Volná diskuze

Necromancer
12.6.2021 10:33
Vhodná Nebezpečnost nestvůr
Ahoj,
potřeboval bych poradit od znalců 5e. V posledná době jsem se dal na tvoření nestvůr ve velkém, pro jeden projekt. A narážím na (nevyhnutelný) problém s Nebezpečností. Já vím, že o tohle jsem si přesně říkal, když jsem se rozhodl vytvořit padesát statbocků nestvůr pro různé úrovně, ale nehodlám se zatím vzdát. Proto bych vás rád poprosil, zda byste mi nepomohli trošku zkontrolovat, jestli je mnou daná nebezpečnost vhodná.
Jako příspěvek vložím můj první dotaz a později, pokud bude možnost přidám i další.
Předem děkuji mockrát.
Autorská citace #1
12.6.2021 10:37 - Necromancer
Nějaká Nestvůra
Gigantická obluda, bez přesvědčení
Obranné číslo 17 (tvrdá kůže)
Životy 330 (20k20+100)
Rychlost 8 sáhů plazení, 8 sáhů hrabání
SIL OBR ODL INT MDR CHA
25
(+7) 10
(+0) 20
(+5) 2
(-4) 7
(-2) 3
(-4)
Odolnost vůči zranění Jedová
Imunita vůči zranění Bodná, Sečná a Drtivá z nemagických zdrojů kromě obléhacích zbraní.
Imunita vůči stavům Ležící, Vystrašený, Zmámený
Smysly Pasivní vnímání 8, Mimozrakové vnímání 8 sáhů, Vidění ve tmě 24 sáhů
Jazyky -
Nebezpečnost 15 (ZK)
Tunelování. Nestvůra může používat rychlost hrabání k pohybu pod zemí v hlíně či skále. Zanechává za sebou tunel o průměru 10 stop.
Obléhací nestvůra. Nestvůra způsobuje dvojnásobné poškození předmětům a budovám.
Vícenásobný útok. Nestvůra zaútočí dvakrát. Jednou kousnutím a jednou ocasem.
Akce
Kousnutí. Útok na blízko zbraní: +12 k zásahu, dosah 2 sáhy, jeden tvor. Zásah: Bodné zranění 28 (6k6+7) a je-li cíl Velký či menší, musí uspět v záchranném hodu na Obratnost nebo Sílu (dle volby cíle) se SO 17, jinak jej Nestvůra spolkne. Velký tvor má k tomuto hodu výhodu. Pokud je cíl spolknut, je Zadržený, Slepý a na začátku každého Nestvůřina tahu utrpí Kyselinové zranění 21 (6k6). Utrpí-li Nestvůra od spolknutého tvora zranění 40 nebo více v jednom tahu od spolknutého tvora, musí uspět v záchranném hodu na Odolnost se SO 17, jinak všechny spolknuté tvory vyzvrací do vzdálenosti 2 sáhy od sebe. Takový tvor vypadne v leže. Také pokud je Nestvůra zabit, tvorové přestanou být Zadržení a vylézt ven utracením šesti sáhů pohybu, přičemž Nestvůru opustí vleže. Do jeho žaludku se vejde jeden Velký tvor nebo až čtyři Střední tvorové.
Úder ocasem. Útok na blízko zbraní: +12 k zásahu, dosah 2 sáhy, jeden tvor. Zásah: Drtivé zranění 40 (8k8+7) a cíl a všichni Velcí či menší tvorové do 1 sáhu od něj musejí uspět v záchranném hodu na Sílu se SO 17, nebo bude sražen k zemi. Je-li tvor Velký, má k tomuto hodu výhodu.
Autorská citace #2
12.6.2021 13:50 - Log 1=0
Hele, když Nějakou nestvůru postavím vedle Purpurového červa, tak je jednoznačně silnější, ale nebezpečnost má stejnou.
Autorská citace #3
12.6.2021 14:13 - Necromancer
Oukeeeej. To mě nenapadlo. Jakou nebezpečnost bys ty doporučoval?
Autorská citace #4
12.6.2021 14:43 - Log 1=0
Nebál bych se říct, že to je 17.
Autorská citace #5
12.6.2021 15:33 - Necromancer
Tak oukej, upravíme. Díky moc. Kdyžtak pošlu zase něco později. :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07417106628418 secREMOTE_IP: 34.237.245.80