Prostředí

Malfin
28.3.2012 09:07
Tilesy a mapy
Zjistil jsem, že mám tilesech hrozný nepořádek a tak přemýšlím, jak je uložit. Viděl jsem na netu různé pořádače, organizéry. Jak je skladujete? Tak aby byly přehledné, k dispozici? Připravujete si tilesy předem, než se hráči sejdnou nebo improvizujete během sezení (a tudíž skvělé znáte všechny tilesy, které máte). Jasně, když se naskytne nějaká nenadálá situace, tak je třeba improvizovat, ale máte jinak bitevní pole již předem seskládané?
A co mapy? Malujete? Tisknete? Využíváte skleněnou podložku a píšete fixem? Vzpomínám si, že kdysi dávno jsme využili na grid cokoli (počínaje tužek, pouzder, krabiček,...), aby znázorňovaly všechno možné.
A co používáte jako znázornění nepřátel? Používám miniatures, ale nemám jich zase tolik. Proto využívám takové ty skleněné dekorativní pecky. Jak jste na tom vy ostatní?
Autorská citace #61
13.1.2019 11:13 - LokiB
Jarik píše:
Jsou chapadla živé či ne?


Chapadla nejsou živÁ.
Jsou to zbytky po obří chobotnici, která se objevila na centrálním oltáři či teleportu při povolávacím procesu. Její tělo sežral spolu s ní objevivší se démon či mimozemšťan, záleží na žánru. Ten pak sežral i všechny další přihlížející.
Proto je tam takový nepořádek.
Bohužel při tom procesu byl centrální oltář či teleport poškozen, takže už tam fakt nejde nic dalšího vyvolat ani teleportovat.
Autorská citace #62
13.1.2019 11:31 - Tarfill
krytah píše:
Řekl bych, že si tam nejde dát oběd, buď kvůli živým chapadlům...

A nebo naopak - tohle je příprava na rituální oběd, který připravují mniši v utajení jako překvapení pro klášterního ctihodného. Zároveň jsou to také průkopníci v přípravě sushi a sashimi a z hlavy této chapadlovité potvory vznikly první kalamáry... mimochodem tento starý chrámový komplex byl nalezen na ostrově Honšú nebo co... ;-)
Autorská citace #63
13.1.2019 13:44 - MarkyParky
Já souhlasím s verzí o obří chobotnici, ale je to trochu jinak

Ona byla přivolána z jiné dimenze, začala prolézat portálem, ale zákeřní vyvolavači přerušili portál dřív, než se sem stihla vsockat, portál zmizel a ona zůstala uvězněná na půl cesty.

Teď už dlouhé roky trpí - chapadla v tomto světě, hlavu ve svém.

Udělali to, aby ji mohli používat k interdimenzionální komunikaci. Když jí v našem světě někdo kopne do chapadla, v jiné dimenzi zaúpí. A když jí někdo zase v jiné dimenzi polochtá v podchapadlí, tak se tady chapadlo zaklepe.


Chapadel je 8, takže se dá přenášet až jeden byte naráz.


Hrdinové jsou najati organizací Netvor v tísni k tomu, aby buďto otevřeli portál a umožnili netvorovi uniknout z této pasti, nebo ukončili trápení nebohé stvůry, uvězněné na věky věků mezi dimenzemi.
Autorská citace #64
14.1.2019 06:55 - Ugy
Chapadla jsou kamenná a trčí ze země. K místu se váže legenda, že pod zemí je i zbytek chobotnice/krakena, ale protože se na místě usídlila monstra nikdo zatím neměl možnost místo prozkoumat. Dobrodruzi jsou vyslání mecenášem aby zjistili zač je tomu chapadlo.
Možnosti:
* Prapodivný dungeon v útrobách zkamenělého monstra se vším co patří k prolézání vnitřností.
* Osvobození/Odkamenění chapadlovitého monstra, které je ve skutečnosti odvěký nepřítel monster které žijí v okolí a je tu vězněno (monstra ho asi hlídají).
Autorská citace #65
14.1.2019 07:53 - efram
Tohle je opravdu zajímavé téma. Nešlo by jen tak pro srandu udělat hlasování, třeba jen na pár dní, anketu o každém obrázku?
Autorská citace #66
14.1.2019 08:41 - Jarik
efram: Zatím si nemyslím, že by to potřebovalo formát soutěže. Lepší, když tu bude 20 nesmyslů bez hlasování než 6 smysluplných nápadů, kde si autor snaží dokázat, že čurá dál než ostatní.
Proto jsem na začátek psal, že se nemá komentovat návrh druhých návrhářů.
Autorská citace #67
14.1.2019 09:11 - efram
no ani mě nenapadlo, že by to tak radikálně změnilo styl příspěvků.
Autorská citace #68
14.1.2019 18:27 - Maelik
Ve skutečnosti se nejedná o chapadla, ale o dolní poloviny oddílu yuan-ti. Tyto torza jsou však přeměněná v kámen. Nejpravděpodobnější vysvětlení je nezdařený pokus o vyvolávací rituál (napovídá tomu kruhová formace kolem oltáře). Otázkou ovšem zůstává, co se stalo s horní, humanoidní částí těla.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15300011634827 secREMOTE_IP: 54.226.64.30