Babau14
12.5.2010 19:48
New Orders
Mate-li se chut pridat k hrani SW Saga v prostredi klonovych valek, napiste mi (nick Hunter).
PS: Hrajeme pravidelne cca jednou za dva tydny v nedeli, cca od jedne do osmi v Praze.
14.7.2013 09:25 - Elvid
Bleška píše:
a kdy 20ku na kostce hází jenom GM

V minule hre jsme skoro nemuseli hazet...tam naopak byla likvidace, sic tu jednicku jsem si tam take hodil, takze si pilot vsiml, ze ho omracuju, ale obecne tam o hody neslo...a myslim, ze GM tam snad nehodil ani jednu...nebylo ani moc prilezitosti z jeho strany...:-)
14.7.2013 10:59 - Bleška
Hehe, tak to nebývá časté :D. To bude proto, že chybím :D. Ale bývalo to časté, taková mizérie. My házeli jedničky a Hunter dvacítky :D. Pravděpodobnost zůstala zachována, ale to se nám moc nelíbilo :D.
14.7.2013 12:47 - Miranu
prijela mi necekana navsteva, dnes nemohu prijit
14.7.2013 22:12 - Fibriso
Miranu: Použij TELEFON. když to napíšeš tady a mi hrajem od 13:00, tak je to prd platné.
15.7.2013 01:23 - Hunter
OK, Milane, at ti jezdi pravidelne. Je mi lito, ale uz me to nebavi. Dekuju za ucast, ale dalsi hrani povazuj z me strany za uzavrene.
Na takovehle chovani nemam naladu, cas, natoz trpelivost.

Jinak ad minule hrani - Fibri, co to placas, zadne dvacitky jsem nehazel... To nejlepsi na co jsem se zmohl bylo hrat si na Torro, Torro a zkouset nabourat pickupem do Rak Doline motorky :-) Chudak Leese co sedel za Rak Dol a krute to dostaval :-)

Jinak jenom pripominam, technologie Rebelion Ery je silne vepredu oproti tomu, co hrajeme = rebelion era jako by neexistovala. Jsem ochoten si projit talenty a prestizky, ale doted platilo to, ze se ta knizka zatim nepouziva zkratka na nic :-) Vybavu ale urcite nepovolim. Mate spoustu jinych knizek, lovte tam :-)

A jako vzdy, zapis uvitam a ocenim oblibenym force pointem :-)
15.7.2013 08:08 - Fibriso
ne minule, predminule ty rakety :)
15.7.2013 10:16 - Hunter
A pro jistotu :-)
Level up! Juhuu! Na 12. level. Ruka taky na dvanacty, nova Catharka na jedenactem :-)
Pro ty co to nezaznamenali, mame velkou fanynku Leese Dailena, coz je super :-) Ehm, ehm... Vubec nevim, co vedlo Dexe k tomu, aby ji prijmul, ehm, ehm :-) Ale nekdy zkratka musite dat na pocit :-)
Ted vazne, ne uplne dobre jsme to zahrali, zcasti urcite i proto, ze jsem vubec necekal, ze hru najednou dohrajete, neboli jsem si neprecetl veci k dalsi misi (ani znovu co jsme si psali s Fibrim), takze to na me taky uvizlo (musel si jit pokecat s Michalem a na Fibriho jsem uplne zapomel)...
Myslenka toho, ze nas ta Catharka nasla, oslovila a Dexe zaujala svymi schopnostmi a relativne jasnym pristupem (chce se odvdecit za to, ze jsme ji vytahli z bryndy a nema kam jinam stejne jit), se mi libila. Soucasti toho pak byl napad pote, co se pridal Michal, ze by se hodila na dalsi misi - a tim, ze Dex bude zase jednou hrat, tak to dava i smysl, ze by ji vzal s sebou - aby se sam presvedcil, jak se chova v boji. Ale Dex nema pochybnost o tom, ze mysli uprimne, ze se chce odvdecit, je neco jako byvaly zoldak a nema kam ted jit, protoze ji sestrelili lod se zbytkem pratel. A Adra ji tak muze nabidnout novy domov...
Takhle nejak to ostatne i Dex bude obhajovat, kdyz se ho zeptate/budete s nim o tom mluvit. A pomerne dost si stoji za tim, ze to proste zkusime a uvidime, do te doby to nehodla menit... Ostatne, jestli mame na palube mit nekoho, komu neduverujeme, tak to ho uz na te palube vubec mit nemusime :-)

