sirien
29.6.2016 16:05
Sraz Kostky - ...29.9.-2.10. 2016
Takže takže takže...

...další podzimní sraz Kostky naživo, jako obvykle v podání geek&nerdy podzimní Dálavy.

Tentokrát nemáme svátky, ale řekli jsme si, že na to kašlem, takže sraz vypisujeme od čtvrtka do neděle i bez svátků.

Zábavná věc je, že ten svátek je ve středu, takže kdo chce může klidně dorazit o den nebo dřív a např. si v klidu užít nějakou pořádnou celodenní RPG session a přitom nepřijít o socializaci a deskovky :) (ano, osobně toho velmi rád využiju...)

Opět to je "otevřený" sraz pro všechny primárně RPGčkaře, ale i deskovkáře popř. larpery a další herní geek individua.


Účast (ano, tentokrát jsme termín cheatovali bokem, takže toho vím dost už takhle z kraje):

90+% přijedou

  1. * Sirien
  2. * Dukolm
  3. * Demonica
  4. Sathel
  5. Adam
  6. Pája (Pel)
  7. Kenny
  8. Elgard
  9. Cunnedda (teda, Assassin. Vlastně Umijaky. Prostě Kryštof)
  10. Naoki -
  11. Cemi
  12. Jirka
  13. Jarka
  14. Jerson
  15. Jakub Suchánek
  16. Samuel
  17. Nikolaj
  18. Iridin
  19. Ebon
  20. Nina
  21. Petr
  22. Merlin
  23. Syntax
  24. Nachtrose
  25. Korbal
  26. Pjotr
  27. * Gurney
  28. Tarfill
  29. A15
  30. Babaj
  31. Stáňa
  32. Godric
.

Snad přijedou (30-70%]

  1. Lili
  2. Lokken
  3. Captain88
  4. PetrH
.

Nejspíš nepřijedou :(

  1. Ilgir
  2. Shako
  3. Jarik
.

Nevíme, ale čekáme

  1. ShadoWWW
  2. Vlasák

Máte zájem o kulinářské speciality?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Rychlá jídla - primárně hrátkladné body6
Chci jen klasiku - jak je Dálavským zvykemkladné body4
Přidám 100Kč nad rámec klasiky na specialitykladné body0
Přidám 200Kč na rámec klasiky - chci ochutnat něco zajímavéhokladné body4
Chci jeden večer klasiku a druhý něco tématického, jako byly burgery. Tématický večer může být různý: burgery, zvěřina, ptactvo, ryby, American BBQ, středomoří, Asie atd.kladné body0
Autorská citace #1
29.6.2016 16:44 - Demonica
Skvěle, 5 dní Dálavy zní dost dobře :)
Autorská citace #2
29.6.2016 16:46 - sirien
(a můžeme se sjet už v úterý a mít 4 celé dny Dálavy... to by se daly odehrát třeba i 2 celodenní super-session a pořád by bylo dost času na chlast a deskovky :D )
Autorská citace #3
29.6.2016 19:04 - Nachtrose
Osobne s tím problém nemám, přijet už v úterý (pod)večer, ale jelikož tady v západním mongolsku tou dobou nic neslavíme, vidím to celkem bledě se svým řidičem a spolucestujícím...

A taky bych za 5 dní asi měl už vážnou starost o svého pošuka... ehm... psa.
Autorská citace #4
29.6.2016 20:18 - Naoki
Já mám bohužel nedostatek dovolených, takže budu tam až v pátek :(
Autorská citace #5
29.6.2016 20:33 - Jarik
Rád bych si udělal alespoň jednodenní výlet a zajel za Vámi.
Takže se odhaduji na 30-70%.

Vliv mnoha faktorů, které v tuto chvíli nedokáži ovlivnit.
Autorská citace #6
29.6.2016 22:39 - Jerson
Doufám že tentokrát mi to vyjde a přijedu, možná i s Darienem.
Autorská citace #7
30.6.2016 07:58 - Tarfill
Jsem slepej, nebo tu není napsáno místo, kde se srazíte?
Já bych to rád věděl, že jsem tak smělej...
Autorská citace #8
30.6.2016 08:03 - Demonica
Do první věty doplněn odkaz na lokaci Dálavy.
Autorská citace #9
30.6.2016 09:22 - diaval
Paráda, mám to 36 minut ode dveří :) takže jednoznačně ano, počítejte se mnou. Tímto všechny zdravím a těším se až se poznáme naživo.
Autorská citace #10
30.6.2016 09:56 - Merlin
Ještě nevím v jakém počtu (jestli i s Illiou) a od kdy: nicméně + Babaj
Autorská citace #11
30.6.2016 09:59 - Babaj
a vemte mi dudlika.. a plenecku :-) a medvidka...
Autorská citace #12
30.6.2016 12:39 - Babaj
proc maji Sirien a Demonica ty * ? To jako, ze nepatri ani do tech 4%? Co treba jen s nahodou neprijedou? My jsme ostatni jen 10%
Autorská citace #13
30.6.2016 13:48 - Elgard
Babaj píše:
proc maji Sirien a Demonica ty * ? To jako, ze nepatri ani do tech 4%? Co treba jen s nahodou neprijedou? My jsme ostatni jen 10%


Nepochybně jde o tajné znamení zasvěcenců, kteréžto ti bude moci být vyjeveno teprve na Dálavě po sérii obskurních zkoušek a rituálů.
Autorská citace #14
30.6.2016 14:07 - Merlin
Babaj píše:
proc maji Sirien a Demonica ty * ? To jako, ze nepatri ani do tech 4%? Co treba jen s nahodou neprijedou? My jsme ostatni jen 10%


