Kultura

ShadoWWW
28.2.2014 14:53
[Živé vysílání] Scourge of the Sword Coast
Dnes od 20:00 do 22:00 našeho času se bude opět živě přenášet hraní D&D vývojářského týmu. Role DMa se ujme Greg Bilsland a v rolích hráčů zasednou Daniel Gelon, Mike Mearls, Trevor Kidd, Tom Olsen a Matt Sernett. Bude se hrát Scourge of the Sword Coast (Bič z Mečového pobřeží) - nový díl Encounters odehrávající se v Brodě Dýky (Daggerford) ve Forgotten Realms.

Ve hře možná zazní náznaky nějakých nově vyvíjených mechanik a na konci sezení možná dojde i na odpovídání na dotazy diváků.

Pokud se chcete dívat živě, přepněte si v osm večer na Twitch kanál, případně poté by měl být dostupný záznam na youtube kanálu.
Autorská citace #1
28.2.2014 16:14 - ShadoWWW
Vtipné je, že Matt Sernett, jeden z hráčů, je přímo jedním z tvůrců tohoto dobrodružství.
Autorská citace #2
28.2.2014 20:21 - noir
Shadowww: že nám pak shrneš, jaký to bylo?
Autorská citace #3
1.3.2014 07:13 - ShadoWWW
Z mých vlastních playtestových her i z tohoto livestreamu mně přijde, že 5E má lépe řešená nebojová střetnutí než 4E. 4E je hodně o bojových střetnutích a nebojová se velmi často řeší přes dovednostní výzvu, která je rychle tlačí dál (k bojovým). Přijde mi, že nebojové střetnutí (v 5E je asi lepší překlad jako nebojové setkání) je v nové edici zajímavější, méně nudné než v 4E. Nevím přesně, čím to je, ale nejspíš právě výrazným zaměřením 4E na boj a tlak na to, aby se nebojová střetnutí řešila mechanikou.

Co se týče samotného livestreamu, tak Mike hrál tieflinga - pekelného černokněžníka (warlocka). Současný koncept 5E černokněžníka je dostupný jen v uzavřeném playtestu. Co o něm tedy prozradil livestream?

- Černokněžník má mimo sesílání kouzel (spellcasting) i vzývání (invocations).
- Kouzla: Černokněžníkův limit je kouzla 5. úrovně. Má jich také méně než mág. ALE obnovuje si je po krátkém odpočinku, ne až po důkladném! Mimo to má ještě svá jedinečná kouzla, která v playtestu dosud nebyla, ve streamu bylo vidět např. kouzlo pekelné odvrácení (hellish rubuke).
- Vzývání: Není jasné, jestli je černokněžník získává na 1., nebo až na 2. úrovni. Každopádně Mikova postava na 2 úrovni měla dvě vzývání. Jedno mu umožňovalo libovolně (at-will) sesílat na sebe přestrojení (disguise self) a druhé mu umožnovalo sesílat zlepšený tajemný výšleh (eldritch's blast).
- Mike měl pekelného černokněžníka, což znamená, že když někomu snížil životy na 0, získal za to dočasné životy.
- Na 3. úrovni si černokněžník může zvolit buď čepel (pak je víc válečník), řetěz (získá přítelíčka), nebo rukověť (pak je víc sesilatel). Jde o druh paktu podobně jako v 4E.


Další zajímavý černokněžníkův moment ve hře:
- Tiefling černokněžník seslal kouzlo rozkaz (command), s jehož pomocí donutil nepřítele složit zbraň (při neúspěšném záchanném hodu s TO 13). Nepřítel na něj následně použil chvat (grapple), což se nově oproti playtestu vyhodnocuje jako útočná akce. Díky tomu, že jde nově o druh útoku, mohl pekelný černokněžník zareagovat (protože byl napaden) tím, že seslal kolem sebe pekelný oheň. To bylo docela cool.
Autorská citace #4
1.3.2014 07:48 - ShadoWWW
Na YouTube to ještě není, ale ZDE se můžete podívat na záznam přímo z Twitche.
Autorská citace #5
8.3.2014 05:59 - ShadoWWW
Včera večer se vysílalo pokračování. TADY je záznam na Twitchi. (MM se tentokrát neúčastnil a byl zastoupen.)
Autorská citace #6
14.3.2014 12:54 - ShadoWWW
Dnes v osm večer by se mělo odehrát další (třetí) sezení. Hrdinové v něm zavítají do města Jolkoun zjistit, jestli je zabrané, a pokud ano, tak mají za úkol vyhnat případné vetřelce, ať už by šlo o kohokoliv...

Naladit si ho můžete opět na Twitchi (Začnou hrát nejspíš opět pár minut po osmé.)
Autorská citace #7
15.3.2014 03:27 - ShadoWWW
Autorská citace #8
3.5.2014 09:36 - ShadoWWW
V pátek večer bylo další sezení. Záznam.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070706844329834 secREMOTE_IP: 3.239.9.151