17.9.2014 13:07 - Deputy
ses malinko předběhl ne? :o)
17.9.2014 13:08 - hadrian
Phorcys

Nedostali jsme se daleko, dveře do poslední místnosti chránila moc temného boha a jediné, co jsme zjistili, že pochází od Asmodea. Kromě toho, že nemůžeme projít. Allyks alespoň pomocí Lutécie dělala díru do zdi – i když to mělo narušit soudržnost stěn. Strop se probořil po zmizení Asmodeovy moci a já s Allyks pomocí vody jsme vrstvy suti pokryli ledovým příkrovem. Radši ať je to zlo pohřbeno, když už se s ním nemůžeme popasovat. Vydali jsme se zpět nahoru k nádvoří.

Sadness po rituálu zjistil, že něco buší do stěn místnosti, kde visel v kovové kleci pod stropem. Díky nárazům klec spadla a rozbila se. Náhle se část stěny sesypala a suť zaplnila téměř polovinu mučírny. Skrz suť pronikala voda a rychle zamrzala. Bylo pro něj nemožné se prohrabat. Náhle se hnula podlaha. Vyrazila z ní obrovská ruka s olámanými nehty. Sadness v úleku vystřelil magický výboj, ale minul. Skrz podlahu se sem prokopali dva sprigani. Hned jak se dostali ven, zmenšili se na svoji původní velikost, tedy mrňavost. Sadness zjistil, že se snaží napadnout pevnost i odspodu a tak je zabil a tunelem se vydal do neznáma.


Na nádvoří se seřazovali Phorcysovi vojáci. Vydali jsme se na hradby a mrznoucí pára se nám srážela u úst. Na pláni pod pevností stálo několik desítek víl. Jedna eladrinka přiletěla jako vyjednavač. Chtěla, abychom opustili pevnost a velitel aby se vydal do zajetí (prý je něco vyhnalo a oni jsou ze zimního dvora). Nesouhlasil jsem. Ani Phorcys nesouhlasil. Já nesouhlas projevil slovy, on desítkami šípů jeho vojáků. Začal boj.
Na hradby se snesli nymfy, elfové a eladrinové zimního dvora. Nám se podařilo dva čaroděje a čtyři nymfy s lukem zabít. Mezitím se na nádvoří snesli útočníci a proti nim začaly bojovat i kopie Sadnesse. Náhle Phorcys vyzval svoje vojáky, ať se vzdají, že se on nechá zajmout. A aby taky zajali nás. Tak to tedy ne. Delgar po mě hodil svoji fylakterii, sám skočil po hlavě dolů z hradeb a ošklivé zapraštění naznačovalo, že jeho hlava a páteř už nebudou, jak bývaly.
Poslední věc, co jsem si všiml při útěku, bylo jak Allyks, Nemera a kopie Sadnesse dál marně bojují, až skončili zajati. Věděl jsem, že se pro ně vrátím s Delgarem, až znovu ožije. Po cestě jsem na pláni uviděl dalšího Sadnesse, který na mě volal, že mi může pomoci. A já přijal. Večer jsme se dohodli, že až se Delgar probere, provedeme vše pro záchranu Allyks a Nemery.

Druhý den pomocí rituálu já, Delgar a dvě kopie Sadnesse jsme prošli teleportem do pevnosti. Jaké bylo překvapení, že každý z nás skončil sám v cele. Stěny i dveře kryla silná vrstva ledu a tak jsem věděl, že jsem v háji, tedy v cele bez možnosti úniku. Ani pacička z Peblígova králíka nic nezmohla a že jsem se snažil. Dobrá zpráva byla, že jsem slyšel tlumený rozhovor Allyks a Nemery z vedlejších cel, takže byly na živu. Probíraly sira Williama. Když jsem zjistil o čem konkrétně se baví, přestal jsem poslouchat. Jediný, kdo měl šanci se dostat ven, byl Delgar pomocí své ohnivé magie.
Náhle zazněly na chodbě kroky a Phorcysův hlas. „Mě nemůžete zajmout“. Pak následovaly výkřiky bolesti a pád tří těl.
Phorcys pustil Allyks a řekl jí, že má pro ni úkol. Zajistit pevnost. Pustila nás a vydali jsme se do nitra pevnosti. Narazili jsme na tři eladriny a dvě sněžné čarodějnice. Tak, jak snadno jsem pobíjel eladriny a nymfy na nádvoří, tak tady jsem zjistil, že se mi nedostává sil. Naštěstí Delgar, Sadnessova kopie a Allyks se ukázali víc než zdatnými protivníky a nakonec kromě jednoho uprchnuvšího eladrina byli všichni protivníci pobiti.
Otevřeli jsme dveře. Uprostřed místnosti stál Mephasm nad sedmi těly. Allyksin úsměv jí ale rychle zmrzl na rtech, když řekl: "Phorcys má hůl. Jsem plně v jeho moci. Je na cestě sem, po ovládnutí tvrze zemřu. Nějaké otázky?"
Ukázalo se, že další z Phorcysových dcer vedla údernou skupinu, která šla po nositeli Asmodeovy hole. Sadness našel Mephasmův prsten jen chvíli poté, co si jej ďábel ve snaze skrýt souvislost s Allyks strhnul a byl zajat.
"Ale jsi ďábel. Nemůžeš umřít, ne?" zeptala se skoro dětsky Allyks.
"Máš pravdu. Už za nějakých tři sta, pět set let se můžu obrodit coby bezejmenný pekelník," odpověděl Mephasm smířeně. "Udělej, co po tobě bude otec chtít. Využij to, co nemůžeš odvrátit, ve svůj prospěch."
Allyks se jen nepřítomně dívala do podlahy.
Na chodbě zazněly kroky a Hirkal vytáhl meč. Když se otevřely dveře a Allyks stále nic nedělala, proklál jím poslední kopii Sadnesse.
"Pevnost je opět v našich rukách," Phorcys vešel dovnitř. "Pro tuhle věc už nemáme potřeby a ty teď prokážeš, že jsi moje dcera," podal Allyks dýku.
Ta konečně vzhlédla. "Ano, otče. Nech mě ale prvně se rozloučit."
"S tím?" nadzvedl elf obočí. "Proč bys to dělala?"
"Zachránil mi mnohokrát život. Je to... slušné."
Aniž by čekala na otcovu odpověď, otočila se k ďáblovi, podala mu ruku a věnovala mu dlouhý pohled. "Sbohem. Byl jsi..." naklonila se k němu a zbytek pošeptala jen jemu.

