6.9.2013 22:49 - Nerhinn
Erevan mi přijde jako příliš zajímavá postava na to, abychom se jej "zbavili" hned v příští hře. Je dobré mít koho nenávidět a ještě lepší, postupně mu dodávat lidskost :)

Zápis je jako již tradičně výborný a zábavný. Už se těším na pokračování :)
7.9.2013 20:03 - hadrian
Uvidíme. Erevana teď moc neřeším. Já si zatím promyslím jestli a jak do té zápletky zapracuju okolnosti zrození Hirkala. Musím si promluvit s Assassinem, mám takovou myšlénku.... (ohledně zápletky, ne Erevana) Ale pokud by Assassin souhlasil, byl bych radši, kdyby to pro vás ostatní bylo překvapení. Zatím bych řekl, že ho chce Hirkal zabít... Ale zatím oba žijí, tak kdo ví.
9.9.2013 14:48 - hadrian
Přidáno poslední hraní do článku s minimálními úpravami (překlepy).
18.9.2013 00:43 - Assassin
Valindře se narozdíl od většiny oficiálních FR NPC povedlo objevit se ve videu. https://www.youtube.com/watch?v=e6z3CrnUwuI Je v časech 0:00 - 0:30 a poté 3:35 - 4:00. Hadrianovi se povedlo dokonale odhadnout její hlas...
18.9.2013 01:41 - Nerhinn
Hahá, dobrá práce! :)
18.9.2013 08:47 - hadrian
Perfektní, ona je nějaká připálená. No sice není nejhezčí, ale zas možná voní - po grilovačce. :D Jinak video je super a je správně temné, záporáci vyhrávaj, to se nevidí zas tak často.
Hlas jsem střihl po Maňasovi z Policejní akademie od Izera (nebo podle princezny Cihelky). Doufám, že se s ní nebudeme potkávat moc často, ani s jejími dopisy, aby mi to nezůstalo. :)))
20.9.2013 18:18 - Assassin

Její připálenost je zcela na místě vzhledem k tomu, že umřela při explozi Luskanské věže. Záporáci vyhrávaj, protože je to opening. Až bude ending, zcela jistě to bude naopak.

Vzhledem k tomu, že naši kampaň provází Válka krve v podstatě od počátku, musím doporučit vynikající překlad od Alnage http://www.d20.cz/clanky/4896.html. Mám k němu sice pár připomínek, ale tentokrát si je nechám pro sebe.:P
20.9.2013 21:47 - hadrian
Pěkné :), díky Assassine za odkaz.
26.9.2013 15:33 - hadrian
Přidávám další zápis o Žárné a Kuldaharu. Opožděně ale přece. Prosím o připomínky, názory atd.
26.9.2013 15:37 - hadrian
Žárná a Kuldahar

