Příběhy

sirien
3.12.2007 21:21
Tohle je příběh ze středověkého světa s církví, rytíři a vším tím ostatním... plus s vedlejšími světy, pro tuto povídku je z nich podstatná jen Faerie - svět emocí, vášně a života ve všech jeho podobách (krásných, vznosných... krutých, predátorských, parazitických). Fae, kteří faerii obývali, se dělili mezi světlé, čerpající z kladných emocí (to byli to příjemní a sympatičtí) a na temné (to byli ti, kteří byli odrazem predátorství a podobých projevů života), čerpající temnou sílu. K jejich stvoření jsem byl velmi inspirován Feistovou knihou Pohádka (Faerie tale).

Casandra byla snoubenka jedné PC. Chovala se dost svérázně a po příjezdu inkvizice proto byla odsouzena k upálení. Tohle je povídka pro hráče, aby out of game věděli, co se s ní vlastně stalo (a ano, je v tom i moje odporná škodolibost vůči tomu hráči, co hrál Antonyho :) )
Autorská citace #1
3.12.2007 21:21 - Sathel
Vyčerpávající povídka: akční, erotická, vážná a depresivní. Všechno v ní nutně musí zaujmout. Až bych řekla, žes to tak napsal schválně. Bohužel, jako vždy v Tvém případě jsi vytrhl kus z celku. Ta povídka nemá začátek ani konec. Je sice dramatická, ale okrádáš čtenáře o šanci udělat si názor na postavy, protože o nich moc neřekneš. Objeví se jednou v jedné scéně. Přála bych si, abys začal psát ne jen "úryvky", ale celé povídky.
Autorská citace #2
3.12.2007 21:49 - Alnag
A to mně se zase to "vytržení" líbí. To tomu dává ten švih... :-)
Autorská citace #3
3.12.2007 21:54 - sirien
Problém je v tom, že ona žádná "celá povídka" neexistuje. Existuje RPGčko, které jsme kdysi hráli, ale ze kterého nejsou zápisy. Tohle byla prostě moje povídka "storyteller sám sobě o tom, co se děje, protože má chuť si něco napsat", to co předcházelo bylo odehráno, to co následovalo také, ale nikdo to nesepsal.
Mohl bych, teoreticky, sepsat věci které se odehrály... ale bylo by toho strašně moc a navíc už je to tak dlouho... už se vůbec nepamatuju. Byl to příběh odehrávající se kolem malého městečka odlehlého od civilizace, příběh v menší komunitě, kde měla spousta z lidí co skrývat, příběh z osady kde platily zákony civilizace a pseudokřesťanské církve, ale která byla obklopena divočinou a magií do této divočiny vytlačenou. Určitě by z toho byly hezké povídky... jenže je tenkrát nikdo nesepsal
Autorská citace #4
16.11.2008 09:58 - SEBastian_Chum
dobrý to je. začínám prohrabávat stránky a vidim že je tu i zajímavý čtení. a neušil sem že píšeš takhle chlape.

moje nějaký prvotní dojmy pošlu postupně.

v prvním odstavci mě zarazila "motivace touhy"...
Autorská citace #5
17.11.2008 15:57 - sirien
Trojcestí... moje stará láska a zklamání. Nádherně vytvořené RPGčko, které skončilo prakticky ve chvíli, kdy teprve začalo chytat ten pravej rozjezd. Někde mám pořád ještě archivované poznámky a možná bych ho z nich dokázal dát zase někdy dohromady, byl to jeden ze světů a příběhů, které se mi skutečně podařily.

Skoro jsem zapomněl, že tenhle záznam z dění ve hře vůbec existuje... a když se nad tím tak zamyslím, tak musí bejt zatraceně starej - Trojcestí jsme hráli po Tergaronu, a před Vampire tM který sme hráli před Mage tAsc... probohy tomuhle textu musí bejt tak čtyři nebo pět let... když to teď po sobě čtu tak bych místy udělal nějaký kosmetický změny, ale jinak s tim jsem pořád vcelku spokojenej.

Skoro bych měl chuť rozepsat se o tom co bylo předtim a potom, ale tu hru si už moc dobře nepamatuju a nechce se mi moc tahat nové příběhy ze hry na které měli podíl i lidi se kterými se dneska už prakticky nevídám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064549922943115 secREMOTE_IP: 34.239.170.244