4.10.2014 03:19 - Assassin
Phaerimmové

Ohavná rasa zlých mágů, kteří by nejraději vymazali všechny ostatní bytosti z existence nebo je zotročili pro zábavu z jejich mučení. Jsou velice inteligentní a nebezpeční. Ačkoliv nemají oči ani uši, velmi dobře vidí a slyší a stejně tak dobře vnímají magii. Magií se také mohou živit, ale nikdy nepohrdnou kusem masa. Jejich levitující těla dorůstají velikosti přes devět metrů a kolem sebe víří vzduch, kterým se dorozumívají s dalšími členy své rasy. S jinými rasami se mohou dorozumívat telepaticky, ale daleko častěji využijí svou magii k útoku.

Phaerimmská magie je velmi mocná, jen ti nejmocnější mágové jiných ras se jí mohou rovnat. Jejich čarování je tiché, ale musí k němu využívat všechny čtyři ruce. Obzvlášť mají v oblibě mysl ovlivňující magii. Proti magii jsou také odolní a kouzla nepřátelských čarodějů mohou pohltit k vlastnímu vyléčení či je odrazit zpět na nepřítele.

Rozmnožují se asexuálně. Bodnou oběť svým ocasním bodcem, který produkuje velmi silný paralyzující jed způsobující levitaci. Skrz tento bodec pak do paralyzovaného bezvládně vznášejícího se těla nakladou vajíčka. Narozená mláďata pak rozežerou oběť zevnitř.

Tato rasa byla uměle vytvořena před přibližně 4 000 lety imaskarskými čaroději. V této době měli netheřani své první létající enklávy a Ioulaum vedl Netherskou říši k obrovskému rozmachu. Imaskarská říše se snažila konkurovat alespoň v závodu zbrojení a experimenty vedoucí k vytvoření phaerimmů byly nejspíše jeho součástí. Není jisté, zda se jedná o přetvořené lidské mágy, otroky či o úplně nové tvory. Jisté je, že vytvoření phaerimmové způsobili svým stvořitelům mnoho škod a utekli do hlubin Podtemna.

Podtemno

Phaerimmové špatně snáší ostré sluneční světlo. Pálí jejich kůži a celkově se na něm špatně orientují. Proto se usadili v jeskyním komplexu Podtemna, který nazvali Phaerlin, přímo pod úrodnou plání Anauroch, kde právě vzkvétala nejmocnější lidská civilizace všech dob. Netherská říše. Na více než 2 000 let na povrchu o phaerimmech nikdo neslyšel.

Velmi rychle zjistili, že v Podtemnu nemají žádnou konkurenci. Nejenom, že jsou odolní vůči magii, ale i proti mocné psionické síle illithidů. Naopak od illithidů se mnohé naučili a vytvořili kouzla, která jejich mysl ovlivňující psionické schopnosti napodobují. Ani illithidi se jim nedokážou ubránit a byli zotročeni společně s beholdery a dalšími rasami Podtemna. Od této doby je v Podtemnu poměrně běžné, že celé město beholderů je přesvědčeno o vlastní nezávislosti, ale jejich vůdce je tajně pod vlivem magie phaerimmů.

Po více než 2 000 letech se stala katastrofa pro celou phaerimmskou populaci. Stále více vznikajících netherských enkláv a obrovské množství jimi produkovaného magického rezidua padajícího na zem narušilo přirozenou magii jeskyní Podtemna, které se začaly hroutit. Netheřani na vrcholu své slávy neměli o tomto vedlejším efektu své civilizace ani tušení, ale phaerimmové naplánovali odvetu. 122 let před Pádem Netherilu phaerimmové vyčarovali nad celou svou říší život a magii vysávající auru, která začala měnit úrodný Anauroch ve vyprahlou poušť plnou oblastí divoké magie. V Netherské říši vypukly problémy s nedostatkem jídla, nepokoje, války.
4.10.2014 04:18 - Assassin
Rozhodl jsem se další část historie phaerimmů nezveřejňovat. Mírně se do toho zapletou sharnové, které bych třeba mohl někdy i v kampani použít (i když to teď nemám v plánu).

Kdyby ale někoho zajímalo, zda super mocná netherská říše dostala od phaerimmů nakopáno, tak nedostala. Phaerimmové nebyli pro netheřany důstojnými soupeři. Byli ale dostatečně otravnými soupeři. Těžko dostupní, schovaní v podzemí. Magie v netherské říši začala zlobit, arcimágové nemohli dál žít své bezstarostné životy a začali postupně opouštět netherskou říši, která se tak začala pozvolna rozpadat.

