sir thomas
28.9.2010 20:01
De tenebris: hraní
Obecná diskuse herní skupiny "De tenebris". Vhodná k řešení pocitů z hraní, kritice ST (a popřípadě hráčů), řešení zkušeností a čemukoli jiného, co není tak důležité, aby se to dostalo do organizační diskuse.

Otázky k zamyšlení (rád bych to finálně měl od vás nějak písemně, třeba tady v diskusi):
  • Reflexe: Když si vzpomenete na minulý rok, které akce byly obzvlášť povedené a které naopak až tak moc ne?
  • Vztah k okolnímu světu: Jaká si myslíte, že je role vaší skupiny v Sunny Beach? Jak si její roli představujete? Zkuste popsat nějakou konkrétní zápletku, kterou budete řešit.
  • Dynamika skupiny: Jaká si myslíte, že je role vaší postavy ve skupině? Jak si její roli představujete? Čím by vaše postava mohla být pro skupinu přínosem? Může vám pomoci určit si profesi podle příručky HtV (i když hrajete mága).
  • Kontakty: Máte dojem, že vaše postavy jsou "neukotvené", chybí lidi, na které se mohou obrátit, jak s osobními, tak se supernaturálními problémy? Pokud ano, chtěli byste to změnit, nebo vám to vyhovuje?
  • Znalosti: Máte dojem, že nevíte, co se v Sunny Beach vlastně děje a všichni "velcí hráči" vás využívají pro své záměry? Pokud ano, frustruje vás to i jako hráče?
  • Motivace: Máte dojem, že vaše postava má málo motivace zabývat se supernaturálními problémy Sunny Beach? Co ji motivuje, popřípadě, co by pro ni mohlo být dostatečně motivujícím, kromě přímého ohrožení postavy nebo osob jí blízkých?
  • Strach: O co se postava bojí, že přijde? Může se jednat o zcela konkrétní věc (nějaká osoba) nebo abstraktní pojem (příčetnost).
  • Charakter: Jak si myslíte, že se bude vaše postava rozvíjet v budoucnu? A kam byste ji rozvíjet chtěli?
Autorská citace #41
23.10.2010 21:57 - sir thomas
Dobře, prozatím budu počítat s tím, že se pokračuje v příběhu, připravím si příběh více dopředu.

Colombo: Qu'est-ce qui s'est passé?
Autorská citace #42
25.10.2010 18:39 - Jill
Tak tedy organizačně: drazí spoluhráči, veřejně vás s kolegou Mac... nabízíme přesunutí na čtvrteční celodenní hraní na náš privát. Pozvání zahrnuje i oběd. Vyjádřete se prosím.
Autorská citace #43
25.10.2010 21:09 - Khardix
Tak bohuže u mě čtvrteční hraní neprošlo, prý je doma moc práce. Nicméně alespoň nemusím vstávat ráno v pět, tudíž můžu jet o autobus později - tzn. mohl bych se zdržet cca do půl jedenácté večer (ve středu). Šlo by to protáhnout takhle? Nebo už je to moc do noci?
Autorská citace #44
25.10.2010 22:05 - sir thomas
Tak, okolnosti se poněkud zkomplikovaly, doufám že ne příliš. Je to asi takhle a (pro některé) ano, budu to řešit na fóru, protože jsem se tak rozhodl. A protože jsem se (omlouvám se Alnagovi za následující výraz) nasral.

Určitě jste si všimli, že zmizela (asi tak v pátek) jedna z postav. Čekal jsem, že mi dotyčný hráč oznámí, co to má znamenat (a to na mě má všechny kontakty, které v technické době jsou) -- zkrátím to, prostě dneska jsem z něj vydoloval, že se rozhodl přestat hrát. Důvody může mít, to mu neberu, ale věděl to od pátku, já jsem počítal s tím, že hrát bude, a já to z něj musím dolovat dva dny před hrou.

