Střípky

ShadoWWW
16.7.2013 23:56
Bruce R. Cordell odchází z WotC
Bruce Cordell po 18 letech s D&D odchází. Myslím, že to je poslední člověk z původní TSR skupiny, co ve Wizardech zbyl.

Čeho je Bruce autorem? Mezi jeho nejznámější počiny patří AD&D dobrodružsví Return to the Tomb of Horrors nebo Return to White Plume Mountain. Byl hlavním autorem psionických povolání v 3.X (a všeho okolo psioniky). Ze 4. edice je spoluautorem několika knih (Forgotten Realms Campaign Guide, Draconomicon I a Open Grave) a dobrodružství, mezi nejznámější patří asi Keep on the Shadowfell.

Co dál? Proslýchá se, že míří za Monte Cookem pracovat na jeho Numeneře.
31.7.2013 11:11 - ShadoWWW
BTW Colombo: Jaká hra by byla podle tebe mainstreamově úspěšná?
31.7.2013 11:15 - Sparkle
Colombo píše:
Nikdy mě nenapadlo, proč chcete bojovat proti "umírání RPG kvůli PC hrám" hrami, které mají k PC hrám tak blízko. Dyť 13th age je nudný bojový systém + dobrý fluff. Komu se to proboha může líbit?


Z nějakého důvodu se ta RPG podobná PC hrám prodávají lépe, než RPG snažící se od PC her co nejvíc distancovat. Já bych taky radši viděla do češtiny přeložené Fate 3.0 , ale jestli to má mít smysl, musel by se zároveň s vydáním udělat masivní marketing. Pokud se dělat nebude a spokojíme se se zákazníky současného Drd1, případně lidí pokukujících po Pathfinderu ale majících problém s angličtinou, pak je skutečně lepší 13th Age. A ty storytellingové prvky tam vcelku i jsou.
31.7.2013 11:38 - Colombo
ShadoWWW: nevím, nemám k dispozici průzkumy a podobné věci a moje osobní preference jsou irelevantní.

Sparkle: To dost dobře nechápu. Pokud PC hry něco dokáží poskytovat (přístupněji, jednodušeji... dost možná i levněji), proč hráči hledají to samé i v RPG? Předpokládal bych, že hráči budou vyžadovat něco, co jim u PC her chybí.
31.7.2013 11:41 - Alnag
Colombo píše:
Předpokládal bych, že hráči budou vyžadovat něco, co jim u PC her chybí.


Protože lidé jsou vůbec celkově takoví vyvažující a snaží se žít podle harmonického principu, že?
31.7.2013 11:45 - Colombo
huh?
31.7.2013 11:49 - Quentin
Alnag: Já to tak třeba mám :) U rpgček si chci unavit šišku; co nejspletitější příběhy a nejhardcorovější gamistické výzvy. Zatimco u počítačových her relaxuju; stačí mi jen co možná nejakčnější řežba (borderlands2, diablo2, max payne2...)
31.7.2013 11:52 - ShadoWWW
To je pak obecná otázka: Proč hráči hrají stolní RPG? Třeba proto, že v nich je přímý sociální kontakt a mohou jednat i mimo nalajnované rámce hry. A nekazí si oči. :)

A proč kupují víc ty hry, které jim PC RPGčka připomínají? Protože lidé obecně mají rádi to, co znají, že? To je pak ale otázka, co bylo dřív, jestli slepice, nebo vejce. Protože ono je to spíš o tom, že úspěšná PC RPGčka těží z úspěšných konceptů stolních RPGček.
31.7.2013 12:07 - Colombo
Máte nejnovější verzi toho 13th age? Využívají se už nějak ty věci? Mají tam postavy i nějaké skilly mimo boj?
31.7.2013 13:15 - Sparkle
Colombo píše:
To dost dobře nechápu. Pokud PC hry něco dokáží poskytovat (přístupněji, jednodušeji... dost možná i levněji), proč hráči hledají to samé i v RPG? Předpokládal bych, že hráči budou vyžadovat něco, co jim u PC her chybí.


Třeba se jen Drd1 trefilo do mezery na trhu a ty novější hry nezvládly marketing, takže o nich vhodná cílová skupina neví?
31.7.2013 16:40 - Element_Lead
Colombo píše:
Máte nejnovější verzi toho 13th age? Využívají se už nějak ty věci? Mají tam postavy i nějaké skilly mimo boj?

Zrovna ty skilly jsou tam vymysleny hrozne zajimave. Jestli jsem to spravne pochopil tak tam zadne nejsou a hraci je ziskavaji skrz to co si vymysleji jako fluff/background k postave.
31.7.2013 17:10 - Colombo
Yashamaru: buď si zapoměl [/sarkasm] tag, nebo je něco špatně.
31.7.2013 17:12 - Colombo
Tak, bylo něco špatně. Skilly tam samozřejmě jsou.
31.7.2013 17:25 - Colombo
J, s tím skill systémem to vypadá mnohem líp. Škoda, že nebyl podobně zjednodušený i soubojový systém a povolání, ale to bych asi chtěl moc:P
31.7.2013 17:52 - Element_Lead
Moc nechapu obsah toho triplepostu, kazdopadne jsem rad, ze se ti to reseni skillu taky libi :)
31.7.2013 18:52 - ShadoWWW
Píšu si: Skill systém se líbí i Columbovi. A to už něco znamená! :-)
31.7.2013 20:16 - ShadoWWW
Ha! Uvědomil jsem si jednu spojitost: Onen Simon Rogers je spolumajitelem firmy ProFantasy, která tvoří Campaign Cartographer a jeho doplňky. Se Simonem jsme si jednu dobu dost psali.

Jak je ten svět malý! :-)
31.7.2013 20:23 - Element_Lead
Me by zajimalo jak moc siroke by ty backgroundy mely byt. Proc by si treba nekdo bral background stopar kdyz by si mohl vzit background ranger a mit sirsi balicek veci co se do toho vlezou. Snad je priklad ok lepsi me momentalne nenapada.
31.7.2013 20:28 - Colombo
Yashamaru: tohle je běžný problém ve skoro každé hře. Například ve wodu, co za specializaci si vezmeš?

Já třeba měl za Hasiče jako specializaci atletiky "skákání do ohně" a jako tamto impression bo jak "dávání interview", velmi omezená specializace, ale strašná prdel:D

Snad ten braindamage není trvalý a dokážeš se a své spoluhráče bavit i neoptimalizovanou postavou;)
31.7.2013 21:00 - Vojtěch
Mno, ono je to dost o tom, jak si to dokážeš okecat. Co takový Ranger umí, co stopař ne? Myslím, že tyhle dva backgroundy jsou celkem zaměnitelné, stejně tak by tam mohlo být zkušený zálesák, nebo vrchní lovčí jeho výsosti.
31.7.2013 22:55 - Sparkle
Yashamaru píše:
Me by zajimalo jak moc siroke by ty backgroundy mely byt. Proc by si treba nekdo bral background stopar kdyz by si mohl vzit background ranger a mit sirsi balicek veci co se do toho vlezou. Snad je priklad ok lepsi me momentalne nenapada.


On je tam vcelku tvrdý strop na bonus za background, a samozřejmě můžeš vždycky užít jen 1 bonus, takže i když se na to vrhneš po munchkinovsku, moc ti to nepomůže.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071393966674805 secREMOTE_IP: 3.139.81.58