7.7.2013 20:35 - hadrian
Pozn. Nevím, proč Peblíg dělá s tím svým deníkem takový tajnosti. Vždycky když do něj něco smolí, tak si mumlá pod nos tak hlasitě, že je ho slyšet ještě deset metrů od tábořiště.
8.7.2013 12:07 - Nerhinn
hadrian píše:
Allyks se mu líbila, taková jaká byla, Skylla mu ukazuje, jak by sám mohl padnout hluboko (inteligentní je na to dost, aby mu došlo, že manipulace má svou mez tam, kde manipulátor mění i sebe - a tím nemyslím fyzickou podobu).

Uvidíme, jestli Allyks zůstane taková, jaká je, přeci jen, je to ve své podstatě dítě. Nebo... hm, teď už je spíš tak na úrovni teenagera, ať její poznávání krás Vílí divočiny s Viliamem nezní divně :D
Nicméně... nerada bych, aby Skylla vypadala jako nějaký padouch, zatím o jejích charakterových vlastnostech máme dost jednostranně zaměřené informace, tj.víme o jejím "vztahu" k ďáblům, ale jinak nevíme, co byla za člověka. Neodsuzovala bych ji tak rychle.

Endrey píše:
By mě zajímalo, co na tom paladinovi vidi...

To je jednoduché. Coby elfka má slabost pro hezké věci a coby, ehm, Skylla má slabost pro fanatismus. Pohledný paladin? Divoká elfí krev? Konečně vlastní tělo? :D
8.7.2013 12:14 - Nerhinn
Mimochodem, hadriane, když zformátuješ nadpis jako Nadpis (já používám Nadpis 3, nevím, jak je to jinde), nebude se příslušná strana jmenovat "Strana 1", ale "Knihovník z Grasslu" apod.
8.7.2013 12:25 - Endrey
Nerhinn, ja jsem ty Pebligovi zapisky bral jako takove "vtipne vsuvky":) V podstate nic nerikaji, ale myslim si, ze na podbarveni Pebligovi osobnosti je to vice nez vymluvne:)

Doufam, ze jste se nad tim aspon pousmali:)
8.7.2013 12:28 - Assassin
Endrey píše:
Doufam, ze jste se nad tim aspon pousmali:)

Nejenom pousmál, jsou úžasný :)
8.7.2013 14:51 - hadrian
Nerhinn: nj, sem jen tak extrapoloval, že by z ní mohla být úžasná záporačka. Ale neva když nebude (taky z ní může být úžasný npc, zadávající questy apod.). Jen, že Hirkal má za kamarádku Allyks a Skylla je pro něj kdosi cizí, takže zatím je rád, že osobnost Allyks nezmizela.

Ad názvy kapitol - Nerhinn, nebudu nic předstírat, jsem jen lehce poučený uživatel (rozuměj lama). Jsem rád, že už dokážu napoprvé převést text do článku. :D

Endrey, Nerhinn, Assassin, Deputy: když mi Endrey včera ukázal zápisky Peblíga, tak sem se dost řehtal. Myslím, že Allyks získala obdivovatele (a onen obdivovatel možná získá "vlčí čelisti").
17.7.2013 08:54 - Assassin
Slovníček pojmů (není potřeba je všechny zmínit v zápise):
Feredir Suldusk - elfí lovec, váš první průvodce
Suldanessellar - skryté elfí město v Tethirském lese
Ellesime - elfí královna Suldanessellaru
Eldreth Veluuthra - elfí organizace bojující proti lidem
Sythilliská říše - říše zlobřího mága Sythillise
Murann - dobyté přístavní Amnské město Sythillisem
Čarotvrz - aneb Léčebna pro magické delikventy
Paní Yuth, Billy Jansen, Imaskarská říše
Imaskarcana - sedm předmětů z Imaskarské říše
Červení čarodějové z Thaye - organizace čarodějů
17.7.2013 10:42 - Nerhinn
Ellesime vypadá trochu jako Iveta Bartošová, vyžilá, rozcuchaná a v bikinách. Zajímalo by mě, jestli ten bílý záblesk je odlesk (protože metalické bikiny ftw!) nebo cedulka...
17.7.2013 10:49 - hadrian
Nerhinn - to je přece evidentně fantasy female full plate armor. :D
17.7.2013 12:15 - Assassin
Je to oficialni obrazek a nedivil bych se ani metalickym bikinam, protoze je elfka jen z poloviny a jeji tata je strom! (Buh/arcivila dle edice, zjevuje se v podobe supervelkyho enta). Takze ona vzesla z sisky? To by sedelo i k Ivetce.
17.7.2013 20:16 - Assassin
Do materiálů jsem vložil mapu kontinentu Faerun pro 3E, podle který se orientuju. Červenou barvou jsem udělal úsečky spojující místa, která jste prošli. Je to nepřesná trasa, cesta do Tethirského lesa (elfy nazýván Wealdath) navíc byla ve Vílí divočině, která je mnohem více zalesněná, a taky přestože je odrazem Světa, tak vzdálenost |A1B1| != |A2B2|, kde body A1,B1 jsou ve Světě a body A2,B2 jsou jejich odrazem.
27.7.2013 18:23 - hadrian
Vkládám zápis o průchodu průsmykem Malých zubů, Athkatlu sem dám v pondělí. Takže směle připomínkujte a komentujte už tuhle první část. :)
27.7.2013 18:24 - hadrian
Průsmyk malých zubů

