Diskuze

Sethi
27.8.2009 10:07
Kafík Horror Team (hra na jarní sraz)
Kafík team:
Gabik, Ušák, Nachtrose, Alnag, Nerhinn, Almi

Úvodní titulky

Stejná bouře zastihla koráb Santa Laura. Tomuto korábu však nebyla štěstěna nakloněna. Nedaleko ostrova La Isla Saiilga najel na útesy a po marném vzdorování běsnícím živlům se potopil. Jedinými, kdo přežil bylo sedmero lidí. Tak rozdílných a přece spojených jedním okamžikem.

Protagonisté:
Šlechtic a jeho služebná, žoldnéř, zkušený námořník, básnířka, kupec a kněz svaté inkvizice,

kteří jsou ve skrytu:
Vrah, zrádce, informátor, následník trůnu, špeh, revolucionář nebo ochránce.

Technicky:
Postavy na třetí úrovni, lidé, předměty lvl6, lvl1

V hlavních rolích:
Nerhinn jako Básnířka (ardent)
Nachtrose jako Námořník (nachtík je tajemný)
Alnag jako Inkvizitor (je taky tajemný)
Ušatá jako Služebná (feylock)
Almi jako Kupec
Noir jako Voják (fighter)
Babaj jako Šlechtic (wizard)
15.3.2010 11:10 - Nachtrose
Mysticka umeni sice nejsou mym oborem, ale nekde jsem snad zaslechla, ze mocni mystikove ci bozi sluzebnici dokazi privolat nazpet i mrtve. Dokonce jim k tomu ma postacovat i mala cast zesnuleho tela, treba... ousko.
15.3.2010 11:28 - Merlin
kdo ví....snad jen, že těla námořníků, které vlny vyvrhly na písčitý břeh společně s vámi tam již ráno nebyla...kdo ví, třeba nebyli všichni mrtví...a psi jakoby se usmívali ještě více...
15.3.2010 21:20 - Nachtrose
Merlin: a nejake ty metaherni informace stale nebudou? Classy, rasy, lvl? Vim, ze jsem uz otravnej, ale tak at vim, s cim si mam zacit konceptove pohravat. Nebo dostaneme od tebe kompletni koncepty postav?
15.3.2010 22:17 - Merlin
No, kompletní postavu ode mě určitě nedostaneš...4e vůbec nerozumím, natož, abych pro ni dělal postavy...
Ještě nemám úplně srovnaný ty technický věci. víc mě teď zajímá děj.
16.3.2010 06:19 - Nachtrose
Merlin: Ja mam prave nekolik race&class kombinaci, se kterymi si pohravam, tak bych rad vedel, co je a co neni realne, at si to muzu trochu rozpracovat.

Ouško: neprepises v nazvu podzimni na jarni? ;-)
16.3.2010 07:51 - Merlin
Nacht: dobře víš, že u mě nebude nijak podstatný jaký class to bude...jinak to budou lidi, to už ti můžu říct dopředu, takže vše ostatní si můžeš smazat :) Rasa/třída je důležitá pro kampaň, ale ne pro one shot a to ještě specificky zaměřený :)
16.3.2010 07:56 - Nachtrose
Merlin: ale leze to z tebe jak z chlupate deky. Level z tebe nevytlucu? Minimalne jedna postava mi stoji a pada na tom, ze jako clovek potrebuje aspon lvl 4, lepe mozna 6, aby byla jak si ji predstavuji ( a nema to byt ciste combat spec ). I kdyz... zrovna tahle se asi do toho tveho deje nejak extra nehodi...
16.3.2010 08:21 - Merlin
tak to tě nejspíš zklamu :) ale váš třetí level se mi zdál dostatečný :)
16.3.2010 08:56 - Nachtrose
Mno... aspon si zkusim nejakou pro mne netradicni postavu. Jen jeste trochu pockam, co Usatka, mame nejake nedoresene veci od minule ;-)
16.3.2010 09:18 - Sethi
Kam tak spěcháš, Nachtíku. Až Merlin předhodí koncepty, má smysl začít řešit nějaké technické zpracování.
16.3.2010 09:29 - Merlin
Děkuji, že ses mě zastala, Ušatá :)
16.3.2010 09:29 - Sethi
Zase si nezvykej =)
16.3.2010 09:49 - Merlin
Hele smůla..už jsi se projevila..to nejde jen tak brát zpátky
16.3.2010 09:51 - Sethi
Tak předpokládejme, že bych jako mohla být milá a tu a tam se za tebe postavit.