Dny po mém povýšení mezi Ochránce koruny se mi slily do kaleidoskopu setkání s Peblígem a Delgarem rozjařenými z diplomů z Akademie Bílého lotosu, neustále se usmívající Allyks promíchaných spolu s hudbou a vínem. Spoustou vína. Ale dny zahálky měly rychle minout.
Setkali jsme se v chrámu Corellona s Linou (eladrinská šlechtična zabývající se politikou dvorů Vílí divočiny) a Sandem (eladrinský mág známý jako nejmocnější čaroděj ze Žárné). V sopce Žárná prý narůstá energie a objevují se mnohem více ohniví elementálové.
Vydali jsme se na cestu a na úbočí Žárné mezi sopouchy objevili vyhořelou vesnici Satyrů se zuhelnatělými těly kolem. Pouze jeden dům odolal mnohem víc, než by se zdálo možné. A uvnitř něj byla krásná a čistá! Truhlice s mrtvolami dobrodruhů kolem ní. Abych nepoznal past, musel bych být mdlého rozumu. Nebo Gnóm. Protože zatímco jsme se snažili dostat ta těla ven pomocí lan a háků, tak Delgar se vydal dovnitř a já i ostatní pocítili vliv zlé moci. Jenže už nejsme nezkušení a tak celý dům, který se snažil stát obrovskou pastí byl zničen. V jeho podlaze jsme našli průchod do nitra Žárné a hned u vstupu jsme pocítili vliv Vílokřížení. A nejen to. Dokonce i Stínokřížení a křížení i s elementárním chaosem. Na podlaze se válel svitek od Valindry Stínoplášťové, paní Severní věže adresovaný jejímu milenci. Podle obsahu je poněkud hysterická.
Na podlaze jsem si všiml stop, které nás zavedly k zamlženému úseku chodby, kde jsme objevili druhý pergamen od Valindry. Zřejmě se jedná o nějakou dobrodružku, která má duševní problémy. Ale kdo je v dnešních časech nemá, že?
Cesta nás dovedla až k magmatické řece, kde končila. Cítili jsme opak božské magie a objevili poslední, třetí pergamen. V něm už Valindra vyhrožuje svému milému vyrváním srdce z těla (věc kterou zvládne kdejaká kuchtička z hradní kuchyně, když jí dáte příležitost) a nejenom jemu. Valindra si nebere malé cíle a vyhrožuje celému světu.
Náhle se u nás zhmotnil Lich, vůdce teď již zničeného klanu čarodějů z Luskanu. Bohužel si pamatoval, že už jednou mu něco pokazilo teleport a dostalo ho k nám a dokonce si i pamatoval, že jsme ho posledně zasáhl. Klatě. Corellon při mně zase jednou stál, povedlo se nám odvést jeho nezdravou zvědavost ukázáním pergamenů od Valindry a svedení jeho napadení na Erevana (ale tomu asi moc nevěřil). Valindra byla jeho milenka! (Jak může Lich mít milenku? Měl bych se podívat do nějaké knihovny zaměřené na nemrtvé. Je to vůbec možné?). Chodba se začala hroutit a tak jsme se úprkem hnali zpět k východu. Náhle nás zasáhlo magické echo kouzla takové úrovně, o jaké se mi zatím ani nesnilo, že bych se dostal něčemu takovému poblíž. Hroutící se stěny zůstaly zmrazené v časových kapslích viset ve vzduchu (ony se sice pohybují, ale nesmírně pomalu).
Venku jsme se rozloučili s Arclemem a když zmizel, tak jsme si zhluboka oddechli (Valindra prý také studovala v Akademii a odešla hledat jiné zdroje moci do Luskanu). Musíme něco udělat s tím naším dvojkrystalem, potřetí bychom nemuseli mít štěstí. Po návratu jsme zjistili, že Sand zemřel při obraně Letohradu a zabránil jeho zničení pomocí kouzla, které jsme pocítili i my. Liana se nám za naše služby (tentokrát spíše informačního charakteru) odměnila a my se vydali na další cestu.
Dozvěděli jsme se, že Arclem napadl lodě z Hlubiny a nakonec prohrál. V Luskanu vypukl hladomor a Hlubinští nakonec odtáhli, takže celá válka skončila velmi ukoptěným vítězstvím Hlubinských, kdy vítězové nedosáhli toho, co si předsevzali. Ale to se nesmí divit, jestli je pravda, že v jejich řadách bojuje jakýsi drow s dobrou (!!!) povahou neklanějící se Loth. Dobrá nebo nedobrá povaha, drow je drow a my z Vílí divočiny víme, jak řešit jejich problémy.
Nadešel čas naší cesty do Kuldaharu. Přiletěli jsme tam na přízračných ořích. Neskutečná krása z výšky letět na poloprůsvitném oři a pod sebou mít zasněžená úbočí Páteře světa. Náhle se před námi vynořila zelená planina kolem největšího dubu, jaký jsem kdy viděl zde ve smrtelném světě, ne nepodobný velikánům z Vílí divočiny. Pravé srdce hvozdu, ovšem zde bez hvozdu, s malou vesnicí u jeho kmene. Na západě jsme zahlédli dvoupatrovou věž, na východě vzducholoď a na jinu v kořenech stromu větší dům, kde v kamenném podstavci tkvěl velký zelený kámen.
Přivítal nás Arcidruid Kuldaharu Iselore, opatrovník „kamenného srdce“. Vydali jsme se zvědavě obhlídnout vzducholoď a u ní seděl maličký starý gnóm Oswald. Prý mu chybí dřevo na kormidlo a tak musí pět let čekat, než mu Iselore vypěstuje nové.
Pak už jsem to ale nemohl vydržet a vydali jsme se ke kamennému srdci a Ielorovi. Chtěl jsem aby zkusil spolu se mnou zkusit pomocí kamene nahlédnout do událostí kolem smrti mé rodiny. Ale něco bylo jinak, místo posledních chvil svých blízkých jsem viděl Erevana, jak se brodí sněhem ke Kuldaharu a slyšel jsem něco, co ve mně vyvolávalo dojem, že je hlas jeho svědomí jak říká: "Nesmím ho zabít, musím mu pomoct." Nerozumím tomu, nedává mi to smysl. Jen to zvyšuje moji netrpělivost a touhu něco dělat a … Ano, zabíjet. Ten vztek se ve mně převaluje jako rudočerná tma na dně mé duše.
Vydali jsme se prozkoumat věž, která patřila místnímu (dnes již mrtvému) čaroději Orrickovi, který se zde objevuje jako duch. A tam zrovna kradla knihy eladrinka (později se představila jako Illmadia). Naše seznámení jsem nezačal zrovna nejlépe (v poslední době nejsem zrovna nejpříjemnější), protože kdyby mohla pohledem provádět fyzické věci, asi bych skončil zauzlovaný jako lodníkův sen o pořádném uzlu. Kradení jsem jí překazil. Brala knihy o obecných principech magie, které se týkaly Mythalu – té nejvyšší Elfí magie. Také jsme se potkali s duchem Orrica, byl prý zabit v roskách jakési věže nedaleko odtud a nemůže odejít.
Nakonec jsme se vydali spojit kamenné srdce s Peblígovým dvojkrystalem. Překvapivě se pojily a zmenšili do velikosti malé kupičky rotující kolem Peblígovi hlavy. Zkusil ji předat silou vůle a dal ji mě. Evidentně má vlastní vědomí a ukázala mi vizi Erevana kousek ode mne. Pak se sama vydala o své vůli opět k hlavě Peblíga. A ten z popudu vlastního svědomí ji donutil přejít k Iselorovi, ale letěla znatelně pomaleji, než ode mne k Peblígovi.