vždyť tu před nedávnem Sirien psal o vnitřním kruhu kostky :)...to je ono
Autorská citace #15
30.6.2016 14:07 - Jerson
Hvězdičkou i jména se označujou AI jednotky a hráči na PS4 v PC hrách. A protože Sirien ani Demonica tady žádnou hru nehrajou ... odpověz si sám :-)
Autorská citace #16
30.6.2016 14:44 - Gurney
Jerson na to kápl - Sirien a Demonica jsou terminátoři z budoucnosti. Protože dorazili zachránit (nebo zničit? pořád v tom mám zmatek, ty alternativní reality jsou hrozně matoucí) lidstvo trochu napřed, krátí si čas hraním rpgček a staráním se o Kostku.
Autorská citace #17
30.6.2016 15:33 - Lokken
Dejte mne prosím mezi možná přijedou, ještě se uvidí, jak na tom blíž k datu budu s pracovním vytížením.
Autorská citace #18
30.6.2016 20:01 - PetrH
Rad bych zkusil dorazit, zaleI co prace a synuv kraso rok a zavody...tak 50% na vikend
Autorská citace #19
3.8.2016 23:24 - Pjotr
Mne muzete presunout do "prijedou", turnaj se kterym se obvykle podzimni Dalava kryje je tentokrat o tyden vedle
Autorská citace #20
4.8.2016 00:15 - sirien
zupa. Teď zvedni telefon a vysvětli ještě Vlasákovi, že jeho turnaje taky budou o týden vedle :)
Autorská citace #21
4.8.2016 09:57 - Nachtrose
Teda nevim o jakem turnaji mluvite, ale treba me se taky letos jarni Dalava krizila s turnajem...
Autorská citace #22
4.8.2016 10:37 - Shako
Potvrzuju, že 100% nedorazím. Dohodnul jsem si jinougeeky akci - HoW.
Autorská citace #23
4.8.2016 11:52 - PetrH
za me do snad, rad bych se zkusil ukazat a vzit sebou KaM a LWAD
Autorská citace #24
5.9.2016 11:42 - Nachtrose
Tak dálava se nám blíží a tak je možná čas nadhodit neco k organizační diskuzi. Osobně teda neco ohledem jídla. Po jarním úspěchu Ebonových hamburgerů mě tak napadlo, proč jsme vlastně ještě nikdy ( co si já pamatuju ) nezkusili udělat třeba tatarák. Osobně ho mám hodně rád, i když mi je jasné, že ne všichni ho musejí oblibovat stejně. Po rozhovoru s Ebon ale vyvstal problém v tom, že už to chce ne úplně levné suroviny a tak by bylo vhodno se na to spíše složit. Proto bych tady chtěl požádat někoho z Adminů, aby vypsali anketu na průzkum ochoty vyskládat se na nějaké ty speciální pochoutky ( ne nutně jenom tatarák ).
Autorská citace #25
5.9.2016 12:14 - Ebon Hand
Já bych stále zachoval stávající formát, kdy každý bere něco, čímž máme optimální poměr v možnosti lidi zasytit. Přeci jen speciality znamenají vždy i velký nárůst ceny na hlavu a zpravidla tyto pochutiny člověka nezasytí, takže je stále nutné mít s sebou klasiku. Druhak je to pro mě trochu zajímavé, co v lednici najdu. :-)
Vzhledem k tomu, že je tento sraz primárně herní, tak bych to úplně nepřeháněl s náročností přípravy. :-) Já dorazím v pátek, doufám odpoledne, nějaké náročnější kuchařské aktivitě jsem ochoten věnovat jen jeden večer. (je to vlastně takové moje RPG:-) Druhý bych rád udělal rychle večeře a něco hrál. :-) Navrhoval bych anketu nejdřív ve formě základního rozdělení: rychlá jídla - primárně hrát, chci jen klasiku - jak je Dálavským zvykem, přidám 100Kč nad rámec klasiky na speciality, přidám 200Kč na rámec klasiky - chci ochutnat něco zajímavého, chci jeden večer klasiku a druhý něco tématického, jako byly burgery. Tématický večer může být různý: burgery, zvěřina, ptactvo, ryby, American BBQ, středomoří, Asie atd.... :-) A je asi pravděpodobné, že tento víkend přibyde i něco sladkého. Paní Handová na tom teď dost frčí. :-)
Pokud budou chtít lidi něco speciálního, budeme následně řešit. :-)
Autorská citace #26
5.9.2016 12:19 - Naoki
A za kolik by bylo sushi z čerstvých ryb? :P :D
Autorská citace #27
5.9.2016 12:25 - Nachtrose
Autorská citace #28
5.9.2016 12:30 - Ebon Hand
Naoki: sushi nebude, nemám ho rád. Sashimi je v kategorii přidám 200Kč :D
Autorská citace #29
5.9.2016 12:40 - Merlin
vzhledem k tomu, že bohužel pojedu nejspíš bez ženy, tak se mimo pokecu budu věnovat hlavně hraní. Takže já si ulovím něco jednoduchého a lehkého
Autorská citace #30
5.9.2016 12:47 - Babaj
JA chci take hlavne hrat :-)).. Od Ebona je pro mne labuzo i ta jeho Klasika... Ale kdyby bylo na ochutnani neco extra, taky bych se rozhodne nepricil...Konec koncu hlavni slovo by spis mel mit Ebon... bo je to hlavne jeho cas co by ho odvadel si neco zahrat...(tedy pokud jsem to spravne pochopil)
Autorská citace #31
5.9.2016 12:52 - Nachtrose
Já bych preferoval teda ten tatarák. A jinak v podstate cokoli z krávy/prasete/drůbeže. Ryby a vodní příšery nejím v žádné formě.
Autorská citace #32
5.9.2016 14:02 - Gurney
Já tentokrát budu nakládat až na Dálavě, takže pokud máte nějaký kolektivní plán, tak se přidám, byť zrovna tatarák si nedám (na druhou stranu nemám problém si to maso nějak upravit na grilu do mnou preferované podoby, takže se kvůli tomu nemusíte omezovat). Jinak asi vezmu už trochu tradičně něco kuřecího a trochu krkovice. A pokud by jste se rozhodli pro něco asijského (proti čemuž rozhodně nic namítat nebudu), tak někdy příští týden budu doplňovat domácí zásoby surovin všeho druhu (rýže, sojovky, omáčky, ...) v asijské tržinici, takže pokud by jste toužili po nějakých surovinách, nebyl by to problém. Nicméně bych rád tuto Dálavu strávil spíš hraním než žraním, takže jsem za to nedělat z toho úplnou vývařovnu a udělat spíš něco rychlejšího.

A když jsme u toho hraní, hodlám udělat nějaké to D&D (5e) okořeněné trochou vzájemného bodání se do zad.
Autorská citace #33
5.9.2016 14:14 - Sparkle
Nepřijedu, ale pokud bude zájem tak zas pošlu magicy / půjčím landy / pošlu po někom zboží.
Autorská citace #34
5.9.2016 15:31 - Merlin
Gurney píše:

A když jsme u toho hraní, hodlám udělat nějaké to D&D (5e) okořeněné trochou vzájemného bodání se do zad.


Vzhledem k tomu, že se ke hře jako hráč u nás nedostanu, tak se rád přidám. nejen k tobě.
Autorská citace #35
5.9.2016 15:35 - Nachtrose
Merlin: to máš dobrý. já se o prázdninách nedostal ani jako GM...
Autorská citace #36
6.9.2016 11:41 - Ebon Hand
Mohu požádat o přidání té ankety? To bude nejrychlejší a nejjednoduší.
Já bych si také rád zahrál, ještě nevím, jak na tom budu s časem, zda jen jako hráč, nebo si opět dám i něco jako DM.. :-)
Autorská citace #37
6.9.2016 11:43 - Nachtrose
Ebon: jaké teda zvolíme odpovědi? 0/100/200?
Autorská citace #38
6.9.2016 12:04 - Ebon Hand
napsal jsem to v odpovědi 25
Autorská citace #39
6.9.2016 12:06 - Nachtrose
Jo, takhle. Páč se tu ta diskuze pak záhy zvrhla na to, kdo by konkrétně co chtěl a naopak nechtěl :-)
Autorská citace #40
6.9.2016 12:07 - Ebon Hand
počítal jsem s variantama jen jednoduchého vaření, standardního vaření i příplatku
Autorská citace #41
6.9.2016 12:27 - Nachtrose
Děkuji Demonice za anketu a přidávám rovnou první hlas. Přiznávám, že jsem možná trochu vybíravej, ale zase nemám problém přidat, kolik třeba, pokud to bude podle mého gusta O:-)
Autorská citace #42
6.9.2016 12:27 - Demonica
Anketa přidána.
Autorská citace #43
6.9.2016 12:42 - Ebon Hand
Asi jste mi nerozumněli, ale já myslel body ankety takto:
* rychlá jídla - primárně hrát
* chci jen klasiku - jak je Dálavským zvykem
* přidám 100Kč nad rámec klasiky na speciality
* přidám 200Kč na rámec klasiky - chci ochutnat něco zajímavého
* chci jeden večer klasiku a druhý něco tématického, jako byly burgery. Tématický večer může být různý: burgery, zvěřina, ptactvo, ryby, American BBQ, středomoří, Asie atd.
:-) :-)
Autorská citace #44
6.9.2016 12:54 - Nachtrose
Ebon: to je tak, když to napíšeš jako jeden odstavec :-D Neco s tím uděláme.
Autorská citace #45
6.9.2016 12:59 - Demonica
Stačí říct :)
Autorská citace #46
6.9.2016 12:59 - Ebon Hand
Jsem myslel, že už mě po těch letech znáte (důsledně jsem používal čárky :-)

EDIT: Demonico děkuji :-)
Autorská citace #47
6.9.2016 13:01 - Demonica
Asi tam těch čárek bylo moc... :)

Nemám u toho posledního bodu přidat taky nějakou částku?
Autorská citace #48
6.9.2016 13:19 - Ebon Hand
Burgery jsme minule zvládli realizovat ze standardního rozdělení jako na klasiku a nebylo třeba nic vybýrat. Ale můžeš tam přidat: možný doplatek :-)
Autorská citace #49
6.9.2016 14:30 - Jarik
Jarik na 100% nedorazi. Dalava je presne v terminu po jeho dovolene. Takze bude chodit do prace a drit jak mourovaty
Autorská citace #50
6.9.2016 17:00 - Ebon Hand
Poprosím účastníky zájezdu, aby se nebáli hlasovat, je to snaha o optimalizaci celé akce. :-)
Autorská citace #51
6.9.2016 17:25 - sirien
Bych teda poznamenal, že burgery nebyly úplně "standardní" cena, ale že mě v součtu stály něco přes 500 navíc. Myslim, cca, přesný rozpočty si na Dálavu zas nedělám. Plus teda to, že sem jejich přípravou zabil před Dálavou půl dne místo jednoho večera. Ne, že by mi to rvalo nervy, ale tak jako pro doplnění faktografie.

