RPG odborně

Markus
13.7.2020 21:59
Pozvání do databáze RPG
Zdravím sousedy z Kostky!

Možná jste postřehli, že jsme vedle na RPG fóru rozjeli projekt nazvaný Databáze RPG. Je to v zásadě něco jako ČSFD pro RPGčka - částečně wiki s informacemi, částečně server na recenze a doporučení. Je možné zadávat tam postupně různé RPG produkty a potom je hodnotit a komentovat. Asi nemám ambici budovat kompletní databázi celého RPG světa (to už dělá RPGgeek), ale strašně rád bych zmapoval aspoň celou scénu českých produktů (jak tištěných, tak fanovských) a hlavně amatérských překladů, což je u nás dlouhodobě velmi plodná komunita.

Databáze umí pár šikovných věcí. Když si to proklikáte, zjistíte že si můžete např. vyfiltrovat jen věci dostupné v češtině a slovenštině. Nebo se různě proklikávat vzájemnými vazbami mezi systémy, autory, světy, žánry... Výhoda taky je, že z databáze můžete odkazovat přímo na různé servery, kde jsou překlady (nebo materiály) hostované, a databáze tak může sloužit jako centrální evidence, která odkazuje návštěvníky na jednotlivé stránky česko-slovenského internetu.

Je tam ještě spousta práce a hodně toho chybí, ale po dvou měsících se konečně dostáváme do fáze, kdy je tam toho dost a začíná to být k něčemu dobré.
  • Já jsem prošel a zadal do databáze všechny překlady, které vznikly na RPG Fóru, takže jsou konečně dobře dohledatelné. Viz například AD&D 2e, kde je toho dost. Tímto zdravím Rytíře, Merlina a další pamětníky téhle překadatelské generace, kteří dnes žijí tady!
  • Sirien zadal komplet Fate 4e a svoje Star Wars
  • ShadoWWWa jsem chudáka umotal na to, aby tam zadal produkty pro 5e (zrovna začal, hodně toho zbývá). Chudáka proto, že i když se omezí jen na přeložené věci, čeká ho spousta práce. Vyprodukovali jste toho tady hodně!
No a vás tímto chci pozvat, abyste se taky zapojili, jestli chcete. Nemyslím nutně zadáváním nových položek (byť to by bylo super!), ale třeba tím, že ohodnotíte hry, které znáte, nebo jednotlivé příručky/dobrodružství pro 5e. Byl bych rád, kdyby se podařilo udělat z toho nástroj na vyhledávání/doporučování zajímavých produktů. Například můžete hodnotit dobrodružství, která jste odehráli, a potom se podívat, jak je hodnotí ostatní a která jsou nejlépe hodnocená, až budete hledat další dobrodružství pro svoji hru.

Jak jsem říkal - práce je tam ještě hodně, ale teď je to ve stavu, kdy už se nestydím vás pozvat. Momentálně je nutné vytvořit si v databázi uživatelský účet, abyste mohli přispívat a hodnotit. Výhledově chci zprovoznit možnost loginu přes Facebook.

Ocením i jakékoli komentáře nebo připomínky.

A kdybyste se rozhodli začít tam sami zadávat obsah hostovaný tady na d20, budu moc rád! Klidně to tam naflákejte nějak nahrubo, já si to pak přeberu a doladím to. Nebo sem pište dotazy, nejasnosti, cokoli.

Těším se na vaše hodnocení ;)
1.12.2020 14:48 - LokiB
No jo, chybí tam i Savage Worlds SWADE edice. nedostal jsem se k tomu ji tam zadat :(
1.12.2020 15:03 - Jerson
sirien píše:
plus máte biased sample. I když tam dodáš víc dat, pořád budeš mít zkreslenej výsledek (ale ok, už bude říkat aspoň něco smysluplnýho pro RPG F / Kostku)

Nevím jak moc biased to je, protože hlasy nejsou jen z RPGF a D20. Osobně databázi propaguju ledaskde, když je příležitost.
1.12.2020 16:50 - Markus
Tarfill, Loki: Díky za vyjádření zájmu. Chybí tam toho ještě hooodně, ale je to běh na dlouhou trať. Každý příspěvek se cení, ale není nutné se tím stresovat. Až to bude, tak to bude. Já tam sem tam zadám něco, co jsem zrovna četl, a potom edituji anotace od jiných, ale na nějakou soustavnou knihovnickou činnost taky nemám sílu. Musí to holt být komunitní snaha.

Jo a Tarfillovi díky za to Schwarze Auge.
1.12.2020 20:25 - Jarik
DSA? NA tom myslím lítaly Stíny nad Rivou :D To si budu muset znovu stáhnout a zahrát (... někdy) :D
2.12.2020 01:23 - Tronar
cela trilogie Realms of Arkania byla podle DSA
2.12.2020 15:15 - Tarfill
Tak jsem Ti tam, Markusi, přihodil ještě ten HeXXen 1733 a Splittermond, jak jsem avizoval.

Edit: a ještě i Symbaroum, ten si to taky zaslouží...
2.12.2020 18:58 - Markus
Tarfill: Děkuji uctivě. Šíříme osvětu! Teď ještě nějaké to hodnoceníčko ;)
2.12.2020 19:20 - Tarfill
Přijde časem... :)
1.1.2021 12:19 - Markus
Nový rok, nový měsíc, nový přehled nejoblíbenějších her podle Databáze RPG. V prosinci přibylo přes 70 nových hodnocení, ale většinou se týkala světů, dobrodružství a jiných rozšiřujících příruček, takže v přehledu her k žádným dramatickým skokům nedošlo.Přiložím ale ještě druhý obrázek, a to je přehled dobrodružství. Žebříček totiž můžete pomocí filtrů nahoře osekat na to, co vás zajímá (hry, dobrodružství, světy...).Zatímco v přehledu her už hry začínají kumulovat větší počet hodnocení, u dobrodružství ještě vidíme, že hlasů je málo, takže každý jednotlivý hlas má velkou váhu. Ale slovy klasika: „K žebříčku se spoustou hodnocení se dá dopracovat jen před žebříček s málo hodnoceními.“ Takže pokud se chcete podělit o své postřehy a doporučení, račte prosím zahlasovat a udělat tím databázi zase o něco užitečnější.

Jo a pokud vám v ní něco chybí (česká tvorba je tam skoro kompletní, ale zahraniční má dost díry) a chtěli byste to ohodnotit, napište a já to tam přidám. Můžete to samozřejmě přidat i sami, ale chápu, že ne každý se s tím chce babrat.

Žebříček najdete klasicky tady.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22431921958923 secREMOTE_IP: 3.238.70.175