Tipy a triky

jurex
17.4.2013 12:27
RPG Tracker
Ahojte,

som zacinajuci DM a po prvych D&D hrach som mal trocha problem najst dobru (a free) aplikaciu na trackovanie statistik priser a iniciativity hracov.

Po dlhsom hladani som sa rozhodol, ze si ju vyrobim sam a podelim sa o nu s ostatnymi DM ktori maju podobny problem.

http://www.rpgtracker.net

Ide zatial iba o prvu beta verziu, preto sa mozno este par chyb najde. Neviem ci sa aplikacia uchyti a preto by som zatial rad vedel nazory od skusenych DM.

Dakujem
Autorská citace #1
17.4.2013 13:04 - Almi
Po koupi tabletu jsem si nakoupil/pořídil dost androidích aplikací. Ale nakonec jsem zjistil, že jako DMa mne to zdržuje víc, než chci. Takže v mých hrách iniciativu trackují hráči.

V průběhu desítek session se vykrystalizovali dva směry - normální tužka a papír, případně (což je fajn a přehledné) - systém papírových či jiných kostek s hranou cca. 3-4 cm, jejichž stěna se popíše jménem postavy či zkratou DM1, DM2 atd., otočí příslušným nápisem nahoru a kostky se seřadí za sebou do řady.

Je to viditelné, přehledné a super se s tím manipuluje. Když někdo vystoupí z iniciativy atd., prostě se kostka vyšoupne z řady o trochu či zcela a je to.

Jinak, co se programů týče - jsem prakticky založený DM, hraju dost her. Pomůcky, kdy musím program nakrmit daty, a pak to z toho čerpat mne zdržuje a dokážu si to tak představit spíš u speciálních one-shotů, kde přípravou na hru zabiju víc času, než samotnou hrou.
Maximum, co používám, je online přístup při hře do dropboxu na Stříbrný podnos pro rychlý přístup k potřebné potvoře, kterou nemám z nějakého důvodu připravenou na papíru dopředu.

Nicméně - jak/kde se dá Tvoje aplikace stáhnout a vyzkoušet? Na tom odkazu jsem to nějak nenašel (asi můj problém, vím).
Autorská citace #2
17.4.2013 16:10 - Merlin
osvědčilo se mi a několik let používám: malou plechovou desku A4, z jedné strany přelepenou číselnou stupnicí od 30 po 0. z magnetické folie mám malé obdélníčky se jmény hráčů, a přepisovatelné se jménem potvory...no a pak jen jednoduše šibuju tím jak kdo hraje...mám ji vedle sebe a když někdo přeskočí někoho jiného, tak ho normálně posunu před něj atd.
Autorská citace #3
17.4.2013 17:26 - Nachtrose
Ja pouzivam Masterplan na DnD 4E mi prijde skvely. Na ostatni hry asi dost nepouzitelny...
Autorská citace #4
17.4.2013 19:34 - jurex
Almi píše:
Nicméně - jak/kde se dá Tvoje aplikace stáhnout a vyzkoušet? Na tom odkazu jsem to nějak nenašel (asi můj problém, vím).

Nemusis nic stahovat, cele som to spravil ako web aplikaciu, ktora sa automaticky prisposobi velkosti prehliadaca. Staci sa zaregistrovat a mozes testovat.

Ja si vzdy pred hranim pripravim encountery na destkope, a potom uz hram iba s tabletom alebo telefonom.

Inak to preskakovanie musim este dorobit, len zatial este neviem ako to presne funguje :)
Autorská citace #5
17.4.2013 20:27 - pipux
jurex píše:
http://www.rpgtracker.net

To vypadá dosti profesionálně zpracované. Ach ta grafická úprava! Řekl bych, že to je až podezřelé :)

Ad RPG tracker: myslím, že než patlat prstíčkem po nějakém lesklém sklu, tady bude člověku přece jenom bližší plně mechanické, trojrozměrné řešení -- např. konstrukce posouvátka s odjímatelnou stupnicí, ze dřeva ... anebo pak to, co navrhoval Merlin.
Jinak, každému po jeho chuti.
Autorská citace #6
17.4.2013 20:29 - Vojtěch
Ty popisovatelné placky na magnetkách, co prodává paizo jsou taky celkem fajn.
Autorská citace #7
17.4.2013 20:43 - jurex
Píše:
To vypadá dosti profesionálně zpracované. Ach ta grafická úprava! Řekl bych, že to je až podezřelé :)

Dik. No na grafike musim este zapracovat. Mam tam dost vela obrazkov na ktore urcite nemam copyright, cize to budem musiet trocha osekat :D

Ja som hned po prvej hre zistil, ze neviem po sebe poriadne ani citat, nieto este dohladavat statistky priser alebo trackovat conditions, takze som hladal nejake ine riesenie.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16812992095947 secREMOTE_IP: 3.234.210.89