Někteří účastníci sem moc pravidelně nechoděj, zkusim je pingnout bokem aby se ukázali :)



Ohledně hraní


(kdekdo mi píše na IM, nestíhal sem odpovídat a nějak nemám úplně náladu to řešit pojednom když to můžu napsat sem pro všechny kterých se to týká)


Ano, na opakované žádosti vám klidně udělám hraní Hunter the Vigil (tier 2/3). Problém je, že se na hraní hlásí Ebon, což znamená, že budeme muset hrát v pátek / sobotu, což si jako ujasněte předem kolik času chcete hrát a kolik se chcete socializovat, grilovat a tlachat a kdy, protože nechci zas skončit s tim, že si to každej představuje jinak, to mi vždycky zahraje na nervy.

Cool by bylo hrát v pátek do noci, ale to předpokládám není v rámci možností (pozdní příjezdy, únava, všichni ty lidi okolo...) - v sobotu vpohodě, ale jak píšu, otázka je kdy a jak dlouho.

Abysme se nezdržovali, tak detaily domluvíme před Dálavou, abysme si ušetřili čas nesmyslama typu tvorba postav atp.


Dejte vědět, kdo chcete hrát (max. 5 hráčů, aktuálně si už řekli pokud se pamatuju dobře Ebon, Nacht a Demonica? Možná ještě někdo) a hodíme si to do nějaké diskuse bokem.
Autorská citace #52
6.9.2016 18:32 - Pjotr
Já bych si tentokrát zase pro změnu něco zahrál, hunteři zní dobře, tak si mě zapiš.

Kuchtil bych jeden večer něco tematického a nemam problém si připlatit.

A jet předběžně plánuju v pátek během dne, čím hezčí počasí bude, tím dřív.
Autorská citace #53
6.9.2016 19:13 - Nachtrose
Sirien: předběžně máš ty zájemce správně. Osobně jsem ohledem času flexibilní.

Ale jak je to vlastně s příjezdem? Sathel psala, že koordinuješ příjezd od středy, nicméně to už je svátek a já do teď tak nějak počítal s příjezdem v úterý navečer. Ještě ale nejsem rozhodnutej, zda vzít psa, 5 dní by nemusela přežít :-D

@jídlo: po úpravě ankety mi schází jeden bod k přidělení. Hlasoval jsem za "něco zajímavého", ale šel bych klidně i do tematického večera. A je mi záhadou, co si Ebon představuje pod "něco rychlého", protože co si pamatuju, Ebonovy pokusi vždy končí tím, že tráví v kuchyni tak 4h+.
Autorská citace #54
6.9.2016 19:50 - sirien
Simtě, Sathel toho píše :)

Já žádný příjezdy neorganizuju, mám pevnou důvěru v to, že tu jsou všichni dost svéprávní, aby si svůj příjezd zorgranizovali sami :) Já plánuju přijet někdy v úterý, nejspíš hned co skončim pravidelnej meeting v práci, tzn. někdy kolem čtvrtý/pátý že bych jel, tzn. někdy kolem sedmý/osmý tam budu.

Klíče si vyzvednu pocestě v Budějkách.

Kumiko klidně vezmi, vyhlásíme zákaz honění Kumiko po štěrku :)
Autorská citace #55
6.9.2016 19:53 - Naoki
Jestli mas jeste slot tak si me na huntery zarezervuj
Autorská citace #56
6.9.2016 19:55 - sirien
Ok, to by bylo pět lidí.

Dořešíme tady: http://www.d20.cz/skupina/5/diskuze/51886.html
Autorská citace #57
7.9.2016 10:06 - Babaj
doufam, ze se bude hrat i neco dalsiho, kdyz hunteri jsou uz plni. Jsem pro kazdou spatnost i dobrost. Znate mne, radeji hraju nez tlacham :-)
Autorská citace #58
7.9.2016 10:18 - Nachtrose
Takový dotaz: bylo by mozno nejak u lidi oznacovat kdy maji v planu prijet? Jen tak kvuli prehledu a pripadne organizaci eventu. Za slovenskou vypravu muzu rict, ze planujeme prijet uz v utery. ( Korbal, Petr, ja, mozna Kumiko )
Autorská citace #59
7.9.2016 12:12 - Ebon Hand
Nachtrose: věř mi, že umím být i velmi rychlý, profesionální vaření mě naučilo :D
Autorská citace #60
7.9.2016 12:17 - Nachtrose
Ebon Hand píše:
Nachtrose: věř mi, že umím být i velmi rychlý, profesionální vaření mě naučilo :D


Možná by to chtělo větší grill O:-)
Autorská citace #61
7.9.2016 12:21 - A15
Kafina je velká dost. A když si Ebon zdiriguje smečku kuchtíků na krocení pekáčů a hrnců, tak by to mohlo být i zvládnutelné.
Autorská citace #62
7.9.2016 23:06 - Merlin
když po sobě každý umyje talíř....zatím jsem z Dálav získal pocit, že většina má doma slouhy, dostane jídlo pod nos, sežere a odloží talíř...příjde mi za ty léta trapné na to poukazovat, ale je to pokaždé stejné...a hodně mne to mrzí
Autorská citace #63
8.9.2016 10:24 - Ebon Hand
Nacht: Spíš než větší gril plánuji použít troubu. :-) Zrovna tady pán z Mongolska se o topeniště umí oddaně starat. :-)

Merlin: ano, v tomto to má své mouchy, ale já jsem optimista a věřím, že se to zlepší, rozhodně tím, jak se prosývá klientela. :-)
Autorská citace #64
8.9.2016 12:54 - A15
Jak se oddaně stará o topeniště netuším, ale pokud mi to pozítří půjde jako minulý víkend, tak rituálně zatopím svou sbírkou MtG a šachových figurek. A to uvidíš ten fajrák.
Autorská citace #65
8.9.2016 13:16 - Nachtrose
Pokud bude nachystan dostatek drivi, zimou nepojdeme. Sekyra uz je pripravena!
Autorská citace #66
9.9.2016 15:15 - Jerson
Koukám, že jsem týden mimo civilizaci a už jsou naplánované i rozebrané hry :-(

(K nádobí se obvykle odhodlaně postaví ženští nováčci. Jen je už na příští Dálavě nějak nepotkám.)
Autorská citace #67
9.9.2016 15:30 - Naoki
Tak pořád je šance že nabídneš hru podle nových pravidel Omegy ;-) Abychom ti to konečně mohli správně kritizovat :P
Autorská citace #68
9.9.2016 15:32 - Ebon Hand
:D
Autorská citace #69
9.9.2016 16:26 - A15
Což není špatný nápad.
Proradně to odehrajeme, zkritizujeme a ještě nedodáme zápis!
Autorská citace #70
9.9.2016 21:16 - Jerson
Naoki píše:
Tak pořád je šance že nabídneš hru podle nových pravidel Omegy ;-)

Vzhledem k tomu, že přijedu asi jen na pátek večer a sobotu, nebo možná jen na sobotu, tak už stejně budete mít herní okna plná. A nemám čas nic připravovat, teď jsem ještě v Bosně, a další dva víkendy máme svatby.
Autorská citace #71
9.9.2016 21:33 - PetrH
Bohuzel prace a skokovy pohar syna me dava donkategorie nejspise ne.
Autorská citace #72
10.9.2016 20:55 - Nachtrose
Dotaz: jak to vypada se zajmem o MtG? Idealne nejaky limited? Treba sealed?
Autorská citace #73
10.9.2016 22:55 - Sparkle
Vyšla teďka Conspiracy (sada speciálně na multiplayerový limited) a je to naprosto luxusní.
Autorská citace #74
11.9.2016 10:41 - Demonica
Ja bych se draftu zucastnila.
Autorská citace #75
11.9.2016 11:37 - Nachtrose
Ja bych asi radeji sealed, jelikoz netusim, co ktera sada obsahuje...
Autorská citace #76
11.9.2016 15:14 - Jerson
Nicméně se tedy ptám - je tu někdo, kdo by chtěl hrát Omegu v sobotu odpoledne?
Autorská citace #77
11.9.2016 15:57 - Naoki
Pokud se to nebude kryt s hunterama tak jednoznacne ano
Autorská citace #78
11.9.2016 16:05 - sirien
S hunterama se to zjevně krejt bude; nicméně jako huntery můžeme hrát i ve čtyřech popř. Cemi mumlala že by si zahrála, takže jestli chceš dát Omegu, tak se neurazim, je to na Tobě :)