Takže ve výsledku: Pravděpodobně můžeme hrát u nás, ale ne do noci a taky se mi nechce být tady na "milost" mého spolubydlícího, tedy potom, co se stalo. Skoro uvažuju, že kdyby se našlo jiné místo, bylo by to pro mě lepší.
Ve čtvrtek nutně hrát nemusíme, byl to jen návrh.
Co se dá dělat, budu muset dělat věci do školy. :-/


Zcela jiná věc ke hře, napadlo mě, že byste si na čtvrtek mohli připravit nějaké flashbacky (nebo vedlejší scény související s tímto příběhem nepřímo). Tím že čtvrtek (nejspíše) padá, to asi není nutné, ale kdybyste chtěli, můžeme to odehrát i jindy.
Pokud už se toho někdo chytí, nejlepší by bylo, kdyby tam bylo místo pro více herců (tj. více NPC), takže se budou moci zapojit i ostatní hráči.
Autorská citace #45
26.10.2010 13:12 - Macintoush
Pokud ve čtvrtek budeme jen tři hráči tak bych byl pro zrušení. Ve středu můžeme klidně hrát u nás, tam můžeme hrát až do kolika hodin chcem.
Autorská citace #46
26.10.2010 13:15 - Jill
Vzhledem k okolnostem, jsem také pro zrušení čtvrtku. A jak napsal MacIntoush - ve středu můžeme být klidně u nás. Já taky nestojím o to někoho se doprošovat.
Autorská citace #47
26.10.2010 13:24 - Khardix
OK, budu počítat s hrou u Maca a Jill. Tudíž se mi nabízejí hned dvě otázky: Jak se tam dostat? A vzhledem k tomu, že nevím, jak to máte tuto středu se školou (já mám prázdniny, ale nevím jak na vysoké), tak od kdy se bude hrát?
Autorská citace #48
26.10.2010 13:48 - Macintoush
Adresu jsem vám poslal, začátek navrhuji od 17:00
Autorská citace #49
26.10.2010 13:49 - Kirros
Ok, já s tím taky budu počítat. Ale můžu ve středu klasicky nejdřív ve čtyři.
Autorská citace #50
26.10.2010 13:54 - Kirros
Jinak, mě ten vývoj situace musím říct nepotěšil. Kdybych o tom věděl dřív tak jsem si týden naplánoval jinak. Ještě jsem uvažoval, že bych nachystal hru něčeho jiného (pravděpodobně Changeling) ale pokud bychom opravdu byli jen čtyři tak to nemá cenu (a všichni potenciální hráči co znám nejsou ve čtvrtek k zastižení).
Autorská citace #51
26.10.2010 14:34 - sir thomas
No, takhle: Kdybychom si chtěli ve čtvrtek zahrát něco jiného pod někým jiným, Colombo by se určitě rád přidal (a nebo taky ne); já každopádně odmítám se s ním zúčastnit jakéhokoli hraní.
Možná by se dalo zorganizovat něco více méně nezávazného, někde tu ještě mám ty Střepy Snů, možná, že druhý spolubydlící by si zahrál.

Ke středě: ok, takže od 17:00 na dané adrese a trochu to protáhneme.
Autorská citace #52
29.10.2010 16:57 - sir thomas
Zašifrovaný soubor vám nakonec nejspíše nenabídnu, protože k otevření je ještě třeba specializovaný SW, a nevím, kdo s tím má jaké zkušenosti. Možná se mi povede sem hodit rozšifrovanou verzi souboru.

