Volná diskuze

sirien
9.8.2019 14:08
Dokumenty a pořady o RPG
Autorská citace #1
9.8.2019 14:17 - Merlin
To jich moc není :). Ale co, svět taky nevznikl ze dne na den....i když, jedna teorie....
Autorská citace #2
9.8.2019 15:44 - Jezus
Šest dní, podle té teorie jich bylo šest. (Nebo alespoň tři, záleží jak definuješ "svět" ;-) ).
Autorská citace #3
9.8.2019 16:21 - sirien
Merlin: sem si tu rozepsal post a pak mi do toho skočil takovej delší telefonát :)


Defeat Your Demons with Dungeons & Dragons

Fandom Uncovered
Fandom Entertainment YT channel


Dokument o DnD.

- pár momentů z nějakého conu
- představení RPG pár rychlých ukázek ze hry
...komentované vypravěčkou/dokumentaristkou
- něco o historii, o období kontroverze
- rozhovory s hráči o hře, vzpomínky na doby kdy DnD nebylo cool (včetně vtipné storky o pálení týpkovejch knížek v kostele - eh...)
- Mazes and Monsters i s ukázkami scén (nejspíše znáte jakožto "Be Beware of Steam Tunnels!")
- 5. edice
- současný rozmach skrz sociální sítě
- vzestup Critters(*), rozhovory s critťákama, kickstarter animáku
- odklon zpátky k tomu jak DnD ovlivnilo popkulturu a Hollywood
- něco o otevírání komunity, pár keců o gatekeepingu
- zmíněno DnD ve vězeních, v armádě v terapii atd.

Jako hosté v rozhovorech syn Garyho, Mat Marcer, pár lidí od Wizardů atd.

Relativně povrchní, nicméně pořád velmi reprezentativní; zato energické, chytlavé a "cool". Popravdě asi velmi dobrá věc na odkázání, když se vás někdo zeptá "co to RPG/DnD vlastně je?"


_______________

(*) (kontextově aktuálně vtipný moment, když tam týpek skromně poznamená, že při kickstarteru na ten animák "vlastně moc netušili tak nastavili požadovanou částku umírněně")
Autorská citace #5
9.8.2019 18:33 - Jarik
Viděl jsem dneska. ...A že to přešlo od nálepky satanismu k mainstreamu. A že to dokáže i zachránit život, když jste je srabu se svým já.
Autorská citace #6
17.8.2019 15:16 - sirien
Why Dungeons & Dragons is Good for You (In Real Life) | Ethan Gilsdorf | TEDxPiscataquaRiver

5 minut takové imerzivní představovačky DnD
vtípek o nerdech slashnutej výčtem cool osobností hrajících DnD
nějaká osobní storka o tom jak mu DnD pomohlo v blbý době
5 věcí, které vám DnD dá do reálného života:
- Teamwork & Collaboration
- Problem solving; nebojová řešení, trénink vyjednávání atd.
- Růst osobnosti, prostor pro učení se stylem pokus/omyl a něco o náhledu na etiku
- Empatie a tolerance, interakce s ostatními, vnímání pohledu ostatních
- Vyprávění a fantazie

...popravdě osobně mě ten talk nijak moc nechyt a ani ho nedoporučuju, spíš jako že sem ho kdysi našel a přišlo mi že se hodí ho tu zmínit. Ale může se hodit v tom smyslu že to lidi berou seriózně.
Autorská citace #7
17.8.2019 15:27 - sirien
World of Darkness (2017, dokument, CSFD)

Tohle sem sem chtěl ještě hodit původně.

Vznilko to kolem 5. edice Vampire, když to pořád ještě vypadalo, že WoD znovu povstane do slávy (než to ty idioti z Paradoxu a spol hystericky nezazdili - yup, still hurts ;( :/ ).

V podstatě to je takovej historickej dokument mapující cestu k V5. Jmenuje se to WoD, reálně to je ale drtivě o Vampire.

Informačně mi to přišlo poměrně hodnotný, ale zároveň mi to přišlo i dost rozvleklý a ty informace předávaný v hrozný omáčce. Pocestě se to snaží o nějakou "atmosféru" různejma prostřihama na fandom atp., ale moc to nefunguje (aspoň na mě; buď to měli udělat mnohem "tvrdějc" nebo se na to vybodnout a jet víc věcně a faktograficky).

Technicky tam jsou nějaké nové informace z pozadí některých momentů, ale přišlo mi, že to ani není úplně kompletní a osobně asi velmi doporučuji si před puštěním přečíst Alnagovu Historii společnosti White Wolf.


Celkově to působí trošičku samoúčelně "aby to bylo" a myslim, že by si to zasloužilo o dost víc snahy, kterou tomu ale autoři spíš nedali. (Což je trochu meh zvlášť vzhledem k tomu, jak se tim dokumentem toho času oháněli na prezentačkách.) Pro fanoušky Vampire popř. White wolf popř. kohokoliv aspirujícího na správného všeznalého RPG guru to asi stojí za to zkouknout, pro ostatní asi spíš moc ne.


EDIT: jo a z nějakého WTF důvodu s tim dělaj hrozný drahoty a tvářej se jak to je jako copyright a podle všeho to dokonce i vymáhaj - ale najdete to na torrentech. tady je trailer, ale jako - trailer na dokument, no :D
Autorská citace #8
3.12.2019 22:46 - sirien
Dungeons & Dragons: Lessons from a Media Panic | Retro Report

CZ titulky od Angie


/ještě pak rozepíšu obsah, teď si to tu jen odkládám/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055182933807373 secREMOTE_IP: 34.228.7.237