Prostředí

Dalcor
2.2.2007 10:42
D20 Engel
Budu-li psát recenzi na Engel, bude Vás více zajímat prostředí hry, nebo aplikace D20 pravidel? Do jaké hloubky mám s popisem settingu jít? Chcete informace o všech produktech najednou nebo to rozdělit na Core Rules v jednom článku a sourcebooky Michaelites, Creatures of the Dreemseed a Pandoramicum v druhém??

Zajímá mě váš názor, aybch recenze přizpůsobil požadavkům

Jen narychlo: Engel je postapokalyptické D20 zasazené do prostředí neofeudální evropy v roce 2654. Hru vydala německy germánská pobočka White Wolf (Feder und Schwert) a má celou řadu prvků společnou s WOD. Jedná se o D20 systém z DnD 3.0. Anglicky už nevychází německy i nadále.

Poté co Virus sv. víta vybije většinu lidstva vznikne nová andělská církev, které Bůh všemohoucí pošle na zem na pomoc 7 archandělů s jejich nebeskými armádami,, aby pomáhali lidstvi nejen proti kacířům, ale i proti stvořením Pána much. Hra s překvapivou pointou je zaměřena především na hraní andělů, ovšem nesoustřeďuje se ani tak na boj se Snovým zárodkem Pána much, ale spíše na vnitřní psychiku andělů ř zbývajících řádů vystavených denodeně temnotě vnější i vnitřní.

Neskutečně zajímavý temný a psychotický setting, který je navíc naprosto dokonale napsán (příkladem: bestiář obsahuje 15 stránek D20 statbloku a 120 stránek toho jak církevní expedice prochází územím kde je Snový zárodek a setkává se s jeho stvořením).
Autorská citace #21
6.2.2007 11:05 - Vannax
RE Andtom: Proč jen tím nejsi překvapen? Protože, kdo by se pořád štrachal v nepřeberný spoustě nových pravidel. Lepší je si osvojit jedny, které ti vyhovují, podle potřeby si pravidla sem tam upravit a přidělat. Rozhodně je to pohodlnější jak pro DM, tak pro hráče.
Autorská citace #22
6.2.2007 11:20 - Alnag
Vannax: Plně souhlasím. Dobré zvládnutí jednoho, dvou systému a schopnost si je předělat k obrazu svému a plně využít všech jejich předností je víc, než rychlíkový výlet napříč mnohotvárnou krajinou RPG a povrchní získávání zářezů za zase další "poznaný" systém. (A to říkám jako člověk, který jich přečetl jistě nejmíň dvacet... :-( )
Dalcor: Jestli ono to nebude hlavně Vypravěčem... IMO kdybs přednášel/vedl hru v čemkoliv, tak by to sklidilo úspěch. Čímž nijak neupírám Engelu jeho nesporné kvality.
Autorská citace #23
6.2.2007 11:47 - Bajo
Co se týče Engelu, musí se tu zastat Dalcora. Kouzlo té hry opravdu není v tom že vezmete plamený meč a rozsekáte Dreamseed na malé kousky. Tedy ta hra se tak dá hrát, ale její kouzlo je úplně v něčem jiném. Tedy budu-li mluvit o tom, co mě zaujalo. Předně musím říci, že pokud budu hodnotit všechny settingy co znám, patří tenhle svým tématem rozhodně do top 5. Zaměřil bych se v recenzi na to proč: Celý setting má totiž velmi silný potenciál na silný příběh o postavách a odkazuje na celkem hluboké myšlenky. Je geniálně nastaven na hru vztahů v družině (více říci nemůžu, ale tohle je podle mě absolutní plus celé hry). Kromě toho je plný zajímavých věcí, které také nemohu prozradit, abych nespoiloval (ale věřte mi, je to zcela zsadní). Kromě toho co vím, i když jsem ho ještě nečetl, je samotný popis settingu podrobně popsán v mnoha ohledech. Popis kultury a prostého života (včetně zvyků,apod..). Slyšel jsem na to jen chválu od spousty lidí, na jejichž názor dám a myslím že i tohle může spousta lidí docenit. Co se týče systému, podle mě není ve hře nijak zásadní, nemá moc viv na to, jak hra bude vypadat a lze místo něj použít jiné alternativy. Krom toho je to d20, což asi většina lidí zde zná a má představu wo co go ;-)
Autorská citace #24
6.2.2007 11:47 - Dalcor
Alnagu normálně se červenám. Musím říct že nadšeni byly docela i posluchači. A pozor rouhačství. Momentálně dávám přednost Engelu před Dragonlance. A k tomu mé ruce svírají Core Rulebook pro Demon the Fallen...
Autorská citace #25
6.2.2007 11:52 - Alnag
Qualdezar: Tuto tvoji větu si zarámuji a budu ti příležitostně připomínat. ;-))
Co se týče systému, podle mě není ve hře nijak zásadní, nemá moc viv na to, jak hra bude vypadat a lze místo něj použít jiné alternativy.
Čtení Engelu se záměrně vyhýbám, dokud si jej alespoň jednou nezahraju, ale souhlasím s tím, že ohlasy jsou velmi pozitivní a myslím si, že je to další důkaz toho, jak důležitý je kvalitní a propracovaný setting. Mimo jiné.
Autorská citace #26
13.2.2007 17:35 - Zdenislav
Dalcore, jak to vypadá s tou recenzí? Z toho co tu píšeš ty a Qualdezar a z toho co jsem si k tomu našel na netu, tak mě to docela zaujalo a už se nemůžu dočkat zasvěcené recenze.
Autorská citace #27
14.2.2007 08:21 - Dalcor
Vypadá to že jsem momentálně neskutečně vytížený jak se mi blíží uzávěrka třech rlznejch akcí, takže snad do konce měsíce...
Autorská citace #28
14.2.2007 10:09 - Jerson
Já bych rád slyšel něco o pozadí světa (protože mám dojem, že Engel asi nikdy hrát nebudu - neumím zabíjet kacíře ani hrát psychické pochody z toho plynoucí). Pointu jsem slyšel na Southconu, takže mě zajímají věci okolo - co je s tím Pánem Much (a jeho snovým zárodkem)
Autorská citace #29
14.2.2007 10:41 - Dalcor
Jawohl mein fuhrer

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072698831558228 secREMOTE_IP: 3.230.173.188