Volná diskuze

Reidden
9.8.2014 23:50
DrD grupa
Omlouvám se, že to sem hážu takhle. Hledám hráče drd z Brna na pravidelné hraní. Jen vážně. Takové ty typy, co si momentálně zpestří víkend a pak nic, o ty zájem nemám. Spíš starší, zkušené, co vědí, mají ducha a nadšení pro hraní...očekávám dlouhodobější spolupráci. Co žádám, také nabízím....
Autorská citace #61
24.8.2014 13:59 - sirien
Ne, nestačí.

Zpřístupnění / veřejné šíření je naprosto irelevantní - veřejně si můžeš šířit kdeco a samo o sobě Tě to k ničemu nezavazuje. Klíčový pro naše kritické paragrafy 7, 8 a zejména 9 je pojem "vydavatel". A vydavatel je definován v par 3 body "b" a "c" jako někdo, kdo MUSÍ zajišťovat obsah. Nezajišťuješ obsah, pak nevydáváš (pouze tiskneš) a tedy nejsi vydavatel - zákon se Tě netýká, i kdybys to veřejně šířil shazovánim na Prahu z bombardéru po tisících kopií. (než to zkusíš, doporučuju nastudovat zákony o leteckém provozu...)


Vytisknout si Drakar na tiskárně a nabízet ho lidem ke čtení prostě NENÍ vydávání a kdokoliv kdo to udělá NENÍ vydavatelem (minimálně ne Drakaru) a tedy NEMÁ žádné povinnosti vůči komukoliv.

Pokud mi nevěříš, nastuduj si to: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-46
Autorská citace #62
24.8.2014 14:04 - Sparkle
sirien píše:
Vytisknout si Drakar na tiskárně a nabízet ho lidem ke čtení prostě NENÍ vydávání a kdokoliv kdo to udělá NENÍ vydavatelem


No správně ty bys neměl tisknout Drakkar pro veřejné šíření pokud nemáš pořešený s jeho autory copyright, s výjimkou zákonných licencí (zpravodajská, výuková atd., to už jsem líná googlit, ale vím jistě že vytisknout to v Mephitu jako službu zákazníkům mezi to nepatří).
Autorská citace #63
24.8.2014 14:15 - York
Podhoďte to prváníkům, řídit se svým vlastním výkladem toho, co je napsané v kusu nějakého zákona, obvykle nebývá moc dobrý nápad.

Pár jich, tuším, do Drakkaru přispívá, takže to určitě rádi zjistí, pokud to nebudou vědět rovnou.
Autorská citace #64
24.8.2014 14:16 - sirien
York: Jinak ne, nic nepřekrucuju. Drakar má své vlastní autory a "redakci" která funguje nezávisle na Sparkle a obsah Drakaru šíří vlastními kanály které nemají s tiskem nic společného.

Stažení cizího materiálu rozhodně není "zajištění" obsahu. Je to "pořízení" nebo "získání" obsahu, ale není to zajištění - ten obsah vzniká a existuje nezávisle na Sparkle, tudíž jej ona nijak nezajišťuje.


Sparkle: Jenže kromě autorů Drakaru neexistuje nikdo komu by zákon dával právo si jakkoliv stěžovat, pokud to uděláš. Protože Ti to zákon neumožňuje, pak Tě ani nečiní níčím povinnou.

A kromě toho se naprosto pleteš - Drakar má licenci CC: BY ND (Creative Commons: Attribution, NoDerivates). Tato licence EXPLICITNĚ dovoluje dílo množit a distribuovat, s autory už nic dalšího řešit nemusíš.
Stále nejsi tvůrcem ani nijak odpovědná za obsah a tedy nejsi vydavatelem - jsi jen nadšenec využívající licence k distribuci, tečka. (že zákon nepočítá s CC licencemi je problém zákona, ne Tvůj)
Autorská citace #65
24.8.2014 14:42 - Jerson
Sparkle píše:
Já jsem chtěla Drakkar vytisknout na domácí tiskárně v 1 kusu a vyvěsit v Mephitu na půjčení a přečtení, jenže z byrokratického hlediska by to byl průser, v ten moment by se totiž Drakkar stal periodikem podléhajícím stejným pravidlům jako klasické časopisy, tedy mrtě povinných výtisků knihovnám, oznamovací povinnost apod.

