Volná diskuze

dobrodruh246
10.8.2020 15:53
zbroj
zdravím jak se prosím počítá zbroj? četl jsem to asi 10x ale pořád mi to nesedí. pokud by vaše obrana byla 18,znamenalo by to že nepřítel by musel hodit 18 a výš aby vas zasáhl? to je podle mě trochu moc.
Autorská citace #1
10.8.2020 16:00 - pilchowski
Moc to je, pokud je nepřítel slepice, třeba takový goblin má k útoku +4, takže musí hodit aspoň 14, což je cca 25 % šance (trefí 1x ze 4 útoků), když narazíš na jeskynního medvěda, tomu už stačí jen 11, to je skoro 50 % šance, nemluvě o NPC co budou mít na útok +6/+7 běžně, a taky o tom, že ani tvoje postava nebude zrovna masomlejnek, budeš-li začínat někde nízko.

A navíc, i ta slepice tě klovne, když hodí 20.
Autorská citace #2
10.8.2020 17:01 - malkav
Jestli se nepletu, tak obrana 18 už předpokládá nošení nějaké kovové zbroje (minimálně kroužkové brnění a vysokou obratnost)? Trefit efektivně soupeře v takové ochraně není úplně jednoduché ... to z pohledu nějaké pseudorealističnosti.
A číselně to dobře popsal pilchowski.
Autorská citace #3
10.8.2020 17:49 - sirien
jako - důležité asi je hlavně to, že bez ohledu na to jak to možná vypadá na první pohled to za ty roky celosvětového hraní docela dobře funguje.
Autorská citace #4
11.8.2020 09:26 - Jezus
jj, včetně toho, že s plátovou zbrojí (AC 18) prostě chceš bejt plechovka, která toho hodně "ocinká", takže fakt, že hodně útoků prostě mine je autorský záměr. To samý u zloděje s nějakou tou pobíjenicí a obratností "standardních" +4. Tam se zase chceš mrštně vyhýbat zásahům, protože zrovna zloděje ty zásahy celkem bolí...

Nicméně já myslím, že prostě při čtení pravidel dobrodruhovi hned nedošlo, že přičítá k hodu bonus za sílu/obratnost a zdatnostní bonus. A ono je lepší se zeptat a být při čtení víc v pohodě něž se nad tím podezřívavě trápit. Navíc my pak máme alespoň o čem "diskutovat" :-)
Autorská citace #5
11.8.2020 10:29 - pilchowski
barbar beze zbroje s DEX a CON 16 (2x 3) a se štítem ( 2) to zvládne i na prvním levelu :)
Autorská citace #6
11.8.2020 10:40 - Gergon
na prvním levelu to zvládne i mnich.
Autorská citace #7
11.8.2020 10:52 - Jezus
I ten zloděj, kterému stačí lehká zbroj. Nicméně u mnicha a zloděje je to troufnu si říci záměr, ten barbar je možná trošičku unikátní, ale nijak extrémně. A hlavně se štítem se to celé samozřejmě posouvá.

Ono vzhledem k tomu, kolik máš na prvním levelu životů, tak šance kolem 25 % na zásah goblinem je tak nějak akorát :-)
Autorská citace #8
11.8.2020 10:58 - Chyba
čaroděje i bez magických předětů a featů můžeš časem vytáhnout až na 19
Autorská citace #9
11.8.2020 11:46 - sirien
Barbar nemá co nosit nějakej štít*, barbar má mít d12 obouruční dvoubřitou sekyru.

* leda z čokolády, aby se během dlouhé bitvy měl čím posilnit
Autorská citace #10
11.8.2020 11:54 - LokiB
stereotypní viking s dřevěným pobitým štítem, "širokým" mečem a rohatou helmou ... škoda, že to pravidla DND moc nepodporují :)
Autorská citace #11
11.8.2020 12:01 - Jezus
"Proč jste před bojem kousali do okrajů svých štítů? To je nějaký druh válečného běsnění?"
"Já vždycky doufám, že v tom mým bude čokoláda..."


Jinak nemyslím si, že by to pravidla nepodporovala. Já se svým barbarem štít nosil a fungovalo to krásně. Prohazoval jsem ho s obouručkou podle toho, jestli se mělo bojovat s přesilou nebo byla vyhlídka pořádně mlátit nějakou velkou obludu. Chvíli jsem to dokonce dělal tak, že jsem měl válečnou sekeru a štít po čase prostě zahodil (až klesl počet "protiútoků") a drapl ji obouruč ( i když byla pak jen d10).
Stejnou logikou jsem řídil bezhlavé útoky.

Teď ho mám mixlého s bojovníkem a řežu to všechno jednoručkou v každé ruce. Štít tak nějak už neřeším, HPček je už dost a nejsem už jedinej tank.
Autorská citace #12
11.8.2020 12:28 - Colombo
https://www.reddit.com/r/teslore/comments/3ivdzp/what_exactly_is_wasabi/

Píše:
Eventually, Huggert the Wrinkled Unto Unreadable, one of our Clever Men, made sure that the hunters remembered to occasionally hit one another out of the blue, or make lewd jokes of their respective wives or mothers or sons that had not yet shown promise, and steal and hide the shoes of their fellows, and to line the rims of their shields with wasabi so that, when they bit them, that they might ignore all happiness in fits of burning nose and choked throat.


Already done.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063477993011475 secREMOTE_IP: 54.160.244.62