Prostředí

Alnag
28.12.2006 11:30
Hobiti, půlčíci a podobná verbež
Tak aby nám to tu během svátků úplně nestálo, mám do pléna takovou otázku... Hrajete rádi malé rasy (půlčíky, gnómy event. koboldy)? Proč je upřednostňujete před jiným nebo proč se jim vyhýbáte? Líbí se vám koncepce kočovných, zlodějských a zvědavých půlčíků z D&D, která nápadně připomíná šotky z nejmenovaného DnD světa? Nebo byste byli radši za mírně otylé, peciválné týpky pokuřující omamně-psychotropní látky před svou norou (styl LotR)?
Autorská citace #1
28.12.2006 12:48 - Dalcor
Šotci RULEZZZZ, ale já bych to nehrál, zato skvěle zahraný šotek je naprosté osvěžení do jakékoliv Dragonlance hry...
Autorská citace #2
28.12.2006 13:07 - kuba
Fandím koboldům. A hrát kobolda??? No zajímalo by mě, do kolika měst bych dokázal vlézt a vylézt tam odtaď živej :-)). Ale používám je moc rád jako DM. Mrchy jedny malý.
Autorská citace #3
28.12.2006 13:25 - Alnag
Dalcor: Nějak jsem tušil, že něco podobného řekneš. :-)
Kuba: Nu třeba by se ten kobold nějak maskoval. Přilba se spuštěným hledím a tak... :-) Akorát štěkání by ho prozradilo. A taky při večeři v hostinci by mohl mít problém...
Autorská citace #4
28.12.2006 13:34 - kuba
Tak by si nechal připravit najemno rošmelcovanej tatarskej biftek a srkal by ho brčkem přes to hledí :-)
Autorská citace #5
28.12.2006 13:34 - Dalcor
V Dungeonu mam dobrodužství kde malý kobold hledá pomoc pro své přátelé trpaslíky. Dále by mě zajímalo, zahrnuješ do malých ras i trpoše? (Baragryn příkladem který měl skoro 6 stop) ;)
Samozřejmě že budu mluvit o Dragonlance, protože Dragonlance je NEJLEPŠÍ svět ;). A šotkové ke Krynnu patří jako Drizzt do Menzoberanzzanu. Musím říct že ne všichni šotci na Krynnu platí k ultimátním zvědavcům, poté co jim Malys vypálila Šotčín je spousta z nich tzv. Afflicted, tedy tací šotkové kteří poznali strach. Na druhous tranu taková knížka Tales of the Uncle Trapspringer ve tkeré dva šotci, dva tupí trpaslíci, zakrslá učednice čaroděje a mládě barghesta cestují přes Krynn nemá chybu.
Dále třeba Zápisky z Války kopí pána z Guntharu kde pospijue jak šotci zrušili útok Rudé dračí armády na svoji domovinu je zcela neobvyklá ukázka vojenské taktiky...
Autorská citace #6
28.12.2006 13:44 - Alnag
Dalcor: Pro mně za mně si tam řad třeba i půlorky... ;-) Ostatně velikost se neměří výškou v kohoutku, ale třeba srdcem. No nic. Jinak ta kniha Tales of the Uncle Trapsringer zní zajímavě. Kdy se jí dočkáme v češtině? :-p
Kuba: Taky možnost... no vidím, že hrát kobolda by mohlo být velmi zábavné. Asi si ho při příští příležitosti vezmu... :-)
Autorská citace #7
28.12.2006 15:23 - Dalcor
Pravděpodobně někdy, napsal jsem jí do výběru knih které se objeví v hlasování o dalších požadovaných knihách do tisku (včetně 30 dalších z Dragonlance) na kterém právě pracuji, ale vydavatelský plán na rok 2007 je daný, další knihy se budou tisknout od roku 2008.
Autorská citace #8
28.12.2006 15:49 - Alnag
Víš, říkám si, že bys možná mohl napsat něco o těch vydavatelských plánech a resp. tvých zkušenostech a zážitcích s přípravou těch knih jako článek. Teda jestli chceš a pokud to není tajné.
Autorská citace #9
28.12.2006 15:54 - Prcek
Já hraju poslední dobou zásadně půlčíky. Hraju takový mix mezi dnd a lotr. Kočovní jsou šikovní řemeslníci a zloději, usedlí jsou obchodníci, zemědělci a dosti pohodlní. Nejlépe mi sedí hobití povaha: nenasytný (ať už jde o jídlo nebo cenosti) průšvihář, neustále zvědavý, lehce hamižný, ale přes to nebojácný a neváhá za své přátele ryskovat.
Autorská citace #10
28.12.2006 16:01 - Dalcor
Alnag - no možná... tak jo... uvidíme o víkendu. Helé jaké používáte tagy <> nebo []
A k tématu musím říct že jsem viděl hrát skvělého šotka který byl ale hobitem - hrál ho Wyrm v kampani Sylvaena...Můj elf měl pocit že ho zabije asi tak 5x do minuty
Autorská citace #11
28.12.2006 16:18 - Alnag
Dalcor:Tagy používáme v hranatých závorkách. Když klikneš na přidat článek tak je tam odkaz i na tuto nápovědu, je opravdu velmi jednoduché :-))
Prcek: Takže jsou tam v podstatě dvě etnika? Jaký mají k sobě navzájem vztah? A předpokládám, že hraješ tuláka (rogue) co?