Vešli jsme zpět do smrtelného světa. Zde nás potkal Feredir Suldusk s pěti dalšími elfími poddanými královny Ellesime, vládkyně Suldanessellaru, skrytého města v Tethirském lese. Že je skryté, mohu jen potvrdit. Nikdo z mých společníků a dokonce ani já sám, ho nedokázal postřehnout, i když jsme procházeli přímo pod ním. Feredir nás slíbil doprovodit k průsmyku Malých zubů, kde začíná Sythilliská říše zlobřího mága Sythillise.
Poznámka: Sythillie (goblini, zlobři, koboldi a obři) dobyla přístavní město Murann v lidské říši Amn. Prý proto, že by zde měl být vstup do dávného trpasličího města snad plného legendárních zbraní. Mezi Amnem a Sythillií je křehké spojenectví proti útokům „Štírovců“ – podivných bytostí útočících z podzemí. Zajímavé je, že elfové z Tethirského lesa nebojují, stojí stranou a nechávají to na Sythillii a Amnu.
Téměř u cíle nás překvapilo 5 po zuby ozbrojených elfů a jejich velitel, svalnatý na poměry své rasy. Přesně ten typ „mozek ve svalech a svaly na mozku“. Poslali pryč Feredira a jeho elfy. Feredirovi se to vůbec nelíbilo, ale asi měl menší hodnost a nebo odvahu a poslechl. Rozbroje mezi elfy – velmi zajímavé. Po nás chtěli, abychom jim tam nechali oba dva paladiny a nás prý pak doprovodí k průsmyku. Tihle patří k Eldreth Veluuthra – rozsáhlé organizaci bojující proti lidem, paladinové tedy měli zemřít. Po krátké debatě – spíš slovní poměřování sil – nás nechali jít i s paladiny, ale kyselý obličej elfa dával najevo, že prohru nese těžko. No myslím, že s tímhle členem Eldreth Veluuthra jsem nenavázal asi nejlepší vztahy. Nemám rád, když se někdo arogantně vytahuje. (jako by se někdo smál – aha, Peblíg mi čte přes rameno a hned, hýkaje smíchy, všechno slepičí ostatním)
Tahle Eldreth Veluutra se mi docela hnusí, Corellon je zavrhl (neodměňuje je) a to musí mít důvod. Asi to bude metodami jejich boje. Nebo hlasitými projevy vlastenectví zavánějícími propagandou a vymýváním mozků.
Průsmyk jsme zdolali za dva dny. Cestou jsme potkali dvojici vybírající mýtné – goblin Agrop Krvavá ruka a zlobr Prcek. Nebylo pro mne těžké je přesvědčit, že cestujeme z opačného směru a že se tedy radši „vrátíme“ do Athkatly. Trochu jsem ten myšlenkový kotrmelec podpořil vlastní magií a snad by mi i věřili, že obchodujeme osobně s jejich vládcem Sythillisem. Kousek za těmito dvěma mouly se náhle stalo něco něčekaného. Z ohnivého znamení se zjevil nejdřív Mephasm a za ním, Corellon mě počaruj, sám a osobně Halfred Podhorský, řečený Mlha, toho času zaprodanec peklu. Setkání bylo bouřlivě přátelské, leč krátké. Mlha byl osvobozen a spolupracuje nyní s Mephasmem a likvidují ty ďábly, kteří byli ochotni se paktovat s démony. Paldemor byl zabit tím fialovokým eladrinem a Mlha mě varoval, je to nájemný vrah a chce mě zabít. Netuším, co v tom může být. Rodina? Ti jsou rádi, že mi viděli paty, aspoň myslím. Politika u podzimního dvora? Těžko, nejsme zrovna nejvýznamnější rod a já nejsem v klanové hierarchii příliš vysoko (a ne že bych bránil někomu mě předběhnout, když na to přijde). Někomu jsem omylem šlápl na kuří oko? Nevím. A to mě užírá. Musím zjistit o co jde. A pak položit pár nepříjemných otázek těm, co za tím stojí. Nějak si beru osobně, když na mě někdo posílá vrahy. Jsem prostě citlivka.
Když už jsme byli skoro na území Amnu, náhle se to pokazilo. Z hor začalo utíkat něco ke dvěma desítkám vězňů a za nimi se hnalo 10 zlobrů a 14 goblinů. Bez přemýšlení jsme vyrazili za nimi s obnaženými meči. A to asi nebylo to nejchytřejší. Podařilo se mi lstí odlákat polovinu z nich zpět do hor pod záminkou napadení jejich tábora „Štírovci“, ale následný boj byl – no řekněme zbytečný. Chtěli dát otrokům svobodu – za odvahu a sílu potřebnou k útěku z tábora po zuby ozbrojených zlobrů. Corellon zatrať moji příliš rychlou a prostořekou nevymáchanou… ústa…, vyprovokoval jsem boj. Allyks, Peblíg a Delgar jsou jiní, než když jsme se potkali. Asi si to neuvědomují, ale ve svých oborech jsou to téměř mistři. Nejvíc na mě působí přeměna Peblíga. Asi to bude tím, že ho znám nejdéle. Kdysi tenhle ostrostřelec s kuší omdlíval při pohledu na krev a teď bych ho nechtěl za nepřítele. Nikoho z nás. Stokrát si ho můžu dobírat, ale měníme se. Nakonec, i když jsme je porazili téměř na hlavu, jsme museli prchnout před zlobřími posilami. Alespoň Allyks ukořistila pěkný krátký meč.
Dovětek: Myslím, že se něco změnilo mezi Allyks a tím paladinem. Prý co se stalo ve vílí divočině, to zůstane ve vílí divočině a že by si ji musel nejdřív vzít. Výraz v obličeji po tomhle proslovu u Allyks – k nezaplacení. Allyks „kupodivu“ (doufám, že si tohle nepřečte) nabídku k sňatku nepřijala a já s Peblígem jme se snažili udržet vážné tváře a nenápadně vysvětlit Delgarovi o co šlo.
27.7.2013 19:00 - Assassin
Parada. Nemam pripominky. Dekuju za zatim prvni cast zapisu. Ani jsem netusil ze toho bude tolik.
28.7.2013 17:38 - Nerhinn
Žůžo! Je vidět, že tu pozici kronikáře bereš se vší vážností, klobouk dolů :)