A jedna technicka - vite proc Ruka nejede na misi s ostatnimi? Protoze dostal dva dzoby! Po misi, kterou jste absolvovali si vyslouzi povyseni (jestli se nepletu a kdyztak me Wrigly, Tondo, opravte), neb se choval prikladne, snazil se a odvedl dobrou praci (a poslouchal rozkazy :-)). Dostal by tak hodnost podporucika.
Druhy dzob? Davat pozor na Likkita :-D

Pristi hrani v nedeli u me, 13:00.
15.7.2013 11:16 - Elvid
Hunter píše:
Davat pozor na Likkita :-D

To jsme se vlastne take predbezne bavili, abychom takto mohli odsunout ruku stranou...s tim, ze je tam bud Likkit, nebo Ruka odvezli a mohou zajistovat pripadnou podporu, kdyby se veci zvrtly...i kdyz se jeste uvidi, jak to pak bude ve vysledku (z hlediska Leese, Rak Dol a Dexe)...zda skonci na lodi (a Likkit si zkusi sve pruzkumy na pronikani O:-)...Pavel vi) a nebo bude zavren v transportu s Rukou, kde si alespon procvici vehicular combat, kdyz ho mam stejne v planu ted brat...:-)

Kdyz pominu, ze urcite vyuziva aktualne i cas s Catharkou ... aby se dostal opet do formy po par letech, co nemel sparing partnera (pominuli par zastupcu fauny na posledni planete)...:-)
15.7.2013 11:19 - Elvid
Hunter píše:
zapis uvitam a ocenim

Vzhledem k tomu, ze na pristi misi ani nebudu aktivne, tak prenecham tu moznost nekomu jinemu...mozna jen shrnu obecnejsi informace o te planete (zname z databazi, zprav) a jejimu nazvu, az se k tomu dostanu. ;-)
15.7.2013 11:55 - Fibriso
Píše:
Druhy dzob? Davat pozor na Likkita :-D

Džob nebo trest?...
15.7.2013 15:06 - Hunter
Jakej trest? Likkit je tak uzasny, mily a vonavy! Hmm...

Za me par bodu z hlediska Dexe...