(upřímně škoda, že Ebon nebo Jerson nepřijedou dřív, docela bych si tu novou Omegu dal taky :/ )
Autorská citace #79
12.9.2016 07:04 - Babaj
Omega v sobotu.. neni spatna volba :-).. Rad si zahrju :-)
Autorská citace #80
12.9.2016 07:13 - Naoki
Píše:
S hunterama se to zjevně krejt bude; nicméně jako huntery můžeme hrát i ve čtyřech popř. Cemi mumlala že by si zahrála, takže jestli chceš dát Omegu, tak se neurazim, je to na Tobě :)

Tak za mě úplně ideální kdybych si mohl zahrát obojí :-)
Nevím no, ještě uvidíme, ale momentálně se svého fleka držím.
Autorská citace #81
13.9.2016 07:59 - Tarfill
Trochu mi trvalo než jsem se rozhoupal, ale nakonec to vypadá, že se na Dálavu s největší pravděpodobností také dostavím. Pokud je to tedy ještě možné, držte mi jednu žínku, kde bych mohl své kosti složit.
Od čtvrtka do soboty.
A pokud máte někdo ještě nějakej herní nápad a místo v družině, rád se někam vrtnu... ;-)
Autorská citace #82
13.9.2016 11:45 - A15
Koukám, že jsem se ještě nenahlásil, že dorazím... jako vždy.
Šoupněte mne prosím do groupy A.
Autorská citace #83
13.9.2016 11:47 - Demonica
S radostí. Pěkně se nám to rozrůstá :)
Autorská citace #84
13.9.2016 11:52 - Merlin
v dorazí chybí i Babaj..pro přesnost
Autorská citace #85
13.9.2016 13:48 - Ebon Hand
Tak můžeme dát Huntery v pátek odpoledne cca od 16-17,00, to by měl stíhat. Tím by se dala zahrát i Omega.
MtG bych si zahrál rád, potřebuji otestovat svůj balík, ale hraji Legacy. Tak nevím, jestli má někdo zájem.
Autorská citace #86
13.9.2016 14:43 - Merlin
Má někdo nějaké přání na deskovky (co můžu splnit)? Jinak beru klasiku: munchkin (6 rozšíření), king of tokyo (+ evoluce), Pirátské kostky, RPG všech dob Uno,
Párty hry: Code name (krycí jména), Sochy v akci (oboje supr)

venkovní: Kubb a pétanque...(na Kubb klidně uspořádám i menší turnaj, je to totiž moc supr hra a když bude pěkný počasí)

Vzít můžu velké množství deskovek od rubaček Roborally, Descent, Runebound,Battlelore, Warcraft, WoW board game... přes deckbuilding Thunderstone, Dominion, Runeage...po nenáročné hry quixxx, hive, ....


Můžu si dát práci a vypsat to, ale je otázka jestli je zájem o deskovky
Autorská citace #87
13.9.2016 15:10 - Nachtrose
Merlin: je. Neco beru i ja, neco se nam kryje, tak se muzeme nejak podelit. Treba mam EN Munchkina po 8 a asi 10 mensich rozsireni. Pak Steampunk, Cthulhu a Zombies ( budou snad po 3 ).
Autorská citace #88
13.9.2016 15:33 - Pjotr
Já bych si docela zahrál Samurai Sword, jestli někdo můžete vzít.
Sám vezmu asi jen Vúdú, to by se mohlo ke konci večera ujmout.
Autorská citace #89
13.9.2016 15:52 - Nachtrose
Jestli mas na mysli ten "samurajsky bang", tak ten mam.
Autorská citace #90
13.9.2016 15:58 - Gurney
Jerson píše:
je tu někdo, kdo by chtěl hrát Omegu v sobotu odpoledne?

Jestli to bude ta nejnovější verze, tak by si ji moc rád vyzkoušel. Tentokrát na sobotu nic nemám, takže neuteču :)

Mám si nějakým způsobem připravit postavu nebo dostanu nějakou přidělenou?

Pjotr píše:
Já bych si docela zahrál Samurai Sword, jestli někdo můžete vzít.

Pokud nezapomenu, tak ho vezmu (čtěte "připomeňte mi to, ideálně ve čtvrtek 22.9."). A pokud bude čas, tak bych si rád konečně vyzkoušel Vampire: Dark Influences, které už mám nějakou dobu doma, ale ještě je nehrál.

A vezmu Roborallye samozřejmě :)
Autorská citace #91
13.9.2016 16:06 - Dukolm
Kubb tomu se nebráním už jsme to 4 roky nehrál :-)
Autorská citace #92
13.9.2016 16:15 - Naoki
Potřebuju už si začít pomalu plánovat cestu a jak jsem bez auta jsem odkázan na ostatní. Vím o Sirienovi který se chystá jet v úterý, ale je někdo kdo plánuje jet jiný den a pojede přes ČB?
Autorská citace #93
13.9.2016 16:23 - Jerson
Gurney píše:
Jestli to bude ta nejnovější verze, tak by si ji moc rád vyzkoušel. Tentokrát na sobotu nic nemám, takže neuteču :)

Mám si nějakým způsobem připravit postavu nebo dostanu nějakou přidělenou?

Já hraju vždycky nejnovější verzi :-)
Postavu si můžeš vytvořit dle svého přání.

Jinak z deskovek můžu vzít ještě Space Alert.
Autorská citace #94
13.9.2016 17:02 - Merlin
je teoretická šance, že přijedeme už ve středu...ale to zatím neslibujem
Autorská citace #95
14.9.2016 13:48 - A15
Naoki píše:
někdo kdo plánuje jet jiný den a pojede přes ČB

Já pojedu z Budějc, tak nevím, jestli to splňuje definici...
Pojedu v pátek po 18 hodině.
Autorská citace #96
14.9.2016 14:24 - Naoki
Definici to splňuje, děkuji :-) mám aspoň další možnost na uvážení
Autorská citace #97
14.9.2016 17:37 - Mnauk
Vy mi dáváte ... epic DnD, zrádcovská DnD, Omega (to už je taková mýtická bytost, všichni o ní mluví, já ji jednou zahlídnul, ale než jsem otočil hlavou, zase zmizela), Space Alert (naše momentálně nejoblíbenější deskovka ... jsme ji objevili dva měsíce zpátky) a HtV (což vůbec nevím co je, ale chtěl bych to vidět :) ) ... no nic, budu na Vás myslet a příští sraz se snad už trefíte a podaří se mi se na vás podívat, když už to mám za humny ... doufám, že budete plodní a sepíšete sem nějaké reporty.
Autorská citace #98
14.9.2016 20:38 - Aegnor
Mnauk píše:
HtV (což vůbec nevím co je, ale chtěl bych to vidět :) )

Hunter: the Vigil - hra ze současného světa plného supernaturálů (upírů, vlkodlaků, mágů a spousty další svoloče), kde hráči nehrají za supernaturály, ale za lovce supernaturálů. Systém World of Darkness.
Autorská citace #99
14.9.2016 21:30 - Jerson
Takže jak, budou alespoň tři hráči na Omegu?
14.9.2016 22:35 - Babaj
nectes nevis .-)) Jersone :-) myslim ze hned nekolik z nas se hlasilo .-) ja si
klidne velice rad zahraju :-))
14.9.2016 22:55 - Jerson
Hlásil ses ty a pak lidé, kteří by si zahráli Omegu, kdyby už nebyli napsaní na jiné hry.
14.9.2016 22:57 - Merlin
Paolo Spoteli je k dispozici :)
15.9.2016 05:10 - Jarik
Jerson: bych rekl, ze je potreba poslat do Noveho Morsbachu taktickou podporu pro A15☺
Dalava je idealni misto pro cistici operaci.
15.9.2016 07:08 - Naoki
A66 Norimasa Tokinawa se taky těší
15.9.2016 08:23 - A15
Jarik píše:
idealni misto pro cistici operaci

A15 může vzít mýdlo a kartáč. Ale jak ho znám, tak to s hygienou moc nepřehání... jedině, že by potřebovali vyčistit sklad lihu a haše.
15.9.2016 10:10 - Mildar
Mnauk píše:
Vy mi dáváte ...
Mi povidej. Jsem na tom uplne stejne. Az kuly tomu premyslim ze na Teambuildingu co se mi s tim kryje prosadim hrani DnD
15.9.2016 10:16 - Ebon Hand
Může někdo z adminů vyvěsit pod seznam účastníků rozpis plánovaných her? Začínám se v tom ztrácet. :-)

Jersi, možná je namístě zvážit, zda zvládneš třeba tříhodinovku s hráčí, což už Omegu hráli. Mělo by to odsýpat, ty agenti se už budou znát.
15.9.2016 10:33 - Jerson
Zvládám čtyři hodiny, tři už bych si nebyl jist, zda to stihnu.
15.9.2016 11:47 - A15
Stihneš, bude to rychlá akce. Nevezmem si žádné zbraně ani alkohol, tak to bude odsýpat.
Standardní akce:
Šup tam
Zafunět
A zase honem ven


Akorát nevím, co je s tím Morsbachem. Jediné, co jsem zjistil je, že tam furt prší, roste orobinec a pobíhají dvouocasí lvi.
15.9.2016 11:56 - Merlin
Žádný alkohol, ani zbraně?...baseballka není přece zbraň, a whiska není alkohol
15.9.2016 12:08 - Jerson
A15 píše:
Akorát nevím, co je s tím Morsbachem. Jediné, co jsem zjistil je, že tam furt prší, roste orobinec a pobíhají dvouocasí lvi.

