Dalcor
22.3.2010 21:04
DnD Encounters
2.5.2014 10:51 - Shako
Potřebuju něco zajímavého a dlouhodobě složitého. Ranger je super jako jednoduchá postava, když se hráč nechce moc zabývat systémem a má spoustu zajímavých výběrů a možností na začátku.

Postavím nějakou variaci toho, co už jste mě viděli hrát.... Uvidím, zda se mi podaří vlézt do jedné classy nebo to po dohodě s Almim nějak vykombinuju. Ale bude to něco mezi kecalem/vyjednavačem, žoldákem/zlodějem/městkým hraničářem, pašerákem/pirátem, šamanem/magic-user....
2.5.2014 12:33 - Meldin
Shako: to bude skvělej mishmash :P
2.5.2014 16:51 - Alnag
Smud píše:
Takze od priste zaciname novou 13th age kampan. Pokud ma zajem o hrani nekdo dalsi krome tech, co uz vime, ozvete se. Zatim je slozeni ja, Alnag, Shako, Noir, Meldin. DM-uje Almi.


Tak vzhledem k tomu, že AE se štělují primárně tak, aby mohl Noir, tak pokud nějak zázračně nebude moci týden co týden, tak na "E" už asi Noirova přítomnost moc nevybude. Což je škoda a rád bych se mýlil, ale tak to teď čtu.
2.5.2014 20:39 - Meldin
Znamená to ze příští týden bychom hráli encounters?
2.5.2014 23:18 - Alnag
Tak můj bard bude nakonec vcelku léčící (v rámci bardských možností).

Jo a rozhodl jsem se, že to pojmu trochu netradičně a reinkarnuji (doslova) svou postavu odjinud, je to součást "one unique thing", vztahu k ikonám i backgroundu.
3.5.2014 22:53 - Alnag
Slíbil jsem vám překlad první kapitoly z 13. věku. Je to bohužel starší verze, protože o tu aktualizovanou (s upravenými termíny + částí překladu kapitoly o světě jsem nenávratně přišel). Takže tak.
4.5.2014 01:33 - Shako
Alnag píše:
Slíbil jsem vám překlad první kapitoly z 13. věku.


Almi nasliboval trosku vic. :)
Ale tak vzhledem k formatu na to kouknu az pristi tyden.
5.5.2014 10:57 - Shako
Alnag píše:
Slíbil jsem vám překlad první kapitoly z 13. věku.


Vypadá to dobře, díky :)
5.5.2014 14:59 - Shako
Hazím nástřel postavy:

Říká se o něm lecos:
- jmen má tolik, že už sám neví, které je to pravé
- narodil se prý jako pozůstatek dávného románku mezi Knížem stínů a Černokněžnou
- údajně ho vychovali drowové
- než opustil svoji matku, tak ji okradl o "všechno"... a ta ho následně proklela
- místo srdce má údajně zakalený drahokam, ani to však není nejčastější důvod, proč se ho někdo pokusil zabít
- někteří ho pamatují jako piráta v Železném moři
- zřejmě je členem cechu nejmenovaných
- Císařští funkcionáři ho střídávě vítají a pronásledují, podle toho pod jakým jménem se představil
- ti, kteří viděli jeho čepel zblízka, říkájí, že je ukována z nejtemějších stínů


Pravidlově se to vleze pod tuláka (s lehkým převyprávěním), maximálně si vypůjčím nějaký talent z hraničáře - každopádně z toho bude dmg dealer, čímž nechci nijak naznačovat, že by si Smud mohl vzít opravdového figthera. :-D


Ikony:
Má pozitivní vztah k Knížeti
Má rozporuplný vztah k Císaři.

Musím říct, že pasáž "z části zlodějem, z části šejdířem a z části vrahem" mě dojala a nešlo tomu odolat.:)
5.5.2014 16:18 - Alnag
Jen se ujistím, ve čtvrtek 8/5 tedy nehrajeme (ani následující čtvrtek - tj. 15/5), je to tak?
5.5.2014 16:25 - Alnag
Jinak můj nástřel postavy...

- Působí dojmem, jako by byl z jiného světa. Hovoří sice místní řečí, ale ta zní jakoby starobyle a když používá příměrů či se odkazuje k nějakým událostem a místům, nikdo mu nerozumí.
- Královi kostějů říká Vecna a Elfí královnu tituluje Královna letního dvora.
- Snad se to všechno dá vysvětlit zraněním hlavy, po němž stále zůstávají čerstvé jizvy v obličeji a jako sníh bílými vlasy, které vůbec neodpovídají jeho dosud mladickému vzezření.
- Zvláštním způsobem dokáže předvídat budoucí události, přestože na minulost se rozvzpomíná jen těžko a vlastně si nedokáže vzpomenout ani na své jméno. Jen přízvisko z něj občas vypadne. "Říkali mi Sven," vzpomíná si.
5.5.2014 16:53 - noir
Manželka má ve čtvrtek nějaký pracovní průšvih, takže odvoláváme odjezd z Prahy. Respektive přesouváme ho ze čtvrtka na pátek, tudíž bych teoreticky ve čtvrtek mohl. Ještě dopiluju podrobnosti večer a zítra dám vědět ještě dnes...
5.5.2014 17:10 - Shako
Alnag píše:
Královi kostějů říká Vecna


Když jsem si přečetl, že nemá ruku ani oko, taky mě napadnul Vecna. :-D

Alnag píše:
8/5 tedy nehrajeme (ani následující čtvrtek - tj. 15/5


8/5 můžu tak do 17h. 15/5 hraju, ale nevím, zda E nebo AE nebo 13thE? :)
5.5.2014 21:46 - noir
Tak jo, za mě je čtvrtek v pohodě, mám volno prakticky úplně...
5.5.2014 22:17 - noir
Alnag: M.j. geniální nápad!
5.5.2014 23:09 - Alnag
noir píše:
Alnag: M.j. geniální nápad!


Uvidíme, jestli to Almi bude vidět stejně. Ale díky. :D
6.5.2014 14:39 - Almi
Alnag píše:
Uvidíme, jestli to Almi bude vidět stejně. Ale díky. :D


Almi je z toho nadšen a moc se mu to líbí! I proto, že bude zajímavé srovnání obou herních mechanik.

ALL: Nevím, jestli ve čtvrtek budou AE, pokud by nebyly, chtělo by se vám hrát 13th age? teoreticky i přes den? Berte to jako úvahu/návrh.

ALL: Vím, že jsem Vám leccos slíbil. Na tomhle odkazu najdete deník postavy, 2 nová povolání (v nějaké beta verzi), pravidla a pak do kartičkové podoby hrozně hezky udělané decky pro pár postav. Meldinovi doporučuji zejména wizarda, je skvěle udělanej.
6.5.2014 17:00 - Meldin
Pokud by se hrálo normálně od 18:00 nebo tak nějak, tak bych si určitě zahrál. Odpoledne nemůžu. Hraju DCC v Mephitu.
6.5.2014 20:56 - Alnag
Za mne je možnost ve čtvrtek hrát (teoreticky kdykoliv).
6.5.2014 21:05 - noir
Já si na poradě vlastní tvorby dnes odpoledne spíchl postavu. Human Sorcerer to bude...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094906091690063 secREMOTE_IP: 3.142.119.114