Autorská citace #12
28.12.2006 17:27 - Prcek
No, hraju tuláky v kombinaci s něčím. Mám rád netradiční. Hrál jsem ho s bardem, divinerem, zkoušel jsem i barbariena. Ten byl docela veselý.
Jsou to dvě etnika, něco jako cikáni a evropani, respektive spíš jako staří kočovní cikáni a nějaký méně důvěryhodý národ, třeba rumuni.
Autorská citace #13
28.12.2006 17:58 - sirien
Kdysi jsem měl tyhle malý mrchy docela rád... ale pak jsem od nich nějak upustil. Nevím proč. DL šotky nesnášim, přijdou mi takový... no... prostě je nemám moc rád (a teď Dalcore, prosím, velmi opatrně odlož tu těžkou dubovou židli, tak je to správně, a začni hezky zhluboka dýchat... :)) )
Autorská citace #14
28.12.2006 23:04 - JackPhoenix
Šotci jsou super, pokud jde o půlčíky, tak ty moc nemusím, gnómové mi nevadí. V mém světě se půlčíci tak nějak vytratili, a to ani ne že by zmizeli v rámci příběhu ale prostě se na ně tak nějak zapomělo, gnómové dost štvou moje hráče. Jinak u mě gnómové připomínají partu šílených vynálezců z DL, až na to, že jejich vynálezy většinou fungují.
Autorská citace #15
29.12.2006 07:50 - Xeth
Poslední dobou hraji špíš lidi než cokoliv jiného (měl jsem období pro každou z ras - jednu dobu jsem hrával elfy, jednu dobu trpaslíky atd., ale nějak jsem se ustálil na lidech), když už ale přijde něco jiného, je to hobit. Hobiti jsou prostě skvělá rasa a mají neskutečný potenciál (to asi každá, já vím) a navíc mě strašně baví.
Většinou hraji charakterově něco mezi hobitem a šotkem, jednou víc jedno pak zas druhé... v naprosté většině jsou to však tuláci (rogue) nebo jsou jím alespoň řízlí.
Koboldi jsou velmi zajímavá rasa a když jsem o ně nedávno zavadil, nějak jsem se do nich zakoukal... čas od času je použiji i v kampani... ne příliš často, ale častěji než jiné nestandardní rasy / potvory. Hrát kobolda, to mne již rovněž napadlo (poté co jsem si kdesi na netu přečetl povídku, v které kobold coby hlavní postava (jedna z nich) figuroval, ale zatím jsem k tomu (od té doby) neměl příležitost.
Autorská citace #16
29.12.2006 09:25 - wraiths
ja mel take hobiti eru,ale to jsme hral DrD,alchymista co mu kazdou chvily neco bouchlo v torne.cerny a spinavy od vybuchu,ale kazdy ho mel rad pro jeho lektvary a odpustil mu jeho lotroviny a potouchlosti (viz. vybaveni generala armady "A" stitem s nalepenym tercikem na rachejtlicku a inkriminovanou rachetli prodal armade "B".A nebo kdyz se svitkem dispel kouzla sel zachranit kouzelnymi vecmi vybaveneho druzinika a pulku veci mu tim zdevastoval vcetne jeho magickych oci. u me byla predstava vzdy potrhlich a zvedavych lidicek co do vseho strkaji kdyz ne prsty tak alespon nos. ja si je vzdy tak predstavoval( a to jsme necetl nic z DL).a koncepce se mi libi Tas(DL) se srdcem Sama(LoTR)
Autorská citace #17
29.12.2006 09:45 - Dalcor
Moment Tasslehoff nic jiného než srdce Sama nemá!
Autorská citace #18
29.12.2006 10:55 - sirien
Dalcor: Nic jiného? Já bych řekl, že má ještě pár vypůjčených měšců, nějaké ty drobnosti z kapes kolemjdouch, pár dalších srdcí, nejen to Samovo, pokud měl v té nekromantické laboratoři dost času, hromadu nezodpovědnosti a nějaký ty mapy, který by byly super, kdyby neměly prošlou záruční lhůtu před pár set lety.
Autorská citace #19
30.12.2006 00:16 - thief
Dokázal bych zahrát jakoukoli rasu (kromě půlorka, toho prostě nesnáším), takže bych zahrál i půlčíka nebo kobolda. Z mých hráčů je nehraje nikdo, drobotina není příliš oblíbená. Jednoznačně upřednostňuju půlčíky podle Tolkiena, jsem konzervativní. :-) Šotci se mi nelíbí, ať jsou z DL nebo z DnD.
Autorská citace #20
31.12.2006 11:36 - Ali ibn Salladin
Jeden čas jsem hrával za gnómy, už od doby co jsem se k D&D, jsem si je oblíbil. Hodně mi připomínali trpaslíky z mých raných povídek.
Pokud jde o pulčíky, tak ti my nikdy do oka nepadly. Ani kdysi v Drd ani v D&D. Když o tom tak přemýšlím, nevím ani proč....Možná právě ten rozdíl mezi pojetím zvědavého a Veselého zlodějíčka a (mě bližšího) líného, usedlého a lehce konzervativního hobita od Tolkiena.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086786031723022 secREMOTE_IP: 54.173.214.79