Nerhinn
8.8.2012 15:53
Amazing Encounters
Zápisky: Aiss, Sven1, Sven2, Sven3, ostatní
Užitečné: diskuse, wiki
Ikony: seznam, fungování
.

IKONY
1) Vecna (tak trochu Lich King a tak trochu Princ stínů)
2) Igwilv/Baba Jaga/Démoni/Stínopádové hnusky (Diabolistka)
3) Letní dvůr/Tiandra (Elfí královna)
4) Zimní dvůr/Ledopaní/Herald zimy (ano, všechno hezky pohromadě)
5) Peklo (Asmodeus, Glasya a kdokoli další)
6) Havraní Královna/Maeve (Kněžka)
7) Divoké přírodní síly/gnollové/Zelený dvůr/Nifterlú/Jaseb (High Druid)
8) Vládci Varteny/Stornonti/ Mori (?) (Císař) chápejte jako "civilizace, řád" a lidstvo vůbec

A nyní rozdělení shora uvedených ikon kvůli bodům:
hrdinská (heroic): Císař, Tiandra
dvojznačná (ambiguous): Havraní královna, High Druid
záporácká (villainous): Vecna, Igwilv, Peklo, Ledopaní

Příští hra: ST 3.12.
12.2.2013 13:47 - Almi
Jasně, těším se na všechny..

..a perníčkovi děkuji za to, že ostatním připomenul hádanku s klíčkem. jsme zvědav, zda někdo dokáže rozluštit!
12.2.2013 14:27 - Smud
No neni to podle me uplne jednoznacne, ale nejpresnejsi zatim vidim reseni:
3x right
3x right
1x left

Jeste me napadla ruzna dalsi reseni, ale ty jsou min presna a tudiz podle me nespravna.
12.2.2013 15:02 - Beltar
A není to nějaká slovní hříčka? Třeba right=správně, left= opustit?
13.2.2013 10:24 - Shako
Nakonec nam reseni vyslo jako doprava, doleva, doprava, doprava. Nebo se pletu?
13.2.2013 14:06 - Almi
Zatím, co jsem viděl, tak samá voda. Pomíjíte úplně jednu z nápověd...

ALL, Sethi a Beltar: Moc díky za včerejší hru, výborně jsem se bavil..i když jsem usnul až kolem 3 ráno.. :)
13.2.2013 17:52 - Shako
Klidne tady. :-)
28.2., kdyz je zatim naplanovana AE nemuzu - jdu do divadla.
13.2.2013 18:04 - Beltar
Asi můžu i středu 27.2., ale je to hodně dopředu...
13.2.2013 18:51 - Smud
Ja obecne muzu kterykoliv den, vyjma uterku - ty se mi obcas nehodi. Ale potrebuju to vedet dopredu abych si to mohl vsechno zaridit. Cili za me streda 27.2. no problem :)
13.2.2013 20:09 - Nerhinn
Asi bych to zvládla nějak nakonec domluvit, faktem ale zůstává, že středa se mi moc nehodí. Co pondělí nebo úterý?
13.2.2013 20:19 - Sethi
Určitě nemůžu úterý 26.2. Jinak je mi to jedno.
13.2.2013 21:52 - Shako
Tak na utery to nevypada.
Takze co pondeli nebo streda?
14.2.2013 08:07 - Almi
Osobně preferuji středu 27.02., v pondělí budu po víkendu mrtvej, nestálo by to za nic.
14.2.2013 09:15 - Beltar
Na začátku týdne určitě budu rešit byt, takže v pondělí a uterý ne
14.2.2013 17:40 - Nerhinn
OK, tak středa 27.2.

Mimochodem, děkuji všem za super hru. Na něco takového (Gaerwynin návrat domů) jsem se těšila víceméně celou dobu, co AA/AE hrajeme.
No a kam dál? Do Sarbatoin?
15.2.2013 13:37 - Almi
Nerhinn a další (včetně Perníčka a Beltara: Nerhinn má pravdu, příběh v Nifterlu dospěl pomalu ke svému současnému konci. Fey´ri v Nifterlu byli díky vám poraženi. Ti, kteří uprchli i s Dítětem bez mysli jsou kdesi daleko ve Vílí divočině nebo se skrývají ještě dál..

