Dalcor
27.2.2010 16:04
DnD Game day 21.3.
I letošního roku si vyzkoušíme nové základní příručky pro Dunegons and Dragons 4th Edition. Jako první přivítáme Player's Handbook 3. Připojte se k tisícíovkám hráčů a vypravěčů po celém světě, kteří oslaví příchod nové příručky.

Kde: Herna Dunegon, U skládky 7, Praha 9, 50m od zastávky Metro B Českomoravská

Kdy: 21. 3. 2010, sraz a registrace v 11:00, začátek 12:00

Sebou: tužku, papír, dobrou náladu a kostky (k dispozici k nákupu na prodejně)

Vstupné: zdarma

Je to otevřená akce, kde se hraje DnD 4e. Je to skvělá příležitost si hru v klidu vyzkoušet, právě když ji neznáš - fakt tam není moc co vysvětlovat a většinou se to pohodlně zvládá za běhu - na druhou stranu Ti nikdo hlavu neutrhne, když se přijdeš jen podívat. Postavy a dobrodružství jsou předpřipravené, jediné, co tak člověk potřebuje je nějaká ta tužka, případně oblíbený set kostek.

Bohužel herna momentálně nevede sortiment DnD, na druhou stranu tuto akci bere jako test zájmu o DnD a zároveň jako průzkum trhu, pan majitel se pokusí do té doby sehnat PHB3 na prodejnu.

Zkuste i do tohoto threadu napsat o co by jste měli do budoucna z DnD (ale i jiných her, napříkld Pathfinder) zájem, zda by vás zajímali popřípadě tilesety (nejen wizards), přiručky a pod. Pan majitel je nakloněn diskuzi :)
Autorská citace #21
3.3.2010 08:56 - Beltar
Taky si rád přijdu pomoct s DMováním.

V Dungeonu se nám bude hrát dobře. Prostory jsou aspoň částečně odděleny, takže se nebudeme překřikovat všichni najednou.

S majiteli herny máme za DnD Miniaturskou komunitu také skvělé zkušenosti.

A nejlepší nakonec - je tam teploučko :-).
Autorská citace #22
3.3.2010 09:38 - wraiths
pokud by bylo potreba neco vytisknout(nakopirovat) tak jsem napomocen.
Autorská citace #23
3.3.2010 14:17 - LZJ
Říkal jsem, že kdyby nebylo kde, tak bych se poptal v Kladenském Labyrintu, ale když máte něco takhle v Praze u metra, tak se nebudu namáhat. :-)

Už je určený termín?
Autorská citace #24
3.3.2010 18:53 - wlkeR
Na internetu jsem potkal datum 20. března, což je... brzy, přiznávám, ale datum, kdy bych si mohl návštěvu Prahy dovolit i já.
Autorská citace #25
4.3.2010 11:29 - Dalcor
Já uvidím jestli je 20.3. aktuální, dneska mám schůzku v Dungeonu
Autorská citace #26
4.3.2010 12:12 - Jarik
20.3. :(
to uz mam program :(
Autorská citace #27
4.3.2010 15:51 - Assassin
Asi se zeptám jako idiot (ale i to je účel diskuzního fóra ne?), hlavně, když vy tu řešíte organizaci akce, zatímco já o tom nevím vůbec nic.
O čem DnD Game Day vlastně je? Je to otevřená akce pro všechny? Hrálo by se tam jen DnD 4E? Může se člověk přijít jen podívat?
Stačilo by mi odpovědět taknějak obecně, vidím, že zatím nevíte, kdy to bude, jestli to bude atd., ale já nevím vůbec nic o takových akcích, RPG s přáteli hraju sice řadu let, ale na čistě "neprofesionální" úrovni. Hrajem to co nás baví, a když dojde inspirace tak kouknu třeba sem nebo na jiná známá fóra o RPG, ale přestože jsem častý návštěvník, tak nepřispívám.
Zkrátka, různý GameCony, DnD Game Days atd. jdou naprosto kolem mě, ale kdybych se chtěl přijít podívat, co by to pro mě znamenalo? DnD 4E jsem nečetl a nejsem si úplně jist jestli do nich chci investovat. Hrát je tedy veřejně pro mě nepřichází v úvahu, dlouho by trvalo, než by mi to někdo vysvětlil, ale rád bych se podíval...
Autorská citace #28
4.3.2010 15:58 - Sethi
Je to otevřená akce, hraje se DnD 4e. Řekla bych, že je to skvělá příležitost si tu hru v klidu vyzkoušet, právě když ji neznáš - fakt tam není moc co vysvětlovat a většinou se to pohodlně zvládá za běhu - na druhou stranu Ti nikdo hlavu neutrhne, když se přijdeš jen podívat. Většinou jsou předpřipravené postavy i dobrodružství (i když na posledním dni si hráči skládali dobrodružství sami z připraveného materiálu a pak ho odehrávala jiná skupina) jediné, co tak člověk potřebuje je nějaká ta tužka, případně oblíbený set kostek.