Ale co z toho budu mít? Ani obušek jsi mi minule nepřivezl.
16.3.2010 09:56 - Merlin
Tvuj ňuchňavej svetr taky neměl výstřih až ke kolenům..tak se nechej!

a vůbec...proč jsou lidi tak strašně hamižní...furt něco za něco...nemůžeš prostě dělat něco jen pro radost, že to děláš pro mě? :)
16.3.2010 09:59 - Sethi
Já jsem byla na variantu výstřih připravená, jen chyběla motivace.

Ale tak že jsi to ty, tak já se za tebe postavím jen tak pro ten dobrý pocit.

A výhled.
16.3.2010 10:47 - Nachtrose
Ušatá™ píše:
Kam tak spěcháš, Nachtíku. Až Merlin předhodí koncepty, má smysl začít řešit nějaké technické zpracování.


Ono je to nejspis tim, ze nemam jinak nikde moznost hrat jako postava a v hlave prevaluju nekolik moznosti a nastinu, tak si to chci protridit. I kdyz mas pravdu s tim, ze finalni upravy se budou delat az Merlin predhodi koncepty a snad nejaky ten nastin "settingu". Btw. zase planujes hrat xgender?

Ušatá™ píše:
Já jsem byla na variantu výstřih připravená, jen chyběla motivace.


Mas na mysli nejakou konkretni formu te motivace?
16.3.2010 10:54 - Merlin
Temnotu prořízl blesk jako nůž šlachu. Vše se zalilo do bílého přísvitu a dodalo světu černobílý náhled. Proudy deště, jako biče šíleného boha, tepaly moře v neustávajícím rytmu. To se vzdouvalo, jakoby navzdory protivenství nebes. Boj temna s temnem. Moře proti nebi. A mezi živly řičícími nenávistí, vzdorovala malá loď.

Duněním bouře jen místy pronikl křik bocmana. Jakoby z dálky se k němu nesly odpovědi mužů, šplhajících v lanoví a plnící každý rozkaz, který se k nim donesl. Sténání namáhaného kýlu, bylo při každém úderu moře hlasitější. Hlavní stožár, vydával zvuk velmi podobný štípání dřeva. Pleskání plachet a drnčení lan, nasáklých vodou znělo jako šílená symfonie pomateného skladatele. Loď bojovala téměř prohraný boj, avšak vůle lidí k přežití ji držela dále na hladině, navzdory snahám mocností přírody.

Palubu zalila další vlna a smetla přes palubu zbytek neupevněných věcí. Prkna paluby, vybělená bezpočtem pískovcových cihel, které třímaly ruce sedřených lodníků, byla tepána dešťovými kapkami. Další záblesk světla ozářil palubu. Od kastelu, ubytovací nástavby se odlepila štíhlá postava a jistým krokem se vydala napříč lodí k přídi. Vichr s ní cloumal a loď, zmítající se jako divoký býk na řetěze, činila každý krok téměř nemožný. Avšak dívka, oděná pouze do tenkých šatů a bosá, vždy dokázala náklon paluby ustát. Naopak, jakoby si s pohybem lodi hrála a předvídala jej. Když se dostala až k přídí, rychlým pohybem se odrazila od kluzké podlahy a dopadla na čelen. Drobná chodidla zůstala stát na čelenu a rukou se chytila upínacích lan. Právě včas, neboť o okamžik později se šalupa přehoupla přes vrchol vlny a pochvíli, kterou strávila ve vzduchoprázdnu, začala padat téměř kolmo dolů. Nabírala rychlost.

