Kultura

York
15.7.2023 19:37
GameCon 2023
S kým se potkám na Gameconu? Co tam budete hrát, vést nebo přednášet?
Autorská citace #1
15.7.2023 19:53 - Ugy
Tak ja tam přeakvapivě budi. A budu se motat celej GC kolem wargamingu
Autorská citace #2
15.7.2023 19:55 - York
Ugy píše:
A budu se motat celej GC kolem wargamingu


Kacíř! A ještě se přizná! :)
Autorská citace #3
15.7.2023 20:33 - shari
Já bych se tam měla objevit.
https://gamecon.cz/4842-sarka-shari-kasparova
Autorská citace #4
15.7.2023 21:06 - York
shari píše:
Já bych se tam měla objevit.


Tak to doufám, že se tentokrát potkáme ;)
Autorská citace #5
15.7.2023 21:57 - Ugy
York píše:
Kacíř! A ještě se přizná! :)


No jo nekdo ten wargaming organizovat musi
Autorská citace #6
17.7.2023 13:53 - Shako
Taky se objevím, ale tentokrát rpg jen hraju, nevedu nic.
Autorská citace #7
17.7.2023 14:02 - Jerson
Taky tam budu. Můžete se je mě přihlásit, budu označen trikem Omega nebo Stvořitelna :-)
Autorská citace #8
17.7.2023 14:54 - RoVan
Vedu pár her a pár mám jako hráč (JaD a Aliena). Bohužel jsem nechytl Omegu, kterou jsem měl v merku a od Yorkova Dračáku mě odradila časová náročnost.
Autorská citace #9
17.7.2023 18:30 - York
Ugy píše:
No jo nekdo ten wargaming organizovat musi


Aha, ty ses pustil do organizování. Tak to jo, v tom případě máš omluvenku ;-)


Uhaste plameny! Snad z něj ještě něco zbylo...
Autorská citace #10
17.7.2023 21:21 - Pastýř
Taky letos přijedu.
Nevedu nic, jedu poprvé, tak se chci rozkoukat.
Podařilo se mi nacpat do her Yorka i RoVana. A pár dalších.
Jersonovu Omegu jsem bohužel nestihnul.
Autorská citace #11
17.7.2023 21:48 - Dukolm
Taky tam budu, překvapivě :-D
Autorská citace #12
17.7.2023 22:05 - York
Pastýř píše:
Podařilo se mi nacpat do her Yorka i RoVana.


To mě těší. Doufám, že nebudeš zklamanej.
Autorská citace #13
17.7.2023 22:43 - sirien
Já tam nebudu.
Kdyby tam byl někdo kdo se mi podobá, tak si ho se mnou zkuste nezaměnit :)
Autorská citace #14
17.7.2023 22:52 - Log 1=0
Já se ukážu ve středu a zmizím v pátek, nejspíš ještě dopoledne.
Autorská citace #15
17.7.2023 22:54 - York
sirien píše:
Kdyby tam byl někdo kdo se mi podobá, tak si ho se mnou zkuste nezaměnit :)


V pohodě, to snadno rozlišíme kopacím testem: Když do toho kopneš a začne to nadávat jako Sirien, nejspíš to je Sirien ;-)

Na nás si nějací imposteři nepřijdou!
Autorská citace #16
17.7.2023 23:37 - Log 1=0
York píše:
Na nás si nějací imposteři nepřijdou!

Autorská citace #17
17.7.2023 23:55 - Ugy
York píše:
V pohodě, to snadno rozlišíme kopacím testem: Když do toho kopneš a začne to nadávat jako Sirien, nejspíš to je Sirien ;-)

Na nás si nějací imposteři nepřijdou!


Letošní celohra: pokud to vypada jako sirien kopni to. Tak schválně kdo nakope nejvíc sirienu
Autorská citace #18
19.7.2023 17:08 - Jerson
Pokud budou na Gameconu agenti Omegy, kteří nemají odznak, můžete si o něj říct. A v sobotu večer bych rád udělal menší sraz.
Autorská citace #19
24.7.2023 15:29 - York
S kým a co jste hráli? Jak se vám to líbilo?

Pár fotek z mojí čtvrteční hry:







Autorská citace #20
24.7.2023 18:00 - shari
Tak jsem se podruhé podívala na GameCon. Tentokrát jsem tam vedla čtyři hry, ve třech systémech.

Zlaté písky ztracené v čase (JaD)
Tuhle hru jsem vedla pro dvě skupiny a je super, že každá ke hře přistoupila trošku jinak. První skupina si vybrala jako společné zázemí Zločineckou bandu, druhá Inkvizici, tedy obě šly po zemi. (alternativou byl let vzducholodí)
Pobavilo mě, že skupiny buď ignorovaly nebo interagovaly s jinými náhodnými setkáními - tedy jedna skupina si užila tahání kolegy z tekutých písků a druhá čaj s pouštní dryádou.
Do pasti v cílové destinaci se nechytil nikdo a každá ze skupin ji vyřešila trošku jinak. Zločinci ji dokonce i využili k potrestání zrádců.
Ve druhé hře mi konečně došlo, že kvantové zásoby ze Svitků hrdinů jsou naprosto geniální věc, která se dá v upravené podobě používat i v některých JaD hrách.

Bleskově smažené ryby (Cats of Catthulhu)
Ne, systém, který má v sobě zabudovaný výsledek hodu "Ponižující úspěch" nemůže být hrán jako horor a vždycky z toho bude komedie. Obzvlášť, když hrajete za kočky na rybím trhu. A to ani když se tam místní kult pokouší zničit civilizaci. No, hráči se bavili, já taky, takže tohle dobrodružství povedu i jinde.