Zde jsou moje zkratkovité poznámky k příští části kroniky:
-Taliesin, Zilgar, Deblíg & Kenkylla. Je poznat, kdo nebere vážně městská nařízení a kdo nebere vážně ani tvorbu falešné identity.
-Chystáme se pohádkově zbohatnout na Vecnovi-papírové panence. Můžeš mu dát různé šaty, končetiny a oči.
-Když se bavíme o tom, jak se tajně vydávat za jednoho z maskovaných, vytane nám před očima představa chlapíka v sutaně, který zašeptá: "Hej, nemáš zájem o nějaký zboží?" roztáhne sutanu a na vnitřní straně sutany mu visí další sutany a škrabošky (we need to go deeper).
-Bahamutově řádu (který přijímá pouze lidi - the hell?) věnuje Allyks 250,-GP. Všichni jí dojatě děkují. Prelát má pozlacenou zbroj, mohla stát tak 1000,-GP. Ještě tři takové dary a můžou nalakovat dalšího paladina.
EDIT: Jo a Allyks pochoduje po Athkatle s tuřínem v ruce a ďábelským výrazem ve tváři.
29.7.2013 13:41 - hadrian
Druhá část, snažil jsem se tam dodat vše, když tak připomínkujte.
Mám z mozku v tomhle mozku nutelu, tak snad to bude v pohodě. :D
29.7.2013 13:43 - hadrian
Athkatla