Reálně je tam jedna firma, s jejímiž zástupci se velmi těžko jedná :-)
15.9.2016 15:33 - A15
My s nikým jednat nebudeme, jak tě to napadlo?
Standardní krysí mise - vlezeme všude, kde nejsme vítáni; ukradneme vše, co není přibité a zdá se nám zajímavé na hraní a zmizíme dříve než / jakmile si nás někdo všimne.

Jediný důvod k vyjednávání by mohl být, že dotyční obsadili jedinou hospodu v širokém dalekém okolí a nikoho nechtějí pustit k baru. Ale pak musíme nastolit otázku, proč tam jezdit.
Znám v Kišiněvě jednu putiku a tu bychom také mohli prošetřit. Zcela určitě se tam objevují podivné špiritusální jevy.
15.9.2016 15:36 - Babaj
ja bych radeji pitval :-)
15.9.2016 20:18 - Merlin
počkej..jak nechtějí pustit? Slzného plynu Paolo z okrsku vezme dost :)
16.9.2016 05:31 - A15
Slzný plyn? Ten ta parta elektrikářů nerada vidí.
18.9.2016 15:57 - Jerson
Takže ještě jednou - kdo dá v sobotu v brzkém nebo pozdním odpoledni přednost Omeze před jinou činností či formou zábavy?
18.9.2016 16:11 - sirien
(bych pro Ebona rád poznamenal že vzhledem k času v němž hodlá dorazit Naoki Hutnery v pátek asi fakt nezvládneme - nemluvě o tom že nevěřim, že by Ebon zvlád dorazit ve 4 a i kdyby tak od chvíle co dorazí než začneme hrát už bude beztak šest...)
18.9.2016 16:53 - Gurney
Jerson píše:
Takže ještě jednou - kdo dá v sobotu v brzkém nebo pozdním odpoledni přednost Omeze před jinou činností či formou zábavy?

Já se hlásím.
18.9.2016 19:04 - A15
Také se hlásím
18.9.2016 20:43 - Babaj
jop myslim ze ja aMerlin jsme se hlasili :-))
18.9.2016 21:38 - Jerson
OK, takže čtyři.
A o čem by měla být vaše mise - další kontakt s Probuzenými (telepaticky propojení divní lidé zvěstující příchod jakýchsi Probuzených, použávající TEslovy věže), nebo o Zlatém kole (jiná skupina používající Teslovy věže - i cizí - k vlastním účelům, docela agresivní), zkoumání nějakého rádobyparanormálního jevu, hledání osob, či něco jiného? A také jaký styl preferujete - i když to mě zajímá jen do té míry, na jakou akci vás vyslat, protože to jak jí budete řešit je jen na vás. Tedy jestli infiltrace, pátrání, jednání, likvidace, ...

Popravdě, zatím se agenti dost vyhýbali tomu, aby něco zjistili o vůdcích některých organizací, spíše se zaměřovali na likvidaci jejich zařízení, což k moc trvalému efektu nevedlo.
18.9.2016 22:03 - LokiB
musím říc, že vám takhle nadupanou akci až závidím ....
18.9.2016 22:15 - Nachtrose
LokiB: tak prestan jen zavidet a prijed ;-)
18.9.2016 23:00 - A15
Infiltrace Probuzených zní zajímavě, ale abychom zaseli do srdcí nepřátel hrůzu a děs, tak infiltrace a následné jednání se Zlatým kolem.
Už slyším ty zděšené výkřiky velitelů - "Zase tahle banda magorů? Prosím, ty už ne!"
19.9.2016 07:15 - Merlin
A15 píše:
ale abychom zaseli do srdcí nepřátel hrůzu a děs, tak infiltrace a následné jednání se Zlatým kolem.


a následná lividace
19.9.2016 07:43 - Babaj
pro mne jakozto Dr. Mengeleho... kdekoliv se bue pitvat, je dobre.. Ja mam v kazde misi chut poznavat.. ikdyz jde hlavne o aspekty lidskeho tela :-)
19.9.2016 09:24 - A15
Babaj píše:
chut poznavat.. ikdyz jde hlavne o aspekty lidskeho tela

Takže naše mise bude v putice a ty budeš mít samostatnou vedle v hampejzu?
19.9.2016 10:17 - Merlin
Jerson: najdeš někde podklady pro Paola? myslím, že by měly být u tebe
19.9.2016 10:23 - LokiB
Nachtrose: kdyby byla realizace tak snadná jako závidění ... :)
19.9.2016 10:46 - Babaj
Taky z si jen velice matne vzpominam na sveho Dr. Mengeleho.. hral jsme to jen jednou a tusim ze tak pred 4-6 lety :-)) tyky bych to potreboval hodne oprasit :-) ale pamatuju se , ze se mi to libilo :-)))
19.9.2016 12:23 - Jerson
Myslím že deníky postav mám stále u sebe. Babaji, pamatuješ si alespoň jméno?
19.9.2016 12:50 - Merlin
já jo: Paolo Spoteli
19.9.2016 13:54 - Babaj
safra... ja mu rikal doktor Mengele.ale jestli je to i jmeno postavy.. to ti nevim jiste...
19.9.2016 14:56 - Jerson
Tak ho zkus najít v seznamu agentů podle fotky.
19.9.2016 16:06 - Babaj
hmmmm tezky:_( tezky:_()) mozna A63 Fridrich Wagner.. jen si taky pamatuju ze to byl opravdu doktor.. mel tam i hodne bodu
19.9.2016 16:23 - A15
A propos, kdo máte MtG, vezměte sebou. Už jsme dlouho nehráli nějakou hromadnou bitvu.
Tak ať Ebon může otestovat svůj nový balík a pak trpce plakat do grilu.
19.9.2016 17:31 - Nachtrose
A15: jen aby ty steaky pak nebyly presoleny...
20.9.2016 09:30 - Ebon Hand
Případně zapečený Legacy kartama..
20.9.2016 09:42 - Nachtrose
Když už jsme u těch kartiček, máte někdo přímý kontakt na Captain88?
20.9.2016 10:21 - Nachtrose
Btw. Doveze někdo nový pandemic? :-D

20.9.2016 12:21 - Naoki
Tak nakonec budu na 90% už od úterka. Tímto se může posunout HtV a mohl bych stihnout i Omegu ^^
20.9.2016 12:27 - Nachtrose
Naoki: pokud Ebon nedorazí nějak dříve, tak ani moc nemůže...
20.9.2016 12:30 - Ebon Hand
dorazit výrazně dřív nemohu, mám poslední půlden dovolené, vše ostatní jsem už spotřeboval..
20.9.2016 12:39 - Naoki
Jsem myslel že jsi podnikatel a dovolenou si vybíráš jak se ti zachce :D
20.9.2016 12:50 - Ebon Hand
Teď jsem primárně zaměstnanec. :-)
20.9.2016 13:41 - Jerson
Jedna prosba - pokud máte doma někdo větší množství jednocentů a chcete se jich zbavit, tak je přivezte - směním vám je za dvou- a pěticenty :-)
(díky Evropské bance jsem konečně našel nejlevnější a praktické žetony :-)
20.9.2016 15:25 - sirien
Smajlík neuzavírá závorku. Smajlík neuzavírá závorku. Smajlík neuzavírá závorku.