Až uslyšíte stromy růst (Svitky hrdinů)
Dobrodružství založené převážně na tom, že hráčům popisuji, jak úžasným prostředím procházejí a z nějakého důvodu je to baví. Teda aspoň vypadali, že se bavili. Mě bavilo, že v různých situacích vymýšleli dost kreativní využití svých schopností.

Odjížděla jsem z conu ve velmi dobré náladě, takže ze svého pohledu jej můžu prohlásit za úspěch. :)
Autorská citace #21
24.7.2023 20:35 - Log 1=0
Já jsem v pátek odjížděl, takže jsem si nechtěl nabalit moc programu. Což se nakonec ukáízalo jako chyba, protože jsem strávil zbytečně moc času bezúčelným poflakováním po Conu. No, to už ale příští sezóny snad nehrozí.

Odehrát jsem stihl pouze Krvavou vilu. Dobrodružství, které už mám dost osahané, ale pořád mě baví. A hráče zjevně bavila taky. Jako jedni z mála našli zkratku na začátku, ale pak se jí rozhodli nevyužít, takže poctivě prošli dungeon po obvyklé lince.

U stolu byli třináctiletý kluk a jeho "zákonný zástupce", oba byli upozorněni na 15+ obsah a akceptovali ho. Ani ve hře s tím nebyl nejmenší problém. Celkové složení bylo 3 hráči, 2 hráčky. Když došlo na 15+ obsah, hráčka elfí kleričky se rozhlédla po ostatních hráčích/postavách "Já jsem tu jediná holka?" Druhá hráčka zvedla obrázek drakorozeného se slovy "Guess my gender." Hráč půlorčího kouzelníka galantně nabídl použití Přestrojení, ale to hráčka odmítla a nechala elfce sáhnout na prsa.

Celkově to byla zábavná hra s vesměs pozitivní poherní zpětnou vazbou.
Autorská citace #22
24.7.2023 20:58 - York
Log: To asi není Quentinova Krvavá vila, co?
Autorská citace #23
24.7.2023 21:48 - RoVan
Já měl na GC svou premiéru. Odvedl jsem dvě hry a můj vypravěčský dojem je teda skvělý i hráči snad byli spokojení (ale ještě uvidím, jak se jim to rozleží v hlavě a co mi napíšou do hodnocení).

Mlha v Brně (Call of Cthulhu)
Na tuhle hru se mi nějak otočili lidi, takže z původně přihlášených, kteří ode mě dostali email, tam byl snad jen jeden. Dokonce jsem bral na poslední chvíli náhradnici. Ale naprosto nelituju. Začíná to jako detektivka s freeform vyšetřováním a postupně to graduje to weird-hororu. Mělo to atmosféru a pár docela hustých scén, na rozdíl od Brnoconu jsem měl čas to nechat přirozeně dojít do konce. Hrál jsem to potřetí a slíbil jsem, že to zkusím sepsat i pro jiné vypravěče, takže to tady možná jednoho dne přistane.

Hrobka předků (OSEkané OSE)
Dungeon crawl, který je navržený jako ad-absurdum funhouse (hrobka, létající talíř, nemrtví emzáci, inteligentní plíseň, roboti atp.) Vlastně jsem to původně nechtěl hrát ani v OSE, ale byl jsem líný to na GC předělávat na jiná pravidla. Nechal jsem to tak a osekal to o čtverečky a tvrdé neúspěchy, a fungovalo to.
Hráči k tomu přistoupili jak bylo zamýšleno, experimentovali šťouchali do věcí a byla to jízda, vynechali jen místnost s šíleným superpočítačem a měli jen jednoho mrtvého co se hrabe v odizolovaných měděných drátech mečem.

Jako hráč jsem měl dvě JaD hry (Zlaté písky a Unuděné polobohy) a jednoho Aliena (Vůz bohů). Všechny 3 jsem si užil, každou úplně jinak. Písky mi přišly jako dobře připravené zajímavé klasické dobrodružství s pár moc hezkými nápady. Polobohové byli naopak něco, čemu říkám "mezidimenzionální heavy metal." Z Aliena ale mám asi nejintenzivnější herní zážitek ze všech, super gradace a úplně mind-blowing finále.

Jako bonus na závěr jsem si přiřadil pár obličejů k nickům a avatarům. :)
Autorská citace #24
25.7.2023 07:21 - Log 1=0
York píše:
Log: To asi není Quentinova Krvavá vila, co?

Její remake.
Je tam základní nápad, i většina NPC a nepřátel, ale pár jich je změněných, má to trochu jiný kontext, mapa je úplně jiná.
Autorská citace #25
25.7.2023 13:37 - York
Log 1=0 píše:
Její remake.


Interesting. Zveřejnil jsi to někde, případně to máš v plánu?
Autorská citace #26
25.7.2023 14:07 - Log 1=0
Mám. Problém je, že jsem z toho víceméně udělal součást kampaně, takže bych chtěl ještě dokončit nějaké navazující věci.
Autorská citace #27
27.7.2023 14:33 - Strigo
Vytvořil jsem stručný krátký dotazníček, který se týká systémů a mistrovství DrD na GameConu, určitě vás bude bavit.
https://forms.gle/PMhG1mQgUyvWZuqK9

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08482813835144 secREMOTE_IP: 18.188.70.255