Náhle se Allyks otočila k otci. "A víš ty co? Jdi k čertu." Dýku hodila na zem. "Pro mě za mě jděte všichni k čertu. Dělejte si co chcete, ale já ho zabíjet nebudu," otočila se na podpatku, odkráčela z místnosti a práskla za sebou dveřmi.
Phorcysův výraz přešel z překvapení do úšklebku, ale rychle se vrátil k překvapení, když mu zezadu Nemera zaťala meč do ramene. "Hloupé děvče," zavrčel mág a srazil dívku vlnou syrové magie na kolena. Hirkal se pohotově vrhl po dýce ležící tam, kam s ní Allyks mrskla, a zvolal: "Zadržte, uděláme, co chceš!" a jedním brutálním pohybem prořízl Mephasmovi hrdlo. Proud horké krve vytryskl na podlahu, ďábel se zhroutil na kolena, zaplál prudkým plamenem a rozpadl se na popel.
Phorcys se ale jenom zpupně ušklíbl. "Příliš pozdě," a další vlna práskla s Nemerou o stěnu. Hirkal se rozhlédl po svých druzích. Peblíg, Sadness i Allyks byli pryč, Lutécie nehybně stála uprostřed místnosti a Nemera cedila krev. Delgar mu opětoval tázavý pohled. Nemera to bez jejich zásahu nepřežije. Ale oni sami dva Phorcyse neudolají. Gnóm se zasmál. Co už. "Stává se z toho už pomalu zvyk," uchechtl se, hodil Hirkalovi rubín a Phorcysovi ohnivou kouli. Za elfím mágem se objevili tři sošní strážci. Hirkal s kamenem v kapse vyrazil z Nemery poslední dech, přehodil si ji přes rameno a prosmýkl se kolem Phorcyse pryč z místnosti.
Allyks stihla doběhnout sotva na konec chodby, když jí o prsten cinklo jeho dvojče. "Uvěřil tomu? Jestli ano, tak se nemusíš vracet, ne? Protože ti to nepřikázal?"
"Nejsem si jistý, že to tak funguje," odvětil Mephasm.
"Tak mi dej vědět, až pocítíš touhu vrátit se. Teď jdeme k portálu."
Rozeběhli se k celám, v marném závodě s časem. Sotva se ale přiblížili ke vstupu do cel, Mephasm zastavil. "Je mi líto," začal, ale elfka ho nenechala domluvit. Pět slov zaznělo z jejích úst nelidským hlasem, příkaz v prastarém jazyce a ďábel se skroutil v bolestech, hlavu drže si v rukách.
"Pořád se ti chce vrátit se?" zeptala se ho nezemsky. Omámeně zavrtěl hlavou. "Tak běž spát," přikázala mu. V bezvědomí se zhroutil na zem a jeho tělo se změnilo z půlelfího na pekelné.
Elfka se zoufale zadívala k celám. "To nemůžeme zvládnout," zašeptala, chytla třímetrového ďábla za pařáty a jala se ho palec po palci vláčet směrem k tušenému portálu.

Delgar stál v místnosti sám s tiše zuřícím elfem. Magický souboj jeden na jednoho, to tu ještě nebylo, pomyslel si. Musí vydržet aspoň chvíli, dát kamarádům aspoň malý náskok. A pak se může poddat bolesti a na chvíli tiše splynout s... vlna syrové magie se o něj neškodně otřela a vyrvala kus stěny za ním. Delgar se překvapeně otočil a zkoumavě si prohlížel sutiny.
"To je... všechno?" otočil se udiveně na Phorcyse. Gnómova ruku oblízly plameny a směrem k druhému kouzelníkovi vyšlehl proud tekutého ohně. Phorcys stál nezraněn, ale jeho oblečení slabě doutnalo.
"Změnil jsem názor," oznámil mu suše Delgar. "Rozhodl jsem se, že tu nezemřu. Bylo mi ctí," rozloučil se a prosmýkl se mezi sochami, které o vteřinu později bezpečně zastavily elfa. Dal se do běhu.


Byli už téměř u první z cel, když naprosto vyčerpanou Allyks doběhli Hirkal s Lutécií. "Na Delgara nemáme čekat," vykřikl jenom Hirkal a elfka se rozeběhla hledat portál, který v celách slíbil vyvolat Sadness. Nikde nic.
"To nemůžeme zvládnout," zopakovala a jala se kreslit na zem rituální kruh, když tu se před nimi objevil sám Sadness.
"Je mi líto, ale musím vás zabít," oznámil jim sklíčeně.
Elfové si jenom vyměnili velmi nepřekvapené pohledy. Sadness obrátil oči v sloup.
"Nechci, ale Phorcys mě ovládá," vysvětlil.
"Výborně," Allyks se jenom zasmála. "Už můžeš vstát," pošeptala Mephasmovi.

Mephasm v rychlosti udělal portál a my do něj vskočili s omráčeným Sadnessem. Opět jsme mířili do neznáma.

