14.3.2014 22:47 - Nerhinn
Pavel pomohl. Vůbec není tak líný, jak se o něm říká :)
14.3.2014 23:08 - hadrian
On to o něm říká vlastně on sám. :)

Deputy: neplánuješ změnu postavy? ;)
15.3.2014 09:31 - Winnie
Jdu si udělat kafe a začnu psát .)
21.3.2014 09:55 - hadrian
Už hořím zvědavostí, jak to vypadá se zápisem? ;)
21.3.2014 10:32 - Deputy
hlavně aby Luboš nebyl zlej .....
21.3.2014 11:10 - hadrian
Deputy píše:
hlavně aby Luboš nebyl zlej .....

:DDD To jo, chápu že tě jímá děs při té myšlence...
21.3.2014 17:45 - Nerhinn
No, Winnifred píše už šestý den, tak se toho trochu bojím. A Roman furt nic...
21.3.2014 23:51 - Assassin
hadrian píše:
:DDD To jo, chápu že tě jímá děs při té myšlence...

https://www.youtube.com/watch?v=DA9iW8iG4ps

Terezka si soukromě posteskla 19.3. píše:
Psaní dopadlo tak, že mám po různých papírech rukou psané poznámky, které zoufale potřebují ujednotit :-) Ještě jsem na to nerezignovala.

I když by mě to nepotěšilo, Winnie si na příští hru DnD připravila velké překvapení, které jí dá dost práce, a tak bych jí absenci své části zápisu snad i odpustil. Otázka je, co na to Nerhinn...

Roman by si zasloužil rozšlehat do gnómího guláše.
22.3.2014 09:39 - hadrian
Myslím, že se na úterý hooodně těším :) ...gulášek...
22.3.2014 17:27 - Endrey
Uznavam, mel jsem tedka trosku jine starosti a vybodnul jsem se na to... Klidne z gnomiho gulase (chudak Delgar;))udelam zapis ja.
24.3.2014 18:41 - Nerhinn
Zápisy mi nejdou. Kdyžtak mi teda pište opravy a dodatky a já to pak změním.
Variabilita v pohledech různých postav je pochopitelně značně omezena.

Utábořili se. Něco tu hrozně nesedělo, ale nevěděli, co. Každý s nervozitou bojoval po svém. Akasha si bezmyšlenkovitě hrála s duchem kočky, který ji provází, paradoxní podívaná pro někoho, kdo ví, co ta bestie dovede. Hirkal zachmuřeně studoval dívku, tvrdě spící již téměř druhý den. Peblíg se co chvíli rozhlížel, jestli je náhodou nedohnali jejich nepřátelé, a Allyks zamyšleně zkoumala Tabřinu kovovou masku. Proč má otvor pro ústa, ale ne pro oči? Není pro čarodějnici; je pro orákulum? Médium?
Mohli by přísahat, že dívce věří každé její slovo, ale čemu věřit? Výpovědi náctileté dívky, nebo úsudku a intuici vybroušenými léty draze nabývaných zkušeností?
Alespoň Delgar se zabavil studiem Aumvorova svitku. Jeho zakaboněná tvář ale prozrazovala, že jeho dilemata mu dopřejí podobně neklidný spánek, jako nejistota ostatním.

Delgar píše:
Postup přeměny živé osoby v liche! Není to až tak obtížné a získaná moc je obrovská. Cena za to není přehnaná. Jediné co mne doposud drží zpět, je vědomí, že když to absolvuji, již není cesty zpět…


Druhého dne se Tabra konečně probudila. Směs opatrného vyptávání a logiky neodvratně poukázala na trhliny v jejím vyprávění a dívka nakonec doplnila svůj příběh o pár detailů. Jako že je čarodějka. Studenta Ioulauma. Tisíc let stará. A potenciálně nejmocnější kouzelník v historii.
Upřímnost byla odměněná upřímností poté, co se ukázalo, že nemá v úmyslu zabít všechny svědky svého prozrazení. Speciální zájem pak projevila o orákulum, které vyslovilo, že to ona je zhoubou Shadovaru. Že jde o mozek obklopený duchy illithidů vyvolalo u Tabry bouřlivou reakci; to oni zabili jejího mistra. A další díl skládačky zapadl do mozaiky – kdo jiný, než Ioulaum sám měl schopnosti ovládnout illithidský starší mozek?
Tabra, ostatními přesvědčená k rozvážnosti, souhlasila s tím, že k orákulu dojdou společně.

