"Pevnosti a opevnění v čechách, na Moravě a ve Slezsku", vydalo nakladatelství Libri. Sice to má trochu větší záběr, ale vyšlo to roku 2010, takže by tam mohly být odkazy na novější literaturu.
Pro pravěk a raný středověk je malér, že tu je jen pár všeobecně profláknutých obrázků. Pokud by nevadilo rekonstruovat ze slovních popisů, popis stavební techniky helénistických opevnění je v knize o Dácích (ono jich u nás moc není). Na internetu určitě bude něco o Keltech ("murus gallicus" je proslulá) - zkus hledat heslo "Heuneburg". A pokud už budeš na Wikipedii, hledej heslo "nuraghi", "tower house" (v Anglii tak označují jeden typ tvrzí) a "Vilém Dobyvatel" (stavěl v Anglii hrady, aby si zajistil vládu - mohly by být odkazy). Zajímavá by byla řecko-římská architektura, ale tady najdeš spíš informace o chrámech než opevněních. Nicméně vyšly v češtině "Tábory legionářů". Pár obrázků mohou nabídnout "Bojové techniky středověkého světa" (stavby typu motte-and-bailey, odkaz na pár snad zajímavých hradů) a "Proměna českých zemí ve středověku" (mj. odkaz na jeden opevněný kostel a několik šlechtických sídel z 13. století a starších).
Zkus se podívat na www.libri.cz, nabízejí knihy o hradech, zámcích, tvrzích, zvonicích, městských branách, městských věžích, hradištích, Keltech, Germánech, Římanech, pro české země i v mnohem menší míře Slovensko. Plánky hradů, zámků, tvrzí a dalšíích lz dost často najít na www.hrady.cz, a když prolezeš pár stránek známěnjších hradů a zámků, narazíš na internetový slovníček používaných výrazů (barbakán, sedilie atd.).