Hlavou mi během těchto událostí běžely myšlenky:
- Měli bychom vyřešit Mephasmovo spojení s Asmodeovou holí a nějak ho ochránit, aby ho Phorcys mohl ovládat (a ochránit i Sadnesse). Taky bychom měli zjistit možnosti, jak osvobodit Mephista. Vypadá to, že Phorcys pomáhal shadovarským s Mephistofelovým uvězněním.
- Phorcys, otec Skylly je ten nejtvrdější bastard. Vůbec se nedivím, že Skylla byla jaká byla, s takovou výchovou.
- Vyhnalo víly zimního dvora něco z vílí divočiny souvisejícího s armádou ghůlů? Souvisí s tím Nemeřina vize?
- Měli bychom zjistit co nejvíc o schopnostech phaerimů, než půjdeme zabít toho uvězněného. A před tím vyřešit záhadu uvězněné duše (šíleného mága) pod pečetí v Coveya Kurg'annis. Hodně o tom už víme, klíčem by měla být jeho porážka.
- V okolí Mulsantiru je spousta záhad, která stojí za to rozřešit. Allyks se možná pokusí spojit s Charybdisem a možná bude chtít pátrat po Shivě a po tom podivném gnómovi. V Mulsantiru možná působí nějaký služebník Vecny.
- Ale stále nás čeká v budoucnosti cesta zpět a do tajemného Oreme, stále ještě existuje jedna shadovarská báze a je na ní stále zajat Mephistofeles.
- Delgar se chvástá, ze by možná byl schopen zničit Asmodeovu hůl. Děsí mne pomyšlení, že by to opravdu dokázal.
17.9.2014 14:54 - Assassin
Vynikající, děkuji. Pár chybiček:

M. píše:
S polomrtvou Nemerou na zádech jse, utíkal za ostatními.

M. píše:
Taky bychom měli zjistit možnosti, jak osvobodit Mephasma.

Mephista ne?
Píše:
Děsí mne pomyšlení, že ty opravdu dokázal.

Že by to?

Jsem rád, že se hra líbila, i když byla převážně bojová, což u mne není zvykem.
17.9.2014 15:34 - hadrian
Díky Assassine, připomínky zapracovány.

Hra byla super, ty čarodějnice byly super takovým způsobem, až to bolelo.
Moc se těším na další hru.
17.9.2014 15:42 - Nerhinn
Ještě než se vrhnu na čtení zápisu, ráda bych řekla, že se mi hrozně líbilo taktizování v poslední hře - přes superobtížnou neřešitelnou pekelnou situaci hrozící kdykoliv se zvrhnout v totální neúspěch, až po ty čarodějnice - OK, postava s dostřelem přes dvě mapy by se tomu tiše smála, jak by jim tak zpoza rohu sázela doprostřed čel jeden šíp za druhým (zatímco já tiše trpím, jelikož jednu takovou vlastním), ale líbilo se mi, že Luboš odolal nutkání trochu jim ten permafrost nerfnout a my jsme museli zapřemýšlet nad alternativama. A bylo to skvělý :)
18.9.2014 16:50 - hadrian
Jestli už nebudou žádný připomínky k zápisu *pokukuje po Nerhinn a třeba i dalších jako je Winnie, Sephi atp.*, tak bych ho hodil zítra do článku.
19.9.2014 02:03 - Nerhinn
hadrian píše:
Mezitím se na nádvoří snesli útočníci a proti nim začali bojovat i kopie Sadnesse.
začaly
hadrian píše:
Náhle zazněli na chodbě kroky a Phorcysův hlas.
zazněly

Co se příběhových dodatků týče, jsem trochu na vážkách. Tempo vyprávění je tentokrát natolik rychlé, že si nejsem jistá, co tam dodávat.

EDIT: OK, fluffity fluff. Je to takové... allykstředné.

Otevřeli jsme dveře. Uprostřed místnosti stál Mephasm. Allyksin úsměv jí ale rychle zmrzl na rtech, když řekl: "Phorcys má hůl. Jsem plně v jeho moci. Je na cestě sem, po ovládnutí tvrze zemřu. Nějaké otázky?"
Ukázalo se, že další z Phorcysových dcer vedla údernou skupinu, která šla po nositeli Asmodeovy hole. Sadness našel Mephasmův prsten jen chvíli poté, co si jej ďábel ve snaze skrýt souvislost s Allyks strhnul a byl zajat.
"Ale jsi ďábel. Nemůžeš umřít, ne?" zeptala se skoro dětsky Allyks.
"Máš pravdu. Už za nějakých tři sta, pět set let se můžu obrodit coby bezejmenný pekelník," odpověděl Mephasm smířeně. "Udělej, co po tobě bude otec chtít. Využij to, co nemůžeš odvrátit, ve svůj prospěch."
Allyks se jen nepřítomně dívala do podlahy.
Na chodbě zazněly kroky a Hirkal vytáhl meč. Když se otevřely dveře a Allyks stále nic nedělala, proklál jím poslední kopii Sadnesse.
"Pevnost je opět v našich rukách," Phorcys vešel dovnitř. "Pro tuhle věc už nemáme potřeby a ty teď prokážeš, že jsi moje dcera," podal Allyks dýku.
Ta konečně vzhlédla. "Ano, otče. Nech mě ale prvně se rozloučit."
"S tím?" nadzvedl elf obočí. "Proč bys to dělala?"
"Zachránil mi mnohokrát život. Je to... slušné."
Aniž by čekala na otcovu odpověď, otočila se k ďáblovi, podala mu ruku a věnovala mu dlouhý pohled. "Sbohem. Byl jsi..." naklonila se k němu a zbytek pošeptala jen jemu.

