22.11.2013 14:03 - Assassin
Stíny jsou v podstatě lidé, jejichž část duše byla nahrazena esencí Stínopádu. Dost podobně to mají i Shadar-kaiové, ale v mnohem menší míře a způsobený přirozenou cestou adaptace na život ve Stínopádu.

Shadar-kai s kterým jste se potkali však vyprávěl pověsti o Stínech, kteří se změnily mnohem více. Tak moc, že se již o nich nedá mluvit jako o lidských nebo dokonce smrtelných bytostech, ale jsou tvořeni jen čistou stínovou magií.
22.11.2013 20:08 - hadrian
Díky, takže to "něco", co se probudilo v Nerullově chrámu a v Haldorovi odešlo - může a nemusí být Stín, každopádně Stínové tkanivo bylo Nerullovou doménou a to "něco" (ať už je to cokoliv) může mít něco do činění buď s ním, nebo jeho nástupcem Vecnou.
Mám rád, když je to konkrétní. ;-) :D.

Každopádně, nikdo jiný nemá něco k zápisu? Že bych zápis hodil do článku?

Nerhinn: to není o ztrátě motivace, prostě mám jen málo času. Ale je fakt, že mou motivaci posiluje i to, že se to tobě a Assassinovi líbí. To víš, ješitnost... ;)))
23.11.2013 11:53 - Nerhinn
hadrian píše:
Nakonec se rozhodne zůstat s námi (po přemlouvání zejména Peblíga, já viděl ty jeho slzy a ten pohled plný štěstí a snad i něčeho víc upřený na Delgarova ducha… pozn. autora „To je pro tebe ty gnómskej šmíráku, jestli mi zase budeš číst bez dovolení zápisky, tak přísahám při Corellonovi ti nacpu hlavu do nejbližší latríny.(pozn. klerika: Používat jméno Corellona a slovo "latrína" v jedné větě není nejvhodnější.)).


hadrian: Jde o to, že ve dvou se do toho člověk snáz dokopává a taky si toho víc vybaví. Ale nutit se ti nebudu, už tak produkuju kvanta textu, co nezvládám zpracovat :D
23.11.2013 14:06 - Winnie
...mně se zápisky taky líbí, jen je obdivuji v tichosti, aby spisovatelovo ego nepřebujelo... takže ani muk :-)
23.11.2013 20:46 - hadrian
Nerhinn: a já ti děkuju. Budu rád, když mi vždycky po hození zápisu sem do diskuze vypíšeš, jestli a u koho jsem zapomněl jeho "highlights" okamžiky ve hře. A taky já u "IM" nevím, co znamená, tak abych nebyl za joudu. ;)))

Winnie: :DDD Neměj obavy, ego je už nakynuté do finální podoby (klimax ega). :)
.
23.11.2013 21:00 - Winnie
Hadrian: Jdu brousit imaginární špendlík, aby ego ze stavu nakynutosti nepřešlo do zlenivělé pohodlnosti a my nepřišli o pravidelný přísun čtiva :-)

PS: IM = instant messenger, icq a příbuzná verbež.
27.11.2013 00:08 - Assassin
Slovníček, dneska toho vlastně bylo dost málo:
Uthgardtský kmen šedého vlka
Eladrinka Malyanna
Fialový krystal Pandorym

Něco dalšího?
Snad jen starý jména. Malabog, Lina, Mephasm.
27.11.2013 08:55 - chrochta
to Assassin: Pokud je Pandorym to, co si myslím, nemáte zrovna nízké cíle...
29.11.2013 04:03 - Assassin
Děj začíná být trochu komplikovanější, tak jsem připravil malé shrnutí zapojených frakcí.

Luskanské Mystické Bratrstvo
Frakce zlých čarodějů ovládajících pirátské město Luskan. Celé Bratrstvo mělo kolem sta členů a sídlilo v Mystické věži v Luskanu pod vedením lidského liche arcimága Arklema Greetha. Jednu z předních pozic v Bratrstvu měla také elfí čarodějka Valindra Stínoplášťová, Arklemova bývalá milenka. Po napadení Luskanu Hlubinskými lordy a následné explozi Mystické věže je Mystické Bratrstvo zničená frakce. Drtivá většina členů včetně Valindry zemřela a sám Arklem Greeth uprch z města poté, co způsobil útočníkům značné škody.

