako minule.

tilberi 1/8
Fossegrim 1/2
Gulon 1
Bysen 1
Nyx 1
Valravn 3
Hyldemoer 5
Draugr 5
Troll 5
Bergsrå 7
Jotun 8
Mylingar 8
Hulder 9
Sjörå 11
Ysätters-Kajsa 11
Hafgufa 17
Kraken 23
Jörmungandr 30
Wargr 30
Autorská citace #68
14.7.2022 23:36 - Log 1=0
Ostatoval jsem Ugymu Slovany, snažil jsem se držet "objednávky", co tam měl, a fluffu, ale ne 100%. Jako, jasně, ženemá cenu jet pure DnD style a přesnost se cení, ale místy to připomínalo seminárku ze slavistiky, je třeba do té historie i trochu hrábnout. Ale fluff se stejně bude přepisovat všude, takže to je asi jedno.

Bludička 1/4
Jezinka 1/2
Můra 1/2
Polednice 1
Půlnočnice 1
Pták ohnivák 1
Víla 1
Jezinka Bosorka 2
Vodní panna 2
Čert 3
Morous 3
Plivník 3
Ježibaba 5
Mavka 5
Upír 5
Hejkal 8
Rusalka 8
Oživlý strom 9
Vodník 11
Lešij 13
Kostěj 21
Autorská citace #69
14.7.2022 23:55 - sirien
jen pro záznam - topim se v GameCon finishi jak sviň, jako vždycky touhle dobou tenhle rok. Hned co GC skončí mám tohle jako horní položku todo.
Autorská citace #70
15.7.2022 09:05 - Ugy
Log 1=0 Diky za ostatování, já teď taky nějak nic nestíham. Jo to, že je to dost vytažený z různejch zdrojů a možná to připomíná seminárku ze slavistiky beru.
Autorská citace #71
15.7.2022 09:22 - Pan Bača
Připojím se až na kontroly, jen abyste věděli;-)
Autorská citace #72
15.7.2022 22:21 - Log 1=0
Ostatováno Velké Meziříčí... pardon Mezopotamie. Vymyslet fluff pak bude dost o kreativitě, o spoustě z nich se moc nedochovalo.

Kulilu 2
Lamassu 2
Kusarikku 3
Uridimmu 3
Mušḫuššu 4
Alû 5
girtablilu 5
Nebeský býk 5
Anzû 6
Bašmu 8
Ribasu 11
Palmový král 13
Ugallu 13
Ušumgallu 15
šeg-saĝ 16
Labbu 24
Autorská citace #73
16.7.2022 14:39 - Elfaxik
Co se týká fluffu, tak tipuji, že se chceme hlavně držet originální mytologie a jen to nějak zasadit do světa D&D. Dělat takové hybridy :D
Autorská citace #74
17.7.2022 18:03 - Log 1=0
Staty pro Orientální (arabsko-perský) bestiář. Lingvisty asi právě osypalo, ale u obou jsem toho našel moc málo na to, aby měli každý svůj, ale o pár kousků by byla škoda přijít, stejně jako o prostředí z Tisíce a jedné noci. Navíc je tam určité ovlivňování skrze islám. A hlavně, hráčům to bude nejspíše putna.

Almiraj 1/8
Peri 1/4
Chamrosh 1/2
Ghúl 1
Hatif 2
Mantikora 3
Qutrub 3
Sila 4
Aras 5
Nasnas 5
Dev 7
Tanin 8
Džin 11
Ifrít 13
Azdaha 16
Marid 16
Dandan 17
Falud-Zereh 19
Šejtán 20
Rok 21
Autorská citace #75
17.7.2022 23:06 - Log 1=0
Staty pro Generický Evropský středověk.

Homunkulus 0
Kostlivec 1/4
Mořská panna 1
Víla 1
Gryf 2
Lidožrout 2
Bazilišek 3
Vlkodlak 3
Ježibaba 3
Duch 4
Jednorožec 5
Obr 5
Vyverna 6
Golem 9
Anděl 10
Démon 11
Upír 13
Drak 24
Autorská citace #76
19.7.2022 20:24 - Jarik
Log 1=0
Z čeho čerpáš? Na mně to působí jak z těch knížek Mýty a legendy - a pak podle tématu nebo oblasti :D
To není negativní chvála, to je chvála plusová.
Autorská citace #77
19.7.2022 23:35 - Log 1=0
Ujdu tisíc mil do hor, do tajemné jeskyně, kde si sednu před sloupce věšteckých par, a poslouchám, co mi z druhé strany stříbrné opony vypráví tetička Wikipedie.
Autorská citace #78
20.7.2022 10:14 - Naoki
Autorská citace #79
20.7.2022 12:40 - Log 1=0
Zarvé ti nefunguje odkaz.
A zadruhé, tamby mohlo být tolik bizardností, počínaje lasičkou, co rodí ušima, alesem jsem záměrně dal takovou tu klasiku.
Autorská citace #80
21.7.2022 03:09 - Naoki
odkaz opraven
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076176881790161 secREMOTE_IP: 3.147.54.6