Pravidla

LokiB
20.5.2020 14:47
Savage Worlds (SWADE) - Materiály a nástroje
Herní systém Savage Worlds společnosti Pinnacle je tu již rok ve verzi Adventure Edition (SWADE), a tak je čas, podívat se blíže na herní materiály a nástroje, které jsou pro hráče a GMy k dispozici.

SWADE - základní příručka nové edice. Na Kickstarteru slavila velký úspěch, což jen potvrdilo, že fanouškovská základna SW je věrná a štědrá :)

Pravidla jsou na základě zkušeností z her minulé edice upravená a doplněná (to by si žádalo samostatný článek pro srovnání a vypíchnutí novinek :)). Obecně se posun jeví k lepšímu, dotaženějšímu systému. Zároveň je systém snadno doplňovatelný a rozšiřitelný v jednotlivých herních světech dle potřeb pro dobrou stylizaci a umocnění zážitku z příslušného prostředí a herního stylu. Zásady FFF (Fast&Fun&Furious) hry jsou stále hlavním mottem.

Companions - sada rozšíření pro jednotlivé žánry, jak jsme je znali z předchozích edic (Fantasy Companion, Sci-fi Companion, Horror Companion, Super Powers Companion) zatím nejsou k dispozici. Počítá se s nimi, ale tým Pinnacle je malý a věcí, na kterých dělají, je mnoho. Podle všeho přijde jako první Fantasy Companion, snad do konce tohoto roku.

A co jednotlivé herní světy a jejich posun v SWADE? Vyberu jen několik

Deadlands: Lost Colony - setting ze série Deadlands, zasazený do budoucnosti

Deadlands - velmi úspěšný kickstarter (vybráno přes $567,000) pro novou edici Deadlandů dává naději, že tento oblíbený setting z porstředí Weird Wild West bude vlajkovou lodí i této SWADE edice.

Interface Zero 3.0 - cyberpunk v prostředí Savage Worlds (a jeho Players Guide to 2095)

Sprawlrunners - aneb Shadowrun v kabátě Savage Worlds enginu. Jedná se o celkem light adaptaci cyberpunk postupů, známých z Shadowrun pravidel a světa pro ty, kteří si chtějí v SW zahrát cyberpunk. Jaké asi bude srovnání s Interface Zero 3.0?

Rifts - další oblíbený setting upgradovaný na SWADE. Mega-post-apo-super-powers ... bitva o svět budoucnosti. Settings s mnoha oficiálními rozšířeními a doplňky.

All for One: Regime Diabolique 2nd Edition - Tři Mušketýři a klasické šermovačky vše poháněné SWADE motorem.

A další settingy poměrně rychle přicházejí, jsou aktualizované nebo aspoň doplněné o konverzní materiál na SWADE edici. Vyjmenovávat je zde všechny nemá cenu, jsou jich opravdu desítky.

Nástroje:

Hero Lab má nově podporu pro SWADE. Majitele předchozích verzí trochu nepříjemně překvapil způsobem, jakým je přechod na novou edici realizován (komplikace po instalaci updatu, dokud není zakoupena licence).

Savaged.us se s příchodem SWADE mohutně rozvinul a nyní již mnoha uživatelům plně nahradil jiné nástroje pro generování a správu postav, včetně exportů jejich deníků, kalkulátory a další užitečné nástroje.

Savagebot pro Discord užitečný nástroj pro online hraní (házení, správa tokenů, iniciativa v kole)

Fantasy Grounds nyní také obsahují podporu pro SWADE

Nechybí ani mohutná podpora v rámci Roll20 s výborným character sheetem.

A nově jsou dostupné Savage Worlds i pro rozbíhající se VTT Foundry (a viděl jsem na to pár pochvalných recenzí, i ve srovnání s Roll20)

Jaké materiály a nástroje znáte či používáte vy? Podělte se :)
Autorská citace #1
2.6.2020 16:33 - LokiB
Byla aktualizována wiki na Roll20 pro SW

Je to jedna z těch lépe zpracovaných wiki stránek, jako návod pro začínající je to fajn.
Autorská citace #2
18.1.2021 03:19 - LokiB
Po celkem slušném ohlasu předchozích kickstarter projektů (SWADE, Deadlands, ...) oznámili Pinnacle nové, celkem zajímavé propojení:
Pathfinder for Savage Worlds

The Pathfinder for Savage Worlds core rulebook will include an adaptation of the Savage Worlds game mechanics for players to make and evolve characters, and for game masters to create games of their own design, for play in Pathfinder’s world of Golarion. A separate purchase of the Savage Worlds core rules (SWADE) is not necessary to play.

tedy adaptace Pathfinder světa do SW + Celá sága Rise of Runelords na tomto enginu k tomu!

For the Kickstarter planned to launch in January 2021, a Boxed Set for Rise of the Runelords with all six books of the Adventure Path provides starting adventures for many gaming groups who have not yet visited the town of Sandpoint.