..než se vydáte po jejich stopě (pokud tomu tak bude), je čas na nějaké oddechovější zastavení. Čas věnovat se zase některé z postav. Nebo se prostě příběhově vyřádit :-)

Takže, kam by Vás lákalo podívat se v příběhu dál? Určitě se chci věnovat nově příchozím postavám stejně, jako to,u bylo v případě Smudova Einara Stornonta.

Co říkáte? Sarabatoin jste již letmo navštívili...že by Vartena?

Známá to obchodní křižovatka pod správou Durmena, někdy též zvaného Pán Měsíční věže (toho času u Letního dvora), jeho krásné, leč nepřístupné sestry Paní z Bílé věže, Alandry. Město, které je či bylo domovem osobností kontroverzních (nekromant Šedivec či Spercheos), záhadných (githský mistr Akademie Hirako) přátelských více (Durmenův velitel stráží a správce Vendamir či koňský handlíř i špion Lanar) či méně (Growald a jeho paličská banda nebo jistý trpasličí kněz z chrámu bohyně Erathis).
Co záhadného se skrývá pod fasádou domu U dvou kočiček, podniku vyhlášeného tím, že dokázal uspokojit touhy i paladina Ghara? A co je pravdy o potížích jisté obchodní gnomí společnosti, když jejich temnolisté brandy šlo vždy tak skvěle na odbyt?
15.2.2013 14:01 - Smud
Vartena zni super :)
15.2.2013 14:05 - Beltar
Celé to zní skvěle
17.2.2013 00:35 - Nerhinn
17.2.2013 18:29 - Shako
Tak do mesta urcite, takze klidne Vartena. :-)
18.2.2013 16:59 - Almi
Super, jsem rád, že jsem V8s nevnadil..tož se pokusím, aby i zážitek stál za to! :-)

PS: Předobrazem Varteny po gaografické stránce bylo generické město Fallcrest v základním settingu 4e. Díky tomu se Varteně přezdívá i Město na schodu. Některé věci (zejména NPC a obchody či chrámy) jsou tak převzata z příručky, jiná jsou vlastní, nová. To, abyste se nedivili. A lépe se některým orientovalo.

Vartena je vlastně druhým civilizovaným místem/městem, kde se příběhy AA (i AE) odehrávají a odehrávali. Na rozdíl od Sarbatoin je "více po cestě do civilizace". Spojeno je se Sarbatoin řekou. Řekou lemovanou několika přírodními překážkami, takže je zde i silný cech lodníků a překladačů zboží. Díky tomu se zde dobře vybírá mýto a Vartena je i na křižovatce několika obchodních tras s místy blízkými (Bree) i vzdálenými (zbytky Imperia drakorozených). tato místa nebyla nikdy blíže specifikována avětšinou slouží jen pro dokreslení kulis příběhů. Pokud se tomu některý z hráčů nerozhodne dát pevnější obrysy (jako třeba Nerhinn v případě Nifterlu či Sethi v případě Sarbatoin).

Vartena je díky výše uvedenému natolik civilizovaná, že má vlastní (a ve hře jedinou) magickou Akademii, vojenskou posádku lepší než jen sbírka dobrovolníků či městských hraničářů, několik svatostánků, hrad pána města i vlastní podsvětí. Stejně tak má vlastní dungeon, reprezentovaný tunely raženými ve skalní stěně oddělující horní část města od města dolního. Tunely jsou původu staršího než je město samo, v nedávné době jsou/byly využívány coby hrobky významnějších i méně významných osob.

Tolik k základní představě o městě...

Pokusím se sem i nalinkovat pár obrázků/mapek, až zjistím jak :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.051963806152344 secREMOTE_IP: 18.119.131.178