Ashmadaiové
Kult boha Asmodea složený zejména z tieflingů a ďáblů, kterým slouží, spojený s Letohradem. Původně názorově rozdělen na dvě části. Jedna fanaticky loajální Asmodeovi, pod vedením elfí lichky Valindry, v přesvědčení, že je majitelka Asmodeovi hole. Druhá spíše manipulativní a moci chtivá pod vedením ďábla Mephasma se zájmem využít situace v Letohradu. V současnosti názorově sjednoceni dle Mephasmových představ, do vedení Letohradu dosazena jimi zmanipulovaná Generálka Sabine, do dalších záležitostí se nepletou, ale pravděpodobně by neodmítli možnost uškodit Valindře a celkově Červeným čarodějům. Daleko více by je teď však měla zajímat situace okolo Mephasma, Mlhy, Skylly a jejího plánu.

Hlubina
Přestože příběhově možná ne až tak důležitá, velkou hybnou silou v téměř všech událostech je Hlubina, nejmocnější a nejdůležitější město severu, možná dokonce celého kontinentu. Stálo za zničením Luskanského Mystického Bratrstva i obnovením Letohradu. Lord Dagult byl nejmocnějším hlubinským lordem a jeho záhadná smrt vyprovokovala příjezd celé armády do Letohradu. Zatím berou generálku Sabine za spojence a její vládu podporují, ale už pátrají, kdo za tím vším je...

Červení čarodějové z Thaye
Organizace zlých čarodějů vládnoucích ve vzdálené zemi Thayi. V současné době jsou ve válce s Shadovarem. Události u Letohradu za ně řídí jejich vyslankyně Valindra. O co jim jde, kdo je jejich vůdce, komu a jak Skylla vzala Asmodeovu hůl, proč bojují s Shadovarem, jsou pro vás zatím neznámé informace. V bitvě o Letohrad přišla Valindra o svoji nemrtvou armádu, čaroděje z Thaye i armádu thayských gnollů, a tak musí pro dokončení svých cílů využívat alternativní zdroje hrubé síly. Momentálně má prastarého letohradského dracoliche a možná i armádu fomorianího krále Malaboga.

Shadovar
Jedna z Enkláv Netherské říše přežila pád Netherilu napojením na Stínové tkanivo a přesunem do Stínopádu. Teď, o 1700 let později, pozměněni vlivem Stínopádu a Stínové magie, jsou zpět, se vzpomínkami na mocnou, dnes již zapomenutou, magii, a na vládu nad světem. A chtějí to zpátky. Na své straně mají rozhodně důkladnou přípravu, moment překvapení, znalosti Světa a naopak neznalost Světa o Shadovaru. Vypadá to, že jediní, kdo o nich má informace, jsou Červení čarodějové z Thaye. A vypadá to, že i samotný Shadovar to překvapilo, a tak přes mnoho svých špionů infiltrovaných v Letohradu, bitvu o Letohrad prohráli. Teď přesvědčili jeden z Uthgardtských kmenů, aby za ně bojovali v Letohradském lese...
29.11.2013 10:55 - Winnie
Díky za přehled :-)
5.12.2013 15:20 - hadrian
Pandorym, aneb fialová není dobrá

Naše setkání nedopadlo dobře. Mlhovi se nelíbilo, že jsem se spolu s ostatními přiklonil k tomu, aby Skylla nevracela Asmodeovu hůl ďáblům a zaútočil na Mephasma. Ten, ač ovládnutý Skyllou, reflexivně odpověděl protikouzlem a vše v okruhu několika metrů vzplálo v plamenech. Nic nebylo vidět a když jsme se vymotali z plamenů a jakžtakž je uhasili, zjistili jsme, že Mlha, Skylla, Mephasm a Delgar jsou pryč.

(Možná to byl nějaký plán mezi Mephasmem a Mlhou připravený právě pro tu chvíli, kdyby se situace pro ně nevyvíjela příznivě.)

