Volná diskuze

DragoN
19.11.2020 21:08
Hledá se PJ pro amatérskou, ale zapálenou družinu (Brno / online)
Zdravíme PJ,

jsme družina pěti hráčů (kamarádů), máme postavy (můžeme založit nové), hráli jsme společně asi 10 delších seancí a cítíme, že už bychom se mohli posunout dál.

Máme s sebou jednoho zkušenějšího hráče a náš PJ pročetl spoustu materiálů, taktéž má spoustu materiálů zakoupených, ale má zkušenosti až a pouze s námi + má málo času skrz stavbu baráku.

Rádi bychom, kdyby se nás nějaký PJ ujal, nebo alespoň na jednu či pár seancí, abychom viděli, jak funguje PJ, jak lépe hrát, kde máme nedostatky, neznalosti pravidel apod. Rádi samozřejmě budeme i za dlouhodobější hraní či stálé hraní.

Rádi bychom hráli jednou za 2-3 týdny.

Děkujeme za případný zájem.

S pozdravem,
Pavel a družina
Autorská citace #1
19.11.2020 21:23 - Šaman
Ahoj, nenapsal jsi o jaký systém se jedná (PJ naznačuje DrD nebo DH, ale "spousta materiálů" zase spíš DnD).

Ale o není to, proč reaguju. Pozor na ten pocit, že neumíte hrát - "…se nás nějaký PJ ujal, nebo alespoň na jednu či pár seancí, abychom viděli, jak funguje PJ, jak lépe hrát, kde máme nedostatky, neznalosti pravidel apod"

Herní styl se družinu od družiny liší a jen v diskuzích tady na Kostce je vidět, že co jeden považuje za zlatou metu, tomu jiný mnohaletý PJ říká kazení nováčků. A naopak…
Autorská citace #2
19.11.2020 21:28 - RoVan
Šaman mě sneaknul chtěl jsem psát to stejné :-)

Jsou různé typy hráčů/ skupin a je dobré hrát stylem který vás baví. (Třeba optimální boj není pro někoho vždy nejzábavnější a jiného štve netaktická rozhodnutí).
Autorská citace #3
19.11.2020 23:14 - Jezus
Souhlasím. Mě to třeba až "vylekalo". Já třeba PJuju spoustu let, ale DnD jsem zkoušel jen nedávno a chvíli. A jednou za dva tři týdny bych si v karanténě čas i našel, ale že bych měl jako někomu ukazovat takhle je to dobře? Varovat před častejma chybama, ukázat nějaký "zlatý pravidla", základní postupy... to asi jo, ale "takhle je to dobře", bych asi o sobě neprohlásil.

Na druhou stranu kluci píšou "jak lépe hrát; kde máme nedostatky", což jako nezní, že nutně hledají "patrona". Srovnání je dobrá věc a člověk se hodně naučí i na "jiném" přístupu, ne nutně "lepším".
Autorská citace #4
20.11.2020 08:04 - Tarfill
DragoNe,
za sebe mohu nabídnout cca dvě sezení v rámci oneshotu, v pravidlech D&D 5e, pouze online (přes roll20 ev. discord), pouze večer 20:00 a dál.

Podobně jako píšou ostatní, nebral bych to jako výukovku, ale pouze ukázku svého jednoho příběhu pro případnou inspiraci.

Jestli Vám to bude stačit, dej vědět. ;-)
Autorská citace #5
22.11.2020 11:02 - DragoN
Děkuji vám pánové.

Systém je DnD 5e, ale nebráníme se vlastním modifikacím nebo někde zapojit spíše více logiky nebo reality než tabulek.

Tarfill, jedna - dvě seance s ukázkou tvého příběhu by byly super!
Ty večerní seance platí i pro pátky / soboty?
Mám ti napsat soukromě nebo mě do zpráv hodíš nějaký kontakt na discord / fb / mail? :)
Autorská citace #6
22.11.2020 13:54 - Tarfill
SZ

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.060585975646973 secREMOTE_IP: 3.90.205.166