Jako ekonom musím poznamenat, že je velmi zajímavé sledovat real life, jak se peníze ve své abstraktní formě kdy jsou už kryté jen dobrou vírou společnosti mění zpět v užitné zboží. Plánuju se tenhle týden stavit na své alma mater a skoro si říkám, že bych se mohl stavit za svým dávným učitelem na Ekonomickou historii popřípadě na Banky a finanční trhy a navrhnout to jako téma nějaké semestrálky.

Smajlík neuzavírá závorku. Smajlík neuzavírá závorku. Smajlík neuzavírá závorku.
20.9.2016 16:00 - Ebon Hand
Proč by nemohl? A nebuď přehnaně vážný! :D
20.9.2016 16:14 - Aegnor
(Já mám nějakej divnej pocit, že se Sirienovi na tom Jersonově příspěvku něco nelíbí :-)
20.9.2016 16:30 - sirien
Vy se budete všichni smažit v pekle za tohle.
Já normálně pudu za adminama lobovat, aby se tu za podobný věci banovalo.
20.9.2016 16:54 - LokiB
A smí se použít smajlík bez pusy: :- ?
nebo i za to je banán?
20.9.2016 17:34 - sirien
ten je vpohodě; jde prostě o to že závorka je buď součást výrazu (smajlíku) nebo větné stavby (uzavírá závorkovanou vložku), ale ne obojí. Chápeš, pak se ty závorky neuzavřou korektně.
20.9.2016 17:37 - Aegnor
A Sirienovi pak bliká Syntax Error
20.9.2016 19:42 - Naoki
aby nám to pak ve hře nevrátil :-(i kdyř za ty reakce to možná stojí)
20.9.2016 21:22 - Nachtrose
Tak navzdory puvodnimu planu nam vypadnul Korbal ( coz sekundarne znamena cervenou i pro Kumiko... ) :-(
20.9.2016 22:10 - Aegnor
Naoki: No zrovna mě to netrápí. :-) (Jinak ten tvůj je fakt pěknej :-)
20.9.2016 22:37 - Jerson
sirien píše:
Smajlík neuzavírá závorku. Smajlík neuzavírá závorku. Smajlík neuzavírá závorku.

Pokud se smajlík netransformuje do grafické podoby a stojí vedle něj závorka, vypadá jako grafická reprezentace Zemana, a to odmítám používat. Kde je napsáno, že se smajlíkem nedá uzavřít závorka?

sirien píše:
Já normálně pudu za adminama lobovat, aby se tu za podobný věci banovalo.

Pokud chceš fórum, kde tě nebudou svými výlevy rozptylovat lidé s jakýmkoliv odlišným názorem, stačí říct :-) Já ti taky toleruju, že píšeš "odignorovat" nebo "vyeliminovat", i když bys za to zasloužil ignorovat, případně eliminovat.
A neboj se, díky Darienovi rozvíjím svou schopnost vycházet s nesnesitelnými jedinci, u kterých musí být vždy podle nich :-)

Naoki píše:
aby nám to pak ve hře nevrátil :-(i když za ty reakce to možná stojí)

Já s ním hrát nebudu, takže jsem v klidu. A Sirien vám to při hře vrátí tak jako tak, jen bych chtěl vidět, jak bude hrát s Ebonem :-)
20.9.2016 23:24 - sirien
Jerson píše:
jen bych chtěl vidět, jak bude hrát s Ebonem

tak jak minule, zrovna sem s nim dodělal postavu.

(prasení závorek nemá nic společného s vyjádřením názoru a odignorovat a vyeliminovat sou úplně jiné záležitosti a vůbec - jestli máš problém, zejtra v šest na Karláku by měl bejt volnej flek)
21.9.2016 21:49 - Jerson
JÁ žádný problém nemám, Siriene. Ty jsi tu začal vykřikovat něco o banování :-)
21.9.2016 21:58 - sirien
Že za to budu lobovat u adminů. Ale pak sem si to v tichosti rozmyslel - od banování za blbé používání závorek by bylo jen krůček k banování za mizernou gramatiku v nezkontrolovanejch postech a já odkud zase tak rychle vyletět nechci...
21.9.2016 23:00 - Nachtrose
Jerson píše:
Jedna prosba - pokud máte doma někdo větší množství jednocentů a chcete se jich zbavit, tak je přivezte - směním vám je za dvou- a pěticenty :-)
(díky Evropské bance jsem konečně našel nejlevnější a praktické žetony :-)


O kolik kusů by tak asi mělo jít?
22.9.2016 09:54 - Jerson
Nachtrose píše:
O kolik kusů by tak asi mělo jít?

Řádově několik desítek, víc jich asi nikdy potřebovat nebudu. Máš doma velké zásoby? :-)
22.9.2016 10:05 - Nachtrose
Jerson píše:
Řádově několik desítek, víc jich asi nikdy potřebovat nebudu. Máš doma velké zásoby? :-)


Já sice ne, ale jeden kolega si je z mně neznámého důvodu odkládal, tak mi to tak napadlo, že bych se mohl zeptat, zda je ještě má. A co si tak pamatuju, tak by nebýval problém i řádově několik stovek :-)
22.9.2016 12:31 - Jerson
Několik stovek nevyužiju ani jako ženoty, navíc bych neměl dost pěti centů a větších, za které bych je vyměnil.
(výhledově bych jako žetony rád používal mince z daného období, ale to je opravdu dlouhodobý cíl.)
22.9.2016 12:40 - Merlin
Jerson píše:
výhledově bych jako žetony rád používal mince z daného období, ale to je opravdu dlouhodobý cíl

pokud bys chtěl R-U mince, ty bych ti dodal, těch mám dost, ale mincí z třetí říše bych tolik nenašel
22.9.2016 15:40 - Jerson
Nepotřebuju jich tolik, stačila by od každé jen pár kusů, alespoň pro začátek.
22.9.2016 20:09 - Merlin
Jerson píše:
Nepotřebuju jich tolik, stačila by od každé jen pár kusů, alespoň pro začátek.


zalovím v krabici s nalezenými mincemi a zkusím najít říšské (tzv. slepice s větrníkem)
22.9.2016 22:26 - Jerson
To bys byly velmi laskav. Máš jen Německo a RU, nebo i jiné státy?
22.9.2016 22:38 - Merlin
Jerson: mám i jiné státy...v různé kvalitě...jsou to kopané věci, takže tomu často odpovídá stav, ale dají se najít hezké věci...
23.9.2016 11:07 - Nachtrose
Jerson: platí stále zájem o ty centovky?

Merlin: byl bys ochoten nějaké hezké a zajímavé mince podarovat i mně? Po jednom kuse, čistě se zběratelského zájmu.
23.9.2016 12:23 - Jerson
Nachtrose píše:
Jerson: platí stále zájem o ty centovky?

Jasně, dokud nebudu mít dost historických mincí, budu počít používat centy. (Škoda, že se nedrží toho, že dvojnásobná hodnota znamená i dvojnásobnou hmotnost)
23.9.2016 13:35 - Merlin
Nachtrose píše:

Merlin: byl bys ochoten nějaké hezké a zajímavé mince podarovat i mně? Po jednom kuse, čistě se zběratelského zájmu.


nějaký R-U? dvouhalířky, halířky, krejcárky?
23.9.2016 13:41 - Nachtrose
Merlin píše:
nějaký R-U? dvouhalířky, halířky, krejcárky?


nejspíš cokoli, co bys byl ochotnej postrádat. ale můžu se o víkendu poptat na upřesnění. je to pro tátu mé přítelkyně.
23.9.2016 13:49 - Merlin
Nacht: tak jestli je sběratel, tak toho bude mít kvanta...tohle je běžný balast 19 století
23.9.2016 14:04 - Nachtrose
Merlin píše:
Nacht: tak jestli je sběratel, tak toho bude mít kvanta...tohle je běžný balast 19 století


je, ale nejsem si jistej, kolik z těchto zrovna má.
23.9.2016 14:34 - Nachtrose
Jerson: nachystáno 100ks. Teď je ještě nezapomenout doma :-D Kdyby bylo málo, stačí kdykoli říct, zásoby má ještě bohaté.
23.9.2016 21:43 - Jerson
:-O To nevím, jestli budu mít dost větších mincí na výměnu.
23.9.2016 22:25 - Nachtrose
To ted neres.
24.9.2016 01:04 - sirien
Jerson: A nestačí mu dát prostě jedno Euro? Já jako uznávám, že sem jenom ekonom a to ještě ani ne čistej, ale sto centů a euro, to je jak 0.99per a 1, ne?
24.9.2016 16:40 - Jerson
Já mám právě jen centy, možná pár deseticentů. I když je fakt, že mi nedošlo, že sto centů stojí jen 27 korun. Fakt to jsou levné žetony :-)
24.9.2016 20:53 - Nachtrose
Jerson: proto jsem se ptal, zda nechces i vic. 200ks bych vymenil treba i za kovovou 50korunu.
25.9.2016 10:07 - Nachtrose
Mozna se to uz resilo, ale jsem ted po ranu linej to hledat: grill doveze Ebon v patek, nebo uz nekdo drive?
26.9.2016 12:15 - Ebon Hand
Gril si u mě včera vyzvednul Sirien.
Vzhledem k výsledku hlasování je prioritou tohoto srazu klasika a hraní (což je na hrací Dálavě dobře). :-)
Takže zúčastněné prosím, aby vzali zásoby, jak je zvykem. Vařit budu hlavně rychle. :-)