Nedalo se nic dělat a tak jsme vyrazili do Letohradského lesa, kde jsme narazili na bojiště s mrtvými těly trolů a kyklopů (ti ale nebyli ze smrtelného světa, pocházeli z vílí divočiny) spolu s pár přeživšími elfy. Ostatní ošetřovali elfy. Allyks zjistila, že trolové a kyklopové směřovali na východ na místo určení od Valindry a tam že mají očekávat vpád nepřátel a držet linie. Také jsme zaslechli z východu vytí, ale temnější, než vlčí – vlkodlakové. Pak jsme naložili přeživší elfy spolu s jejich mrtvými spolubojovníky a odvezli jsme je k elfím liniím.
Zjistili jsme, že Malabog sídlí nyní v prastaré pevnosti dříve patřící eladrinům ve vílí divočině. Byl prý vyhnán z vílotemna něčím strašlivým a elfové s ním jednali o průchodu. Jen do té doby, dokud se neobjevila Valindra a on se s ní a jejím drakem spřáhl. Od té doby jsou elfové připravení na boj s ním. Proti němu teď už otevřeně bojuje kmen Uthgardských barbarů, Šedých vlků (na povel od Shadovaru). Elfové nevěděli, jestli je nenechat se oslabit navzájem a pak dorazit přeživší. Kdo ví, co je větší zlo – Thayští červení čarodějové a Valindra nebo Shadovar?
V eladrinské osadě pod Žárnou jsme potkali naši starou známou, Linu. Valindra prý byla viděna, jak letí ke staré pevnosti, v níž zrovna teď sídlí Malabog. Ten je rozhodnut zaútočit na eladriny a projít se svojí armádou do smrtelného světa. Linu jsme seznámili se všemi poznatky ohledně nynější situace ve smrtelném světě, i s novinkami o Shadovaru. Na oplátku jsme se dozvěděli, že jedna z netherilských létajících enkláv spadla na území Letohradského lesa.

(Imascarkana přezdívaná „Albert“ nám zjevila na otázku, co cenného, nebo důležitého by padlá báze mohla obsahovat vizi haly z hlazeného kamene, uprostřed níž je obrovská křišťálová koule o průměru 50 metrů. Tato koule zářila a míhali se v ní různé stíny a tvary. Evidentně šlo o zdroj magické síly. Také nám Albert ukázal několik dělníků vytesávající do hory podstavec, stavějících na něm kouli a jak jeden z mágů máchnutím ruky se celý vršek hory utrhne a otočí se a jak poté začné křišťálová koule zářit – evidentně vznik létajících bází netheřanů.)

Dohodli jsme se, že naše skupina infiltruje a napadne Malaboga. Snad pak dají fomoriané pokoj, nebo bude snazší s nimi bojovat. Eladrinové nám zajistili ochranu před zraky fomorianů a drakoliche poletujícího nad pevností a se štěstím jsme se proplížili až do haly, kde seděl na trůně sám Malabog se dvěma strážci. Při jednání s ním se Akashe podařilo zjistit z jeho mysli, že ho vyhnalo cosi, co on sám nazývá „prastarým zlem“. Ale nepovedlo se jí zjistit, o co se jedná, na kratičký okamžik prý zahlédla svým telepatickým nadáním cosi jako oblak fialové mlhy, ale pak ji zachvátila panika a strach z extrémního nebezpečí, zřejmě reakce samotného Malaboga.
Malabog nás poté napadl. On a jeho tři strážci byli strašlivými nepřáteli. Naše čepele a šipky jen ztěžka hledali mezery v jejich obranách a slabá místa v jejich zbrojích a záhybech tlusté kůže. Allyks několikrát doslova přibili svými kyji a řemdihy k zemi, takže jsme měli co dělat. I ostatní utrpěli několik výrazných zásahů od fomorianů ,kteří vypadali téměř nezničitelně. Chránil jsem své druhy, jak nejlépe jsem uměl, ale postupem času bylo vidět vzrůstající beznaděj v jejich tvářích. Jeden z fomorianských Malabogových strážců sice padl, ale mí druzi mleli z posledního, někteří doslova. Pak si náhle všimli druhých dveří v hale, v níž jsme bojovali. A Peblíg a Akasha se k nim hned přesunuli, že vyzkoušejí, kam vedou. Marně jsem je varoval, že venku je stále drakolich, ať bojují dál. Otevřeli dveře a uviděli chodbu končící dalšími dveřmi, ovšem beze stropu a otevřenou obloze. Vykřikl jsem, ať ji okamžitě zavřou. Ale Akasha stejně vyšla do chodby. Ve stejné chvíli se do boje vrátila Allyks a společně jsme se obořili na Malaboga. Zasadila mu úder, po kterém se zapotácel, ale poté ji jeho řemdih odhodil a už nevstala. Ohromný řev mi náhle málem prorazil bubínky. Drakolich uviděl Akashu, slétl dolů a vydechl svůj smrtící jedový oblak přímo do dveří, za nimiž stál i Peblíg. Zatímco Akasha se v bezvědomí skácela k zemi, polomrtvý Peblíg ji odtáhl za veřeje a pak vysílením padl. Zařval jsem, dračím řevem ztumpachovělého Malaboga proklál mečem a obořil se na posledního fomorianského strážce. Náhle se rozrazili veřeje, kterými jsme před tím vešli a za zády posledního žijícího fomoriana se objevila drakolichova nestvůrná hlava. Hlavou mi jen blesklo, že tenhle příběh už asi neuvidímdo konce. Čas zmedovatěl. Reagoval jsem zcela instinktivně. Vyskočil jsem na fomorianovo koleno, zabodl meč do jeho žeber plochou nahoru, vyskočil na něj a vší silou kopl fomoriana oběma nohama do obličeje. Padal jsem dolů a viděl jak do rozevírající se tlamy drakoliche padá pozpátku fomorian s překvapeným výrazem a jak jeho tlusté obrovské tělo zadusilo jedové výpary drakoliche, pak se ozvalo jen nechutné zapraštění kostí (snad ne mých) a svět se kolem mne ponořil do milosrdné mlhy nevědomí.

