Kultura

Rytíř
20.11.2009 17:02
S lehkým zpožděním dokončuji miniseriál o obléhacích strojích - chyběl nám popis konstrukce a použití trebuchetu, nejobávanějšího obléhacího stroje středověku.
Autorská citace #1
20.11.2009 17:02 - Dan
Super, díky
Autorská citace #2
20.11.2009 20:25 - Rytíř
copak, hledal jsi něco k tomuhle tématu? :)
jinak samozřejmě rádo se stalo, jsem rád, že to někoho zaujalo..
Autorská citace #3
7.9.2013 18:14 - Sv
Zdravim
Zaujalo a clovek uvazuje nad tim co uz bylo vymysleno a jak to fungovalo.... Treba ten dany vak, ze se sutr v nem nezamotal a vypadl v urcite trajektorii. Spise zvazuji jak se uvolnoval, aby mohl vyvrhnout sutr ci cokoliv.
Jako chapu funkci dane paky s protizavazim... jen ten vak musel byt nejak uchycen, aby sutr pobral do dane rychlosti... pak je mi otazkou jak se z toho vaku uvolnil ci jak se pripadne cast vaku odepla aby sutr mohl vylitnout.

Kazdopadne si pamatuji, ze katapult byl postaven u Helfsteinu, leta pane... pak bud se rozpadl nebo byl rozebran.. nevim. No je to kolos... kdyz si predstavim ze s tim vystrelili i kravu tak v tehdejsi dobe to muselo zpusobit sok.
Asi neco si postavim pokud poobjednavam dreva... (malinke meritko do panelaku)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17076086997986 secREMOTE_IP: 3.238.70.175