Volná diskuze

NervousSnake
6.10.2020 19:37
Chci se naučit hrát, ale v mém okolí nikdo není ;(
Ahoj.
Jsem v tomhle všem nová, ale je to tak trochu můj malý sen, zahrát si dnd, jenže v mém okolí není ani neznám nikoho, kdo by mě do hry zasvětil a naučil mě alespoň základy ;(
Napadlo mě napsat sem, protože jsem si nevěděla rady.
Pomoc? :D

__________

duplicitní vlákno - pro domlouvání se na hrách prosím použijte:
Hledám hráče / Hledám vypravěče
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
6.10.2020 19:40 - Necromancer
A odkud jsi?
Autorská citace #2
6.10.2020 19:50 - Vandal
Misto je opravdu dost dulezite, pak se snaz da nasmerovat ke konkretnim lidem.

Na druhou stranu, dnes uz spousta lidi hraje online a zazitek je to minimalne srovnatelny, takze se da jit i touhle cestou.
Autorská citace #3
6.10.2020 21:12 - NervousSnake
Jsem z vesnice u Prahy, ale do prahy jezdím v podstatě jen do školy, i online je možnost a v dnešní si myslím že je to i lepší varianta
Autorská citace #4
6.10.2020 21:16 - Tarfill
Pro nervózní hadici:
a chceš hrát po internetu nebo osobně?
Zrovna mám jednu družinu naprostých začátečníků, mají za sebou pouze jedno příběhové sezení a teoreticky by ses tam mohla ještě vejít, pokud rychle naskočíš do rozjetého vlaku. Hrajeme online přes roll20! Cca 1x za týden nebo 14 dní, pouze večer.
Pokud máš vážný zájem, napiš mi klidně do soukromé zprávy...
Autorská citace #5
6.10.2020 21:31 - NervousSnake
Upřímne já se spokojím s obojím a jak už jsem zmínila, v téhle době je i lepší využívat internet jak nejlépe to jde.
Autorská citace #6
7.10.2020 07:33 - Necromancer
Tak se těš, až globálně spadne!
Autorská citace #7
8.10.2020 15:31 - NervousSnake
Tak jsem nakonec vzala nabídku Tarfilla, ale díky za zprávy a povzbuzení ;) Jste fajn lidi :3
Autorská citace #8
8.10.2020 15:48 - Šaman
NervousSnake: Jinak z ostatních diskuzí jsi už asi pochopila, že dračák je pojem tak široký, že si ho každý vysvětluje dost po svém, že? A že co se u jednoho naučíš, to u druhého bude považováno za total bad practise a naopak :)
Autorská citace #9
8.10.2020 15:55 - sirien
Šaman: Mě přijde zjevné, že se nechce "naučit" hrát ve smyslu konkrétních technik nebo herních stylů, tak nevim, proč do toho zabředávat. Naučit se hrát poměrně očividně znamená, že si to chce vyzkoušet.

Tahat takhle nováčka za slovo, že se nestydíš :)
Autorská citace #10
8.10.2020 16:18 - Šaman
Tak to nebylo myšleno. Jen jako upozornění, že třeba hra u Jersona a Lethrendise se nejspíš bude lišit stejně, jako fotbal a hod oštěpem. Jako jo, obojí je sport, obojí se děje na hřišti, v obojím se běhá a hází, ale… :)
Autorská citace #11
8.10.2020 22:47 - malkav
Šaman: +1 :D
Autorská citace #12
26.3.2021 09:28 - sirgavon
Teď už je asi dost pozdě, jak koukám na to datum, ale sám jsem chtěl hrát DnD a nakonec se mi to povedlo (s rodinou - sourozenci, teď je od toho nemůžu odtrhnout). Ale byl jsem předtím dost nesvůj a tak jsem kolem toho kroužil. Našel jsem pak pěkný článek, který to všechno shrne + tam máš i youtube videa, která vlastně rozebírají to samé.

Držím palce, sám se chystám na online sezení, které jsem nikdy neudělal. Teď jsem objevil Owlbear rodeo, které vypadá dost intuitivně a jednoduše - přesně co potřebuji :D
Autorská citace #13
26.3.2021 13:07 - Karas
Zdravím všechny. Pripojim svůj dotaz abych nezakládal další vlákno.
Hledám taky skupinu do které by se šlo připojit. Aktuálně hraju s přáteli přes roll20 v angličtině Strahda, ale rad bych zahrál pravidelneji v CZ :) Mate někdo tip na nějakou družinu, která by se mne ujala :) Já: 40, RPG, sport :). Díky a pevné nervy a zdraví v této době!
Autorská citace #14
26.3.2021 13:19 - Gergon
A není tu někde diskuze - "Hledám hráče/vypravěče"?
Autorská citace #15
26.3.2021 13:26 - KDolecek
Autorská citace #16
26.3.2021 13:32 - sirien
Yup, přesně tam kde píše KDolecek; Karasův post jsem tam zduplikoval. Pro zmatečnost a duplicitu tohle vlákno zavřu, z místního ne-dění předpokládám, že to nikomu vadit nebude.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072265148162842 secREMOTE_IP: 3.230.128.106