Těch 5 lidičků, co by si chtěli připlatit. Pochopil jsem, že Nacht nejí plody moře a Demonica je má ráda, což mi přijde trochu neslučitelné. :-) Kdo je další?
Zatím mi přijde nejrozumnější univerzální řešení tatarák... Uvidíme, jestli se z toho něco vyklube. :-)
26.9.2016 12:59 - Elgard
Ebon Hand píše:
Kdo je další?


Já. Sakra, plody moře zní dost dobře. Resp. natrefit na někoho, kdo je umí, je vzácnost. Ale zmáknu cokoliv, pokud to nebude moc ostrý.
26.9.2016 13:06 - Nachtrose
Kdyby byl vazne eminentni zajem o ty morske prisery, tak si je klidne udelejte. Pokud se s tim Ebonovi bude chtit srat, muze mi vymyslet neco samostatne, pokud nebu, muze za ten muj prispevek koupit nejake vseobecne zasoby...
26.9.2016 13:23 - Naoki
kdyby byly Frutti di Mare tak to si taky nechám říct :)
26.9.2016 13:55 - sirien
Já byl taky mezi těmi pěti, i když nějak hrozně to mít nemusim (nicméně hlásím se k Nachtovi - cokoliv co vzešlo z vody jíst netoužim)
26.9.2016 16:15 - Ebon Hand
Rád bych, abych měl tuhle Dálavu volnější, takže se mi moc nechce dělat ještě dvě různé speciality. :-)
26.9.2016 16:29 - sirien
Tak na mě zapomeň, já s klidem přežiju bez speciality :)
27.9.2016 09:21 - LokiB
A co nejaky live streamovani z hrani, nebude? :)
27.9.2016 09:34 - Naoki
přes ten vysokorychlostní dálavský internet?
27.9.2016 10:01 - LokiB
LTE je dneska už snad všude, ne?
27.9.2016 12:17 - Jerson
Myslím, že moc dáš na reklamní povídačky :-)
27.9.2016 13:06 - Ebon Hand
:-) LTE na Dálavě! :-) Tak to jsi mě pobavil. :-) Tam budeme rádi, když bude fungovat internetí slimák aspoň u jednoho operátora. :-)
27.9.2016 13:10 - Aegnor
Nešlo by to streamovat aspoň přes onlajny? (Tzn. textový přepis)
27.9.2016 13:37 - A15
Když bude hezky, mohlo by se hrát venku. A družice mají dnes už slušné rozlišení. Tak bys mohl odezírat ze rtů.
27.9.2016 13:51 - Dukolm
Budeš se muset smířit s foto dokumentaci a možná někdo napíše zápis ;-)
27.9.2016 14:10 - LokiB
27.9.2016 14:40 - sirien
Loki: lže a hodně. To že mají někde vysílač s daným dosahem neříká skoro nic o kvalitě pokrytí, máš hodně míst kde to je něčím stíněné nebo míst kde už je ten signál spíš symbolicky a většina telefonů po chvíli snahy upřednostní jiné rozhraní (pokud je nějaké dostupné).
27.9.2016 14:52 - LokiB
sirien: možné to je, na místě jsem nebyl.
jen t-mobile i O2 ukazuje, že má v lokalitě (cca kilometr až dva) 2 LTE BTSky
http://gsmweb.cz/mapa/index.php?go=1&op=fm
jestli to nestačí, protože něco na místě ... to už holt neposoudím. nezbývá mi, než vám věřit :)
27.9.2016 17:56 - Ebon Hand
Já to beru podle předchozích let, to byla konektivita na net tragická. :-)
28.9.2016 18:52 - Cemi
Jenom taková kontrolní otázka - není tu nikdo, kdo by se chystal jet v čtvrtek nebo lépe v pátek autem z Moravy? V nejnutnějším případě můžu vzít i auto, kdyby se našel někdo do něj... =/
30.9.2016 12:57 - Ebon Hand
Koukám, že se tu neobjevují žádné extrémní požadavky, takže budu vyrážet.
3.10.2016 09:43 - Ebon Hand
Všem děkuji za super atmosféru a pohodu. :-)

Jako tradiční zapomínač jsem tam nechal svoji cestovní krabici s kořením (krom dalších dvou tašek s botama, které má doufám Sirien :-) Nepřivezl ji někdo?
3.10.2016 10:08 - Jerson
Bylo to fajn, i když opět krátké, ale rád jsem vás všechny viděl.
Kdo všechno má fotky?
3.10.2016 13:40 - Demonica
Byla to super dlouhá Dálava. Moc spokojenost. Díky všem.

Výprava mágů byla správně epická a sirienovi díky za huntery, užila jsem si je.
3.10.2016 14:03 - Babaj
Jop taky dekuju za pekny pobyt na cerstvem vzduchu :-)). Diky krasnym hram a kucharikum mam opet dve kila navic :-)
3.10.2016 14:34 - Tarfill
V tomhle nemůžu zůstat stranou - i já děkuju za fajn prodloužený víkend a Inspiraci. Rád jsem Vás poznal a nedivím se tomu, proč jste se na Dálavu tolik těšili.

Co se týče epické výpravy akademiků, mám z toho večera sepsáno několik povedených perel, které v ten večer zazněly, tak je sem kdyžtak můžu hodit jakou malou vzpomínku, pokud byste chtěli... ;-)
3.10.2016 15:13 - Nachtrose
Ja se nastesti jeste nevazil, tak to snad trochu klesne do te doby :-)

Tarfill: urcite to sem pridej.

A perel na Dalave bylo vic. Rozhodne napriste musime sehnat zakladni sadu, protoze bez ni to nebude ono ;-)
3.10.2016 15:23 - Elgard
Nachtrose píše:
A perel na Dalave bylo vic. Rozhodne napriste musime sehnat zakladni sadu, protoze bez ni to nebude ono ;-)


Souhlas, keby sme meli zakladni sadu, bylo by to mnohem lepsi :-)

Tarfill: Jasně, per to do nás.

Díky všem na Dálavě za společnost, stálo to rozhodně za to.
3.10.2016 16:09 - sirien
Ebon: tašky máš u mě. Krabici jsme našli a došli jsme k závěru, že to je Dálavská krabice s kořením co tam lidi nechali, takže ta zůstala na Dálavě ve skříni pokud se nepletu.
3.10.2016 16:38 - Ebon Hand
Sirien: aspoň že mi přijely boty.. :-)
3.10.2016 19:07 - Dukolm
Díky všem bylo to super dlouhé odreagování, díky Demonice za hru zkoušet DnD 5 hnedka na 16 úrovni byla zábava.

Dále díky všem účastníkům večerně brzo ranních aktivit některé hlášky jen tak člověk nezapomene.

Časem dodám těch pár fotek co jsme během dálavy pořídil.

Jerson píše:
Kdo všechno má fotky?
3.10.2016 21:24 - Jerson
A můžeš fotky někam nahrát, Dukolme?
4.10.2016 09:22 - Tarfill
Nachtrose píše:
Tarfill: urcite to sem pridej.

Elgard píše:
Tarfill: Jasně, per to do nás.

Hodil jsem to radši do diskuze "DnD na Dálavě 09/16"
4.10.2016 11:12 - Dukolm
Jerson píše:
A můžeš fotky někam nahrát, Dukolme?