Hlavou mi běžely myšlenky:
- Chtěl bych pomoci Oswaldovi najít jeho kus dřeva na kormidlo, aby tu nemusel tvrdnout. Líbila se mi jeho dobrácká spokojenost. Tvorové mají tendenci obdivovat toho, čeho sami nemohou dosáhnout.
- Chtěl bych pomoci i Orrickovi, aby jeho duše už nebyla uvězněná. Duše mé rodiny jsou někde ve Stínopádu a já jim teď nemám jak pomoci. Ale jemu bych možná mohl pomoci,kdyby se jeho kosti dostali zpět do jeho věže k jeho duchovi…
- Musím říct Iselorovi, že spravedlnost, pokud se týká svobodně myslících bytostí, by neměla narušit rozhodování jejich vůle. Aby prostě dovolil krystalu, aby si vybral u koho chce být svobodně. Protože Peblíg si toho možná nevšiml, ale já ano – krystal má vlastní mysl (aby taky ne, když se pravděpodobně jedná o jeden z předmětů Imaskarcany.
- Chtěl bych zjistit, proč Illmadia chtěla ty knihy.
- A musím se zanedlouho vypořádat s Erevanem, takže pokud nepřežiju, budou si muset výše zmínění pomoci sami.
27.9.2013 09:43 - hadrian
Napadá mě ještě, že Hirkal asi bude mooooc zvědavý, jaktože je v Kuldaharu tak příjemně teplo, je-li to magií druidů, nebo něčím jiným?
27.9.2013 12:23 - Nerhinn
Super nápad s těmi myšlenkami pro příště. Já si je taky občas poznamenám, ale skoro vždycky na ně zapomenu. Díky za zápis :)
27.9.2013 12:55 - Assassin
Díky moc, paráda jako vždy. Jinak ty myšlenky jsou opravdu super, vypadá to, že Hirkal má dost práce a do teplejších krajin se jen tak nechystá.