Brána do Athkatly nás spolkla. Před vstupem jsme měli nahlásit naše jména a tak Taliesin, Zilgar, Deblíg a Kenkylla vyrazili vstříc městu.
Athkatla – přístavní lidské město, jehož počet obyvatel je mezi dvěstě až pětisty tisíci a to podle konání trhů. Město jako tavicí kotel plný vůní, barev, halasu, ras a… smradu… no je to holt lidské město. Skrz Athkatlu vede řeka s jedním obřím mostem, na kterém jsou umístěny domy a hostince. O pořádek se starají Paladinové Bahamuta ze Zářícího Srdce a zahalení čarodějové. Bez licence nelze magii provozovat a získat lze jen ve vládní budově. Kdo je přistižen při užití magie, je bez milosti eskortován do Čarotvrze, tzv. „léčebny“, ale nikdo zatím nemluvil s nikým, kdy by tam byl „vyléčen“. Athkatle vládne kupecká oligarchie, tzv. rada šesti a nikdo neví, kdo do ní patří.
Po cestě do chrámu Paladinů jsme si všimli lodě. Ale ne jen tak ledajaké (říkejme jí prozatím astrální loď – i když to zcela neodpovídá). V kamenném rybníčku na jednom náměstí si hověla tato astrální loď, jako by tam patřila odjakživa, je ale evidentní, že se musela snést „z nebe“. V chrámu nám paladinové Bahamuta předvedli že nám jsou dost vděční a dostalo se nám požehnání Bahamuta a co je lepší i finanční ocenění naší snahy. Ne že by se Allyks a mě ty peníze nějak ohřály v kapse. Allyks 250 zl věnovala kdovíproč řádu Paladinů, asi se jí líbí jejich zlacení kyrysů (Prelát kolem ní víří tak, že bych mu nehádal jeho lidských šedesát).

Poznámka: paladinové nám prozradili, že se objevilo po vyvraždění cirkusu několik podivností. Ztratilo se 10 z 20 čističů v kanalizaci a později těch 10 ztracených spáchalo atentát a utekli až na jednoho – po vyslechnutí tvrdil, že si na nic nepamatuje. Astrální loď přistála den před naším příchodem a vystoupili z ní žlutí ne-lidé, neznají rasu (později jsme zjistili, že se jedná o Gythianki).

Po cestě odtamtud jsem 500 zl věnoval Corellonově kapli a Allyks zbytek odměny od paladinů. Jestli po mě jde nějaký prašivý vrah, pak mít dobré oko u Corellona nemůže uškodit, jak soudím. Odpočinuli jsme si v nehorázně drahém hostinci, kde se naši gnómové pokusili přivodit si otravu alkoholem – a to jen kvůli tomu, že „musíme přece všechno co mají na baru ochutnat“. Aby taky ne, hostinec vede zjizvený trpaslík a chlubí se obrovskou sbírkou piv. Já radši seděl bokem – jednak se líp vcítím do „ducha místa“ a za druhé jsem nechtěl mít poblité boty, až to ti dva přeženou. A taky že přehnali.
Druhý den já lehce nevyspalý, Allyks vyspalá do růžova a dvě podivné zelené bytosti vydávající se za Peblíga s Delgarem jsme se vydali do vládní budovy zjistit, co se dá a zjistit, jak sehnat licenci na čarování. Osud je opravdu Corellonova mince, nikdy nevíš, co padne. Na mostě nás doběhl Bili Jansen. Já a Peblíg ho známe ještě z akademie, nezměnil se, jen je víc zarostlejší. Vždycky to býval nadějný artificier oblečený do fialovobílých kalhot s laclem. Pozval nás k sobě domů do chudinské čtvrti – prý je tam něco jako kápo, každý ho tam má rád.

