Střípky

York
3.9.2018 16:16
Brainstorming: Zajímavé postavy
Chtěl bych vyzkoušet usnadnění tvorby zajímavých postav přes seznam tagů, které si hráči budou moci náhodně vylosovat nebo vybrat (nemusí si brát něco, co se jim nebude líbit).

Pod tagy si představuju něco jako:

• Exotický přízvuk
• Jizvy z boje
• Odvážný

Nemělo by to být nic, co byste nechtěli vidět u postav svých spoluhráčů a měly by to být pokud možno jen věci, které byste sami chtěli a uměli zahrát. Nemělo by to také být nic podmíněného příběhově (jsou to postavy do dungeoncrawlu a původem jsou to obyčejní kováři, písaři, lovci a podobně).

Mohou to ale být jak charakterové vlastnosti, tak prvky vzhledu, nebo třeba nějaké zajímavé předměty, či cokoliv dalšího vás napadne.

Můžete, prosím, nadhodit pár takových tagů, co vás zrovna napadne? Chci to pak použít ve své hře a zkompilovaný seznam pak hodím do úvodu diskuse, takže tu bude viset volně k použití.
Autorská citace #1
3.9.2018 16:47 - Shako
Burning wheel (i Myší hlídka) má spoustu "traitů" typu "zjizvený" nebo "odvážný" (speciálně tydle dva tam určitě jsou) - může tam načerpat inspiraci a když vyhodíš rasově specifické věci, tak to můžeš rovnou převzít.
Autorská citace #2
3.9.2018 18:05 - sirien
Postava (zejména nearchetypální, ale nejen) je mnohem víc definovaná slabinou / nevýhodou než čimkoliv jinym.

Raistlin byl nemocnej, Bond je alkoholik a děvkař, Bourne trpí psychózama, Kirk (ten původní, skutečnej...) je risk-taker, Ripley je jen civilista (v její situaci dost nanic), Sherlock je weirdo asociál...

Existují postavy, které se tomuto vymykají (Picard, L & Kira...), ale obecně je těžší takové vytvořit a udržet zajímavé než ty které nějakou výraznou slabinu mají.
Autorská citace #3
3.9.2018 18:42 - LokiB
Tohle asi ale nemají být "hlavní definující znaky postavy", jako spíš její "dokreslující" atributy.
Když půjdeš s holkou na ples, musíš být přeci jen trochu životní pesimista, aby sis její kámošky zapamatoval hlavně podle jejich nectností :)

Nejen DnD, ale i další systémy mají poměrně dlouhou tradici takovýchto seznamů.

5E to má třeba rozdělené do sekcí Personality traits, Ideals, Bonds, Flaws.
Ale už dřív byly takovéto i náhodně přidělené seznamy pro dokreslení postavy.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2629611492157 secREMOTE_IP: 100.24.113.182