Volná diskuze

miky27
20.12.2022 17:55
Encounter generator algoritmus - bakalářka
Ahoj, dělám jako bakalářku algoritmus doporučující nepřátele (aka generátor náhodných encounterů) podle zadané družiny hráčů v DnD 5e, a potřebuju v teoretické části sesbírat co nejvíc názorů, abych věděl kterým směrem nejlíp ubírat výsledný algoritmus.

Google dotazník here!

  • Pokud jsi/byl jsi Dungeon Master (PJ/vypravěč) prosím, vyplň tenhle dotazník, moc mi tím pomůžeš!
  • Pokud jsi nehrál DnD 5e ale hrál jsi jinou hru na stejný způsob (DrD, jinou verzi, ...), pokus se to prosím vyplnit taky!
  • Pokud jsi nikdy nebyl DM/PJ, nevadí, i tak se to můžeš pokusit vyplnit, prosím!
Dotazník je v podstatě jen spousta zaklikávacích možností, není třeba ani psát, pokud nechceš.

Názorů mám zatím jen velmi málo, nikdo nechce odpovídat na dotazníky random lidí, což samozřejmě chápu, a proto jsem o to víc vděčný všem, kdo mi pomůžou a vyplní to!!
Autorská citace #1
21.12.2022 08:02 - Jerson
To bude dost možná tím, že máš poměrně dlouhé otázky, ale hlavně je máš v angličtině. Má to nějaký speciální důvod?
Autorská citace #2
21.12.2022 10:11 - cyrasil
Zkousel jsi treba dndbeyond/reddit?

Edit: a dostal jsme se na stranu 2 a zavrel to (sorry). Tohle je fakt prilis dlouhe (a imho hodne otazek je zbytecnych). Abych to trochu rozvedl:

1) obtiznost/xp jsou z velke casti to same a implementovat to +- musis, protoze nejak potrebujes zohlednit level druziny
2) zdroj - urcite se to hodi, ale imho to neni otazka na dotaznik, proste to implementuj pokud ti to data umoznuji. Samotne pridani jednoho extra filtru do aplikace je otazka par minut (nejake jine filtry tam uz stejne mit budes).
3) otazka 7 je zase jen variaci otazek 1 a 2.
4) 12-15, 18-29 viz bod 2), implementuj obecne filtry, a pak uz je jen otazka, jestli mas data patricne otagovana nebo ne.
5) Ty otazky na pocet nepratel (boss + minioni vs boss vs horda minionu) jsou fajn

Jerson: Pro hrace (a predevsim DM) DnD anglicitna vazne prekazkou nebude a rozhodne je to rozumnejsi volba nez cestina.
Autorská citace #3
21.12.2022 10:42 - Tarfill
No tak jestli to máš pouze v angličtině a cílíš i na český prostor, tak se nediv, že máš málo reakcí...
Autorská citace #4
21.12.2022 11:16 - LokiB
Tak já jsem to vyplnil ještě před tím, než mi tu bylo vysvětleno, že to vlastně vyplnit nejde :D
Autorská citace #5
22.12.2022 00:42 - crowen
IMHO dnes clovek bez anglictiny ako keby bol bez hlavy a oboch ruk. Co s takym clovekom? Ale to len tak na okraj :-)

Tiez som zacal vyplnat, a po druhej strane zavrel. Je to dlhe, neprehladne, a chyba tomu indikator, kolko toho este musim vyplnit.
Autorská citace #6
22.12.2022 09:06 - miky27
Díky všem, co to vyplnili/vyplní, i těm, co se o to snažili!!
  • Indikátor posunu jsem přidal, má to jen 3 části! (Zároveň fakt nepotřebuju, abyste nad tím dlouze přemýšleli, stačí to "naklikat" tak, jak vám to přijde odpovídající na první dobrou, maximálně to pak letmo projet znovu a doupravit detaily...)
  • V angličtině to mám proto, protože se jedná o DnD 5e, ne o nějakou českou "variantu" jako DrD apod., a většina respondentů nejsou česky mluvící. Cílím i na česky mluvící, protože se mi tím rozšíří pole kam můžu ten dotazník dát a spousta česky mluvících lidí s angličtinou nemá problém.
  • cyrasil: Díky za rozvedení myšlenek aspoň tady! Co se týče dndbeyond/redditu, ještě jsem to nestihl dát všude, kam bych chtěl, ale bude to i tam. Zatím jsem to dával hlavně na discord.
    Ohledně otázek, prvotním cílem není "přidám to, co mi data dovolí" ale spíš zjistit, co DMs opravdu používají, potřebuju ten algoritmus nějak vystavět (měl by potom nejspíš i simulovat boj družiny vs nepřátel, ne jenom filtrovat seznam...) takže se chci zaměřit na to nejdůležitější, zbytek se dá přidat kdykoliv potom, ale potřebuju v bakalářce ukázat proč jsem si vybral zrovna třeba tenhle filtr a ne jiný apod.
Autorská citace #7
22.12.2022 09:26 - Virťas
Hraju Fate, 5e znám jen z několika her, co jsem kdysi vedl, ale vyplnil jsem ti to pokud možno jak to šlo, co jako DM potřebuju pro hru.
Autorská citace #8
28.12.2022 20:59 - Evoker
Máš to tam, dej pak vědět, jestli z toho nakonec něco stvoříš.
Autorská citace #9
5.1.2023 10:28 - miky27
Děkuju, jestli z toho něco smysluplného vzejde (což doufám), určitě dám vědět ;)

PS: Klidně ještě vyplňujte, sbírám pořád a pořád toho nemám až tolik... Děkuju :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069828987121582 secREMOTE_IP: 18.222.67.251