Náhle se Allyks otočila k otci. "A víš ty co? Jdi k čertu." Dýku hodila na zem. "Pro mě za mě jděte všichni k čertu. Dělejte si co chcete, ale ho zabíjet nebudu," otočila se na podpatku, odkráčela z místnosti a práskla za sebou dveřmi.
Phorcysův výraz přešel z překvapení do úšklebku, ale rychle se vrátil k překvapení, když mu zezadu Nemera zaťala meč do ramene. "Hloupé děvče," zavrčel mág a srazil dívku vlnou syrové magie na kolena. Hirkal se pohotově vrhl po dýce ležící tam, kam s ní Allyks mrskla, a zvolal: "Zadržte, uděláme, co chceš!" a jedním brutálním pohybem prořízl Mephasmovi hrdlo. Proud horké krve vytryskl na podlahu, ďábel se zhroutil na kolena, zaplál prudkým plamenem a rozpadl se na popel.
Phorcys se ale jenom zpupně ušklíbl. "Příliš pozdě," a další vlna práskla s Nemerou o stěnu. Hirkal se rozhlédl po svých druzích. Peblíg, Sadness i Allyks byli pryč, Lutécie nehybně stála uprostřed místnosti a Nemera cedila krev. Delgar mu opětoval tázavý pohled. Nemera to bez jejich zásahu nepřežije. Ale oni sami dva Phorcyse neudolají. Gnóm se zasmál. Co už. "Stává se z toho už pomalu zvyk," uchechtl se, hodil Hirkalovi rubín a Phorcysovi ohnivou kouli. Za elfím mágem se objevili tři sošní strážci. Hirkal s kamenem v kapse vyrazil z Nemery poslední dech, přehodil si ji přes rameno a prosmýkl se kolem Phorcyse pryč z místnosti.

Allyks stihla doběhnout sotva na konec chodby, když jí o prsten cinklo jeho dvojče. "Uvěřil tomu? Jestli ano, tak se nemusíš vracet, ne? Protože ti to nepřikázal?"
"Nejsem si jistý, že to tak funguje," odvětil Mephasm.
"Tak mi dej vědět, až pocítíš touhu vrátit se. Teď jdeme k portálu."
Rozeběhli se k celám, v marném závodě s časem. Sotva se ale přiblížili ke vstupu do cel, Mephasm zastavil. "Je mi líto," začal, ale elfka ho nenechala domluvit. Pět slov zaznělo z jejích úst nelidským hlasem, příkaz v prastarém jazyce a ďábel se skroutil v bolestech, hlavu drže si v rukách.
"Pořád se ti chce vrátit se?" zeptala se ho nezemsky. Omámeně zavrtěl hlavou. "Tak běž spát," přikázala mu. V bezvědomí se zhroutil na zem a jeho tělo se změnilo z půlelfího na pekelné.
Elfka se zoufale zadívala k celám. "To nemůžeme zvládnout," zašeptala, chytla třímetrového ďábla za pařáty a jala se ho palec po palci vláčet směrem k tušenému portálu.

EDIT| Delgar stál v místnosti sám s tiše zuřícím elfem. Magický souboj jeden na jednoho, to tu ještě nebylo, pomyslel si. Musí vydržet aspoň chvíli, dát kamarádům aspoň malý náskok. A pak se může poddat bolesti a na chvíli tiše splynout s... vlna syrové magie se o něj neškodně otřela a vyrvala kus stěny za ním. Delgar se překvapeně otočil a zkoumavě si prohlížel sutiny.
"To je... všechno?" otočil se udiveně na Phorcyse. Gnómova ruku oblízly plameny a směrem k druhému kouzelníkovi vyšlehl proud tekutého ohně. Phorcys stál nezraněn, ale jeho oblečení slabě doutnalo.
"Změnil jsem názor," oznámil mu suše Delgar. "Rozhodl jsem se, že tu nezemřu. Bylo mi ctí," rozloučil se a prosmýkl se mezi sochami, které o vteřinu později bezpečně zastavily elfa. Dal se do běhu. |EDIT

Byli už téměř u první z cel, když naprosto vyčerpanou Allyks doběhli Hirkal s Lutécií. "Na Delgara nemáme čekat," vykřikl jenom Hirkal a elfka se rozeběhla hledat portál, který v celách slíbil vyvolat Sadness. Nikde nic.
"To nemůžeme zvládnout," zopakovala a jala se kreslit na zem rituální kruh, když tu se před nimi objevil sám Sadness.
"Je mi líto, ale musím vás zabít," oznámil jim sklíčeně.
Elfové si jenom vyměnili velmi nepřekvapené pohledy. Sadness obrátil oči v sloup.
"Nechci, ale Phorcys mě ovládá," vysvětlil.
"Výborně," Allyks se jenom zasmála. "Už můžeš vstát," pošeptala Mephasmovi.
19.9.2014 02:56 - Assassin
Epic. Super hlášky záporňáka, záchrana dámy v nesnázích, hrátky s čerty, perfektně zapadající improvizovaný plán všech zúčastněných. Well played.
19.9.2014 09:43 - Nerhinn
Díky :)
19.9.2014 10:24 - hadrian
Nerhinn, klobouk dolů. To je paráda. :)
Souhlasím s Assassinem, je to super, hláškami počínaje a popisem boje Delgara konče.
wow!

Zapracováno a přidám to hned do článku.
1.10.2014 00:07 - Assassin
Nerhinn: Avangion má jako ED prerekvizitu arcane class. Jakým způsobem toho chceš dosáhnout?