Dukolm píše:
Časem dodám těch pár fotek co jsme během dálavy pořídil.
4.10.2016 14:24 - Pjotr
Díky za další fajn Dálavu, tentokrát jsem si zaRPGoval víc než za celý předchozí rok :) Jen dospávat to budu asi ještě dlouho...
4.10.2016 18:14 - sirien
No, tak na to, jak sem se těšil, že se na Dálavě konečně vyspim, se moc spaní nekonalo - mám takové tušení, že jedinou noc co sem se vyspal bylo z úterka na středu :D

Ještě dneska sem málem zaspal ráno jednání...
4.10.2016 19:34 - Dukolm
Koukám že s tou únavou je to všude stejné :-)
4.10.2016 20:00 - Demonica
Obzvlast u tech, co jeli uz od uterka :)
4.10.2016 20:04 - Nachtrose
ZZZ...zzz...ZZZ...zzz...ZZZ...zzz...
4.10.2016 20:09 - sirien
Nachtrose: jo, přesně takhle funguje doteď Brix. Jakože se doteď nenamáhal vzbudit ani natolik, aby sežral celou misku. (Chudák - dokud v pátek nepřijely Sathel a Cemi, tak neměl s kym kromě mě chodit spát, to ponocování do šesti ráno ho asi dost zničilo :D )
4.10.2016 22:20 - Merlin
choďte do práce a pořiďte si dítě :)...a o spánku nebude řeč
4.10.2016 22:39 - Gurney
První věc, díky Demonice za high level D&D, Jersonovi za Omegu a všem co se účastnili testování mého dobrodružství (obzvlášť těm co si pak dali čas a práci rozebrat co fungovalo a co ne).

Jinak Dálava byla tentokrát náročná... pět dní za sebou chodit spát nejdřív v pět a následně se pokoušet ze dne na den vrátit do nějakého normálního fungování je docela hutné. Ale stálo to za to :)
4.10.2016 23:45 - sirien
Hej, jo.

DnD bylo super. A musím říct, že mě skutečně velmi překvapilo, jak úžasně hratelné ty chary na 16. levelu sou - přehledné, rozumně "stručné", člověk se za ně dokáže pořád rozhodovat v krátkém čase a přitom mají všechen ten dojem moci a síly, který od nich člověk očekává. Oproti dřívějším edicím brutální skok dopředu.
A ne každý den člověk zabrání třem válkám a pak si ve volné chvíli ještě skočí zachránit kolegini akademičku.
Hraběte mi líto rozhodně neni a Nemo unikl disciplinární komisi hlavně z toho důvodu, že kdybysme arcikancléři práskli, co tam prováděl, tak pudeme na kobereček nejspíš úplně všichni.


U hunterů mi je trochu líto, že ste ten příběh relativně "sotva rozehráli", ale tak řeklo se hardcore, tak hardcore... doufám, že ste si to užili i tak. A sorry za ten maniakální závěr, ale slíbil sem, že jedu template supernaturály a ne jen nějaké jejich odvary a werewolf v garou je prostě werewolf v garou, s tim se nedá nic dělat :)
(hraju si s myšlenkou dát to na příští GameCon jako ukázkovku...)
5.10.2016 07:23 - Naoki
Já taky děkuju za Dálavu :) měl jsem štěstí že se mi to sešlo tak, že jsem na ni mohl jet a v práci se nade mnou smilovali a dali mi i dovolenou :D

Herně mi to tentokrát nevyšlo moc dobře: všechny jsem prohrál! :D (i zatracené deskovky :D ) Zrovna u těch hunterů mi to mrzí nejvíc pač na ty jsem se fakt těšil, ale holt je vidět že důležitý je tým, a jak jsme si týmově moc nesedli a hráli jsme to jako heroickou fantasy, tak jsme dostali patřičně nakopáno... (si říkám jestli je fakt dobrý nápad dávat Huntery jako Oneshot: už se ti někdy stalo, že to družina dala?)

Psal jsem si pár hlášek, ale jak jsem chodil spát brzo tak jich mám opravdu jen pár :D později je snad hodim
5.10.2016 09:33 - Jerson
Jinak musím říct, že zájem o Omegu mě překvapil - teoreticky až deset, možná jedenáct lidí, prakticky šest, to jsem opravdu nečekal.
Nicméně je pravda, že v takovém počtu je hra pomalá, ať se snažím strkat hráče dopředu, co to jde.
5.10.2016 10:54 - Merlin
Sice jsem si nezahrál tolik RPG kolik jsem měl v plánu (omega mi úplně utekla), nicméně aspoň jsem viděl jak se nemají hrát Hunteři :D a lousknul si nějaký to NPC :)
5.10.2016 11:06 - Aegnor
Naoki píše:
(si říkám jestli je fakt dobrý nápad dávat Huntery jako Oneshot: už se ti někdy stalo, že to družina dala?)

Podle mě hrozně záleží na tom, co hraješ. Když jste si vybrali vlkodlaky (brutální masomlejnek) s celosvětovým přesahem na T3, tak se nedivte, že to bylo fakt těžký:-)

T1 buňka řešící nějaký lokální upíří problém bude mít mnohem jednodušší situaci, aspoň si myslím.
5.10.2016 11:19 - Nachtrose
Vlkodlaci byli spis ten mensi problem. Jednou se nam, co si pamatuju, podarilo huntery "vyhrat". A umrela jen jedna postava.

A Merlinova NPC byla tradicne luxusni :-)
5.10.2016 22:25 - Dukolm
Tak tady máte pár fotek pro připomenutí https://goo.gl/photos/LPeL3i3D5SGEAKCR9





Originály ve větším rozlišení kdyby někdo chtěl mám u sebe.
5.10.2016 22:47 - Nachtrose
Kdyz na ty fotky koukam, tak si uvedomuju, ze jsem se snad jeste nikdy nevydal prez tu tajemnou lavku v lese... ( a taky ze bych vazne mel prestat zrat :-D )
6.10.2016 02:48 - sirien
Nachtrose: velmi intenzivně bych Ti to neradil. Osobně sem to párkrát udělal a musím říct, že nikdy nevíš, co na druhé straně té lávky potkáš - někdy tam je jen les, někdy tam potkáš velmi podivné osoby s nimiž si užiješ spoustu zábavy nebo tam prožiješ zajímavé nové zážitky a jindy tam zažiješ traumatizující momenty, které změní Tvůj život. A jen tak for fun: všechno se mi to za těch deset let co tam jezdíme skutečně stalo ;)

Cross on your own danger.
6.10.2016 08:57 - Nachtrose
Na zadklade jedne debaty ted na Dalave jsem se zacal vrtat v archivu abych zjistil, kdy jsem se tam zjevil prvne. A zjistil jsem, ze to byl podzim 2009. A taky jsem narazil na tohle:

6.10.2016 10:00 - Merlin
Spratek :)
6.10.2016 10:18 - Babaj
hejsek :-))
6.10.2016 11:15 - Vojtěch
6.10.2016 11:17 - Gurney
Jesse Eisenberg :)
8.10.2016 16:40 - sirien
Člověk trochu přestřelí cílovej čas na palubce DeLoreanu když se vrací z osmdesátek, takže mu nezbyde čas se 100% přestylizovat na 21. století, a vy tu z toho děláte takovej zbytečnej cirkus.

Jestli si myslíte, že sehnat maskovací pole co na pohled přizpůsobuje cestovatele době aniž by musel blbnout s hadrama a účesem je snadný, tak ne, nebylo to snadný a bloncka z tý modrý budky byla dost agresivní když řvala něco o tom že to musim vrátit nebo si toho ňákej doktor všimne (vážně, málem mě zastřelia, přitom taková malá součástka...)
20.10.2016 18:10 - Sathel
Rogue akce! Jedeme s Pjotrem na Dálavu znovu a to 18.-20.11.2016, tedy asi za měsíc. Proč? Letos prý bylo málo dřeva, takže jedeme na dřevo-brigádu. Kdo chcete, můžete se přidat. Dřevobrigáda má trochu jiná pravidla:
1. ubytování je zdarma
2. čeká se od vás práce - dělání dřeva (nataháme klády, nařežeme motorovkou, nasekáme)
3. sobotní oběd je společný (nějaký guláš), přispívá se na něj, zbytek z vlastních zásob
4. večery jsou volná zábava (takže pro nás deskovky, logicky :-) )

V tuto chvíli vím jistě, že jedu já, Kryštof a Pjotr. Plus tam samozřejmě budou další lidé z Dálavy ale to je vedlejší.

Kdo by chtěl jet, prosím dejte mi vědět.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.24807786941528 secREMOTE_IP: 3.133.131.168