Pravidla

Maelik
12.9.2019 09:20
Autorská citace #1
12.9.2019 09:20 - Aegnor
Hej, tohle zní docela zajímavě. A docela rád bych si to někdy, na nějaké trochu vyšší úrovni zkusil.
Autorská citace #2
12.9.2019 11:32 - Demonica
Taky se mi ten nápad líbí, díky za překlad.
Chtělo by to vyzkoušet při hře, jak moc micromanagementu to bude vyžadovat.
Autorská citace #3
12.9.2019 13:28 - Maelik
Aegnor píše:
A docela rád bych si to někdy, na nějaké trochu vyšší úrovni zkusil.


Demonica píše:
Taky se mi ten nápad líbí...Chtělo by to vyzkoušet při hře,



hmm.. tak nedáme někdy nějaký oneshot? :-)
Autorská citace #4
12.9.2019 15:58 - krytah
Hmm, 3 kouzelníci by toho mohli dokázat docela dost. ;D
Autorská citace #5
12.9.2019 19:14 - Maelik
krytah: Mám to chápat jako vyjádření zájmu o one-shot? :-)
Autorská citace #6
13.9.2019 07:10 - ben222
Moc jsem tomu nerozumnel ale pokud se jednou stane že mne osvítí tak by to mohlo být dost zajímavé :D
Autorská citace #7
13.9.2019 07:52 - Jerson
Ono by to hlavně chtělo nakreslit a ještě lépe k tomu udělat nějakou aplikaci do mobilu, do které bude hráč jen klikat seslaná kouzla a ona mu bude počítat bonusy a ukazovat, která kouzla může následně sesílat lépe. Nebo je to dělané pro lidi, kteří milují grafy a sami od sebe se v nich dokážou orientovat jedním pohledem, takže chtějí tuhle svou libůstku využít v posílení postavy v RPG.

Jinak v levém příkladu nikde nevidím druhý Terminál. Prví je Prestidigitation, ale který je ten druhý?
Autorská citace #8
13.9.2019 11:54 - Maelik
ben222 píše:
Moc jsem tomu nerozumnel ale pokud se jednou stane že mne osvítí tak by to mohlo být dost zajímavé :D


Když mi řekneš čemu nerozumíš, můžu se pokusit ti to vysvětlit..

Jerson píše:
Jinak v levém příkladu nikde nevidím druhý Terminál. Prví je Prestidigitation, ale který je ten druhý?


Žádný tam nebyl, byl to jen překlep. Už by to mělo být opraveno.

Jerson píše:
Ono by to hlavně chtělo nakreslit a ještě lépe k tomu udělat nějakou aplikaci do mobilu, do které bude hráč jen klikat seslaná kouzla a ona mu bude počítat bonusy a ukazovat, která kouzla může následně sesílat lépe.


V doprovodných komentářích autoři říkali, že počítají s tím, že si ještě před hrou sestavíš ty náčrtky, pro svoje nejčastější konfigurace, a potom akorát při každém důkladném odpočinku vytáhneš tu aktuální.
Autorská citace #9
13.9.2019 12:47 - Jerson
To jsem pochopil, že ty náčrtky si hráč udělá před hrou, ale i tak mi to sledování následnosti kouzel a žetonů přijde docela náročné na pozornost.
Autorská citace #10
13.9.2019 22:06 - krytah
Maelik: Jo, tak nějak. :)
Autorská citace #11
14.9.2019 13:02 - ben222
Maelik-já nerozumím kreslení map a jejich využití
Autorská citace #12
14.9.2019 15:17 - Maelik
ben222 píše:
Maelik-já nerozumím kreslení map a jejich využití


Základem je fakt, že Kouzelník si každé ráno zopakuje určitá kouzla, která má ve své knize, a ty potom může daný den sesílat.

Kreslení mapy znamená, že místo toho abys jen zaškrtl připravená kouzla, tak si je poznačíš na nějaký kus papíru a pak spojíš všechny kouzla, která jsou ze stejné školy (Zaklínání, Nekromancie, atd.), nebo stejné úrovně (triky, 1. úroveň, 2. úroveň, atd.), přičemž si to musíš celé rozvrhnout tak, aby se ti žádná čára nekřížila s jinou. Jakmile to máš, mapa je hotová.

Co se týče využití,každá schopnost téhle specializace je navázaná na to, že při kreslení mapy ti nutně vzniknou nějaká ohraničená území (tzv smyčky. Např. na příkladu vlevo: Miror Image-Ray of Frost-Thunderwave-Color Spray), a nějaká kouzla zbydou jako takové ocásky (tzv. terminály, na témže obrázku Predestigation). No a za tyhle uzavřená úemí a ocásky pak máš různé bonusy, které jsou popsané v jednotlivých schopnostech specializace.
Autorská citace #13
14.9.2019 15:46 - Maelik
Jerson píše:
To jsem pochopil, že ty náčrtky si hráč udělá před hrou, ale i tak mi to sledování následnosti kouzel a žetonů přijde docela náročné na pozornost.


Jo, to mě taky napadlo, poprvé, když jsem to viděl. Na druhou stranu, nemuusíš na to koukat neustále a přepočítávat všechny informace. Bonus za smyčky a terminály si můžeš napsat jako součet někam stranou, a druh zranění a záchraného hodu si můžeš nějak zkratkovitě připsat k jednotlivým kouzlům na mapě.
Autorská citace #14
15.9.2019 08:37 - ben222
Už tomu rozumim.Moc zajímavé
Autorská citace #15
15.9.2019 10:12 - Jarik
Autorská citace #16
15.9.2019 15:46 - Maelik
Jarik: Ten komentář je prázdný úmyslně, nebo tam měl být obrázek?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080286026000977 secREMOTE_IP: 34.204.181.19