Demonomicon:
Quasit:

Incubus:

Nabassu:

A pak jsme se ještě bavili o dvou nejmocnějších typech řadových démonů a těmi jsou:
Marilith:

a Balor:
1.10.2014 00:24 - Nerhinn
Mám multiclass do wizarda.
1.10.2014 06:20 - Winnie
Quasity jsem si přiznávám představovala poněkud... pitoresknější .)
1.10.2014 10:31 - hadrian
Quasiti jsou zatím mým nejoblíbenějším druhem démonů. Kdoví roč jim jejich větší druhové dělají tak špatnu pověst démonům a Propasti vůbec. ;)
Quasiti maj lepší povahu, než někteří elfové z Eldreth Velutry (což není zas až tak těžké).

Assassine, dík za obrázky. Zvlášť Nabassu jsou velmi působiví. Už se těším na Slonovinové město. :)
1.10.2014 10:34 - Deputy
najednou....a přitom jste tam nechtěli jít :o)
aneb co si člověk...teda gnóm.....vlastně nemrtvý nezařídí sám, to nemá
1.10.2014 10:35 - hadrian
Co kecáš? Já tam chtěl a jako první (a asi jediný kromě Assassina) jsem tě za tvůj čin chválil. :D
1.10.2014 14:51 - hadrian
Tak, zápis je hotový. Musím říct, že poslední hra se mi moc líbila. Možná to tak nevypadalo, ale atmosféra zimního lesa a tichá pevnosti plné mrtvých s probleskujícími Nabassu se mě dost výrazně dotkla.
A jak mi říkal Deputy, ty osudové volby co tam Assassine dáváš, to je prostě paráda. Díky.

Prosím vás o připomínky, doplnění, názory atp.
1.10.2014 14:53 - hadrian
Démoni a ďáblové

Objevili jsme se v sále a na trůnu před námi seděl Szass Tam, Zulkir nekromancie. Pohled jeho dvou prázdných očních důlků se na nás všechny postupně upřel. Snad jen u Delgara se na chviličku zastavil a přísahal bych, že mu v důlcích zaplál pobavený plamínek. Vzpomněl jsem si, jak jsme mu již dvakrát překazili jeho plány a srdce mi sevřela ledová ruka. Bytosti jako on, prastaré a mocné, jdou svými vlastními cestami a neradno jim křížit cestu. Jedno zda jsou brány jako dobré, nebo zlé. Hlavně jsou „jiné“.
Mephasm mu vyložil, že chceme jeho pomoc při získání ochrany před Asmodeovou holí pro něj a pro Sadnesse. Řekli jsme mu, že jeho pomoc by nám pomohla dosáhnout zničení poslední báze shadovarských a osvobození Mephistofela. Náš osud visel na vlásku. Nakonec se rozhodl nám pomoci, Mephasm a Sadness však měli zůstat u něj. My pro něj na oplátku jsme měli zjistit, kdo napadl Zimní dvůr, prý to má být něco nebo někdo zvaný „Rudá smrt“. Máme se vydat na území Zimního dvora, zjistit co se dá a případně i zabít tu „Rudou smrt“. Přijali jsme, nepřišlo nám, že bychom měli vůbec na vybranou. Vyvolal portál a řekl, že se nemáme starat o to, jak mu podat zprávu. Vkročili jsme do portálu a…

Stáli jsme v lese, který se třpytí modře a bíle, je zima a bořili se do sněhových závějí. Tohle byl les ve vílí divočině. Okamžitě jsem se převlékl do zimního a nazul si sněžnice. Ostatním byla také zima, jen Delgar ve svém letním plášti se zdál být spokojený. Náhle jsem uslyšel praskání a podivný huhňavý zvuk. Neslyšně jsem varoval ostatní a schovali jsme se. Ať je to kdo chce, ve vílí divočině je třeba být velmi obezřetný. Huhňavé zvuky přešly ve vzteklé stařecké hudrování a před námi vyšel zpoza stromů maličký gnóm. Tak tohohle já znám. Vždyť má sochu v Akademii Bílého lotosu. Je to sám Alfons Alblík, tvůrce Mocné Kladky, studenty zvaný Alfons Nakladač. Navíc je to prastrýc Peblíga, co já se o něm naposlouchal, to bylo samé Alfons sem a Alfons tam…
Vyšel jsem z úkrytu a stál před ním. Asi mě jen slyšel, protože vyprskl: „Co to???“. Na moji odpověď: „Jsem Hirkal a znal jsem vašeho prasynovce, Peblíga“ odpověděl jen „Kdo to???“. Alfons poznal Allyks, tedy poznal ji jako Skyllu, prý s ní studoval. Moc se nezměnila, říkal. Což Allyks vůbec nepotěšilo. Po delší rozmluvě i s ostatními jsme poznali, že je trochu nahluchlý, trochu poloslepý a zcela evidentně i senilní. Ale když jsme mu vykládali o hrdinné smrti, zdál se být dojatý. Dokonce do té míry, že nám nejenom prozradil, že na sever leží nějaká gnómská vesnice pod správou Zimního dvora, ale nabídl nám i svou skromnou pomoc. Vydali jsme se do vesnice.
Gnómská ves byla postavena na troskách staršího eladrinského města. Gnómové neměli své tradiční pestrobarevné oblečky, ale byli docela prakticky zabaleni v kožešinách, takže to vypadalo, jakoby se vsí batolili přerostlí bobři, ovšem bez ocasů. Před vsí hlídkoval poměrně vysoký gnóm s obouruční sekerou přes rameno. Nakonec nás pustil dál a doporučil hostinec, kde bychom se mohli ubytovat.
V hostinci jsme zjistili, že hlídkující gnóm je Keegan, ves vede starosta Egan, kterého jeho žena Brena už minimálně dva týdny nutí nepít a že ves navštívil vyslanec Zimního dvora, aby pomohli v přesunu na jih před nebezpečím na severu. Víc by věděl Keegan. Zatímco jsme se chystali jít za Keeganem, tak malá gnómka Jena pozvala Alfonse a Delgara na soukromou, čistě gnómskou oslavu beze zbraní na radnici. Což nám Delgar okamžitě prozradil, asi aby se pochlubil. Keegan nám prozradil, že starostu informoval o poslovi sám a ten se asi neporadil s radou, jak by měl, ale jen s kýmsi ve svém domě a pak odmítl pomoci Zimnímu dvoru. Tehdy to Keeganovi nebylo divné, ale teď jen udiveně kroutil hlavou. Ale co, prý je Egan starosta a tak to jistě měl pošéfované.
No došlo nám, že hlavně Egana má někdo „pošéfovanýho“. Nikdo nic nevěděl o Rudé smrti. A tak jsem se vydal k domu starosty. Opatrně jsem nahlédl dovnitř a Egan se bavil se svou ženou nad večeří „že by bylo třeba vyšetřit ta záhadná úmrtí“. Probrali jsme to i s Keeganem a ten nám prozradil, že v okolí vesnice už několik dní, snad 14, se nacházejí mrtvá potrhaná, ale nesežraná zvířata. Stopy svědčí o nějakém čtyřnohém predátoru, něco jako vlkodlak, ale ne zcela. Udělal jsem pravou vlkodlačí stopu do sněhu. Keegan a i my ostatní jsme došli k závěru, že to, co hledáme, není dlak.
Protože oslava měla být až za nějaký čas, vydali jsme se k domu starosty. Otevřel nám jeho syn, prozradil, že se jmenuje Fufu a zavolal otce, který nás vpustil do domu. Během rozmluvy, kdy nám potvrdil ta záhadná úmrtí a odmítl se bavit o tom, proč rozhodl zradit Zimní dvůr se Nemera vypravila do nitra domu. Vyzvěděla od Fufua, že zatímco tatínek už 14 dní nechodí večer ven do hostince, tak maminka začala chodit po nocích ven. A že se rodiče hádají. A že je smutný.
Nemera s Allyks pak konfrontovali Egana s jeho ženou Brenou s jejich podivným chováním a podařilo se jim zjistit, že Brena má milence. Ani Eganovi, ani Breně se nelíbilo, jak s nimi v jejich vlastním domě nakládají cizinci, navíc v tak nepříjemné věci. Ani mě se nelíbilo, jak otáčely nožem v ráně té rodinné tragédie a ometali jim o tváře jejich syna Fufua. Řekl jsem, že budu hlídat venku a vylezl jsem na střechu.