Pozn.: Billi nám řekl o tajemném holohlavém cizinci v červené róbě, který bydlel v přístavu a představil se Billimu jako „Bezejmenný“. Je to pravděpodobně čaroděj z Thaye (velmi nebezpeční, velmi dobří v magii, otrokáři). Co tady dělá a proč se honosí svojí róbou? Nemyslím, že by to byl „náš“ Bezejmenný, jen hlupák by na sebe upozorňoval rudou róbou – znakem čaroděje z Thaye. Ale setkat bychom se s ním měli. I kdyby jen ze zvědavosti.

Ve vládní budově nás uvítal Zahalený čaroděj. Byl dobrodiní samo, nabídl nám, že pod rukou dá 4 licence za „pouhých“ 5.000 zl. Ve vílí divočině bych mu za tu drzost zlomil ruku, takhle jsem se slušně rozloučil a odešli jsme porozhlédnout se po městě.
Naše kroky nás zavedli do Jižní (chudinské) čtvrti. Nepřátelské pohledy vystřídal údiv hned po tom, co jsme se odvolali na Billiho Jansena. Zavedli nás k hospodě, kde zrovna byl a potom nás zavedl k sobě domů. Kdysi opravdu velký dům se honosí dírou ve střeše, jako by tudy uletělo deset pekelníků (a to „jako by“ zavání spíš jistotou). Billi zde žije se spoustou svých příbuzných a evidentně se mu daří dobře.

Poznámka: Díky Billimu víme, že krystal po kterém jde Bezejmenný je artificierský a starý, velmi starý. Snad by to mohla být součást Imaskarcany jednoho ze sedmi pověstných artefaktů, vrcholů jejich umění. Imaskarská říše byla říše, kde vládli Lordi Artificieři a jejich moc prý snad i předčila moc Eladriních Vysokých mágů. Chápu, že každý řád rád přehání úspěchy svých předků, ale Billi nikdy nepatřil k těm, kteří by si vymýšleli ohledně jejich práce. Vyjma tedy jeho tuřínů. Tam se mu snad i práší od pusy. Prý abychom je po cestě ochutnali, až půjdeme na Avandřinu promenádu. Hnus. Ale Peblígovi, Delgarovi a Allyks to evidentně chutná.

Zamířili jsme na Avandřinu promenádu, chloubu Athkatly. Tady se dá vidět a koupit snad cokoliv. Billi nás poslal do krámku Paní Yuth. Prodává magické předměty, rituály a vyzná se prý i v historii. Peblíg to před Paní Yuth pěkně rozbalil.

Poznámka: Díky ní víme, že ten náš krystal je pouze jedna třetina jiného – většího a pravděpodobně jde o součást Imaskarcany. Za to by nám podřízl krk kdekdo. Imaskarská lidská říše prý opravdu překonala elfí magii. Dělali portály i do světů bez magie a brali odsud miliony otroků. Jejich bohové ale sestoupili a bojovali s Imaskarskou říší. Říše byla zničena, ale bohové do jednoho umřeli. Otroci byli vysvobozeni a proto jsou východní země tak přelidněné.

Chci ostatní přemluvit, abychom si koupili tu prokletou licenci na použití magie. Ale zdá se, že ti tři radši rozebírají možnosti zbohatnutí na papírové panence Vecnovi a dodat různé přidělávací doplňky jako šaty, klobouk, ruku, oko… Taky je rozrušila představa pokoutního zahaleného chlapíka v sutaně, který zašeptá: "Hej, nemáš zájem o nějaký zboží?" Roztáhne sutanu a na vnitřní straně sutany mu visí další sutany a škrabošky… Myslím, že je to potom tuřínu, co jim Billi dal, kdoví, čím ho urychluje. Asi to tak bude, Allyks se dožaduje dalšího tuřínu.
29.7.2013 14:15 - Endrey
Hadrian: Skvele, nema to chybu. Tuhle funkci ti uz nikdo nezebere... ;) A muzes se vymlouvat jak chces:D
29.7.2013 21:12 - hadrian
Obě části přidány do článku a udělány nadpisy dle návodu Nerhinn.

Ale pokud bude třeba cokoliv upravit, tak není problém.
29.7.2013 21:15 - Endrey
Hele, jses sikovnej, ale jeste to uprav, aby to vypadalo stejne;) Kazdej nadpis je jinej... Ne, ze bych byl hnidopich:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086054086685181 secREMOTE_IP: 18.116.67.177