Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
4.4.2017 15:49 - Šaman
Ook. Protože nevím, kterou z asi pěti věcí chci rozepsat dřív, nechám to všechno až po Misi.
Zatím vidím jen, že sociální bublina je sviňa a interpretace stejných pravidel může být různá na základě předchozích zkušeností a očekávání. Skoro mám dojem, že když ty a já doporučujeme Fate, tak je to z úplně jiných důvodů. A vlastně s představou úplně jiné "ideální" hry. :)
4.4.2017 15:51 - LokiB
A jak vůbec poznám, které věci na sobě mají aspekt? To ke každé průběžně říkáš a vyjmenováváš, nebo to hráč zjistí jen tím, že se na zeptá?
4.4.2017 15:53 - Šaman
LokiB píše:

Jestli to nesouvisí s nějakou situací z neděle, pak se opravdu raději zeptej ve vláknu s Fate.

Edit: Jednu ukázku jak zjistit/vytvořit aspekt máš v odpovědi Aegnorovi.
Jinak očividné (příběhově zajímavé) aspekty prostě stanoví GM nebo všichni ("Co kdyby v té stodole byla "všude poházená suchá sláma"? GM: Ale jo, proč ne, bude to zajímavé. Vím kam ten ohnivý mág míří, ale taky se to může obrátit proti družině."). A třetí možnost je nějaký aspekt přímo vytvořit akcí vytvoření výhody. ("Potřebuju bordel před ambasádou - používám vztahy a chci tam na zítra svolat demonstraci." Úspěch: "máš volné vyvolání na demonstraci (ochranka sleduje primárně demonstranty)" Neúspěch: "GM má volné vyvolání na aspekt demonstrace (kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením a policejním posilám)").

Další věci řešme v tom Fate vláknu.
4.4.2017 15:56 - Aegnor
Příspěvek přesunut sem.
4.4.2017 18:13 - tony
Tak k tomu napíšu nakonec něco i já.Přišel jsem se tam seznámit s Fate systémem(úkol splněn).Byl sem tam abych se pobavil(úkol splněn).Bylo by dobré kdyby některé z vás pobavilo moje hraní(to je na vás).

Ted k Fate:Podle mne tam bylo aspektů dost(informace),jedinej problém jsem měl v bojové scéně díky šamanovi(sorry chlape) kterej trval na tom že klouskombat probíhá napříč jednou zonou bez postihu(já uplně vidím ty dvě jeditrosky jak rozhazují rukama a nohama na dvanáct metrů kolem sebe aby zasáhly všechny které chtějí.Tam se mi líbil víc GM,ať to byl kdo chtěl,když to hrál relativně přátelsky.Když jsme parta lidí která se běžně podráží vyrazit společně do boje to poslední na co se těším,takže za mne a za sitha jsem do něj moc nechtěl.Jako hráč jsem se bavil uplně vším co jsme tam předvedli.

Takže závěrem seznámení s Fate mne neurazilo a klidně si ho vyskouším znovu třeba s šamanem ať má možnost mi ukázat jak se to hraje jinde.
7.4.2017 01:34 - Hunter
Toniku, GM byl Sirien :-) A ja se tvou hrou dobre bavil, uplne super bylo, jak je znat nahrane roky spolecne a nektere odkazy na predchozi hry a taktiky (jako to nasedani k nepriteli do speederu :-)). A ta korupce? Parada!

Jdu si precist ty pravidla, Siriene, at jsem trochu vic proaktivni...
Ad vytvareni vyhod - ja si to kafe VYROBIM! :-)
Btw. jak jsme se bavili po SW, nemam problem hrat charakter, ale zkus to priste trochu vic popsat, jestli muzes - tva verze Exekutora byla uplne jina nez ma (ja akorat predtim znova videl Nikitu a hral Viktora Cistice, tys myslel spis Tarkina?) - to se tyka i Mise :-)
No a vedeni pri hre/posouvani pribehu pro Misi - klidne se toho ujmu, ale nechci to brat nekomu, kdo se na to tesi - ale jestli to bude vypadat, ze nikdo nema zajem, slapnu do toho s, hmm, plnou vahou me osobnosti :-)
7.4.2017 01:43 - Šaman
Myslím, že Tony měl na mysli, že rád zahraje znovu. A třeba se mnou jako GM když jsem teď tak kritizoval.

Ad. vedení - většinou to problém není, ani u nás nemáme nějakého vůdce. Ale tady jsme se jako hráči neznali, každý měl jiné nápady a navíc minimálně dvě postavy do toho neměly co mluvit ("bez prestiže", "ty k nám nepatříš"). Myslím, že to byl trochu důvod našeho záseku. V Misi je myslím žebříček vedení daný, nebo se určí. (Představuji si to trochu jako Battlestar Galactica - že je úča asi čtyřicátá v žebříčku? No, po smrti těch třiceti devíti nad ní se stává prezidentkou. Anebo věta "Ty jsi XO - rozhodnutí je na tobě.")