Hraní "pathfinderovského fantasy světa" v enginu SW může být zajímavé pro ty, kterým samotná DnD hra nepřijde nejlepší a mechaniky nové edice SW dokáží při své hře využít a ocenit.
SW by pak získalo další mocný setting a k tomu i předpřipravenou kampaň, jakých není nikdy dost.
Autorská citace #3
20.1.2021 11:54 - LokiB
Tak Kickstarter pro Pathfinder for Savage Worlds začal úspěšně :)
A to i když jsou ceny nasazeny poměrně vysoko (pro mě až překvapivě vysoko ... že by se projevovala inflace v cenách RPG produktů?)
Autorská citace #4
30.4.2021 00:16 - LokiB
Pathfinder for Savage Worlds Core Rules v1.1 Ready for Download!

pro zájemce o hraní "fantasy typu pathfinder" + nativní svět PF v Savage Worlds systému, jsou již k dispozici základní pravidla a nějaká rozšíření (začátek ságy Runelords).

na SW je fajn, že jsou velmi dobře doplňovatelná a upravovatelná. V ohlasech už se čile diskutuje, co ze Setting Rules a doplnění si kdo z PF verze rád převezme do svých jiných SW her.
Autorská citace #5
30.3.2023 11:43 - LokiB
Po Pathfinderu je tu další zajímavý port, tentokrát Eberronu
Autorská citace #6
19.5.2023 12:54 - Pastýř
Ahoj Loki, vím že mě asi pošleš do háje, ale neuvažuješ o překladu SWADE?
Dodnes využívám tvůj překlad Deluxe.
Ale co se týká SWADE. Ačkoli jsem schopen rozumět anglickému textu, nedokážu s těmi pravidly pracovat v real-time.
Autorská citace #7
19.5.2023 13:57 - LokiB
Pastýř: Upřímně ... začal jsem, ale pak jsem odpadl. Mám takových pár poznámek, ale je to děravé, a je to teprve první průchod, takže kvalita mizerná :(
Jestli s tím ale někdy pohnu, bůh ví ... zasáhla mě doba prokrastinací.

Třeba ti z těch útržků něco pomůže ...

Divoké Světy - SWADE - pracovní
Autorská citace #8
19.5.2023 14:55 - Pastýř
Jé. Děkuji. Stáhnul jsem si.
Já sice nikdy nepřekládal, ale pokud by ses rozhodl s překladem pokračovat, rád pomůžu.
Autorská citace #9
26.10.2023 12:48 - LokiB
Dotaz: nevíte někdo, jestli existuje font Google-spies s češtinou?
nebo případně nějaký velmi podobný font s češtinou?
Autorská citace #10
26.10.2023 13:02 - sirien
AWčkový VTKS Good Luck For You a Crust Clean sou od pohledu podobný, i když možná trochu divočejší. Ale nejsem si teď jistej jestli maj nativně diakritiku nebo sem si jí dotvářel.

Každopádně dodělat do fontu diakritiku je naprosto triviální (byť hodinu až dvě trvající a otravná) práce.
Autorská citace #11
26.10.2023 13:14 - LokiB
Dík. A dělá úpravy ve FontLab Studiu, nebo jinde?
Autorská citace #12
26.10.2023 13:25 - sirien
High Logic Font Creator
Autorská citace #13
26.10.2023 14:24 - exi
LokiB: Když to sem hodíš, tak ti na to podívám, jestli máš zájem.
Autorská citace #14
28.10.2023 20:47 - LokiB
Sirien: díky a tip, otevřelo mi to nové obzory :)

exi: dík. zkusím se s tím popasovat, sem tam se naučit něco nového se musí i můj osifikovaný mozek. kdybych pohořel, požádal bych o pomoc
Autorská citace #15
12.12.2023 00:06 - LokiB
Pastýř píše:
neuvažuješ o překladu SWADE?


Hele ... tak k zauvažování došlo :) Jen se nelekni, že proti pracovní verzi je většina textů ještě přepracovaných.

Překlad SWADE
Autorská citace #16
12.12.2023 20:08 - Pastýř
Co na to říct?
Snad jen že DĚKUJUUUUUUUUUUUUU udělal jsi mi obrovskou radost.
Takový dárek pod stromeček, jsem nečekal.
Autorská citace #17
25.12.2023 20:06 - LokiB
Existují kompletní errata k současné verzi SWADE (5.0)

Opravena jsou tam zejména pravidla pro Bound&Entangled (které byly dost broken), pravidla Omráčené postavy, je tam i nový manévr Desperate Attack, upraveno dost Břitů a Kouzel (a některé opravdu významně) na základě zkušeností při hře.

Dále pak začistili používání některých schopností, aby bylo jasné, kolikrát za tah je možné je použít, pomocí Limitovaných akcí a Limitovaných volných akcí, což mé systematizační obsesi vyhovuje :)

Za mě je to rozhodně plus a hra mi s uvedenými updaty přijde lepší (méně rozbitá :))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088217973709106 secREMOTE_IP: 54.205.179.155