Dívka stojící na přídi zpevnila nohy a zapřela se síle a tlaku vzduchu, který hrozil, že ji strhne. Vodní tříšť, zvedající se kolem přídě šalupy vytvořila téměř neprůhlednou stěnu drobných kapiček. Blesk za hromového zahřmění ozářil temně zelenou vodní masu, do které se nepatrná šalupa nezadržitelně řítila. Dívka s očima doširoka otevřenýma sledovala přibližující se oceán. Příď narazila do vodní hladiny a lodí trhl úder. Praskající dřevo a křik mužů v lanoví. Štíhlá postava stojící nejblíže zelené smrti jak jen mohla, ucítila strašivý náraz rozzuřeného oceánu. Když to již vypadalo, že se plachetnice ponoří ke stovkám svých předchůdkyň, zvedla se příď se sténáním nad hladinu a galony mořské vody se svezly z paluby zpět. Šalupa začala kolébavě nabírat rychlost a stoupat ke hřebenu další vlny.

Blesk. Promočená dívka vyplivla vodu a rukou si protřela oči. Zatřepala hlavou a vlhké copánky se kolem ní roztočily jako hadi na hlavě medúzy. Otočila hlavu zpět k palubě lodi. I v minimu světla, vydávaném lampami, skákajícími jako luční koník uviděla přes závěsy deště postavu v bílém, jak se opatrně probíjí přes vlny, které se převalovaly přes palubu. Loď sebou trhla a dívka zaječela nadšením. Odvrátila hlavu a vzdorovitě ji nastavila spršce vody.

„…miluju!“ zakřičela do skučícího větru. Vítr zesílil tak, že připomínal kvílení bánší.
Oběma rukama se chytla lan a hluboko se zaklonila. Zvrátila hlavu a hlasitě se zasmála. Bílá záře, trvající snad věčnost odhalila její tvář. Doširoka otevřené oči, které planuly nadšení a vzrušením. Pootevřené rty, barvy horských malin, lačně lapající po vzduchu. Pravá tvář, pokrytá tajemným tetování se proměnila v záblescích světla v děsivě démonickou hru barev a ornamentů. Hadi v tetování se proplétali jeden přes druhého, jakoby vybuzeni a nadšeni tímto ďábelským představením.

„Co říkáš?“ zvolal medový hlas.

„Tohle milujuuuuu, je to nádherné“ zakřičela dívka a prohnula se. Pak se opět vypnula a postavila se na čelen. Přesně načasováno, neboť loď se opět dostala na na vrcholeh vlny a počala se řítit k hlubinám. Temnotou se ozýval smích. Šťastný a přitom trochu šílený smích. Blesk a náraz do vody.

Loď se vynořila z vln s ještě větší bolestí než před tím. Pohnula se jako stará unavená žena, jakoby nechtěla opouštět lákavé ticho klidné hlubiny věčného zapomnění. Unavení a vyčerpaní lodníci se ve chvíli ticha vrhnuli k napravování škod. Hnal je k tomu bocmanův křik a tklivý zvuk namáhaného dřeva.

Šalupa se opět vydal k vrcholu. Šílící živly ji nechtěly pustit ze své náruče. Blesk. Do prásknutí hromu, řevu bouře a dunění oceánu se ozýval dívčí smích. I otrlí námořníci se začali modlit k bohům, když slyšeli ten smích. Pokud někdo z nich zahlédl nadšenou tvář, v níž se mísil démon s andělem, násilím ji potlačili v mysli, neboť by je pronásledovala do skonání věků.