Delgar píše:
Interesantní! Jak ohromná musí být moc, potřebná k zastavení pohybu hvězdy!


Vyrazili k mýtině, ze které by mohli vzlétnout, když tu se Allyks zastavila, ruku na srdci, a začala se rozhlížet kolem sebe.
"Něco není v..."
Její výraz se náhle změnil ze znepokojeného v zosobnění čiré hrůzy a bolesti. A pak se kometa zastavila a její chvost zalil nebe v explozi oslepující záře.
Elfka, ústa pootevřená v tiché agónii, klesla na kolena. Otočila se nevěřícně za kometou a z hrdla se jí vydralo táhlé, skoro zvířecí zavytí.
Hirkal přiskočil v instinktivní reakci bránit člena družiny, ale nebezpečí nebylo nikde vidět.
"Co se stalo?!"
Allyks z očí skanula jediná slza. Skylla dokončila rituál. Peklo a Propast byly propojeny.

Hirkal píše:
Při představě jak hrozně se musí cítit mi proběhla hlavou vzpomínka na hrůzu, když jsem stanul před hroby mých blízkých. A na to jakou mi byla oporou. Jak rád bych Allyks pomohl, řekl něco, co by ji utišilo a přitom jsem věděl, že na to neexistují žádná slova. A tak jsem jen u ní stál, podpíral tu jindy tak silnou dívku. Aby věděla, že pořád má kolem sebe nás, kterým na ní záleží.


Nic dalšího se nedělo, a tak se Tabra změnila na zlatého draka a družinu na svém hřbetu přenesla až k orákulu. Shledání bylo zpočátku poněkud rozpačité; Tabra žila celou dobu v domnění, že illithidi zabili jejího mistra – a ona pak šílená touhou po pomstě zabila je. Ioulaum nicméně vysvětlil, že šlo celou dobu o jeho plán. Sice původně selhal ve svém slibu učinit z Tabry nejmocnější čarodějku Faerûnu, ale nyní je odhodlaný mu dostát.
Až bude Tabřin výcvik u konce, opět se setkáme. Prozatím ale Ioulaum družinu přenesl do Hromvod, kam vedly stopy mnišského řádu údajně prý vlastnícího vědomosti o Akashině původu.

Delgar píše:
Ta stará čarodějnice se umí přeměnit do formy draka! Chci, aby mne to naučila, ale je příšerná učitelka. Nejspíš senilita.


Rozhodnutí vydat se do Hromvod nebylo snadné a Akasha sama byla jeho největší odpůrkyní. Ale Imaskarcana počká; tam, kde leží, může čekat ještě roky, narozdíl od lidí putujících z místa na místo.
Večer se nesl ve znamení získávání informací od místních, navazování kontaktů, pro některé radovánek, pro některé snahy na chvíli zapomenout.

Delgar píše:
Město má 4 hostince. Všechny jsme je myslím vyzkoušeli.


Ráno se u bran městečka objevil klášter. Dříve tam nestál, nikdo neviděl jeho stavbu, naprostá záhada. A protože náhody neexistují, vydala se ho družina prozkoumat.
Uvítalo je jedenáct mnichů, někteří zachmuření, někteří s pohyby tanečníků, někteří s trhavými pohledy jedinců pozvolna propadajících šílenství; muži i ženy různých barev i velikostí a v jejich čele muž jménem Dante.
Dlouhou dobu strávil v němém rozhovoru s Akashou vedeném v řeči mimo vnímání ostatních a jen její výrazy, tu překvapený, tu frustrovaný, napovídaly, jak se hovor vyvíjí.
„Nemůžeme tě vzít mezi nás, Akasho,“ pravil nakonec Dante.
„Cítím z tebe jeho vliv. Jestli je to slabost nebo výhoda, zatím nedokážu posoudit, ale nemůžu riskovat tvoji přítomnost zde. Zatím nejsme dost silní.“
Zatímco Akashe se ve tváři zračila bolest z odmítnutí, Delgar potají otevřel Dantův vak, skrývající na pohled obyčejný černý kámen. Dante se jen usmál a kámen vrátil na své místo.
„Třeba se ještě setkáme…“

