Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
25.9.2014 23:57 - Vojtěch
RPGnet review, nebo GameGeek by taky asi byly zajímavé počtení/pokoukání.
26.9.2014 06:49 - shari
Mě to připadá jako generický rozhovor s někým, kdo se snaží prodat svůj projekt. "P&P RPG jsou mrtvé, my je chceme oživit," na mě působí spíš jako reklamní slogan, než citování faktů a věta, kterou citoval Nachtrose, zrovna tak.
A když se na to podíváte z pohledu nováčka, který o RPG (natož diskuzích o nich) nemá ani šajn, tak i takhle podaná reklama může zabrat.
Hoši, přiznejte si to, vy nejste cílová skupina. :)
26.9.2014 07:59 - Sadako
Zííív. PR, které se snaží zaujmout velkohubými prohlášeními, která působí spíš trapně. Ale pro rusáki, ech, průměrného čtenáře Score, asi toprí.

Btw. je to na jinou diskusi (případně mě odkažte, díky), ale jak sakra vypadá takový typizovaný mýtický nováček?
26.9.2014 08:07 - Vojtěch
Já ti dám průměrného čtenáře Score, až ti bude Končina malá! :oD
26.9.2014 08:32 - shari
Sadako píše:
Btw. je to na jinou diskusi (případně mě odkažte, díky), ale jak sakra vypadá takový typizovaný mýtický nováček?

Fair point. Ignore me.

Ale jinak bych si tipla, (bohužel to nemám podloženo ničím jiným než svým pokusem o selský rozum) že to bude někdo, kdo nemá hlubší znalosti herních systémů, či settingů. Někdo, kdo spojení P&P RPG poprvé uvidí v tom rozhovoru.
26.9.2014 09:51 - Sadako
Vojtěch píše:
Já ti dám průměrného čtenáře Score, až ti bude Končina malá! :oD

Průměrný čtenář Score se nerovná každý, kdo Score čte. Já to taky občas prolistuju a právě proto mám dojem, že to cílí na poněkud jiný segment trhu, než je moje osoba.
Snaží se být zábavní jako býval třeba Anastasov a tak udržují formu, akorát se jim někam vytratil ten vtipný obsah.
sharka píše:
Někdo, kdo spojení P&P RPG poprvé uvidí v tom rozhovoru.

A hned získá dojem, že P&P RPG je, s čestnou výjimkou Končiny, něco jako trilobit. Jako od autorů ne úplně blbá strategie, snaží se konkurenci podrazit nohy. Akorát se časem budou možná někteří zvědavější novohráči podivovat, že s tím trilobitem to není zas tak horké.
26.9.2014 10:06 - shari
Sadako píše:
A hned získá dojem, že P&P RPG je, s čestnou výjimkou Končiny, něco jako trilobit. Jako od autorů ne úplně blbá strategie, snaží se konkurenci podrazit nohy. Akorát se časem budou možná někteří zvědavější novohráči podivovat, že s tím trilobitem to není zas tak horké.

Jo, to asi jo...
(prosím, odpusť mi mou naivitu, pracuji na jejím odstranění, ale jde to velmi pomalu)
26.9.2014 10:35 - tony
jak by asi vypadala první bitva víl proti karabovi podle pravidel:

1kolo
útočná vlna 500 víl se blíží ke karabovi 10% automaticky failuje pokus o připlížení a tudíž se tenhle úskok nedaří.
10% obránců sice taky fajluje pokus o všimnutí si něčeho ale jim vytrhává trn z paty zbytek vojáků.
2kolo
50 víl umírá na fatální seslání kouzla,50 vílám se v ruce zlomí luk,10% obránců vybuchuje puška v ruce.Zbytek bojuje jak se dá.
100 víl fatálně chybuje a jako slabinu určuje největší a nejsilnější pancéřový plát lodě (protože když skil nemáš je fatalním neúspěchem i hod2)
50 víl fatálně uspívá a jako slabinu určují motor lodě i když nemají nejmenší tušení proč si to myslí ani nedokážou vysvětlit jak na to přišly,nebo co si s touhle informací počít.
3-8kolo je víceméně podobné jen bojovníků na obou stranách ubívá.
v 9 kole zbylé dvě víly odlétají podat hlášení a lehce poničený karab pokračuje k místu splnění úkolu nebo k opravárenským dokům.

