Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
4.2.2019 11:18 - sirien
York: ale, tady sem někomu fakt šlápnul na bábovičku, co?

Crowen dal nabídku a tuto nabídku mu nikdo nebere a nikdo nikomu nebrání té nabídky využít.

Moje kritika je myslim velmi věcná a dokonce i velmi konkrétní a specifická. Že se Ti nelíbí její podání je vcelku Tvůj problém - Kostka naštěstí nikdy nebyla povinně sluníčkový prostor s formálně či neformálně vynucovanou autocenzurou obsahu či formy (a nikdy nebude, deal with it).

Moje poznámka o trafic boostingu je sice velmi jízlivá, ale také velmi aktuální (a v diskusi konkrétně odůvodněná) - jakákoliv spojitost s nějakými dávnými ubližky je případně obávám se jen Tvoje paranoidní projekce.
4.2.2019 11:23 - York
Každej diskusní prostor je právě takovej, jakej si ho jeho uživatelé udělaj. Není to otázka vynucování, ale zodpovědnosti.

Snad se k tomu někdy dopracujeme. Nezbývá, než doufat.
4.2.2019 11:30 - Aegnor
York píše:
Můžete se třeba zkusit s Crowenem domluvit, aby soutěž probíhala paralelně i na Kostce. Ale to byste se samozřejmě museli přenést nad přístup "naše zábava je lepší/prospěšnější/whatever než vaše zábava".

Podle mě jsi naprosto minul pointu toho, co sirien kritizuje. I kdyby byl prostor pro komentáře umístěn na kostce, tak s tím bude mít sirien stále stejný problém.
4.2.2019 11:37 - Kropy
York:
Jak píše Aegnor nejedná se o kritiku traffic-boosting na úkor kostky. Ale víceméně o kritiku pravidel soutěže, kdy jsou udělaná tak, že pro vítězství je "nutnost" nenadesignovat bezkonkurenční nebo originální hru, ale okomentovat, co kdo jak udělá. Já pravidla nečetl, takže nemůžu mluvit na sto procent, ale takhle jsem Sirienovu kritiku, alespoň já pochopil.
4.2.2019 11:48 - York
Aegnor, Kropy: No však jo.

Kdyby v tý kritice bylo napsaný tohle:

Kropy píše:
pro vítězství je "nutnost" nenadesignovat bezkonkurenční nebo originální hru, ale okomentovat, co kdo jak udělá.


tak s tím nemám žádnej problém. To je věcný a trefný.

Oproti tomu "traffic-boosting RPG fóra" je naprosto zbytečný navážení se do "konkurenčního" serveru a připomínání dávných sporů, který tu už málokomu něco říkaj.
4.2.2019 11:59 - sirien
York: kdyby ses laskavě Ty sám konečně přes ty staré sport přenesl, tak by sis je do toho co sem napsal přestal projektovat a tudíž bys je tam neviděl (protože ode mě tam nejsou - za to že si je tam doplňuješ sám já fakt nemůžu).

Taky bys tím ztratil ten bias a všimnul by sis, že přesně to co Aegnor a Kropy píšou je to, co sem napsal. Důkazem je, že oni to tam i poměrně jasně viděj.
4.2.2019 12:04 - York
sirien píše:
Důkazem je, že oni to tam i poměrně jasně viděj.


Mluvím o rozjitřování starých sporů - dost pochybuju, že někdo z těch, kdo se jich tehdy účastnil (ať už osobně nebo jen nesl následky), to v tom neuvidí.

Ostatně ty úplně stejně osočuješ Crowena z feminismu. Já ho tam absolutně vůbec nevidím - je to snad důkaz, že tam pro nikoho není?


Ber to prostě jako feedback. Kdybych ti to neřekl, nejspíš by sis spokojeně myslel, že s tím nikdo problém nemá. Teď už víš, že může mít. Co s tím uděláš, je samozřejmě na tobě.
4.2.2019 12:57 - krytah
York: Já musím souhlasit se sirienem, pravidla mi přijdou špatně navržená, feminismus z toho cítím a sirienův komentář mi přišel naprosto legitimní. Obávám se, že tvůj názor je zde ojedinělý.
4.2.2019 12:58 - sirien
York: Ano. Jeden by skoro řekl, že se o rozjitřování starých sporů opravdu snažíš. Je smutné vidět, že se někteří stále nepřenesli přes doslova deset let staré křivdy, ale s tím holt asi nic nenadělám.

Jinak nechápu, proč si po těch letech co mě znáš myslíš, že bych byl spokojený, protože nikdo nemá problém s tím, co píšu. Nebo proč si myslíš, že po těch letech zkušeností potřebuju něčí feedback k tomu abych věděl, že když sem jízlivej, tak tim můžu někoho naštvat.

EDIT: Hitchens to kdysi vyjádřil velmi trefně (a ten fakt hrozně nepovedenej comeback moderátora tady skutečně platí). A totéž lze dohledat i u mnoha jiných filozofů a myslitelů, od Aristotela přes Voltaira až po Nietzscheho - což pocestě vynechává hromadu dalších, co pohrdali ideou konformity, kterou tu - de facto - zkoušíš prosadit.
4.2.2019 13:04 - York
sirien píše:
Jeden by skoro řekl, že se o rozjitřování starých sporů opravdu snažíš. Je smutné vidět, že se někteří stále nepřenesli přes doslova deset let staré křivdy, ale s tím holt asi nic nenadělám.


Jsi si, doufám, vědom toho, že jsem se toho vůbec neúčastnil, protože v tý době jsem na RPG fóru nebyl?


sirien píše:
Nebo proč si myslíš, že po těch letech zkušeností potřebuju něčí feedback k tomu abych věděl, že když sem jízlivej, tak tim můžu někoho naštvat.


Protože nemluvíš jen za sebe, ale reprezentuješ zároveň jeden ze dvou komunitních serverů, které se u nás zabývají RPGčky. To, že formálně (pokud možno) nevystupuješ jako admin, na tom nic nemění.

A teda nelíbilo by se mi to, ani kdybys mluvil jen za sebe. A to i přesto (nebo spíš právě proto), že jsem se toho sporu neúčastnil, nepřikláním se ani na jednu stranu a jsem v tomhle směru čistě collateral damage.
4.2.2019 13:07 - sirien
...neúčastnil ses toho, ale očividně tím jsi zasažen. A obávám se, že pointu toho druhého odstavce si zjevně minul.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.34093308448792 secREMOTE_IP: 18.215.159.156