Dívčina hruď se dmula vzrušení. Bradavky ztuhlé chladem a emocemi se stavěly proti oceánu skrz mokrou látku, nalepenou na hladké kůži. Dívka se zazubila a pustila se rukama lan. Stála tam, na kluzkém předním čelenu, s nohama kontrolujícíma každý pohyb lodě. Její dech se prohluboval a oči se zamlžily. Ještě kousek a loď se dostane na vrchol vlny a pak bude jen pád. Dlouhý pád do hlubin. Dívka s tváří andělského démona polohlasně vzdychla a pootevřela plné rty. Jakoby se čas zastavil. Chvíle než začala loď padat k hlubině se zdála nekonečná. Vše se zastavilo v podivném tichu. Pak se vše rozeřvalo v ďábelské kakofonii zvuku. Dívka s očima tvaru mandlí a barvou safíru navzdory ječení živlů vzdorovitě zakřičela: „Chceš mě? Jestli na to máš tak si mě vezmi! Jestli to dokážeš!“

Než příď šalupy potřetí proťala jako kámen tvrdou hladinu pohnul se za dívkou bílý stín. Kolem pasu ji objala jemná ruka a pevně se přitiskla dlaní na její bříško, zpevněné napětím. Přišel náraz a zloba oceánu propukla na plno. Obě postavy na přídi byly zality slanou vodou takovou silou, že se jim podlomila kolena. Ani jedna nezaváhala. Anděl v bílém, se zapřel proti vlně a pevně přitiskl dívku k hrudi. Ta vyrovnala úder ladným pohybem a využila rychlosti lodi, aby ustála riskantní manévr. Rukama se však odmítla chytnout podpůrných lan. Dlouhé vteřiny se zdálo, že se příď nezastaví a celou loď stáhne k hlubinám, avšak potřetí toho den, se jako bájný kraken vynořila na hladinu. Na její přídi stály jako dvě sochy postavy v bílém a černém.
„Je to nádherné, tak blízko smrti a životu,“ smála se dívka s hady na tváři, „Je to božské a přitom ďábelské!“
„A je v tom rozdíl?“ zeptal se klidný, sametově medový hlas anděla v bílém a přitiskl si dívku k pevně k tělu.

Obě postavy dýchaly přerývaně, oči rozšířené vzrušení a setkáním se smrtí. Dívka se opřela zády pevně o oporu a vnímala celým svým tělem jemné a pevné tělo za sebou. Prohnula se plná emocí jako kočka pod dotykem milujícího pána. Anděl přitiskl tvář do jejích vlasů. Voněla jasmínem a mořskou vodou. Ruka na jejím bříšku se lehce pohnula a nehty jemně zaryla do kůže. Z plných rtů, barvy horských malin se vydral vzrušený vzdech a tělo se podvědomě vypnulo proti tlaku.

Najednou bylo ticho. Pár záblesků v dáli ještě naznačovalo, že bouře někde vybíjí svou zlost, avšak moře se začalo uklidňovat, jakoby dávalo najevo, že je již uspokojeno. Vzduch byl doposud nabit energií, která ježila vlasy. Námořníky, kteří fascinovaně sledovali dvojici stojící na přídi probral k životu hlas bocmana, kterému do síly bouře mnoho nechybělo.

Postavy stály v něžně pevném objetí až do přístavu. Nic neříkaly. Jen stály a vnímaly přítomnost života. Nebylo co říkat…..
16.3.2010 10:55 - Sethi
Finální úpravy? Nevím, podle mě nemá vůbec smysl řešit jakékoli úpravy, dokud nebudou koncepty. Na druhou stranu uznávám, že tebe tlačí abstinence.

Pohlaví se uvidí podle nabídky konceptů a podle ochoty ostatních trpět ušáka s ocáskem.

Konkrétní formou motivace měl být slibovaný obušek =)
16.3.2010 11:14 - Merlin
Stejná bouře zastihla koráb Santa Laura. Ttomuto korábu však nebyla štěstěna nakloněna. Nedaleko ostrova La Isla Saiilga najel na útesy a po marném vzdorování běsnícím živlům se potopil. Jedinými, kdo přežil bylo sedmero lidí. Tak rozdílných a přece spojených jedním okamžikem.

Šlechtična a její sluha(služebná), žoldnéř, zkušený námořník, básník (básnířka), kupec, kněz svaté inkvizice

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091231822967529 secREMOTE_IP: 3.15.156.140