A já už nebudu moc rýt do pravidel. :)
Prostě se přijedu bavit, ne analyzovat systém a jeho implementaci.
7.4.2017 02:27 - Hunter
V kolik tu Misi zacneme? Zase 12:00? Me vlak jede naposled v 22:04, takze ten konec v Mephitu v 20:00 + vecere a pokec mi taky vyhovuje :-)

Ad posloupnost veleni, ok, uvidime - prinejhorsim to jako spravny poddustojnik povedu. "Ano, pane poruciku, to je vyborny napad. Chlapi, jdeme na to!"
7.4.2017 09:26 - LokiB
Ještě chvíli vydržte v hibernaci, chlapci, vláda vás probudí až bude potřeba, zatím odpočívejte a šetřte síly! Nebojte, o vše je postaráno, všechno bude ok. Zásoby kafe jsou už na cestě, jen co tam doletíme, můžete se v něm i koupat.
7.4.2017 14:09 - Hunter
LokiB píše:
Zásoby kafe jsou už na cestě, jen co tam doletíme, můžete se v něm i koupat.


:-) Jestli potrebujete hlas v pristich snemovnich volbach, reknete si, pane veliteli, tohle zni dobre... :-)
7.4.2017 16:03 - sirien
Koupat? Jako v moři? Planeta s mořem tvořeným kávou? To kdyby se dozvěděla Cemi, tak by neexistovala síla co by jí zabránila se takový cesty zúčastnit...
7.4.2017 16:14 - Šaman
Jo, je to planeta, kde se kávovníky staly dominantní rostlinou. Poté, co jejich plody napadaly do řek a esence kávy se dostala do spodních vod, došlo k odumření 99% rostlinstva a uvolněné místo nahradily opět kávovníky.
Kávová zrna jsou pak řekami odnášena do moře, které tak má tmavou hnědou barvu a charakteristickou vůni kávy.
Má to jen dva háčky. Ta mořská káva je studená. A slaná :D
7.4.2017 16:25 - LokiB
Šaman: kdepak ... není slaná. Je sladká! protože se v ní rozpouští cukr, nahromaděný po tisíciletí v podloží

jo, ale vono se hraje až za 14 dní, že ano
7.4.2017 20:11 - Hunter
Samane, klobouk dolu ke kreativite :-)
Panove, zacinam se tesit... :-D
10.4.2017 13:57 - Tarfill
Výhledově nabízím: jednorázová otevřená hraní DAS SCHWARZE AUGE 5e.

Pokud nejste absolutní začátečníci na poli RPG her, máte chuť vyzkoušet zase něco neokoukaného a zabavit se hraním, jste určitě zváni !

Ctěná Sparkle předběžně souhlasila, že můžeme využít prostory Mephitu, takže tímto dávám všem nahlas vědět. ;-)

Znalost pravidel není třeba, postavy budou předpřipravené, vše si povíme na místě.

Termíny: zatím neznámé. V tuto chvíli je nejdříve potřeba zjistit, jestli bude vůbec nějaký zájem. Teprve pak, s konkrétními účastníky projednáme konkrétní termín hry dostatečně dopředu - klidně květen až červen, samozřejmě nějaké sobotní či nedělní odpoledne…

Tak jak? Hlásí se někdo?


PS: jak si sakra upravím záhlaví této diskuze abych tam mohl zapsat přihlášené účastníky??? ;-)
10.4.2017 13:59 - LokiB
A je to i pro lidi, co už případně DSA jednou hráli? :)
10.4.2017 14:07 - Tarfill
LokiB píše:
A je to i pro lidi, co už případně DSA jednou hráli? :)

Jop, tentokrát mám připraven jiný příběh, s tím předchozím tak spokojený osobně nejsem... ;-)

Akorát postavy zůstanou předpřipravené stejně...
10.4.2017 14:07 - Demonica
Já bych si taky ráda zahrála znovu a zjistila, jak to funguje při druhém sezení, pokud by to šlo. :)

PS: Záhlaví může upravovat ten kdo diskuzi založil, případně admin. Můžu ti tam účastníky průběžně přidávat.
10.4.2017 14:12 - Tarfill
Demonico,
jasně, že by to šlo. ;-) A když vezmeš třeba i Elgarda, tak to bude taky fajn... ;-)
10.4.2017 14:14 - sirien
Pokud by mi to vycházelo tak bych si taky přišel zacházet spoustou dvacetistěnek

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070434093475342 secREMOTE_IP: 18.191.202.45