(Egan pak prý šel uspat Fufua a Nemera šla s ním, kde se ještě snažila soucitně z Egana něco získat - podle toho, jak to popsala mi to spíš připomínalo citové vydírání, ale neznám natolik lidské mravy, abych mohl soudit. Egan byl jen zdeptaný a tak ho nechala na pokoji. Allyks něco podobného zkoušela na Brenu a zjistila jméno jejího milence - Tomlin.)

Prolétl jsem v oblouku celou vesnici a pátral, zda v bezměsíčné noci zaslechnu nebo zahlédnu onoho tajemného nočního dravce. S nepořízenou jsem se vrátil zpátky, když ostatní odcházeli od starosty. Byl čas vyrazit na oslavu. Jen Nemera šla do hostince, kde si vyprávěla s hostinským a pak později vyrazila za námi.
Samozřejmě jsme šli plně ozbrojeni. U vchodu strážil Keegan a tak to nebyl problém. Uvnitř se všichni dobře bavili. Kolem Alfonse a Delgara se utvořili hloučky gnómů dožadujících se novinek ze světa a příběhů. Jakmile Delgar, aby odvedl pozornost ode mne a Allyks, začal předvádět své ohnivé magické kousky, stal se rázem miláčkem davu. Alfons postával sám na okraji a důležitě poklepával holí o podlahu, aby dal najevo, jak s tak pokleslou zábavou nesouhlasí.
Allyks mezitím promluvila s obchodníkem Tomlinem, ale nevypadalo to, že by z něj něco dostala a on začal odcházet do světla. Vzal jsem ho kolem ramen a přátelsky ho vyzval, aby mě následoval. Tento požadavek podpořila dýka opírající se o jeho žebra. Lutécie mi na povel Allyks šla pomoct. Během výslechu byla Lutécie umírněná a po celou dobu se snažila souhlasit a být soucitná se vším, co dělal Tomlin a mírnila mne. Zdálo se mi, že mi Allyks naznačuje, abych ho zabil, ale asi jsem si to jen špatně vyložil, vzhledem k reakcím golema. Tomlin byl na konci výslechu překvapen, že jeho názory (nepomoci zimnímu dvoru, nepřesunout se na jih) uvedly vesnici do obrovského nebezpečí. Protože to, co na severu porazilo vojska zimního dvora se jistě může převalit i přes jejich ves a sami nebudou mít žádnou šanci. Když nakonec Tomlin řekl: "Nechápu, co jsem to udělal," Lutécie ho konejšila "To nic, mohlo by se to stát každému z nás." Nechal se dobrovolně spoutat a uložit do Imaskarcany.
Allyks oslovil blonďatý gnóm Sebastian, který byl jen o hlavu menší, než ona sama. Velmi se jí líbil. Prý jí velmi rád vysvětlí, o samotě v jednom hostinském pokoji, o co jde. Nevypadala, že by jí jeho flirtování vadilo. Když jsem jí řekl, jak to šlo s Tomlinem a že je asi celá ves posedlá něčím, co zatemňuje jejich mysli, řekla mi o Sebastianovi. Všichni jsme se vydali do hostince.
Allyks sama stoupala po schodech a já ji nenápadně s odstupem následoval. V pokoji byla ona sama a Sebastian. Řekl jí, že nemáme pátrat po tom nočním dravci a že jí na oplátku řekne, že pevnost Zimního dvora na severu napadla Orcusova armáda. Rudá smrt by prý mohl být Balor. Měl dost informací na to, aby byl jen obyčejným gnómem. Zatímco jsem se snažil v tajnosti naslouchat, tak mi náhle u ucha zařval Alfons „Co že to říkají“, taky jsem slyšel, že po chodbě už jde i Nemera s Delgarem, nemělo tedy smysl si na něco hrát a vešli jsem dovnitř za Allyks a Sebastianem.
Sebastian tedy rozhodně nebyl gnómem, ze zad mu splývala průzračná křídla. Prozradil, že je Incubus, chaosem proměněná succuba ve službách Graz´zta, pána démonů, dříve vysoce postaveného ďábla.

