Volná diskuze

Lethrendis
12.10.2020 22:32
Shadowrun 6E
Napravuji svou dlouhodobou nedbalost, kdy jsem na Kostce řešil pouze diskuzi k překladům, nikoliv k samotné hře. Do té se pak obecné dotazy na SR přelévaly, což bylo pochopitelné, bohužel však debatu zaplevelující.

Takže vytvářím tuto debatu, abych tu s Vámi mohl promlouvat o Shadowrunu obecně, 6E, jeho sourceboocích a tak vůbec.

Překlad SR6CZ neleznete zde.

Materiály na Kostce najdete zde. Zejména doporučuji stáhnout si souhrny pravidel - každá velká oblast 6E je zkrácena na jeden list papíru, který každý pokrývá všechno, co potřebujte po hraní bojovníka, hackera, magika atd. (dohromady jich je šest listů).

Již zmíněnou debatu k překladům tady.

Pokud Vás zajímá moje obsáhlá recenze na Shadowrun: Šestý svět, tak můžete kouknout sem.
Autorská citace #1
12.10.2020 22:47 - Lethrendis
V prvé řadě bych probral stav hlavní příručky. 6E vyšla docela uspěchaně v létě 2019 a navzdory relativně slušným prodejům a spokojenosti Catalystu jí někteří zejména na Redditu docela ztrhali - důvodem byly jak některé koncepční změny oproti 5E, tak i kvalita zpracování, první vydání bylo plné zbytečných chyb.

Od té doby prošla příručka několika velkými erratami - hned po vydání přišel tzv. hot-fix, který opravil nejhorší chyby. Další velké erraty přišly v lednu a únoru letošního roku, v podstatě odstranily veškerý nepořádek, který lze erratami odstranit. V tomto stavu vytiskli druhé opravené vydání.

Všechny tyto erraty jsou už integrální součástí CZ překladu, ten šel v mnoha ohledech ještě dál a opravil poslední drobnosti nad úroveň únorové erraty.

Je oznámena finální errata, která má zejména pomocí FAQu osvětlit ty pasáže, které jsou stále nejasné a nelze je opravit pár slovy. K tomu však nedojde, dokud budou mít vytištěné druhé vydání na skladě - očekávám, že udělají obvyklý trik - někdy v budoucnu (možná v příštím roce) vydají DeLuxe Edition 6E.

Zejména kapitola věnovaná Matrixu to potřebuje nutně - tady bych upozornil na Průvodce Matrixem od Bansheeho (Volprecht = autor Matrixu), který v polovině září v podstatě Matrix zcela opravil. Je to asi na dvacet stránek, v první části jsou upřesnění pravidel, některé drobné změny a připsání vynechaných věcí (Volprecht si jemně postěžoval, že to bylo už v původní verzi pravidel, ale že mu to nejmenovaný hlavní vývojář Hardy seškrtal kvůli počtu stránek). V druhé části Průvodce je několik rozsáhlých příkladů, jak hrát různé situace v Matrixu.

Mám to už přeložené, v blízké době to přiložím k materiálům. Jediný problém je v tom, že to ještě není ofiko (fakticky pouze houserule) - i když předpokládám, že se mnoho z toho dostane do finální erraty a hlavně toho FAQu.
Autorská citace #2
12.10.2020 22:56 - sirien
Lethrendis píše:
ale že mu to nejmenovaný hlavní vývojář Hardy seškrtal kvůli počtu stránek

jakože to už je za hranicí blbýho vtipu - když si vezmu, jak je ta sazba místy doslova zprasená (velikosti písma, rozestupy řádků a písmen, velikosti tabulek, umístění rámečků...), jen aby se zmenšila co to jen de i na úkor čitelnosti a přehlednosti...
Autorská citace #3
12.10.2020 23:17 - Lethrendis
A protože mám něco času, tak uvedu dosud vyšlé oficiální materiály k 6E. Je toho už docela dost.

Tak tedy ještě loni v létě vyšly dvě odlehčené příručky: Neo-Anarchistova Streetpedie (před pár dny zveřejněná Pouliční encyklopedie) a také life-stylový sourcebook No Future, který rozebírá kulturu a média Šestého světa. No Future nemám v úmyslu překládat celý, nicméně už jsem přeložil poměrně útlou kapitolu Herní informace. Vedle různých klobouků tam lze najít najít různé exotické zbraně typu kolečkových bruslí a také několik dobrých sociálních kvalit.

První velký herní sourcebook je Firing Squad (věnovaný boji), ten jsem kompletně dopřeložil a rád bych ho také dotáhl až do kostkového vydání :) Když to půjde dobře, tak bych to chtěl určitě do konce tohoto roku.

Další kampaňové a zápletkové sourcebooky z přelomu loňského a letošního roku Free Seattle (pojednávající o odtržení Seattlu od UCAS), Cutting Black a 30 Nights, oba se zaměřují na velký výpadek elektřiny v UCAS.

Ještě čerstvější jsou kampaňové sourcebooky Tales from UCAS: Age of Rust a pak Slip Streams o objevujících se dimenzionálních trhlinách.

Vedle toho vylezly i nové oficiální samostatné mise: 08-03 Block Tango, 08-04 Dirty Laundry, 08-05 Sleping Giants a 08-06 Final Countdown.

Pak drobnější věci jako sourcebooky Ingentis Athlets (pojednává o hraní trollů), tam jsem přeložil Herní informace, aby jste si mohli najít nové staty a kvality fomorianů, kyklópů, obrů a tak. Dodám do materiálů v blízké době. Zajímavý je Krime Katalog - lahůdkové zboží od Krimu, což je korporace/zbrojovka založená shadowrunnery pro shadowrunnery. To je můj asi příští překladový cíl. Také vyšel Gun Rack, což je soupis desítek nejprofláknutějších kusů vybavení, všechno s obrázky.

Další vyšly nějaké knihy, povídkový Frame Job a World of Shadows + román Makeda Red. Plus screeny, tokeny, figurky, knihy omalovánek a aktivit, roušky, trika, puzzle, Catalyst vytěžuje nebohé fandy opravdu do mrtě.
Autorská citace #4
12.10.2020 23:20 - Lethrendis
Sirien: Jop, to máš pravdu.
Autorská citace #5
12.10.2020 23:56 - Log 1=0
Lethrendis píše:
knihy omalovánek

Tím se doufám myslí něco jako tohle

a ne jako tohle
Autorská citace #6
13.10.2020 06:56 - Lethrendis
Log: Jestli Tě to skutečně zajímá, můžu Ti to poslat soukromě :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18913102149963 secREMOTE_IP: 18.207.102.38