Pravidla

Ghostrider
30.1.2006 08:47
Burning hands
Má kouzlo planoucí ruce nějaké zvláštní efekty jako např. hořící šaty? Je to tam napsané, ale jak to vypadá dál? Je tam nějaký záchranný hod nauhašení (Reflexy?), kolik to bere akcí (?), jaké je poškození v případě neúspěchu (či ignorování)?
Autorská citace #1
30.1.2006 09:17 - alef0
Vo vseobecnosti postava, ci vec, ktora zacne horiet, ma pravo na sa tomu vyhnut pomocou zachranneho hodu Reflex DC15. Ak sa hod nepodari, postava/vec dostava 1d6 damage. Kazde dalsie kolo ma potom pravo na dalsi zachranny hod. Ak sa hod podari, ohen sa podarilo uhasit. Ak nie, nasleduje dalsi 1d6 damage.
Valanie sa po zemi, ci ine podobne hasiace metody davaju +4 bonus na zachranny hod. Vrhnutie sa do vody zahasi ohen hned.
V pripade tohto kuzla by som povedal, ze ak sa postava ihned po zasahu nezacne venovat haseniu siat (fullround action, po jej skonceni sa veci bez postihu uhasia), tak ma pravo na reflexny zachranny hod. Ak ten neuspeje, dostane 1d6 damage. V kazdom kole potom moze skusit svoje saty zahasit (fullround). Ak tak neurobi, ma pravo na zachranu s pripadnym damage, a to sa opakuje.
Dal by som vask pozor, aby sa z tohto kuzla nestal lacny fireball.
Autorská citace #2
30.1.2006 09:44 - Alnag
Rozhodně lze ale v případně nouze použít k zapálení ohně místo křesadla. :-)
Autorská citace #3
30.1.2006 15:00 - Ghostrider
Jde o to, jak dlouh bude hořet, když ignoruje plameny (sebevrah)... a pokud věnuje hašení - uhasí oheě automaticky nebo s nějakým hodem na záchranu. 1)Ignoruje oheě - potom:??? 2)Hasí - Full round potom:???
(I s DC pokud to jde :-) )
Autorská citace #4
31.1.2006 08:40 -
Specialne v pripade burning hands:
Samovrah dostava kazde kolo reflex save DC15. Ak sa save nepodari, dostava samovrah 1d6 damage. Ak sa save podari, ohen zhasol sam.
Nesamovrah moze zahasit ohen automaticky, co trva fullround akciu.
nTento houserule je kombinaciou popisu Burning Hands a vseobecnych pravidiel pre horenie.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23202705383301 secREMOTE_IP: 107.21.85.250