(Graz´zt se svojí armádou kdysi vtrhl do Propasti a prorazil přes 44 pilířů, aby následně tři zabral, ale neměl dost sil k opuštění propasti. A tak tam zůstal se svojí armádou, byli proměněni a stal se jedním z nejmocnějších pánů démonů. Propast je možná nekonečná, s myriádami možností, kdy každý pilíř je jiný než ten předchozí.).

Prý tu má jen pozorovat Orcusovy síly a gnómy má jako krytí a jako pozorovatele. Jestli se ho prý pokusíme zabít, tak nejenže zmizí před samotným útokem, ale nemůže ručit za svou démonickou část a mohl by udělat něco hodně ošklivého. Ztvrdl mi pohled, pěst se sevřela kolem rukojeti falchionu. Allyks si všimla, co se děje a pokusila se mne zadržet pomocí Lutécie. Jak mohla bránit tu démonickou odpornost? Vždyť ten démon ohrožoval životy těch gnómů. Pokud Orcusovy síly půjdou na jih, Incubus je nebude bránit, ani je nevaruje, proč taky, jsou to jen gnómové. Ale ne v mých očích. Jsou to víly, stejně jako eladrinové a elfové. Ctí Seldarin a já je nenechám napospas démonovi. Proč to ostatní nevidí? Co by řekl Kord Nemeře na to, že by se dala odradit od zabití démona díky jeho vyhrožování? A co by řekli Seldarin Allyks na to, že by gnómy nechala v područí démona? Jediný kdo souhlasil byl Delgar, slyšel jsem jeho tiché „Zabij ho“ a k tomu jsem neměl potřebu souhlasu kohokoliv. Vysmekl jsem se golemovi, přeskočil nastraženou nohu Allyks a setl tu zvrácenost. Nerozplynul se. Ale asi z toho byl překvapený, vzhledem k nevěřícímu výrazu na jeho tváři, zírající na nás pod stolem.
Allyks od jeho mrtvé hlavy rituálem zjistila, že nelhal, co se týče Orcusových sil, ale nemohl potvrdit, že Rudá smrt je jeden z balorů a tak nás čekala cesta na sever.

Vysvětlili jsme gnómům, že byli v područí zlého kouzla a že jejich záchrana leží na jihu. Někteří, v čele s Keeganem nám chtěli pomoci, ale přesvědčili jsme je, že jich bude třeba na ochranu jejich rodin cestou na jih.

Opustili jsme prázdnou vesnici a vydali se sněhem dál. Mráz rostl, na stromech se třpytili malé rampouchy a v srdci jsem měl pocit, jako by nikdy nemělo přijít jaro. Skrze stromy jsme viděli tichou pevnost. Kolem začal být cítit pach krve a rozkladu a to bylo divné, při tak nízké teplotě. V korunách jako by se něco mihlo. A náhle byli všude kolem. Malí démoni, Quasiti, na nás útočili a pokřikovali „póóózděěě, póóózděěě, už jsou mrrrrtvííí, póóózděěě“. Jejich chechot zněl všude kolem. Pobili jsme jich velkou část a ti sražení na zem Nemeřiným štítem se chechtali těm, které spálil Delgar. Allyks některé vyslýchala, ale nedostali jsme z nich nic podstatného.
Otevřeli jsme vrata tiché pevnosti a koutkem oka jsme zahlédl jakési podivné pokroucené přerostlé gargoyly s pronikavým jasem žlutých očí, ale když jsem tam vystřelil, byly pryč. Kolem byl cítit pach rozkladu, krve a ještě něčeho nepřirozeného, trochu jako stínopád, ale přesto to bylo jiné. V pevnosti jsme uviděli první mrtvé. Rozlámaná těla, zlomené zbraně, polámané štíty. Ticho narušovalo jen vrzání našich kroků ve sněhu.
Náhle se i Allyks přímo před očima objevila na kratičký okamžik rozšklebená tlama Nabassu( tak by se měla nazývat chaosem Propasti proměněná gargoyla).
Napětí se stupňovalo, úplně jsem cítil jemné vibrace, něco se stane…
Před námi byla už jen budova pevnosti. Alfons navrhoval, abychom odešli, že Rudá smrt může být ten Balor. Ale Szass Tam nechtěl dohady, chtěl „vědět“ a tím podmínil svou pomoc Mephasmovi. Překvapivě i Allyks uvažovala o návratu. Ale nakonec jsme se vydali do budovy. I zde se válela mrtvá těla, před námi byly schody do vyššího patra.
Zde se začaly záblesky rozšklebených Nabassu objevovat častěji. Bylo to děsivé. Jako by nás pozorovali z jiného světa a jen na okamžik jsme je měli šanci zahlédnout bez schopnosti reagovat. Jako by mi strach našeptával „Odejdi, sem už elfové nepatří, tady najdeš jen smrt“.
Alfons a Allyks chtěli odejít. Nemera vypadala nerozhodně. Alfons pro to horoval s takovým zanícením, že tu byla nepřehlédnutelná podoba s jeho prasynovcem v začátcích našeho putování. Ale Allyks bych nikdy nepodezříval, že by dala průchod strachu, co za tím je? Nevím… Já a Delgar jsme chtěli zůstat a prozkoumat i horní místnost a zjistit co nejvíc o těch, co způsobili okolní zkázu a co by mohla být Rudá smrt. Nikde nebyl důkaz, že to je Balor, jen dohady démona, který ani u útoku nebyl. A věřit slovům démona je jako snažit se nabrat vodu sítem. Věděl jsem, že kvůli Mephasmovi musím riskovat a jít dál. V sázce bylo příliš mnoho. Allyks byla k výlezu do druhého patra pevnosti nakonec přesvědčena tím, že to všechno pomůže Mephasmovi. Z nějakého záhadného důvodu to zafungovalo (tedy... tušení bych měl). Na tváři při tom měla výraz jako "Hej, to není fér!". Vydali jsme se nahoru.
Mrtvá těla zde byla rozházena kolem. Jakoby se snažili dostat od stěn.
Allyks pomocí rituálu a mrtvých těl uviděla, co se zde dělo. Ze stěn útočily Nabassy a probleskovaly zde drtíc a párajíc těla eladrinů a elfů. Démon, co také přišel, se představil jako Rudá smrt, měl víc jak 4,5 metru, byla to hrouda svalů s ohnivým bičem v jedné a s obouručním mečem v druhé tlapě. Útoků zde na severu bylo víc, ne jen na tuto malou pevnost. Ihned jsme se stáhli od stěn. Nabassu se začaly objevovat častěji jako záblesky po celé místnosti.
Delgar prozkoumával svojí magií stěnu a náhle se zarazil. Oči se mu protočili v důlcích (strašný pohled) a pak se to stalo.