Delgar píše:
Vak jednoho z nich budil zvědavost. Připomínal humanoidní hlavu v pytli. Uvnitř však byl jen velký černý kámen. Pomatenec.
24.3.2014 19:12 - hadrian
Doplněk za Hirkala:

Kometa, na kterou už jsme si téměř zvykli, vybuchla oslepující září a zastavila se. Allyks se zapotácela, padla na kolena a její výkřik hrůzy, téměř zvířecí, vzlétl k obloze.
Přiskočil jsem k ní, zachytil ji kolem ramen. Až po hodné chvíli se utišila a z nesouvislých vět jsme si poskládali obrázek z toho co cítila. Skylla zemřela při svém rituálu. Při představě jak hrozně se musí cítit mi proběhla hlavou vzpomínka na hrůzu, když jsem stanul před hroby mých blízkých. A na to jakou mi byla oporou.
Jak rád bych Allyks pomohl, řekl něco, co by ji utišilo a přitom jsem věděl, že na to neexistují žádná slova. A tak jsem jen u ní stál, podpíral tu jindy tak silnou dívku. Aby věděla, že pořád má kolem sebe nás, kterým na ní záleží.
24.3.2014 19:53 - Assassin
Vymrčel jsem si zápis a jsem z něj hrozně nadšen. Moc děkuju, že jsi se toho nakonec ujala Veru. Fakt se mi to líbí a už se těším na další hru, tentokrát ne tak uspěchanou a neoseklou návštěvou hospody.

Jen malý detail:
V. píše:
muži i ženy různých ras a v jejich čele muž jménem Dante.

Mám pocit, že jsem zmiňoval, že jsou to všechno lidi. Pokud ne, tak jsem se spletl. Jsou to jen lidi, přesněji řečeno kalashtarové.
24.3.2014 20:19 - Nerhinn
Myslela jsem tím rasy jako různé barvy kůže. Upravím to v aktualizaci.
25.3.2014 08:22 - Deputy
Dobrý zápis! A omlouvám se, nepochopil sem zadání, tudíž moje část zápisu byla nepoužitelná.
25.3.2014 10:12 - Nerhinn
Deputy: Nene, pochopil jsi to správně, původně jsem chtěla nějak poslepovat deníkové záznamy a udělat z toho takovou koláž, ale nakonec nebylo moc z čeho - Allyks nebyla vůbec ve stavu, aby si něco psala (proto jsem chtěla dělat toho "editora") a zápisy měl akorát Delgar. Ale možná to tam ještě nějak doplním i s tím Hirkalovým záznamem.

Assassin: No, můj původní plán byl "Zkusím, co se stane, když se výjimečně nebudu připomínat, a kdyžtak pak v pondělí před hrou vyvěsím něco vlastního a ostatní pěkně guilttripnu", ale předběhl jsi mě. Nicméně sis ho nevymrčel, zápis by tu byl tak jako tak ;)

EDIT: Zkusila jsem ten zápis doplnit o deníkové záznamy, ale jak říkám, jsou hlavně od Delgara. Kdyžtak se k tomu nějak vyjadřete. Lepší předtím? Teď? Nebo ještě dodatečně dopíšete něco k proložení textu?
25.3.2014 11:55 - hadrian
Mě se to líbí a nevypadá to, že by ještě někdo něco dodával, takže to postnu do článku.

Název dám "Zlatý drak".

EDIT: Přidáno do článku.
25.3.2014 14:05 - Endrey
Opravdu skvele:)

Nemam pocit, ze by ti zapisy nesly...
1.4.2014 23:27 - hadrian
Dnešní hra se mi moc líbila, díky Assassine. Souboje byly super a intermezzo v hospodě a u starosty Secomberu nemělo chybu. :)
2.4.2014 00:19 - Assassin
Taky díky. Jen tak ve zkratce pro Terku.

Družina se vypořádala s odchodem Akashi k druidům a vzápětí nejen odrazila, ale i brutálně zmasakrovala shadovarský lovce odměn hledající Tabru. Poté dorazila do Secomberu, kde našla místní Imaskarcanu, která se však ukázala býti příliš nebezpečným a mocným artefaktem, a celá sebevědomá družina dobrodruhů se tak ocitla ve smrtelném nebezpečí, z kterého je musel vytáhnout jejich nejmocnější člen... Alfréd / Lutécie, tentokrát za Hirkalova dohledu...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075263023376465 secREMOTE_IP: 18.224.38.43