Pravidla

Autorská citace #41
3.2.2019 11:05 - exi
chrochta: o různých klíčích na google drive a přímo tady na kostce vím, potřebuju čistě klíč ke SCAG. Tak snad pak Merlin, až si toho všimne.
Autorská citace #42
3.2.2019 22:12 - Merlin
Exi: musel bych se podívat do záznamů...část jsem využil z Klíče a část překládal nově. Pokud něco nemůžeš najít, tak napiš..případně založ sdílený exel třeba přes google
Autorská citace #43
3.2.2019 22:19 - exi
Merlin: No psát ti přece kvůli každýmu termínu nebudu, to bych nedělal nic jinýho, než psal a ty odpovídal :) Některý ty věci v klíčích nejsou a jsou jen ve SCAG (příklad: Neverember), takže to dohledávám v originálu, a když se poštěstí, tak pak v CZ verzi (zdržovačka jak prase). Tak jsem myslel, že na to máte klíč, ale jestli ne, tak budu pokračovat v tomhle postupu.
Autorská citace #44
4.2.2019 06:53 - Merlin
Neverember jsem překládal jako Bezuhlík

Klíč nemám, nedělal jsem si ho...něco jsem doplňoval do klíče tady. Jinak nemusíš mi psát kvůli všemu, proto je dobrý ten sdílený soubor. Mrknu tam a vidím a napíšu :).
Autorská citace #45
4.2.2019 08:53 - exi
Merlin: hoď mi pak gmail do SZ, přidám tě tam.
Autorská citace #46
4.2.2019 09:14 - ShadoWWW
Odstavcově, případně i stránkově, by to mělo odpovídat, takže to jde dohledat přes CTRL+F v angl. OCR oskenu a pak dohledat v PDF překladu. Ale máš pravdu, úplně triviální to není a chvilku to zabere.
Autorská citace #47
13.9.2019 20:01 - ShadoWWW
Jeden fanoušek aktualizoval mapu Mečového pobřeží o města a silnice, co se vyskytují v novějších dobrodružstvích. Jak budu mít chvíli čas, tak bych aktualizoval českou verzi mapy (nejspíš příští víkend).
Autorská citace #48
18.9.2019 15:13 - obbivan
Ahoj, snažím se přesně umístit v čase Ztracený důl Fendelveru. Jedinou kloudnou zmínkou je na straně 26 že Hromostrom byl zničen před 30 lety výbuchem Hotenow. Což bylo roku 1451. Takže jsem se dopracoval k roku 1481.
Může to někdo prosím potvrdit?
Podobně jsem zařadil Draka z Ledového štítu okolo roku 1500 - Protože, na 6 straně u Letohradu je napsáno, že byl vážně poškozen tímto výbuchem zhruba před 50 lety. :-)
Autorská citace #49
18.9.2019 15:33 - Wolf
obbivan: Tady ti potvrzují datum pro Ztracený důl. K Drakovi jsem zatím nic nenašel.
Autorská citace #50
18.9.2019 15:57 - ShadoWWW
EDIT: Aktuální kampaň Descent Into Avernus se odehrává v roce 1492, ale podle té poznámky o výbuchu sopky to skutečně vypadá, že DzLŠ se odehrává v roce 1501, tedy 9 let po DIA.
Autorská citace #51
18.9.2019 16:04 - ShadoWWW
Mimochodem jsem našel zajímavý postřeh o tom dakovi z Ledového štítu. Je to drak, co se vyklubal z vejce, které ukradl Jarl Storvald (má to tedy pěknou spojitost se Storm King's Thunder). Viz zde.
Autorská citace #52
16.6.2021 00:12 - Henda
Při pročítání jsem narazil na dva termíny, které neodpovídají vydaným dobrodružstvím i překladovým klíčům.

Prvním je Laeral Stříbroruká, která se v textu jednou objevuje jako Laeral Stříbručná (strana 7), další výskyty Laeral jsou v pořádku.

Druhým termínem je Souputník, který se objevuje v Descent Into Avernus, ale zde je přeložený jako Společník.

Nakonec ještě zmíním překlep, kterého jsem si všiml na mapě (samostatné, i v knize). Mlžný hvozd je zapsán jako hvord.

Ale abych jen nekritizoval, chci opravdu pochválit a velice poděkovat za perfektní překlady. Skvělá, velice profesionální práce.
Autorská citace #53
16.6.2021 07:01 - Gergon
Popravdě v této příručce je těch chyb a překlepů desítky, skoro na každé stránce nějaký, ale nějak jsem vzdal je všechny vypisovat sem :/
Jsem vděčný za překlad, proto to neberte jako kritiku.
Autorská citace #54
16.6.2021 07:31 - Pan Bača
nějak popravdě nemám sílu celé to projít a opravit, když kontroluju novější věci (zdravím Lethrendise, už jsem u další kapitoly)... pokud na něco narážíte v PDF, nejjednodušší je to v acrobatu označit poznámkou a až toho bude hodně, hodit to někam, kde se to dá stáhnout a hodit pak do INDD.
Autorská citace #55
16.6.2021 10:00 - Gergon
To je mi právě jasné, že se řeší nové věci a nějaké překlepy ve starých není síla ani čas opravovat a řešit. Proto jsem to neřešil a nepsal sem každou chybku co jsem našel.
Autorská citace #56
10.10.2023 09:34 - Ardiof
Dozvěděl jsem se v této publikaci, že Drizzt Do'Urden není jediný hodný drow. Ještě tam byla Líriel Baenre.

Ctěl bych se zeptat, jestli to náhodou není Drizztova sestra Viernna, jen s jiným jménem kvůli rodu, nebo někdo úplně jiný a nebo jestli o ní v knihách o Drizztovi není vůbec zmínka.
Já jsem dočetl zatím jen 4. díl.
Autorská citace #57
10.10.2023 09:57 - Gergon
Je to samostatná hrdinka z úplně jiné série: Drowova dcera
Autorská citace #58
10.10.2023 22:12 - chrochta
Ne, Liriel je dcerou arcimága Grompha Baenre. Trilogie s ní od Elaine Cunningham je přeložená do češtiny. A objevují se v ní odkazy na hromadu dalších nezlých drowů, vyznavačů Eilistraee.

Jinak drowem byla díky shodě okolností i nejmladší sestra Alustriel, Laeral a Simbuly, Quilué Veladorn, která tak byla nejen velekněžkou Eilistraee, hlavou domu Veladorn a vyvolenou Mystry a Eilistraee, ale i švagrovou Khelbena Arunsuna.
Autorská citace #59
11.10.2023 07:23 - Chyba
A to není vše Horste. Taky je tu celá sekta bohyně Eilistraee (viz Temná panna str.106) a wizardí retcon.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082865953445435 secREMOTE_IP: 44.204.164.147