(Možná už to byl jen sen, ale slyšel jsem ještě cosi jako „Paráda, teď budu králem já. A je můžeme obětovat prastarému zlu, třebas nás pak nechá být“.)

Probudili jsme se v jeskynní chodbě poseté drahokamy ve vílotemnu u ohniště. Spolu s námi tam byla také děsivě bledá a v ušmudlané bílé róbě oděná eladrinka Malyanna, jak se nám představila. Za ní na stěně byla jedna plocha vyleštěna do obdoby zrcadla a na ní byl nápis „Přijďte ke mně děti tohoto světa a budete mi sloužit“.
Malyanna prý hlídá prastaré zlo. Byla překvapená, že víme, že je spojeno s fialovou barvou. Prastarých zel je podle ní spousta. Dny všech světů jsou už sečteny. Akasha se pokusila telepatickým kontaktem dostat z Malyannina mozku představu podoby prastarého zla a málem na to doplatila. Nic se nedozvěděla a potácejíc se odstupovala od Malyanny a utírala si krev spustivší se jí z nosu a uší.
Šli jsme na druhou stranu, než nám Malyanna ukázala, jenže tahle cesta nás dovedla k závalu. Peblíg se pokusil udělat portál do Žárné, ale ten se rozplynul. Akasha pak uslyšela v hlavě přátelský hlas, který jí řekl, že máme jít se setkat s „ním“. Nakonec nám nic jiného nezbylo a vydali jsme se na druhou stranu. Trochu nám ta zvláštní síla připomínala to místo s pokřivenými koboldy navštívené cestou do sedmisloupové síně. Imascarkana Alféd nám neodpovídá a vypadá to, že se něco pokouší objasnit. Corellon to posvěť, tohle se ještě nestalo.
Došli jsme do místnosti, uprostřed níž se vznášel obrovský fialový krystal. U země ho halí opar, sálá z něj magie a na vrcholku jej obíhají tři malé levitující krystalky. Mluvil jenom k Akashe pomocí telepatie, která vypadala dost vyděšeně. Nejdřív jsem si myslel, že by to mohl být uvězněný primordiál, ale to jsou prý proti němu děti…

(Alfred nám náhle umožnil vizi – vidíme několik imaskarských mágů a jeden má Imascarkanu. Chtějí se ochránit proti bohům ve smrtelných tělech. A tak povolali bytost z jiné dimenze, nikdy ale nepoužili tuto „zbraň proti bohům“.)