Je krasne rano. Cerstvy vzduch mi vnika do plic, nefiltrovan maskou a prinasi vuni kvetin a nedaleke vody. Sladky pach rozkladu jemne podbarvuje vuni zivouci prirody. Jemne pohnuti prsty smete Silou komara, ktery se hodlal z obnazeneho predlokti napit. Zatrepeta kridly a odletne. Jak malo nekdy staci, probleskne hlavou Dexovi, kdyz vstava obleka se.
Dnes je dalsi den na zivouci planete mezi samany. Sidlo temne moci v ruinach byvaleho Jedijskeho chramu je docista zahnano a krome meditace, odpocinku a vnimani zivotni sily neni nic na praci. Nejspis probehne nejake leceni potrebnych, napraveni zlomenych rukou, ci utecha roztekane mysli. Samani tu maji klidny zivot. Asi bych si na nej nezvykl, ale je to uzasna zmena, jako by valka neexistovala. Mlady chlapec, ucednik, prinasi jednu z mych brasen. Ukazuje na blikajici komunikator. Svet a Sila se rozhodli me zase vtahnout do deje...
O dva dny pozdeji dosedam do velitelskeho kresla mustku nove bitevni lodi Adra. Adra. Taky mohl byt Leese kreativnejsi. Navic je majitel, takze taky kapitan. Super, to se bude jeste muset ujasnit, na lodi nemuzou byt dva kapitani, v krizi musi byt komunikace jasna a musi se hned napoprve vedet o ktereho se jedna. Na displei komunikacni dustojnice tak napadne pripominajici Rak Dol bezi dalsi dil nejnovejsi zpravodajske senzace. Vojaci masovymi vrahy? Jak daleko jste ochotni zajit podle rozkazu? Titulky uz se ani nesnazi nic naznacovat.
"Nejake novinky o nasem tymu?" rizny hlas, sebevedomy. Muzi a zeny zvednou hlavy od prace a na chvilku cekaji na odpoved.
"Zatim ne, pane" elektronicky modifikovany Kel Dorcin hlas. Vsichni se vraci k praci, ale je citit nervozita. Vojaci si na cti a hrdosti dost zakladaji. Sice si myslime, ze jde o nejakou maskaradu, ale co kdyby? Je toho Rak Dol opravdu schopna?
Vzduch se opira do imaginarnich kridel a proudy tepleho vzduchu nadnasi cele telo. Divam se na svet z vysky, v poklidu a premyslim o nejakem tom stremhlavem letu. V tom mi do ucha zacne protivne vriskat nedaleky kormoran. Machnu po nem rukou, abych ho zahnal. Blbej ptak, premyslim, co po nem hodit. Ruce automaticky prejedou po bandaliru a nahmataji granat. Koncentrace se ztraci a levitace prestava fungovat. Padam. Ach jo, rychle rozhlednuti, pak pokus o opetovne soustredeni a pak uz jen naraz. Probouzim se na podlaze, ruka zamotana do bandaliru a na zem shozeny komunikator protivne bzuci. Ani si neuvedomuju, ze jsem usnul na zidli u pracovniho stolu. Hmm, rychle protreni obliceje a pak cvaknuti komunikatoru.
"Tady Dex"
"Pane, mame prichozi volani od pana velvyslance, muzu vas spojit?"
"Moment" rychla uprava pozice, "prepnete mi to do terminalu v kajute"...
Temnou obrazovku rozzari pronikave oci a spokojeny usmev. "O co jde, Dexi?" Leese Dailen, profesionalni podvodnik a dobra duse v jednom. "Videl jsi ten zaznam? Mame pruser" debata to neni dlouha, konci odkazem na holo zpravu tyden starou.
Vola o deset minut pozdeji, rychla vymena informaci, probereme to osobne. Jo, to se mu musi nechat. Kdyz jde do tuheho, neztraci cas zvanenim. Vypnu terminal a na tvari mam usmev. Prvni od odletu z planety.
Procitam posledni zpravy o jednotce, resim dvoje zamitnute vstupy do systemu a dokonce i zadost o navraceni paliva nacerpaneho na posledni zastavce. To si delaji srandu? Novinari nemajici nic lepsiho na praci a lide natolik hloupi, ze tomu veri. Mozna tomu verit chteji, ale odmitnout nam palivo a dokonce ho chtit zpatky? Pitomci. Na fronte by nevydrzeli ani pet minut s takovymhle pristupem. Dat jim do rukou zbrane, B1 by leda tak cistily zbytky pote co se sami postrileli.
Lod pristava, posilam dva kluky at jim pomuzou se zavazadlama.