edit: A abych tedy odpověděla na původní otázku, o čem že to jako je. Lidé se slezou, ujmou se jich jiní lidé, kteří předem četli návod, a pak se odehrává taková ta běžná geeky zábava zahrnující nějaké to válení kostkami, občas někdo vykřikne nějaké to přirozené číslo nebo zahraje krátkou etudu na téma "já jsem tu pán a vy mocní draci mi koukejte jít z cesty," prostě nic neobvyklého =)
Autorská citace #29
4.3.2010 16:14 - Assassin
Děkuji, hned se cítím o něco chytřejší. Ještě bych se rád zeptal jak velká akce to obvykle bývá, nemám absolutně žádnou představu o tom, kolik lidí se může sbalit a dojít hrát DnD s lidmi, které nezná(ikdyž předpokládám, že nějaké to elitní jádro akce se zná dobře, ať už ze společného hraní nebo netu.) Jestli bych se na místě ztrácel v davech, přeplněné stoly, lidé na pultech, bágly v cestě, panika, řev, skupina hráčů převlečena za trpaslíky s bečkami na zádech. Nebo je to spíš poklidnější akce s pár (desítkami) účastníků.
Autorská citace #30
4.3.2010 16:19 - Jarik
je to poklidnejsi akce s par desitkami clenu.
byl jsem tam tusim 2x a pokazde to bylo cca 25lidi + 5 GM. takze pohoda.
Minimalne budes znat 5 novych lidi z prostredi RPG :D
Autorská citace #31
4.3.2010 16:22 - noir
...z toho já a Sethi jsme dokonce i sympatičtí...
Autorská citace #32
4.3.2010 16:23 - Sethi
No, někteří z účastníků možná vypadají jako trpaslíci (celkovým vzhledem, nikoli výškou)... ale jsou vcelku neškodní, vážně. Je to jen půldenní akce, většinou se začíná něco před polednem a končí tak nějak k večeru, a nemám pocit, že by se na posledních akcích počet účastníků přehoupl přes čtyřicet, včetně vypravěčů (věřím, že ti tu někdo dokáže dát i přesnější čísla).

Poslední Game Day sliboval výkřiky hrůzy od vedlejších stolů, ale ke svému zklamání jsem žádné nezaznamenala, tolik co se řevu a paniky týče.
Autorská citace #33
4.3.2010 16:26 - Assassin
Fajn, díky za info. Popřemýšlím o tom, do Prahy to nemám nejblíž a D1 je nevyzpytatelná:D, ale láká mě to...ještě jednou dík.
Autorská citace #34
4.3.2010 16:34 - Shako
Tak to zni skutecne zajimave. Nastesti uz se nekdo zeptal tak blbe prede mnou, takze jen posledni blby dotaz. Ten termin uz je jisty tj. bude to 20.3.? Pripadne neco jako vstupne nebo jine potreby (papir, tuzka..)?
Autorská citace #35
4.3.2010 16:44 - wlkeR
Raptor pravil, že 20. března je herna volná a teoreticky by to šlo. Domluvovat se bude neska večer s Dalcorem, takže ještě vydržte tu chvíli napětí :)

O vstupném jsem zatím nikdy nic neslyšel, z toho co vím organizátoři dostávají veškerý matroš zadarmo (nebo to tak fungovalo před rokem, jak je to teď věděj všichni čerti).

Papír se hodí, tužka jakbysmet, a ještě to chce nějaký kostky... který by se možná měly dát koupit na místě, jdu mít inteligentní připomínku.)
Autorská citace #36
4.3.2010 16:57 - Almi
Kýblohlav letně-semestrový: Tak já už kit mám. Co můžu prozradit, že quest je docela zajímavej. Jen Wizardi začli šetřit a je to hodně znát - figurky totiž nejsou, jen barevný kolečka/tokeny, z mizernýho papíru. Nicméně - podařilo se mi s Dalcorem zajistit v BF nějaké staré kity, takže oblíbené figurky by byly třeba z nich..co říkáš?

Jo, a postavy budou na 6. levelu. V kitu však nejsou, asi budou na netu wizardů a budou odrážet PHB3 (je na něj pár narážet v questu).
Autorská citace #37
4.3.2010 17:24 - LZJ
No, zrovna 20.3. se moc nehodí. :-( Když všechno dopadne dobře, tak bych mohl někde lyžovat.
Ale zahrát si s jinými je vždycky dobrá zkušenost.
Autorská citace #38
4.3.2010 17:24 - Blaine
Almi:
Bude moznost si ty chary upravit? Protoze na poslednim DnD game day jsem byl velmi nespokojen s tim warforgedem, byl postaven dost podivne...
A dole na karte byla moznost si postavu upravit, teda aspon to si vybavuji, ze to tam bylo napsane. A na 6. lvl uz ty postavy maji trochu vic moznosti a voleb. A nastesti jeste nejde rozhodit balance natolik, pokud bych byl hrozny munchkin:)
Autorská citace #39
4.3.2010 17:35 - Prcek
Bude někde předem přihláška, nebo jako hráč prostě můžu přijít, když mi to vyjde?
Autorská citace #40
4.3.2010 17:45 - wlkeR
Figurky nějaký mám (a v případě nejvyšší noutze bych pár common i investoval) a v brzké době plánuju ještě nasockovat od spoluhráčů tady v Červenym Draku. Což mi připomíná, proč vlastně nepořádáme Game Day taky v ČB... Zkusím v úterý zjistit.

Prcek: Řek bych, že nějaká před-organizace je žádoucí, vhledem k tomu, že 1 dobrodružství je připraveno právě pro 5 hráčů a 1 DM. Nixméně by snad neměl bejt problém do nějaký hry někoho přibrat, protože úprava soubojů ve 4E není žádná DM-vražda a někteří lidi by si očividně rádi zahráli nějakej vlastní build (viz. Blaine.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074550151824951 secREMOTE_IP: 3.144.33.41