(později mi prozradil, že ve zdech pevnosti byla vetkána dvě různá kouzla. Jedno se snažilo pevnost udržet tam, kde je a druhé se ho snažilo přesunout. Zrušit prý mohl jen jedno a Delgar si bez zaváhání vybral to první – intuitivě - já bych s ním souhlasil, je lépe se dostat k jádru problému a zjistit, co se skutečně děje, než sbírat drobky ve tmě a v bezpečí. Ostatní by se možná rozhodli jinak. Tam se rozhodl Delgar sám.)

Alfons utekl, když se začalo vše otřásat. Viděl jsem ho utíkat, nožky se mu míhaly jako mladíkovi. Snad se zachránil, nevím.

Svět kolem se zhroutil a Delgar měl vizi nádherného bílého města-pevnosti ze slonoviny, kde balustrády byly jakoby z krajkoví a vše bylo zalito neskutečným světlem.
Když se podlaha vrátila na své místo, hned jsem cítil, že jsme jinde. Sice jsme byli ve stejné místnosti, ale nebylo to ve vílí divočině. Už jen pohled na čtyři skuteční Nabassu, které už nemizeli, ale cenili na nás tesáky a nepřirozený jas jejich žlutých očí se upíral přímo na nás.
Seldarine v nás a kolem nás, stůjte při mě a mých druzích.

Záblesky:
- Snad Szass Tam dokáže Mephista a Sadnesse ochránit před Asmodeovou holí.
- Už víme, že víly ze Zimního dvora nevyhnala armáda ghůlů, ale Orcusovy démoni. Jak s naším přenosem souvisí Delgarova vize bílého města nevím.
- Měli bychom zjistit co nejvíc o schopnostech phaerimů, než půjdeme zabít toho uvězněného. A před tím vyřešit záhadu uvězněné duše (šíleného mága) pod pečetí v Coveya Kurg'annis. Hodně o tom už víme, klíčem by měla být jeho porážka.
- V okolí Mulsantiru je spousta záhad, která stojí za to rozřešit. Allyks se možná pokusí spojit s Charybdisem a možná bude chtít pátrat po Shivě a po tom podivném gnómovi. V Mulsantiru možná působí nějaký služebník Vecny.
- Ale stále nás čeká v budoucnosti cesta zpět a do tajemného Oreme, stále ještě existuje jedna shadovarská báze a je na ní stále zajat Mephistofeles.
1.10.2014 15:25 - Winnie
(Egan pak prý šel uspat Fufua a Nemera, šla s ním, kde ještě snažila nátlakem z Egana něco získat. Ale byl jen zdeptaný a tak ho nechala na pokoji. Allyks něco podobného zkoušela na Brenu a zjistila jméno jejího milence - Tomlin.)

Soucitem, ne nátlakem! :-)

...jak otáčely nožem v ráně té rodinné tragédie a ometali jim o tváře jejich syna Fufua.

Nožem v ráně otáčela jen Allyks, aspoň myslím/ doufám .)
1.10.2014 15:41 - hadrian
Winnie: Nooo, svůj podílek Nemera taky měla. ;)

Co se týče Egana s Fufuem, Hirkal by to vnímal jako citové vydírání, ale on tam nebyl. Ok zněmím to takto:
(Egan pak prý šel uspat Fufua a Nemera šla s ním, kde se ještě snažila soucitně z Egana něco získat - podle toho, jak to popsala mi to spíš připomínalo citové vydírání, ale neznám natolik lidské mravy, abych mohl soudit. Egan byl jen zdeptaný a tak ho nechala na pokoji. Allyks něco podobného zkoušela na Brenu a zjistila jméno jejího milence - Tomlin.)

Souhlasíš?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070750951766968 secREMOTE_IP: 18.221.175.164