Co dodat....možná jen to že podle pravidel 1 výstřel z píštaly přijde na 7zl a 1 výstřel z luku na 2mědáky dostřely a dmg je víceméně stejné.Proto enaři ani gnomové píštaly nepoužívají protože se to nevyplatí.
26.9.2014 10:37 - noir
tony: Epic! Void má důstojného dědice...
26.9.2014 10:48 - tony
jak potočit tenebřana díl1 od Valda Demetera
//jako správný gnom extremista mající v područí menší gildu(cca500koboldů,1000víl,100enarů,20000 osob z ostatních ras)//
1)
vemte velkou jednotku vojáků a dělníků,ukradněte tolik kolejí kolik zvládnete odvézt
2)rozřezejte kolejnice na 50kg kusy
3)jednotlivé kusy nechejte rozřezat a rozbrousit na součástky do hodinek
4)vyrobte hodinky a zbytek nepoužitelného šrotu s poťouchlým úsměvem prodejte tenebřanům
5)vyrobené hodinky prodejte taky tenebřanům tentokrát bez úšklebků.
6)za vydělané peníze nakupte od tenebřanů kolejnice
7)pokračujte bodem2
26.9.2014 10:53 - Vojtěch
Aehm... neklesne ten pancéřovaný karab pod vahou mrtvých víl na vrcholku vzducholodě?
26.9.2014 10:58 - sirien
Bych řekl, že za těch dvě stě let už někoho napadlo, že trochu náklonu v designu horní části vzducholodě je poměrně elegantním řešením tohoto problému. Každopádně to není ani moc problém, ty malý cuchty mají šedesát cm nebo kolik a létají, takže jedna nebude vážit víc jak dvacet kilo.
26.9.2014 11:01 - tony
děkuju že nikdo nechce aby se jedna nebo druhá strana skovávala za hromadou mrtvích barbů....chci říci víl.
26.9.2014 11:01 - Vojtěch
Taky bych čekal, že po 200 letech budou mít alespoň jednoho velitele, který jim řekne, kam útočit. Na druhou stranu těch víl je 500 a jsou tak sladké, že bych čekal, že se tak půlka těch potvor přilepí. To máš 5 tun navíc a to spolu s pancéřováním JE problém ;)
26.9.2014 11:04 - tony
a tohle je právě ten problém nejdřív si nějakého velitele museli vychovat - vycvičit.
A to bez těch technickejch skilů prostě nejde snadno a rychle
26.9.2014 11:11 - Vojtěch
Mučení technicky zdatných zajatců? Kouzla ovládající mysl?
26.9.2014 11:14 - tony
to bohužel vzhledem k setingu "nejde" protože by jinak obě strany zjistili o těch druhých všechny potřebné/relevantní informace....a to se podle setingu nestalo a obě strany takovými informacemi evidentně opovrhují.
26.9.2014 11:17 - Vojtěch
Dovednost logického uvažování není pro NPC. Právě proto přichází postavy aby jim Strůjce sdělil, že... ne, ani oni ne? :o)
26.9.2014 11:22 - Nerhinn
sirien píše:
ty malý cuchty mají šedesát cm nebo kolik a létají, takže jedna nebude vážit víc jak dvacet kilo.

Někde jsem četla, že víly mají mít 25-40kg (sharka by měla vědět víc).
26.9.2014 11:25 - Nerhinn

Ctěna z Řezoboru, královna underboobu. Možná se na to D&D5e přeci jen podívám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085855960845947 secREMOTE_IP: 52.14.126.74