Mezitím nám krystal prozradil svoje jméno – Pandorym – ať je prokleto a jeho prach ať shnije v Propasti.
Chtěl přes Akashu, ať mu dáme na chvíli Imascarkanu. Akasha nás k tomu také přemlouvala. Jinak nás prý všechny Pandorym zabije. Jenže jsou horší věci než smrt. Viděl jsem to v očích duchů své rodiny ve stínopádu. Já, Allyks a Peblíg se otáčíme a chceme odejít. Náhle se zvedne fialová mlha a vrhne se na Peblíga. Ten stihne Imascarkanu poslat k Allyks a pak do něj mlha vnikne a zmizí stejně náhle, jako se objevila. Pandorym nám nechtěl skrz Akashu sdělit, co se stalo. Jen prý Peblíga „vylepšil“. Otevřel nám průchod (zřejmě přímo do padlé báze netherilských ve smrtelném světě) s tím, že se ještě shledáme. My prošli a pak…

Hlavou mi běžel vír myšlenek:
- Pandorym je mnohem víc, než souboj Thaye a Shadovaru. Pochází mimo tento svět je to ničitel bohů. Má ukončit existenci světů. Zdá se, že jen Akasha věří jeho řečem, že je „nepochopený“. Imaskarští ho přivedli sem a spoutali jeho moc, aby ji mohli použít proti bohům. On teď chce po nás přístup k Imascarkaně – Jsem paranoidní, nebo je to proto, že Imaskarští znali tajemství jeho lapení a tak doufá, že z Alfréda vytěží poznání, jak se osvobodit a zničit bohy a světy?
- Měli bychom zjistit víc o „prastarých zlech“ obecně a zejména něco o Pandorymu. Snad imaskarští zanechali nějaké záznamy – Alfréd by nás mohl navést do nějakého jejich zapomenutého sídla. Navíc pokud přežili potomci netheřanů, proč by nemohli přežít potomci ismakaskarských?
- Netheřané jsou mocnými čaroději, dokonce předčili imaskarské, snad by oni věděli něco o Pandorymu, či prastarých zlech a způsobech, jak je zničit.
- Kdosi kdysi na území elfů nastražil svitky, které povznesly netherské nad jakékoliv jiné smrtelné čaroděje. Kdo to byl? Kdo říká, že netherští byli nejmocnějšími? Kdo ví, jaké říše byly před tou jejich a jaké podiné tvory nsili světy před příchodem elfů? Ten kdo ty svitky nstražil by také mohl vědět, jak se s Pandorymem vypořádat.
- Měli bychom získat nebo zničit magickou křišťálovou kouli z padlé báze nethrilských, aby nepadla do rukou ani Valindře, ani shadovarským.
- Kde mám hledat Haldora? Posedl ho Stín stejného druhu, jaký posedl netherilské ve stínopádu? Nevím…
- Nevím, jestli můžu věřit Akashe. Příliš snadno podlehla hlasu Pandorymu a podruhé tak ohrozila životy nás všech. Je za tím obava o naše životy a snaha pomoci? Ostatním se s tím nesvěřuji, nezdá se, že by sdíleli mé obavy a nechci podezíráním zvýšit napětí.
5.12.2013 15:20 - hadrian
Přidán další zápis. Prosím připomínky.
5.12.2013 16:24 - Assassin
Vynikající zápis. Moc děkuju. Až teď trochu lituju, že další hra bude za dlouho. Žádný připomínky nemám, zápis mi přišel přesnej a kompletní.
5.12.2013 16:49 - Nerhinn
Senzační Hirkalův moment of AWESOME!
Škoda, že jej nikdo jiný neviděl :D

Dodatky:
-elfové zpod Žárné jsou v Eldeth Velutra (včetně oné vlkodlačice)
-Imaskarcana v Allyksiných spárech si říká Lutécie
-portál vede do místnosti s krystalem. Ve společnosti "vylepšeného" Peblíga jsme jím odmítali projít, než se Peblíg prosmýkl kolem nás a vběhl do něj. Nezbylo nám než jej následovat.

Opravy:
- „Přijďte ke mně, děti tohoto světa, a budete mi sloužit“.
5.12.2013 17:08 - Assassin
Nerhinn píše:
elfové zpod Žárné jsou v Eldeth Velutra (včetně oné vlkodlačice)


Oprava dodatku:
Eldreth Veluuthra má své jednotky snad ve všech elfích lesích, přičemž v Letohradském lese je jedna z nejstarších a největších buněk této organizace.
Ale ona vlkodlačice a její druhové nebyli zpod Žárné (Letohradský les), ale z Tethirského lesa.

