Volná diskuze

idol02
7.3.2021 16:45
Wonderdraft/Dungeondraft alebo Inkarnate
Ktorá z týchto aplikácií je lepšia - vhodnejšia aj pre začiatočníkov. Chceme totiž hrať v Roll20 a potreboval by som vytvárať mapy a dungeony.
Autorská citace #1
7.3.2021 17:59 - Šaman
Používám Wonderdraft. Ale přijde mi, že ty nástroje nepokrývaji stejné spektrum.
Wonderdraft je fajn na kontinenty a makro mapy. Imho spíš na přesnou práci.

Na dungeony je lepší asi to Incarnate.
Autorská citace #2
8.3.2021 08:27 - Gurney
Dungeondraft by měl umět exportovat do roll20 mapu i s osvětlením a zdmi, což je hodně velká úspora práce a času, pokud tyhle funkcionality používáš.
Autorská citace #3
8.3.2021 10:33 - idol02
Zatiaľ nepoužívam, ale dobre vedieť. Ďakujem
Autorská citace #4
8.3.2021 12:35 - Lethrendis
Parádní na přírodní/vesnické obrázky a battlemapy je FlowScape.

Ale mohl by někdo doporučit nějaký opravdu dobrý program na pěkně vypadající moderní/sci-fi battlemapy? Všechno je totiž primárně zaměřené na DnD like hry, mi přijde.
Autorská citace #5
22.3.2021 09:29 - Necromancer
Je něco z toho Free?
A pokud ano, stojí to pak za něco?
Autorská citace #6
22.3.2021 10:05 - Ugy
Mám zkušenosti jen s ikarnate a ten ve free verzi poskytuje nějaké omezené možnosti. Nebudeš mít k dispozici všechny assety a export do HD. Zároveň nevím jestli do free verze jdou nahrávat další assety ale sám jsem na free verzi nějakou dobu byl a zkoušel co a jak a dali se v tom dělat docela pěkný věci.
Autorská citace #7
22.3.2021 10:13 - Necromancer
Ugy: No ta free verze je velmi omezená... Ale díky.
Autorská citace #8
22.3.2021 14:37 - Šaman
Wonderdraft jsem kupoval za dvacet zlatých éček. Aktualizace jsou automatické a zdarma a řekl bych, že se to vyplatilo. Už teď jsem v tom strávil víc času, než u některých her za stejnou cenu :)
Autorská citace #9
22.3.2021 14:40 - strucky
Free to není (mluvím o DD/WD), ale když si to "někde seženeš", za další zdí typu zadat licenční klíč v programu to není. Stačí prostě instalačka a děláš mapy.
Kde to shánět, to neřeknu z pochopitelných důvodu, ale taky jsem si to prvně tímhle způsobem vyzkoušel, než jsem do toho ty Éčka nasypal.
Autorská citace #10
22.3.2021 14:53 - Nachtrose
Ktera z tehle sluzeb podle vas poskytyje nejlepsi podporu k tvorbe sci-fi map? ZTim jsem nemel moc casu to zkoumat, ale co jsme presli na online Starfinder, budu neco takoveho rozhodne potrebovat.
Autorská citace #11
22.3.2021 14:58 - Lethrendis
Já bych dodal, že bych rád nejenom sci-fi, ale i modern/urban. Zatím všechny programy na battlemapy, které jsem vyzkoušel, byly primárně určené ke tvorbě fantasy map, pokud tam vůbec něco moderního bylo, tak to bylo pro mé potřeby nedostatečné.
Autorská citace #12
22.3.2021 15:03 - Nachtrose
Lethrendis: modern/urban/cyberpunk se urcite hodi, vzhledem k ruznorodosti moznych planet :-)
Autorská citace #13
22.3.2021 15:07 - strucky
Něco se vždycky v nejhlubších análech internetu dá najít. Bohužel ne zadarmo.
Autorská citace #14
22.3.2021 16:31 - Lethrendis
Díky, zajímavé.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08569598197937 secREMOTE_IP: 54.166.234.171