Důležité (snad): Zkuste sem napsat dvě věci, které se vaše postavy za poslední dvě sezení naučily. Ty zkušenosti se vám budou hodit. ;)
Autorská citace #53
29.10.2010 17:24 - Khardix
Sezení 20. 10.: Na vyvolané věci je brokovnice a "opevněný" dům málo. (Návštěva domu se dvěma mrtvolami - byli mrtví i přes to "opevnění", co tam vyrobili)
Sezení 27. 10.: Popis "schoval to někde doma" je žalosně málo, když člověk ani pořádně neví, co "to" je. (Možná bezvýsledné několikahodinové prohlédávání Johnova domu).
Autorská citace #54
29.10.2010 20:37 - Jill
Jill se poučila v prohledávání domů (tedy né, že by někdy něco našla, ale praxe je praxe). Jo a asi taky to, že na lidi, kteří jsou psychicky na dně, může mít socialize jaký chce, ale pro příště bude rozhodně efektivnější poslat na ně postavu ovládající hypnózu.
Autorská citace #55
2.11.2010 20:49 - sir thomas
Tak, přestože mi celý víkend zabralo psaní úvodu k fiktivní bakalářské práci, přináším slíbený rozšifrovaný zašifrovaný soubor. Pokud se vám zobrazují nějaké divné znaky, vězte, že kódování je poměrně složitá věc.

Ještě mě napadá, přicházím s tím trochu pozdě, ale kdyby se vám chtělo, můžete zauvažovat, koho byste mohli a koho nechtěli na plese potkat.
Autorská citace #56
2.11.2010 22:49 - sir thomas
Hurá, hurá, dneska mám plodný den -- máme tady dokumentované dvě cizí postavy (vlastně mě k tomu motivoval "odchod" jednoho hráče): Jean-Pierre Dimeau a týpek, kterého znáte jako Sama.

EDIT: Pokud byste našli nějaký pěkný obrázek, napište odkaz a já ho tam vložím. Když už jsme u toho, Jean-Pierre je skutečně "The Haitian".
Autorská citace #57
3.11.2010 14:48 - Macintoush
20. 10. se Carl naučil brát si sebou všude rukavice, sice nemá možnosti jako CSI, ale na druhou stranu ho to baví.
27. 10. se Carl naučil, že o okultních záležitostech neví tolik, kolik by potřevboval vlastně, přesto že se tím žíví. Valstně neví skoro nic.
Autorská citace #58
7.11.2010 16:10 - sir thomas
Trochu jsem se opět zamýšlel nad zkušenostmi: Když se podívám na to, jak tuhle kampaň zamýšlím a jak zatím probíhala, arkánní zkušenosti zcela ruším, alespoň tak, jak jsou v pravidlech. Místo toho budou všem přístupné praktické zkušenosti (a kromě kupování taktik za ně jdou nakupovat pouze skilly a merity -- tedy ne atributy, gnóze a arkána), s tím, že hráčům mágů možná čas od času přidám jednu nebo dvě "arkánní" zkušenost (tj. jen na gnózi).

Připomínám: Zkuste opět napsat, co se vaše postava naučila. Není to povinné, ale máte za to zkušenosti navíc. Ti, kdo mají resty z minula, můžou stále ještě dopisovat, omezíme to pouze koncem jednoho a začátkem nového příběhu.
Taky by mě zajímalo, jak blízkou jsou mágové probuzení (vím, že jsem se ptal, ale nějak se mi ta čísla pletou): Přihlaste se, jestli máte 15 a více zkušeností a nehodláte je utrácet za nic jiného.
Autorská citace #59
7.11.2010 18:05 - Khardix
Jim se naučil, že dělat bodyguarda, pokud nic nehrozí, není zas tak těžké - jen to poněkud znesnadňuje jakoukoli komunikaci s okolím.
Co se týče expů, tak mám tuším (vč. toho za poslední učení o odstavec výše) 17 - tzn. po dalším sezení se pravděpodobně budu probouzet :)
Autorská citace #60
10.11.2010 16:35 - Macintoush
carl se naučil, že ačkoliv jemu je jméno jeho rodiny dost jedno, existuje dost míst a příležitostí, kde se dá využít.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05711817741394 secREMOTE_IP: 3.145.195.198