Já bych se na to vykašlal. Je českým specifikem vykládat zákony doslova bez rozumové interpretace vztažené ke konkrétní situaci, v tomto případě nutnosti zasílat výtisk všem vypsaným knihovnám, když si vytiskneš jeden kus. Pokud to někdo bude rozmazávat a chtěl by to řešit, tak prostě stáhneš zmíněný výtisk z pultu.
Autorská citace #66
24.8.2014 15:26 - ShadoWWW
Tady víc než kde jinde platí: kde není žalobce, není soudce. Výtisk Drakkaru kdekoliv na veřejném místě bych vůbec neřešil.
Autorská citace #67
24.8.2014 15:38 - Vojtěch
Jak se taky určuje ta předem definovaná skupina lidí? K nahlédnutí pro návštěvníky prodejny by se počítalo?
Autorská citace #68
24.8.2014 15:58 - Sparkle
sirien píše:
Stále nejsi tvůrcem ani nijak odpovědná za obsah a tedy nejsi vydavatelem - jsi jen nadšenec využívající licence k distribuci, tečka. (že zákon nepočítá s CC licencemi je problém zákona, ne Tvůj)


Já se obávám, že pokud vytiskneš dílo jiného autora volně přístupné díky CC a veřejně ho vystavíš, pak ano, jsi vydavatelem oné edice toho díla. Akorát nemáš exkluzivitu, ale jsi vydavatelem.
Autorská citace #69
24.8.2014 16:04 - alef0
Odkiaľ máš ten názor, že "tlač" = "vydavateľ"? (Hovoríme o periodických tlačovinách, neperiodicke sa riadia minimálnym počtom výtlačkov)

(A stále: čo moja "interná potreba"?)

Seriózne, to by znamenalo, že keď Sirien, ShadoWWW, York a ja budeme tlačiť Drakkary, bude päť vydavateľov?

Kafka chrochtá blahom. (A už vidím tie nadpisy v Blesku "VYTLACILA E-ZIN. POKUTA STOTISIC").
Autorská citace #70
24.8.2014 16:08 - York
Mě hlavně děsí, že naše společnost dospěla do stavu, kdy o něčem takovém vůbec uvažujeme a debatujeme.
Autorská citace #71
24.8.2014 17:19 - Sparkle
No my už jsme v tom krámě měli jednou kontrolu která šla až podezřele najisto a protože zaměstnanec něco dělal zle, platili jsme pokutu 10k. Už si to znova nelajsnu.
Autorská citace #72
24.8.2014 17:20 - ShadoWWW
To chápu.
Autorská citace #73
24.8.2014 20:07 - sirien
Co když to vytisknu já a nechám to tam válet?
Co když to já "najdu" někde vytištěné a nechám to tam válet?

Pozn: not a chance že bych já tiskl na své papíru a svým inkoustem zrovna Drakar, ale tak jde o princip že...
Autorská citace #74
25.8.2014 11:54 - Reidden
Teda kam se tahle diskuze stočila....
Autorská citace #75
25.8.2014 11:56 - Reidden
Jak to tak vidím, tak si zahraju Zelekova dobrodružství co jsem si objednal od altaru....:D
Autorská citace #76
29.8.2014 18:58 - chrochta
Alefe, dá se k Drakkaru dostat někde jinde než na Facebooku? Stránky, které mám v oblůíbených položkách mi stále tvrdí, že aktuální číslo je 40. z října 2013. A já nemám k Facebooku - ani jiným sociálním sítím - zrovna vřelý vztah. Jinak samozřejmě gratuluju k 45. číslu.
Autorská citace #77
29.8.2014 19:07 - York
Chrochta: Domovská stránka je drakkar.sk.

Pak má taky drakkar vlastní sekci na RPG fóru.

Facebook je ta poslední adresa, kde bych hledal ;)
Autorská citace #78
29.8.2014 19:26 - alef0
@Chrochta,
Drakkar má svoj web, aj keď ten je žiaľ pozadu oproti aktuálnym číslam. Kým sa to nevylepší, je najlepšie sledovať témy na RPGFóre.
Autorská citace #79
29.8.2014 21:54 - chrochta
York: Právěže domovská stránka je poněkud pozadu :)

Jinak oběma děkuji za nasměrování.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082553148269653 secREMOTE_IP: 44.220.245.254