Nakonec to přestalo bavit i mocného Ioulauma, odešel do svých tajných laboratoří v Podtemnu a způsobil tak paniku netherského obyvatelstva. Karsus cítil, že má za celou říši zodpovědnost a musí všechno dát dopořádku, a dál to znáte... špatná volba.
4.10.2014 09:21 - hadrian
Už se těším na setkání s phaerimem pod Mulsantirským jezerem. Díky moc Assassine, tyhle tvoje články o historii forgotten realms jsou skvělý. A dobře se to čte.
5.10.2014 17:28 - Winnie
14. 10. je pro mě ok, kolem půl páté (tentokrát šéf nemá dovolenou, takže dřív opravdu nedorazím).
5.10.2014 23:54 - Assassin
6.10.2014 00:46 - Nerhinn
Už tam chybí jen obří krabi :)
6.10.2014 09:12 - hadrian
Nechybí. :) Po návštěvě tohohle golema tam žádní nejsou.
7.10.2014 21:33 - sephi
Zdravim mám malí problém a tím je neschopenka minimálně do 15.10 :/ ( to jdu k ortopedovy ), takže jelikož bych moc moc moc chtěl hrát nevím jak to vyřešit. * smutný ďábelský kukuč *
7.10.2014 21:59 - Nerhinn
A to znamená co přesně? Že můžeš 15. po doktorovi? Že můžeš po 15.? Že ještě nevíš? Proč všichni čekají, až se jich někdo zeptá?
7.10.2014 22:13 - sephi
15. jdu k doktorovy to jsem psal. Ale neznamená to že po 15. mohu. Psal jsem že tu neschopenku mam minimálně do 15, takže může bejt i dýl. Což mne právě sere. Asi by nebyl problém hostit na jedno sezení hru, ale to by se muselo chtít i Vám. A já bych musel udělat prostor a pohodlí pro Vás všechny ^.^
8.10.2014 08:09 - hadrian
Můj názor:
Hrát se pořád může (a doufám bude) 14.10. v úterý.
Může: Assassin, hadrian, Nerhinn, Winnie a Deputy. (Pořád jsou to čtyři hráči, takže to není překážka pro hraní.)
Nemůže: Sephi.

Lokace: Na známém místě.
NEBO u sephiho - otázky : Kde to je? Jaký to jsou prostory? Píšeš, že bys "musel" udělat prostor a pohodlí - to znamená, že uděláš, nebo že to asi jde, nebo to asi nejde?

Bez odpovědí na tyto otázky se nemohu relevantně rozhodnout a tak "zatím" jsem pro hraní na obvyklém místě.
8.10.2014 08:27 - Winnie
Osobně je mi docela fuk, kde se bude hrát (pokud to nebude vyloženě v Tramtárii a přilehlých oblastech), takže se Sephiho neschopence klidně přizpůsobím. Časově nezvládám středy obecně.
8.10.2014 10:13 - sephi
No zopakuju co jsem Mirkovy psal na FB - Bydlím asi 5min pěšky od Luboše čili v Tuřanech a to Přesně Kudrnova 63. Prostory udělat mohu a hlavně bych se musel doma domluvit že tu bude 5 lidí s toho vyplívá rád bych věděl kdy by se hrálo, ale nemám problém s jakýmkoliv dnem doma jsem stejně :)
8.10.2014 10:42 - hadrian
Tak jo, počkáme do večera. Sephi psal, že je varianta nakonec i jeho dojezdu v úterý na obvyklé místo, tak uvidíme, jak to dopadne. (Případný ovdvoz na/z hraní jsem schopen zařídit, pokud neklekne auto).
(Ale přiznám bez mučení, že varianta, že by dojel na obvyklé místo se mi líbí víc).
8.10.2014 11:18 - Nerhinn
Bez mučení přiznávám, že varianta "zůstanu doma a ostatní přijedou za mnou" se mi oproti variantě "spojení nebylo nalezeno" taky líbí o trochu víc. Ale to, že chci hrát v celém počtu by asi teda jako mělo přednost, no :D
8.10.2014 12:22 - sephi
Vy jste prostě zlatí. Já bych řekl ře varianta mam to 5minut domů se lubošovy líbí xD Ale večer budu chytřejší a uvídím jestli "spojení bude nalezeno" nebo " budu lemra doma" :-D
8.10.2014 13:02 - Assassin
hadrian píše:
Předběžně v úterý 14.10.? Co vy na to?

Assassin píše:
Může být.

Deputy píše:
nemám námitek

Winnie píše:
14. 10. je pro mě ok, kolem půl páté

hadrian píše:
Hrát se pořád může (a doufám bude) 14.10. v úterý.

sephi píše:
vyplývá rád bych věděl kdy by se hrálo

Pokud se sephi svými posty snažil změnit termín, pak jsem to nepochopil :'-(
Takže já hraju 14. 10. a doufám, že moji hráči taky.

Chcete vědět i můj názor na místo hraní nebo mi prostě řeknete, kam mám dojít?
8.10.2014 13:09 - hadrian
Já chci znát tvůj názor! Sem s ním! Deputy je tak rozrušený, že sem ani nedokáže napsat, že ten tvůj názor taky vyžaduje!
:D

(Co jsem pochopil, tak to vypadá, že by možná mohl sephi dojet tam co obvykle a večer dá vědět, jestli jo, anebo bude neschopen přesunu.)
8.10.2014 13:15 - Assassin
Ach jo, to zas budu za zmrda. Můj názor je ten, že bych rád hrál u Verči. Mám pro to tři racionální a jeden iracionální důvod.

Byl bych hrozně rád, kdyby se sephimu podařilo přes všechny své zdravotní, sociální a politické problémy přijet taky. Pokud pro to mohu cokoliv udělat, udělám to! Jsem ochotný kvůli tomu zabít až čtyři lidi, svrhnout vládu nebo nechat explodovat dvě galaxie. Stačí říct.
8.10.2014 14:57 - sephi
Ty galaxie se mi libi xD Problem je ten ze jelikož jsem na neschopence tak tím, že nebudu doma riskuju to, že dojede kontrola a pak jsem v pi...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053449869155884 secREMOTE_IP: 18.221.175.164