Debata v konferencni mistnosti, rozdelujeme si ukoly pote, co me Rak Dol obeznami s jeji verzi udalosti. Ruka se podiva na zaznam a zkusi vytahnout nejake informace z databaze novinaru, Leese zpracuje PR stranku a pokeca si se senatory. Ja a Rak Dol se pujdeme podivat na toho noveho Jawu, nebo co to je.
V kantine ho najdeme v druznem hovoru s Rak Dolynima sestrama. Je o dost mensi, nez jsem myslel. Spis tak 3 lety klon. Dost na to, aby se ucil zaklady boje. Ale rikali, ze to v boji beze zbrane umi, uvidime. Usmev mi zatrne. Rak Dol prave me predstaveni pro Likkita doprovodila hlaskou, ze jsem "kapitan Dex, prozatim". No super. Ostatni se otaci. Nervozita v mistnosti je sice potlacovanejsi, nezli u muzstva, ale zato premyslivejsi. Vrhnu na ni pohled. Nenapada me co chytreho rict. Jsem spis sokovany, nezli rozlobeny. Copak si neuvedomuje jakou zatez tohle v posledni dobe melo na posadku? Je to vubec velitelsky material? Neunahlil jsem se? Nebo to vidi ode me?
Likkit vypada sympaticky, jak mu tak sviti ta ocka. Schvalne jak vypada pod kapuci. Co by udelal, kdybych na nej posvitil baterkou... Hmm, napadlo to uz ostatni? Usmeju se, potresu mu rukou a rovnou ho vezmu do telocvicny. Chci si vyzkouset co umi. A co umim ja, schvalne kolik jsem toho od posledniho vycviku zapomel. Catharka me sice naucila dva nove chvaty, ale ty na tohohle pidizvika k nicemu nebudou. Nez bych ho chytil a nejak pacil, tak ho rovnou muzu uzemnit. Uvidime.
Hmm, Rak Dol stoji vedle me, usmev ji uz presel, snad si uvedomuje, ze to prepiskla s tou hlaskou. Tak at se trosku jeste zapoti. Narizuju ji sundat zbroj a nepouzivat Silu. At je to jen o srdci bojovnika, ne o palebne prevaze.
Lide se schazeji. Koukaji se s napetim na ring. Rak Dol, atleticka, rychla, proti ni prcek v kapi. Vzdyt mu ta kape musi prekazet! Na druhou stranu vypada naskrobena, ani se nehne. Nemam mu zakazat tu kapi? Neni to take zbroj? Ale co, alespon uvidime. Davam mu maximalne dve kola, nez s nim Rak Dol vymete rohy.
Pate kolo akorat konci, boj zastavuju. Likkit dal Rak Dol co proto. hned prvni ranou ho malem Rak Dol uspala. Precizne mireny pravy hak ho poslal do kolen. Bohuzel pro Rak Dol se ale hned otrepal a pak ji zasypal udery. Jak to sama pak popsala, kdyz vam nekdo slape po ramenou pri boji beze zbrane, neni to nenadejnejsi. Byl to docela vyprask. Likkit uhybal, drzel se mimo dosah a kazde promachnuti a chybu tvrde vytezil.
Vysvetluju druzstvu smysl boje. Je to o odvaze, o vasem srdci, ne o pusce, ale o tom odhodlane stat i kdyz jsou vsechny vyhody proti vam. Musime se vratit k zakladum. Umime ovladat zbrane schopne srovnat se zemi mesta, ale nase telo se nam tak stava vzdalenejsi. Doufam, ze se Likkitovi stejne jako Syldre podari nas tomuto zase naucit. Likkit ma radost z vitezstvi, tomu rikam dojem na druzstvo. Ted si na nej urcite nebudou vyskakovat...
Vecerni meeting je prinosny, Ruka spolu s tymem rozlustil odkud zprava prisla. Vlezl do soukrome posty novinare a krome fotek samotneho novinare ve spodnim pradle nasel i tuhle perlicku. Zpravodajsky balicek obsahuje i informace o planete. Nejaka bojova spolecnost na okraji zajmu kohokoliv. Zivi se bojem v arene a prodejem schopnych bodyguardu. Boj zblizka? To asi neznamena rotacak. Kruci.
Radsi si vezmu Syldru a Likkita na tuhle misi s sebou. Az na to, ze Likkit nemuze. Jawove jsou tam podezreli z nejake velke kradeze. Leese rika, ze to neni stejny Jawa, ze to poznal podle obrazku. Nechapu jak. Takze jenom Syldra. Lepsi nez nic :-)
Aspon se podivam, jak se opravdu chova, jaka je uvnitr, v srdci. A jestli to s tou oddanosti k Leesovi a potazmo nam mysli vazne. Jestli chce novy domov, muze ho mit, ale musi ukazat, ze ma stejne srdce jako my. Srdce bojovnika...
15.7.2013 15:37 - Elvid
Hunter píše:
Za me par bodu z hlediska Dexe...