Jen upřesním jméno liche, bývalého arcimága věže. Celým jménem se jmenuje Arklem Greeth.
27.9.2013 12:56 - hadrian
Assassine, jména dobrý? Něco upravit?
EDIT - díky, upravím :)

Nerhinn, když bude kdokoliv z vás chtí za svoji postavu doplnit postřehy/nápady/pocity/zážitky/doplnění, budu jen rád. Aby z toho nebyla taková Hirkalova one-man show. ;-)
27.9.2013 17:29 - Assassin
No pokud chceš vychytat i překlepy ve jménech, tak
hadrian píše:
Liana se nám za naše služby

Lina
hadrian píše:
neklanějící se Loth.

Lolth
hadrian píše:
ke kamennému srdci a Ielorovi.

Iselorovi

Nerhinn bych jen rád připomněl, že i ona viděla scénku přes vaši novou kuličku (rozhovor Skylly v kenku těle a Mephasma, celestiálně okouzlujícího jako vždy:P). Do zápisu to dávat nemusíte, pokud nechcete. Jen, že by to pro vás mohlo být důležité:)
27.9.2013 18:50 - Nerhinn
Huh... něco mi říká, že jsem to vážně viděla, ale i kdybyste mě mučili, o moc víc (než "Věřím, že se něco takového mohlo stát.") ze mě nedostanete... zvláštní. Normálně mi paměť funguje lépe.
27.9.2013 18:50 - hadrian
Dík za připomenutí Mephasma - to tam určo přidám, ale kdyby chtěla Nerhinn sama něco vymyslet...

EDIT: pamatuju si toho víc - i když mnoho jsme neviděli, vpodstatě to Assassin napsal celé. :)
27.9.2013 18:56 - Nerhinn
Ale vzpomněla jsem si, že Peblígův diplom byl něco ve stylu "prošel s odřenýma ušima" a když se ho Peblíg pokusil padělat, sám se vznítil, zatímco mezitím se na univerzitě, v zvukotěsné místnosti, kde se uchovávají univerzitní kopie diplomů, rozeřvalo další poplašné zařízení.

Allyks k tomu zamyšleně řekla, že to je jediná zábavná chvíle, kterou v Bílém lotosu strávila (jinak se pořád nudila). Když se na ni Peblíg obořil, že ho mohla varovat dřív, odvětila s nevinným výrazem, že si nebyla jistá, zda to byla skutečná vzpomínka, nebo jen sen.

EDIT: Ta scéna vypadala tak nějak, že Peblíg se sklání nad diplomem a superopatrně k němu přikládá brk... přes rameno se mu kouká elfka. Diplom se vznítí a gnóm nadskočí, zatímco Allyks zvedne vítězoslavně ukazováček: "A-ha! Tak jsem si to myslela správně!" atd.
27.9.2013 21:25 - hadrian
:DDD Napoprvé jsem to četl "sám se zanítil" ve smyslu sám Peblíg- to by byl zajímavý magický efekt.
Ale tohle bych tam dodal, kdyby Endrey vymyslel, proč vlastně vyšel s odřenýma ušima (nějaký průšvih), protože my víme, že je nadaný artificier. Takže musel udělat něco, co někoho ze sboru strašně namíchlo, ale díky neskrytelnému talentu mu nemohli než vydat diplom, byť se známkou jinou, než by zasloužil...
Kdyby se ti Endreyi chtělo.
30.9.2013 08:46 - hadrian
Upraven zápis, přidáno do článku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059176921844482 secREMOTE_IP: 3.145.17.230