Tipy a triky

Count
18.4.2013 23:31
Jak hrát útok masy příšer
Jak zahrát z pozice DM útok velkého množství příšer, odhadem v poměru 100:1. Bestie jsou malé, smrt na jednu ránu, ale to zapůsobit a "válcovat" dobrodruhy by mělo právě to množství. Ale házet za každou příšeru, nebo řešit pohyb každé příšery je v tomto počtu nemožné. Ale zase to nechci řešit Drd stylem "hejno krys". Máte nějaké zkušenosti?
Autorská citace #1
19.4.2013 00:30 - Assassin
První myšlenka unaveného hráče DnD4e:
použít zónu minionů, která by se pohybovala(valila) jako stádo. Přecijen v takovým počtu se nedá pořádně manévrovat. Ve své pohybové akci by si stádo vybralo pouze směr, kterým se chce posunout a obdelník, např 5x20, by se posunul o svoji rychlost.

Útok stáda by probíhal na všechny postavy v dosahu, přičemž čím dál je postava od stáda, tím méně nebezpečí jí hrozí. Např. jen 10% stáda jsou artillery schopní zasáhnout nepřítele na 10 čtverců od okraje stáda. 25% útoků stáda by mohlo být vedeno na postavu sousedící se stádem a 50% útoků na postavu uvnitř stáda.

Tyto útoky by pro jednoduchost nemusely být házeny, ale brala by se jejich pravděpodobnost zásahu. Příklad:
Královská jednotka 100 pěších kopiníků, útok: +15 vs. AC, konstantních 5 dmg při zásahu. Rozložení útoků dle dosahu stejné jako výše.
5 čtverců od jednotky utíká rychlý hraničář s AC 25, máme 55% šanci (hody 10-20), že ho trefíme 10% útoků (na dálku) = 100 * 0,55 * 0,1 * 5 = 27 zranění do hraničáře.
Za to pomalý čaroděj se dostal až těsně před jednotku, která jej prostě jednoduše převálcuje, protože má AC 18, máme 90% šanci na žásah(hody 3-20), že ho trefíme 25% útoků (přilehlý) = 100 * 0,9 * 0,25 * 5 = 112 zranění. Vidíme, že čaroděj nemůže přežít nájezd jednotky kopiníků, ale pokud si přes hůl obrany zvedne AC o 6, najednou se dostáváme na 100 * 0,6 * 0,25 * 5 = 75 zranění, který by čaroděj na paragonu mohl přežít.
Odvážný paladin však skočil přímo do davu s AC 33, takže máme jen 15% šanci na zásah (hody 18-20), že ho trefíme 50% útoků (ve stádě) = 100 * 0,15 * 0,5 * 5 = 37 zranění, takže plechovka drží.

Útoky družiny do stáda by na hit zabíjely na ránu jako do běžných minionů, stádo by se zmenšovalo o plochu útoku, a tím by se zmenšovalo kolik zranění je schopné způsobit.

Poznámky:
Stádo vždy zasáhne na 20tku(5%).
Vražedná schopnost stáda rychle klesá, pokud by družinu nedostali během prvních pár kol, měli by ve svým zájmu utéct před hrdiny.
Hodí se kalkulačka.
Ne, nemám to vyzkoušeno.
Ano, mám asi až moc rád čísla.
Autorská citace #2
19.4.2013 06:15 - Vojtěch
Udělat z nich colossal/gargantuan/huge potvoru s jednotnými hp a útokem na všechny v dosahu, nebo aurou, co dělá rovnou moderate damage přiměřené lvlu davu a případně nejakým dosahovým area attackem "krupobití střel" co zasahuje oblast o třídu menší tedy colossal houf by strefil gargantuan oblast, tedy 4x4, dělá moderate damage a má nějak přiměřený bonus k útoku. Na bloodied bych pak srazil velikost houfu o jednu třídu.

U organizovaných formací jako u tělesa pikenýrů byse mohla vyskytovat schopnost dělat trip/push atd. Spolu s útokem a u chaotického davu jako goblini a tak by se zase dalo uvažovat o obklopení postav, kdy by se prostě nasunuli svou oblastí na stejné pole a měli třeba drsnější damage, nebo taky grapple, jak ce na postavu navěsí masa těl.

Mohlo by to mít taky vulnerability na area attack (ať už cleave, nebo fireball), protože strefuje nahloučenou masu těl. Klidně by se taky dala přeskupit oblast obsazená takovým houfem, bylo-li by třeba, ale mělo by to za každých okolností být široké na jedné straně alespoň dva čtverce. Ponechal bych taky ikonické schopnosti potvor, jen s upraveným damage a útokem.

Případně si najdi pravidla pro laviny a jiné živelné pohromy a je to ;-)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.3042459487915 secREMOTE_IP: 3.219.31.204