Pekny popis po navratu od diplomatu. :-)

Hunter píše:
kdybych na nej posvitil baterkou

Pokud je to normalni baterka, tak by to jeste slo, jestli by se ale jednalo o Rak Dolinu baterku, tak uz by to bylo horsi...:-D

Hunter píše:
ze Likkit nemuze

Tak teoreticky na nejakych 30cm podpatcich, co by se skryly pod kapi, by tam asi take mohl...jen nevim, jak by se mu takto chodilo...:-D

Hunter píše:
To asi neznamena rotacak.

Co ty vis...treba tam jsou povolene obusky a pak ho tam takto muzes pouzit...O:-)
15.7.2013 16:13 - Hunter
Ty vtipalku, jen pockej, jestli budu muset pouzit rotacak jako obusek, tak to bude vazne zoufale (jako pro me jako hrace :-) )... Budu ronit slzy a v pristi misi bude mit kazdy energeticky stit a nepujde bojovat zblizka :-D

Ale ja mam taky kdyztak baterku, neboj :-) Prihodil jsem aktualni denik Dexe...
15.7.2013 16:22 - Fibriso
baterku ve tvaru rotacaku se šesti čepelemi?
15.7.2013 17:30 - Elvid
Tak i v te nejmirnejsi variante...jestli teda neudelate jeste nejak mirnejsi...pocitam s tim, ze ho budes moci pouzit...a jak to tak odhaduju, tak to uplne nejmirnejsi varianta stejne nebude...kazdopadne si budes moci alespon zavelet a spacifikovat jednotku dle predstav Dexe...jeste, ze Likkit nebude aktualne v dosahu...:-)
15.7.2013 18:23 - Elvid
Tak lehčí popis - planeta Daroc, kam jste vystopovali signal záznamu, jež má za následek "falešné" zobrazení událostí a masakr Rak Dol na fregatě, ke kterému se Adra nevyjádřila, což podnítilo další spekulace a rozhořčení:

D – Delo (Zakladatel)
A – Aragela (Zakladatel)
R – Rav (Zakladatel)
O – Otor – (Zakladatel - již zanikl)
C – Confederation

V daném systému byla jen malá hvězda, která již nějakou dobu vyhasíná (odhadem bude dostačovat jen dalších asi 500-3000 let) a proto existuje zaznamenaný život pouze na planetě Daroc, která je nejblíže. Celkem je v systému pět planet, ale jsou jen označeny JLA002, JLA003, JLA004 a JLA005. Pouze u Darocu obíhá měsíc. Před sto dvaceti lety se tam uchýlili čtyři vůdci gangů, když měli nějaké potíže. (Další podrobnosti se nedařilo dohledat.) Původně to měla být dočasná zastávka, ale rychle tam přibylo více pochybnějších existencí a přijali utečence z blízkého systému, což jim umožnilo rozjet plnohodnotné město s dostatkem obyvatel na pracovní sílu i ekonomiku.
Vzhledem k vyhasínajícímu slunci je osídlení i život pouze na severním pólu, který je skoro po celou dobu oběhu natočen ke slunci. Občas zastíněn obíhajícím měsícem. (Den je 23 hod a Noc 5 hodin; Podnebí je jarní po 243 dnů a 28 dnů je solidní zima a noc po celý den.) Zbytek planety je pokryt ledem a zuří tam sněhové bouře.
Na osídlení je jedno velké město, u kterého je přistávací plocha. V okolí je několik farem (a honosnějších domů) využívajících travnatou planinu na základní obživu. V blízkosti je také sopka, jež je používána v zimním období. Zbytek, spolu s dalšími věcmi, je dovážen za společné peníze. Úroda je znárodněna a rozdělována. Těžší kovy se dají těžit leda pod sněhem, takže pro hlavní způsob přežívání byl vytvořen systém poměřování v bojích a všeho okolo toho. Kdo nedělá trenéra, farmáře, zápasníka, či u ozbrojených složek, nebo se mu nezdaří sázky, tak celkem živoří, ale i tak může využívat azylu autonomního systému.
Když je zápasník uznán dostatečně schopným, je začleněn u některého rodu zakladatelů, kde je dovycvičen i v dalších oblastech, aby mohl reprezentovat planetu a potom je poskytnut jako ochranka komukoli, kdo na ní má. Většina peněz je placena přímo radě na planetě a jen drobná část jde jeho příbuzným, nebo do jeho kapsy.