Edit: Tethirský les byl ten na jihu od Athkatly, kde jste potkali toho velkého svalnatého neozbrojeného macho elfa, který se účastnil jistého slovního poměřování sil s Hirkalem.
5.12.2013 17:37 - hadrian
Zapracuju zítra (mluvnických chyb tam vidím víc, hlavně na konci). Dík za chválu ;-). Hnedka bych hrál...
8.12.2013 00:16 - Assassin
Poprosil bych nejen tento, ale i minulý zápis hodit do článku.
Díky.
8.12.2013 20:50 - hadrian
No jo, máš pravdu. Oba zápisy do článku nahozeny a dodělány úpravy do toho posledního.
Jsem to ale "hlava otevřená" - každou chvíli mi z té otevřené hlavy něco vypadne. ;)
14.1.2014 23:59 - Assassin
Slovníček: (Aby se s tím dalo lépe pracovat v zápise, tak uvádím o něco více informací, než bylo řečeno přímo ve hře. Je mi jedno, zda budou nebo nebudou v zápise využity.)

Mythallar - magické zařízení vynalezeno Ioulaumem (před více než 4 tisíci lety), které ve svém dosahu umožňuje přístup k obrovskému množství surové magické energie.

Xinlenal - Netherský název první létající enklávy vybudované Ioulaumem několik desítek let po vynalezení Mythallaru.

Szass Tam - Vládce Thaye, lich, Zulkir nekromancie, nejmocnější z Červených čarodějů.

Haldor Beletherion aka princ Clariburnus Tanthul - Jeden z princů Shadovaru, velitel Shadovaru v oblasti Nového Letohradu a okolí.

Svítící tvrz / dle D20 Svícmark - Opevněná knihovna na Mečovém pobřeží. Každý návštěvník musí knihovně věnovat velice vzácnou knihu, kterou v knihovně nemají.


Protože předpokládám, že se tam dostanete, tak můžete napsat témata (čím užší téma, tím přesnější informace se dozvíte), o které máte zájem, a já se vám to pokusím sepsat (pokud tam tato informace bude).

Také by to mohla být dobrá příležitost vymyslet si nějakou osobní záležitost z minulosti své postavy, o níž náhodou zjistíte informaci během čtení knih.

Ocenil bych, kdyby jste to dali dohromady co nejdříve, podle toho vás nechám rozhodnout, čemu se dále budete nejvíce věnovat, a připravím podle toho hru.

Na závěr obrázek tvrze.
15.1.2014 06:44 - Nerhinn
OK, takže hlášky. Prošla jsem všechny rozpité, slepené a plesnivé deníky, útržky a deníky jiných postav. Některé věci se daly přečíst jen s pomocí zrcadla, protože originál zmizel, ale naštěstí byl zalit a do papíru nad ním se text obtiskl. Třeba se časem ještě některé věci vynoří, mám pocit, že jsem si toho zapisovala víc.
Někdy používám přezdívky, někdy jména postav. Je tam náznak řádu, ale jen trochu. Časem a bez kontextu už některé ztratily na vtipnosti. Nebudu je ale filtrovat, třeba si někdo bude situaci pamatovat a udělá mu to radost.

___________________________

DM (o tieflinzích/dobrodruzích): Chtějí jenom pomstu.
Nerhinn: Takže jsou to prostě nenávistný mstivý svině.
hadrian: Právě jsi popsala většinu hráčů.

DM (na Hirkala): Shiftuje se of tebe.
Mlha: To je blbec.
Nerhinn: ...ozvalo se ze Stínopádu.

Delgar: Použiji na něj kouli síly, to by ho mohlo uspokojit.

DM (hadrian se ho ptá na nějaký předmět): Není dobrý si ji nasazovat, ale nevíš, proč.
Hirkal: Není dobrý si ji nasazovat.
Mlha: Proč?

Jo, tohle si pamatuju. Místnost nebo spíš bazén s krví, kterou se snažíme překonat na našich přízračných koních. Taky se snažíme vyhnout nějakým hnuskám, co to tam stráží.
DM: Srazil tě do krve. A všiml sis ještě jedné věci.
Deputy: ...že v krvi se blbě plave.
Nerhinn: ...a dýchá.
Deputy: ...a že ti kůň šlape po břiše.

Deputy: Půjč mi osmistěnku... (hod) ...hm, devítka! Tak jo, ten druhý to má za osmnáct.
Nerhinn: Jeden to má za osmnáct, druhý bez mínus jedné za osm.

Assassin: Kdo je na řadě v iniciativě?
Nerhinn: (hledám)... Ne, tady ne. (obracím papír) Joaha! Druhá strana! Peblíg.

