Tipy a triky

Alnag
9.7.2009 10:21
Inspirace pro vaše vlastní postavy i příležitostná RPGčka v analýze tradičních charakterových vzorů - archetypů.
Autorská citace #1
9.7.2009 10:21 - Geralt
Paráda, výborné pokračování. Je skutečně zajímavé, jak ty temné stránky fungují v praxi. Když se zpětně podívám na postavu Steffana z Hrany, tak dlouho kráčel ve stopách Poustevníka a poté co se v samotném závěru zvrhl, upadl právě do kategorie svého odvráceného protějšku - Černokněžníka. Přitom onu postavu jsem hrál, aniž bych kdy slyšel o takovéto spojitosti. Takže na Alnagových odvrácených stranách archetypů bude víc, než se na první pohled může zdát. :)
Autorská citace #2
9.7.2009 12:05 - Quentin
Moc pekny :)

do jake kategorie spada treba Spike?
Autorská citace #3
9.7.2009 14:09 - yokuzava
Moc pekny, jak uz bylo receno! Poucny podobne jako Zenske archetypy.
Autorská citace #4
9.7.2009 22:34 - Rytíř
Jen pro vaše info, Alnag odcestoval na FF (jako mnozí další tady), bude až po 12.7.
Autorská citace #5
11.7.2009 19:42 - Goran
Opět výborné :)

Jen mi ty mužské archetypy přijdou obecně blíž k sobě než ty ženské, třeba mezi Apollónem a Diem se mi v mnoha případech těžko rozlišuje. Ty ženské archetypy mi byly jasnější.
Autorská citace #6
12.7.2009 20:21 - Alnag
Goran píše:
Jen mi ty mužské archetypy přijdou obecně blíž k sobě než ty ženské, třeba mezi Apollónem a Diem se mi v mnoha případech těžko rozlišuje.


No ten rozdíl je IMO zjevný - Apollón vyvedený do extrému je workoholik, zatímco Zeus bude despota. Apollón směřuje ke sebezničení, Zeus spíš ke zničení osudů kolem sebe. (Když tedy vezmu jen jednu odlišnost...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085659027099609 secREMOTE_IP: 44.220.245.254