Asi před padesáti lety došlo k souboji vládnoucích rodů, při němž byl jeden rod zničen, ale ostatní se také oslabili, že málem neudrželi situaci pod kontrolou a došlo i k jejich výměně. Od té doby spolupracující těsněji, což se jim vyplácí a již nedošlo k dalším nepokojům, se kterými by si hravě neporadili.
Veškerá moc a rozhodování je v rukou rodů původních zakladatelů, kteří mají vlastní lidi („gangy“ )na zajištění jejich bezpečí. Zakladatelé jsou lidé, ale na planetě žijí i další rasy.

Mezi informacemi je i odkaz na nedávný incident, kdy jim nějaká prťavá postava ukradla transportér, co jim zrovna dovezl nakoupenou dodávku surovin. Vzhledem k této situaci byla zpřísněna opatření na přistání a zároveň každý cizinec, který bude objeven a mít pod 120 cm, má být okamžitě předveden před radu, aby se ujistila, že to není dotyčný a případě získala zpět ukradený majetek. V případě komplikací má být daná postava klidně odpravena a dopravena mrtvá. Protože se daná dodávka týkala věcí pro celou společnost (takže i usměrnění případné agresivity tímto směrem, místo ohlížení po radě), tak se nedoporučuje přistávat menším rasám.

Možná ještě něco doplním, ale to spíš na základě konkrétních otázek a nebo dalšího hodu .. teď na gather info (d6 hod)…když bude ještě ve vesmíru, tak s use computer a vezme se slabší výsledek (což u Ruky a Leese hádám stejně bude gather info… :-)) s tím, že samozřejmě to nebude moci být směřováno konkrétně, ale spíš obecnější informace.
Jinak je momentálně tak 140 den jara, čili ta snadnější část na přežití. ;-)
15.7.2013 19:32 - Miranu
Jsem psal tondovi...
aha...
on asi nehral co?
15.7.2013 19:40 - Miranu
Hunter píše:
Nechapu, za celou dobu hrani jsem se nedostavil jen jednou a jindy jsem se omluvil v cas...
15.7.2013 21:17 - Leese Dailen
Miranu: skoro pokazde se na tebe musi cekat s tim, ze nevime jestli teda opravdu dorazis a vzdycky mas pak nejakou "chytrou vymluvu"

Hunter píše:
Za me par bodu z hlediska Dexe...
Par bodu! mas na priste Force point. Jinak opravdu pekne napsane, diky.

Elvid píše:
Možná ještě něco doplním
zatim asi ber Gather Info 25, Use computer 30 (beru si desitky, takhle na dalku hazet mi prijde divne). Nejake otazky zkusim domyslet pozdeji.
15.7.2013 21:29 - Elvid
Leese Dailen píše:
takhle na dalku hazet mi prijde divne).

Ja nerikal ted O:-)...ja tim myslel, ze doplnim v tu nedeli...;-)
Tam mam v planu si predbezne pripravit nejake zpravy (informace), az si je rozmyslim...toho obecnejsiho charakteru a podle DCcka predat k precteni. (jinak receno jednu pro DC x, dalsi pro DC y...cili pak podle hodu se preda dane DC a vsechny nizsi...a zatim je stejne nemam sepsane...ale doufam, ze se k tomu jeste do nedele dostanu...O:-) )

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08578085899353 secREMOTE_IP: 3.139.86.56