DM: Mlha je všude kolem vás.
Hirkal: Mám 16 na vnímání.
Allyks: Já 18.
Mlha: Já mám úplný hovno.
Hirkal: Odtahuju se od Mlhy.
Mlha: Pozdě, mlha je všude kolem tebe.
___________________________

Náčelník kenků: Ten ďábel je hrozně nebezpečný. Ani celá naše vesnice na něj nestačila.
Hirkal: A kolik vás na něj šlo?
Mlha: 250.
Delgar: 249 a vrátilo se 250.
Kenku: 500 a vrátilo se 250. A to byla ten rok populační exploze.
Delgar: Spíš imploze.

Mlha: Ukazuju mu další supr kouzlo. 12.
DM: Tak tos neuspěl.
Allyks: Ten trik s mrkví už očividně znal.
Delgar: "Nene, já moc dobře vím, kam ta mrkev zmizela!"
___________________________

Delgar: Možná kdyby si Peblíg sundal oboje...
Allyks (blbě slyším, neasi): Co? Jaký obojek?
Hirkal: Ty sis nikdy nevšimla jeho obojku? Nepřišlo ti na něm něco divného?
Allyks: Ne, přišlo mi to zcela přirozené.

Assassin: Všichni jsou si tu kolem kulatého stolu rovni.
Nerhinn: ...všichni, co dosáhnou výškové kvóty, to jest.
Deputy: Peblígu, umíš levitovat?
Endrey: M-hm.
Deputy: Tak levituj do sopky.
(Jako vážně, člověk se ani nemusí snažit být rasista. Gnómové se o nejvíc nenávistné věci na adresu gnómů postarají sami. Zřejmě pozůstatky otrocké mentality.)

Arklem: Víte, kdo já jsem?
Peblíg: Víme.
Delgar: ...Arklade.

Eladriní moudrost v praxi.
Hirkal: My víme, co to je. Když vám to pomůže, tak uvidíme, co se stane. (stranou, šeptem) Zkus to něco s tím to... udělat.
___________________________

Hirkal (na Valindru): Jaký jsi to měla ve škole? Taky ses těšila, až ti něco odpadne?
(Hm, připomeňte mi někdo, proč byla nakonec taková rozzuřená.)

Arklem: Prosím, nechte Valindru žít.
Peblíg: Já Vám ji podám.
DM: Tak to bude strenght check.
Peblíg: Takže -1 v základu... (hod 1) Hm, nula.
DM: Sklonil ses, abys ji sebral, ale uklouzl jsi...
Hirkal: Spadl jsi do ní. "Hele, voblík sem si Valindru!"
Allyks: Doufej, že se do tebe nezamiluje. To by pak bylo "Peblígu, když jsi byl ve mně, něco se ve mně hnulo."
Akasha: Budeme muset vykostit Valindru, čistě proto, abychom dostali ven Peblíga.

DM: Je to Haldor, ale má bílé vlasy. A taky nemá jizvu, co měl na tváři.
Hirkal (na Haldora): Nejsi můj děd.
Nerhinn: Moment, moment. Jenom si na chvíli představte tuhle ósom scénu: Hirkal - "Nejsi můj děd. Můj děd měl jizvu." A Haldor akorát vezme dýku a přejede si jí po tváři a udělá tak krvavou ránu přesně ve tvaru té jizvy.
Delgar: A pak dodáš: "A taky neměl ruce".

Chodba má šířku 3 čtverce. Gaerwyn leží schovaná na dveřích a pozoruje miniarmádu, co kolem ní prochází.
DM: ...Shadovarští jdou po třech.
Nerhinn: Jak po třech? Jako dvě ruce a jedna noha?
hadrian: Najednou z nich jde docela strach.

hadrian: Dáme cigáro.
Nerhinn: Ó, chudák Hirkálek poprvé umřel, potřebuje cigárko útěchy.
Winn: Teď s ním nebude k vydržení, to bude chtít aspoň harém vlkodlačic.
Nerhinn: Vlkodlačích rasistek!
hadrian: Hele, já se ji jenom snažil dostat na druhou stranu...
Nerhinn: A byla ta strana nahoře, nebo dole?

Peblíg: Proč zrovna já jsem těhotnej?!
Allyks: A to sis zrovna s nikým neza-... nezaužil.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075552940368652 secREMOTE_IP: 3.147.43.190